Setari Cookie-uri

El sau parintii

de 8 luni de zile sunt cu un barbat pe care il iubesc din tot sufletul. au fost si zile mai triste si mai bune, dar de 2 saptamani sunt intr-un mare impas, nu stiu pe cine sa aleg el sau parintii. mama nu l-a vrut de bun inceput si acum 2 saptamani l-a sunat si l-a facut ca pe o albie de porci, si ca nu o sa il vrea niciodata, fiind foarte multumita de ceea ce a facut. nu este nici el cel mai bun dar, hotararea asta trebuia sa o iau eu nu ea. a luat hotararea sa o terminam (el) si l-am inteles, probabil daca ma sunau ai lui la fel procedam si eu, insa am vorbit si am stabilit sa o reluam, fara sa ne mai coordoneze nimeni viata. mi-a spus ca mama nu mai are ce sa caute la el in casa si nici ai lui nu vor sa o mai vada si sa mai vorbeasca vreodata. acum nu stiu ce sa fac sa il aleg pe el sau pe ai mei parinti. fiecare au dreptate in felul lor numai ca eu sunt pusa intre ciocan si nicovala, timp de 8 luni am incercat sa impac pe toata lumea si sa fie bine, mentionez ca nu suntem in aceasi localitate si in timpul asta s-a facut naveta.
nici el nu s-a purtat intr-un mod foarte placut, dar i-am trecut cu vederea tot, si am continuat. in 2 saptamani de zile am ajuns la 45 kg, nu pot sa ma concentrez la locul de munca, m-am izolat, nu stiu in ce parte sa o iau si cum sa procedez. va rog din suflet un sfat.

va multumesc anticipat prieteni.
krystyyyn
Postat pe 2 Decembrie 2010 13:35
De la: krystyyyn, la data 2010-12-02 13:35:59de 8 luni de zile sunt cu un barbat pe care il iubesc din tot sufletul. au fost si zile mai triste si mai bune, dar de 2 saptamani sunt intr-un mare impas, nu stiu pe cine sa aleg el sau parintii. mama nu l-a vrut de bun inceput si acum 2 saptamani l-a sunat si l-a facut ca pe o albie de porci, si ca nu o sa il vrea niciodata, fiind foarte multumita de ceea ce a facut. nu este nici el cel mai bun dar, hotararea asta trebuia sa o iau eu nu ea. a luat hotararea sa o terminam (el) si l-am inteles, probabil daca ma sunau ai lui la fel procedam si eu, insa am vorbit si am stabilit sa o reluam, fara sa ne mai coordoneze nimeni viata. mi-a spus ca mama nu mai are ce sa caute la el in casa si nici ai lui nu vor sa o mai vada si sa mai vorbeasca vreodata. acum nu stiu ce sa fac sa il aleg pe el sau pe ai mei parinti. fiecare au dreptate in felul lor numai ca eu sunt pusa intre ciocan si nicovala, timp de 8 luni am incercat sa impac pe toata lumea si sa fie bine, mentionez ca nu suntem in aceasi localitate si in timpul asta s-a facut naveta.
nici el nu s-a purtat intr-un mod foarte placut, dar i-am trecut cu vederea tot, si am continuat. in 2 saptamani de zile am ajuns la 45 kg, nu pot sa ma concentrez la locul de munca, m-am izolat, nu stiu in ce parte sa o iau si cum sa procedez. va rog din suflet un sfat.

va multumesc anticipat prieteni.


