Setari Cookie-uri

suflete pereche

toata lumea vorbeste de suflete pereche....
nu prea inteleg ce inseamna...
poate cei care si-au gasit sufletele pereche ma pot lamuri..
corina_selena
Postat pe 5 Martie 2009 16:47
Nu exista asa ceva, exista doar oameni care stiu sa se respecte reciproc si sa iubeasca frumos....din pacate, foarte putini.....
arianne_35
Postat pe 23 Martie 2009 16:55
suflete pereche=o legenda nimic deminstrabil
sirena22
Postat pe 23 Martie 2009 16:57
si totusi.....
a_alex
Postat pe 23 Martie 2009 17:00
Diavolyta_
Postat pe 23 Martie 2009 17:03
De la: corina_selena, la data 2009-03-05 16:47:49toata lumea vorbeste de suflete pereche....
nu prea inteleg ce inseamna...
poate cei care si-au gasit sufletele pereche ma pot lamuri..


Citeste si tu "Brida",de paulo coelho...acolo gasesti indicatii despre sufletele pereche.O poveste emotionanta despre iubire, mister si curaj .
camelusha83
Postat pe 26 Martie 2009 00:04
cred ca e vorba de acea persoana pe care cand o intalnesti...pur si simplu stii ca este THE ONE. e persoana cu care dupa ce trec anii nu te plictisesti, razi ca in prima zi, astepti cu nerabdare sa te intorci acasa pentru ca stii ca te asteapta, persoana cu care stii ca poti vb orice si care orice s-ar intampla rau iti poate pune un zambet pe fata...nu stiu, eu cam asta traiesc in relatia mea si imi place sa cred ca suntem suflete pereche...pt k la cate chestii am avut de trecut impreuna, la cat de bine ne asemanam si ne compeltam unde e cazul...cam asta ar tb sa fie:)
boomboom
Postat pe 27 Martie 2009 11:19
nu sunt de acord ca sufletele pereche sunt doar o legenda! da pentru cei care nu si-au intalnit sufletul pereche e doar o legenda, logic! toti credem in inexistenta lui pana la proba contrarie! e greu de descris misterul, bucuria ,trairile la intalnirea cu sufletul pereche , e mai mult decat ai sperat sau ai visat vreodata! uneori poate il gasesti intamplator, alteori e posibil sa nu il gasesti niciodata,te poate gasi el pe tine si acelasi lucru e si pentru el nu s-a gadit vreodata ce gaseste, desi niciodata nu exista spun eu,sau e posibil sa fi trecut pe langa el si sa nu il fi vazut!cert este ca intr-o viata de om suntem mereu in cautarea sufletului pereche in inconstient indiferent ce fel de persoane intalnesti, indiferent cine a trecut prin viata ta ,e un vid, un gol pe care noi il numim mister si pe care doar acea persoana poate sa il desluseasca ca si marele mister ce se afla in strafundurile sufletului nebanuite din noi! in alta ordine de idei niciodata nu poti anticipa in ce moment al vietii apare, cand il intalnesti, cand il vei gasi, dar atunci e cert ca vei sti cu siguranta cand l-ai gasit!fericirea e completa indiferent cat va dura ea e unica!
stelutaverde
Postat pe 29 Martie 2009 21:20
Exista...dar apare cand te atepti mai putin. Eu mi-am intalnit iubitul dupa ce incetasem sa mai sper in iubire, destin....terminasem o relatie lubga (6 ani) si dupa un an am spus ca e clar..nu sunt facuta pentru iubire...asta pana a aparut el....reflexia mea in varianta masculkina. Ne potrivim perfect din toate punctele de vedere, niciodata timpul petrrecut impreuna nu este suficient, niciodata nu ma satur sa il privesc si el niciodata nu uita sa imi aminteasca de faptul ca sunt minunea lui. Asteapta, crede, iubeste daruieste. iubirea este in fiecare din noi, trebuie doar sa stim sa o oferim.
incertsoul
Postat pe 29 Iunie 2009 16:52

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Am fost inselat de sotie si nu stiu ce sa mai fac 227 De la: kudika_956311 27 Martie 2014 19:36
SALON MASAJ TANTRIC 12 De la: tzekel 28 Februarie 2012 09:24
Invata sa-ti controlezi starile de stres , anxietate si emotivitate! 1 De la: kudika_10579 26 Iunie 2012 15:43
am fost inselat de sotie timp de 1,5 ani 91 De la: faster 12 Iunie 2011 09:30
Iubirea si manipularea emotionala in cuplu 8 De la: pickard 23 Mai 2011 23:14