multe femei ar vrea sa ajunga la 45 de kg
ai putea sa te imbogatesti cu metoda asta!
pickard
Postat pe 2 Decembrie 2010 13:38
De la: krystyyyn, la data 2010-12-02 13:35:59de 8 luni de zile sunt cu un barbat pe care il iubesc din tot sufletul. au fost si zile mai triste si mai bune, dar de 2 saptamani sunt intr-un mare impas, nu stiu pe cine sa aleg el sau parintii. mama nu l-a vrut de bun inceput si acum 2 saptamani l-a sunat si l-a facut ca pe o albie de porci, si ca nu o sa il vrea niciodata, fiind foarte multumita de ceea ce a facut. nu este nici el cel mai bun dar, hotararea asta trebuia sa o iau eu nu ea. a luat hotararea sa o terminam (el) si l-am inteles, probabil daca ma sunau ai lui la fel procedam si eu, insa am vorbit si am stabilit sa o reluam, fara sa ne mai coordoneze nimeni viata. mi-a spus ca mama nu mai are ce sa caute la el in casa si nici ai lui nu vor sa o mai vada si sa mai vorbeasca vreodata. acum nu stiu ce sa fac sa il aleg pe el sau pe ai mei parinti. fiecare au dreptate in felul lor numai ca eu sunt pusa intre ciocan si nicovala, timp de 8 luni am incercat sa impac pe toata lumea si sa fie bine, mentionez ca nu suntem in aceasi localitate si in timpul asta s-a facut naveta.
nici el nu s-a purtat intr-un mod foarte placut, dar i-am trecut cu vederea tot, si am continuat. in 2 saptamani de zile am ajuns la 45 kg, nu pot sa ma concentrez la locul de munca, m-am izolat, nu stiu in ce parte sa o iau si cum sa procedez. va rog din suflet un sfat.

va multumesc anticipat prieteni.


Ce va place domle sa va complicati existenta Ce treaba are maica-ta in povestea asta? Daca tu-l iubesti si el te iubeste si te respecta...nu vad care-i problema.
_Cryssa_
Postat pe 2 Decembrie 2010 13:40
Ce varsta ai?
kudika311399_silvia
Postat pe 2 Decembrie 2010 13:41
De la: krystyyyn, la data 2010-12-02 13:35:59de 8 luni de zile sunt cu un barbat pe care il iubesc din tot sufletul. au fost si zile mai triste si mai bune, dar de 2 saptamani sunt intr-un mare impas, nu stiu pe cine sa aleg el sau parintii. mama nu l-a vrut de bun inceput si acum 2 saptamani l-a sunat si l-a facut ca pe o albie de porci, si ca nu o sa il vrea niciodata, fiind foarte multumita de ceea ce a facut. nu este nici el cel mai bun dar, hotararea asta trebuia sa o iau eu nu ea. a luat hotararea sa o terminam (el) si l-am inteles, probabil daca ma sunau ai lui la fel procedam si eu, insa am vorbit si am stabilit sa o reluam, fara sa ne mai coordoneze nimeni viata. mi-a spus ca mama nu mai are ce sa caute la el in casa si nici ai lui nu vor sa o mai vada si sa mai vorbeasca vreodata. acum nu stiu ce sa fac sa il aleg pe el sau pe ai mei parinti. fiecare au dreptate in felul lor numai ca eu sunt pusa intre ciocan si nicovala, timp de 8 luni am incercat sa impac pe toata lumea si sa fie bine, mentionez ca nu suntem in aceasi localitate si in timpul asta s-a facut naveta.
nici el nu s-a purtat intr-un mod foarte placut, dar i-am trecut cu vederea tot, si am continuat. in 2 saptamani de zile am ajuns la 45 kg, nu pot sa ma concentrez la locul de munca, m-am izolat, nu stiu in ce parte sa o iau si cum sa procedez. va rog din suflet un sfat.

va multumesc anticipat prieteni.
parıntıı taı vad sıtuatıa dın afara sı daca eı spun nu ınseamna ca au un motıv bun.....tu aı spus ca nıcı el nu sa purtat f frumos cu tıne...sı daca renunta la tıne doar pt ca mama ta la sunat sı ıa spus cıteva vb atuncı lasa de dorıt.....maı bıne lasa l tu ca sa nu suferı cınd o sa te lase el sı poate ca atuncı te va lasa sı fara parıntı
kudika330764
Postat pe 2 Decembrie 2010 13:53
Cu parere de rau, dar asta e doar inceputul sfarsitului. Pe de o parte ai tai nu-l vor, pe de alta parte el vrea sa puna capat relatiei pentru acest motiv. Nu mai vorbim ca parintii tai nici nu vor sa auda de "cuscra". Cum vei da ochii cu parintii lui stiind ca sufletul lor e negru impotriva mamei tale?

Ce-o sa faci? Iti inchipui ca vei reusi sa-i impaci pe toti, fugind de la unul la altul? Nici vorba. Ce vei face de sarbatori? Ce vei face in acele momente in care va trebui sa alegi, inevitabil, la uasa cui sa bati? Cum vei suporta mutrele lui cand ii vei spune: trebuie sa trec pe la mama.

Oricat ti s-ar spune in viata sotul e una, parintii sunt alta, e fals. Pana parintii tai nu vor inchide ochii, va trebui fie sa-i alungi din viata ta complet, fie sa-i integrezi in noua ta familie.

Eu nu vad viitor cu baiatul asta, tocmai pentru ca s-a ajuns pana aici. Vor incepe si parintii lui sa-i sopteasca la ureche de fiecare data, vorbe inveninate si iar iti va spune ca s-a terminat. Asa nu se poate trai. Uita-te la tine? Nu esti deloc fericita.

Si inteleg ca nici nu-i un tip grozav pentru care sa merite sa risti. Se intampla foarte rar ca un parinte sa spuna: nu-l vreau pe x, doar asa ca vrea el sa fie Gica contra.

Eu as opta pentru parinti in cazul tau.
rashela
Postat pe 2 Decembrie 2010 14:15
De la: rashela, la data 2010-12-02 14:15:14Cu parere de rau, dar asta e doar inceputul sfarsitului. Pe de o parte ai tai nu-l vor, pe de alta parte el vrea sa puna capat relatiei pentru acest motiv. Nu mai vorbim ca parintii tai nici nu vor sa auda de "cuscra". Cum vei da ochii cu parintii lui stiind ca sufletul lor e negru impotriva mamei tale?

Ce-o sa faci? Iti inchipui ca vei reusi sa-i impaci pe toti, fugind de la unul la altul? Nici vorba. Ce vei face de sarbatori? Ce vei face in acele momente in care va trebui sa alegi, inevitabil, la uasa cui sa bati? Cum vei suporta mutrele lui cand ii vei spune: trebuie sa trec pe la mama.

Oricat ti s-ar spune in viata sotul e una, parintii sunt alta, e fals. Pana parintii tai nu vor inchide ochii, va trebui fie sa-i alungi din viata ta complet, fie sa-i integrezi in noua ta familie.

Eu nu vad viitor cu baiatul asta, tocmai pentru ca s-a ajuns pana aici. Vor incepe si parintii lui sa-i sopteasca la ureche de fiecare data, vorbe inveninate si iar iti va spune ca s-a terminat. Asa nu se poate trai. Uita-te la tine? Nu esti deloc fericita.

Si inteleg ca nici nu-i un tip grozav pentru care sa merite sa risti. Se intampla foarte rar ca un parinte sa spuna: nu-l vreau pe x, doar asa ca vrea el sa fie Gica contra.

Eu as opta pentru parinti in cazul tau.


S_K_
Postat pe 2 Decembrie 2010 14:23
De la: krystyyyn, la data 2010-12-02 13:35:59de 8 luni de zile sunt cu un barbat pe care il iubesc din tot sufletul. au fost si zile mai triste si mai bune, dar de 2 saptamani sunt intr-un mare impas, nu stiu pe cine sa aleg el sau parintii. mama nu l-a vrut de bun inceput si acum 2 saptamani l-a sunat si l-a facut ca pe o albie de porci, si ca nu o sa il vrea niciodata, fiind foarte multumita de ceea ce a facut. nu este nici el cel mai bun dar, hotararea asta trebuia sa o iau eu nu ea. a luat hotararea sa o terminam (el) si l-am inteles, probabil daca ma sunau ai lui la fel procedam si eu, insa am vorbit si am stabilit sa o reluam, fara sa ne mai coordoneze nimeni viata. mi-a spus ca mama nu mai are ce sa caute la el in casa si nici ai lui nu vor sa o mai vada si sa mai vorbeasca vreodata. acum nu stiu ce sa fac sa il aleg pe el sau pe ai mei parinti. fiecare au dreptate in felul lor numai ca eu sunt pusa intre ciocan si nicovala, timp de 8 luni am incercat sa impac pe toata lumea si sa fie bine, mentionez ca nu suntem in aceasi localitate si in timpul asta s-a facut naveta.
nici el nu s-a purtat intr-un mod foarte placut, dar i-am trecut cu vederea tot, si am continuat. in 2 saptamani de zile am ajuns la 45 kg, nu pot sa ma concentrez la locul de munca, m-am izolat, nu stiu in ce parte sa o iau si cum sa procedez. va rog din suflet un sfat.

va multumesc anticipat prieteni.
Sigur a facut el ceva de parintii tai nu-l vrea Inca n-ai spus tot,nu? Cu ce ti-a gresit?
Valy90
Postat pe 2 Decembrie 2010 14:46
De la: krystyyyn, la data 2010-12-02 13:35:59de 8 luni de zile sunt cu un barbat pe care il iubesc din tot sufletul. au fost si zile mai triste si mai bune, dar de 2 saptamani sunt intr-un mare impas, nu stiu pe cine sa aleg el sau parintii. mama nu l-a vrut de bun inceput si acum 2 saptamani l-a sunat si l-a facut ca pe o albie de porci, si ca nu o sa il vrea niciodata, fiind foarte multumita de ceea ce a facut. nu este nici el cel mai bun dar, hotararea asta trebuia sa o iau eu nu ea. a luat hotararea sa o terminam (el) si l-am inteles, probabil daca ma sunau ai lui la fel procedam si eu, insa am vorbit si am stabilit sa o reluam, fara sa ne mai coordoneze nimeni viata. mi-a spus ca mama nu mai are ce sa caute la el in casa si nici ai lui nu vor sa o mai vada si sa mai vorbeasca vreodata. acum nu stiu ce sa fac sa il aleg pe el sau pe ai mei parinti. fiecare au dreptate in felul lor numai ca eu sunt pusa intre ciocan si nicovala, timp de 8 luni am incercat sa impac pe toata lumea si sa fie bine, mentionez ca nu suntem in aceasi localitate si in timpul asta s-a facut naveta.
nici el nu s-a purtat intr-un mod foarte placut, dar i-am trecut cu vederea tot, si am continuat. in 2 saptamani de zile am ajuns la 45 kg, nu pot sa ma concentrez la locul de munca, m-am izolat, nu stiu in ce parte sa o iau si cum sa procedez. va rog din suflet un sfat.

va multumesc anticipat prieteni.



Cum poti sa te gandesti sa renunti la parinti pentru un pularau??? E ceva putred la mijloc,cred ca si tu ai probleme cu parintii tai,nu numai el....Mai fata,pularai gasesti pe toate drumurile da de....iubirea asta ne face sa uitam de parinti si de toate.Asta pana ii descoperi caracterul si o sa fugi inapoi la parinti si atunci bine ar fi sa-ti dea si ei cu flit sa vedem,ce faci?!
Barbie30_
Postat pe 2 Decembrie 2010 15:56
28 de ani
krystyyyn
Postat pe 2 Decembrie 2010 16:21
tu stii cel mai bine ce se petrece in relatia voastra!parintii intervin e ceva firesc , dar tine de fiecare cum reactioneaza si cum ia in calcul sfatul lor!
eu asi continua sa vorbesc cu parintii, ei te-au crescut si nu merita sa le intorci spatele pentru un barbat/baiat!
roz5blue6lila7
Postat pe 2 Decembrie 2010 16:24
rashela - ai perfecta dreptate, si totusi nu stiu daca poate sa ma inteleag cineva, dar e ceva care ma retine sa nu renunt la el. eu chiar il iubesc, dar nici nu pot peste catva timp, ca ai mei sa nu poata veni la mine..... Ai dreptate rashela ca nu snut fericita, in ultimile luni s-a schimbat foarte mult, in rau, si tot imi spune ca ma iubeste, dar nu a facut nici cel mai mic gest ca sa imi demonstreze.
krystyyyn
Postat pe 2 Decembrie 2010 16:38
eu zic sa nu incepi sau sa nu continui o relatie care oricum va duce la despartire
angelradios
Postat pe 2 Decembrie 2010 17:39
nici el nici parintii , TU !
si pentru tine , parintii .
orice i-ar fi spus mama ta , o conditie atat de categorica ,, mama ta nu are ce cauta la noi " nu poate fi acceptata . daca ar fi fost invers , el ar fi acceptat ?
si daca el isi permite sa iti puna astfel de conditii cand inca nici macar nu sunteti casatoriti , care va fi urmatoarea ?
prietenii ( inclusiv iubitul) ti-i alegi , parintii ti-i da Dumnezeu .
perce_neige
Postat pe 2 Decembrie 2010 17:45
De la: krystyyyn, la data 2010-12-02 13:35:59de 8 luni de zile sunt cu un barbat pe care il iubesc din tot sufletul. au fost si zile mai triste si mai bune, dar de 2 saptamani sunt intr-un mare impas, nu stiu pe cine sa aleg el sau parintii. mama nu l-a vrut de bun inceput si acum 2 saptamani l-a sunat si l-a facut ca pe o albie de porci, si ca nu o sa il vrea niciodata, fiind foarte multumita de ceea ce a facut. nu este nici el cel mai bun dar, hotararea asta trebuia sa o iau eu nu ea. a luat hotararea sa o terminam (el) si l-am inteles, probabil daca ma sunau ai lui la fel procedam si eu, insa am vorbit si am stabilit sa o reluam, fara sa ne mai coordoneze nimeni viata. mi-a spus ca mama nu mai are ce sa caute la el in casa si nici ai lui nu vor sa o mai vada si sa mai vorbeasca vreodata. acum nu stiu ce sa fac sa il aleg pe el sau pe ai mei parinti. fiecare au dreptate in felul lor numai ca eu sunt pusa intre ciocan si nicovala, timp de 8 luni am incercat sa impac pe toata lumea si sa fie bine, mentionez ca nu suntem in aceasi localitate si in timpul asta s-a facut naveta.
nici el nu s-a purtat intr-un mod foarte placut, dar i-am trecut cu vederea tot, si am continuat. in 2 saptamani de zile am ajuns la 45 kg, nu pot sa ma concentrez la locul de munca, m-am izolat, nu stiu in ce parte sa o iau si cum sa procedez. va rog din suflet un sfat.

va multumesc anticipat prieteni.


E foarte nasol cand esti pus intre parinti si iubit sau iubita. Clar la un moment dat, mai devreme sau mai tarziu se va ajunge la despartire.
In primul rand trebuie sa stii ce vrei tu. Daca vrei sa continui cu el pentru ca il iubesti si te iubeste (desi imi faci impresia ca nu esti foarte sigura ca te iubeste, si nici nu esti prea fericita), de abia dupa ce ai stabilit ce si cum poti trece la faza urmatoare.
Daca decizi ca trebuie sa fii cu el, atunci trebuie sa ai o dicutie cu parintii tai si probabil apoi cu ei si el impreuna. chiar si asa cred ca nu veti putea fi fericiti, chiar daca toata lumea se impaca (pentru ca tu nu esti multumita de el...e clar).
Gandeste-te foarte bine si ia o decizie...cum iti este tie mai bine.
Cu parintii te sfatuiesc sa fii prietena mereu, sa nu ii dai la o parte din viata ta, indiferent pentru cine sau ce. ei sunt parintii tai si vor ramane toata viata...restul sunt doar niste trecatori...
pinguina
Postat pe 4 Decembrie 2010 11:27
PARINTII...au un al 6-lea simt...crede-ma stiu ce vorbesc
craciunitza_sexy
Postat pe 6 Decembrie 2010 04:18
De la: krystyyyn, la data 2010-12-02 13:35:59de 8 luni de zile sunt cu un barbat pe care il iubesc din tot sufletul. au fost si zile mai triste si mai bune, dar de 2 saptamani sunt intr-un mare impas, nu stiu pe cine sa aleg el sau parintii. mama nu l-a vrut de bun inceput si acum 2 saptamani l-a sunat si l-a facut ca pe o albie de porci, si ca nu o sa il vrea niciodata, fiind foarte multumita de ceea ce a facut. nu este nici el cel mai bun dar, hotararea asta trebuia sa o iau eu nu ea. a luat hotararea sa o terminam (el) si l-am inteles, probabil daca ma sunau ai lui la fel procedam si eu, insa am vorbit si am stabilit sa o reluam, fara sa ne mai coordoneze nimeni viata. mi-a spus ca mama nu mai are ce sa caute la el in casa si nici ai lui nu vor sa o mai vada si sa mai vorbeasca vreodata. acum nu stiu ce sa fac sa il aleg pe el sau pe ai mei parinti. fiecare au dreptate in felul lor numai ca eu sunt pusa intre ciocan si nicovala, timp de 8 luni am incercat sa impac pe toata lumea si sa fie bine, mentionez ca nu suntem in aceasi localitate si in timpul asta s-a facut naveta.
nici el nu s-a purtat intr-un mod foarte placut, dar i-am trecut cu vederea tot, si am continuat. in 2 saptamani de zile am ajuns la 45 kg, nu pot sa ma concentrez la locul de munca, m-am izolat, nu stiu in ce parte sa o iau si cum sa procedez. va rog din suflet un sfat.

va multumesc anticipat prieteni.


Ai spus ca lucrezi dar la o intrebare mai sus nu ai mentionat cati ani ai :) ma rog...nu asta conteaza prea mult..dar daca tu il iubesti,si el te iubeste dc sa nu mergeti mai departe ?? nu vad care ii problema...nu-ti vei traii viata,si nici nu vei impartii patul cu mama,sau tatal tau :)

Nu trebuie sa impaci pe nimeni :) trebuie sa iei o decizie care buna sau rea vei suporta toate consecintele...parintii pot pune mari presiuni pe fete...am trecut si eu prin asa ceva si stiu cum ii...

Dar nu uita ceva :) la urma urmei sunt parintii tai :) de bine de rau...te vor iubii si primii inapoi orice s-ar intampla...daca ceva nu va merge bine intre voi 2 :)

Parintii nu ar trebui sa intervina in viata ta prea mult...cu atat mai putin sa-ti spuna cu cine sa-ti traiesti viata...ar trebui sa-ti dea un sfat,si sa te sustina,in loc sa te critice...

Succes
Goku
Postat pe 6 Decembrie 2010 18:29
De la: craciunitza_sexy, la data 2010-12-06 04:18:58PARINTII...au un al 6-lea simt...crede-ma stiu ce vorbesc


nu tot timpul :P se mai si inseala..crede-ma ca stiu...

nu uita :P sunt si ei oameni...
Goku
Postat pe 6 Decembrie 2010 18:30
va multumesc pentru sfaturi prieteni......sper sa iau hotararea cea mai buna pt mine , mai intai eu.....parintii vor ramane pentru mine toata viata parinti si nu le voi intoarce spatele indiferent cine va fi langa mine. daca va fi el sau nu numai timpul va hotara, toate la timpul lor. ce ne este scris asa se va intampla
krystyyyn
Postat pe 6 Decembrie 2010 21:10
De la: krystyyyn, la data 2010-12-06 21:10:23va multumesc pentru sfaturi prieteni......sper sa iau hotararea cea mai buna pt mine , mai intai eu.....parintii vor ramane pentru mine toata viata parinti si nu le voi intoarce spatele indiferent cine va fi langa mine. daca va fi el sau nu numai timpul va hotara, toate la timpul lor. ce ne este scris asa se va intampla


Asa ai vazut ca se poate ;)
Goku
Postat pe 7 Decembrie 2010 13:04
De la: krystyyyn, la data 2010-12-02 13:35:59de 8 luni de zile sunt cu un barbat pe care il iubesc din tot sufletul. au fost si zile mai triste si mai bune, dar de 2 saptamani sunt intr-un mare impas, nu stiu pe cine sa aleg el sau parintii. mama nu l-a vrut de bun inceput si acum 2 saptamani l-a sunat si l-a facut ca pe o albie de porci, si ca nu o sa il vrea niciodata, fiind foarte multumita de ceea ce a facut. nu este nici el cel mai bun dar, hotararea asta trebuia sa o iau eu nu ea. a luat hotararea sa o terminam (el) si l-am inteles, probabil daca ma sunau ai lui la fel procedam si eu, insa am vorbit si am stabilit sa o reluam, fara sa ne mai coordoneze nimeni viata. mi-a spus ca mama nu mai are ce sa caute la el in casa si nici ai lui nu vor sa o mai vada si sa mai vorbeasca vreodata. acum nu stiu ce sa fac sa il aleg pe el sau pe ai mei parinti. fiecare au dreptate in felul lor numai ca eu sunt pusa intre ciocan si nicovala, timp de 8 luni am incercat sa impac pe toata lumea si sa fie bine, mentionez ca nu suntem in aceasi localitate si in timpul asta s-a facut naveta.
nici el nu s-a purtat intr-un mod foarte placut, dar i-am trecut cu vederea tot, si am continuat. in 2 saptamani de zile am ajuns la 45 kg, nu pot sa ma concentrez la locul de munca, m-am izolat, nu stiu in ce parte sa o iau si cum sa procedez. va rog din suflet un sfat.

va multumesc anticipat prieteni.

Draga mea,
Aveti un loc in care sa puteti sta numai voi doi un timp? Daca da, atunci incercati si varianta aceasta sa vedeti ce iese. Dca nu aveti un loc numai pentru voi doi, cautati-va unul, poate la o ruda care va intelege. Parintii nu trebuie brutalizati dar, nici nu trebuie sa se amestece sau sa vorbeasca urat. E lipsit de educatie si nu aduce nimic bun. Daca si prietenul tau afacut la fel, este si mai urat. Noi alegel de la inceput in viata daca traim in mahala sau intr-o relatie civilizata. Acest aspect nimeni nu il decide in locul nostru. Incercati sa construiti o relatie frumoasa si invatati sa va opriti la timp cuvintele urate. O sa vedeti ca in timp veti privi lumea cu alti ochi si veti avea, chiar si fata de voi, o alta forma de respect. Bunul simt inalta, uratenia vorbelor taraste in noroi, ori eu cred ca inteleg corect ca nu va doriti o viata ''albie de porci''. Deci, ganditi-va bine cu totii la cuvantul respect. Sarbatori Fericite!
gigi_oprea
Postat pe 7 Decembrie 2010 22:34
De la: craciunitza_sexy, la data 2010-12-06 04:18:58PARINTII...au un al 6-lea simt...crede-ma stiu ce vorbesc



Aolooooo?
Cand il capata???
kudika318477
Postat pe 14 Decembrie 2010 04:24
Buna, sint Cristina. Si eu am trecut prin asa ceva acum cativa ani, mai exact acum 4 ani de cand locuiesc impreuna cu prietenul meu. Si mama mea a procedat la fel, nu intru in detalii pentru ca nu imi face placere sa-mi aduc aminte.
Nu ai spus cati ani ai, dar banuiesc ca peste 20 daca ai deja un job.
Sfatul meu este urmatorul: nu asculta nici de parintii tai, ei iti vor binele dar de multe ori mai gresesc si ei, si nici de prietenul tau. TU TREBUIE SA HOTARASTI CUM E MAI BINE PENTRU TINE. Depinde si de relatia ta cu el, cum se poarta cu tine, daca are ce sa-ti ofere, adica sa nu te bagi legata la ochi intr-o relatie care nu merita. Stii cum se spune dragostea trece prin stomac, E FOARTE ADEVARAT FAPTUL ACESTA!
E adevarat ca dupa ce ai mei m-au dat afara din casa din cauza lui, pentru ca l-am ales pe el, cu toate ca eu nu am fost niciodata o destrabalata, aveam un job stabil, facultatea terminata, 30 de ani, la inceput pina ne-am acomodat unul cu altul au mai fost certuri, dar noi ne asemanam foarte mult si acum ne dam seama ca ne certam degeaba. Intr-o relatie, mai ales cand deja locuiesti impreuna, pentru ca atunci se vede daca te potrivesti sau nu si daca relatia rezista, trebuie facute si compromisuri din partea amindurora- adica 1 comanda si celalalt executa! NU, GRESIT TOTAL! Trebuie sa te consulti cu partenerul tau intotdeauna si apoi se vor lua deciziile! La noi asa functioneaza relatia!
Trebuie sa te astepti daca decizi sa te detasezi de ai tai ca relatiile cu ai tai se vor deteriora sau chiar rupe temporar, pentru ca sa nu crezi ca vor accepta mai usor relatia ta cu o persoana pe care ei nu o vor nici in ruptul capului! Se poate ca ei sa nu-l accepte niciodata!
Eu n-am vorbit cu ai mei 1 an de zile, cu toate ca locuiesc in acelasi oras, dar apoi au vazut ca mi-e bine, ca ei trebuie sa faca primul pas pt ca ei m-au dat afara, au recunoscut ca au gresit si ca nu trebuia sa faca asta, dar nici acuma nu ne vizitam reciproc pt ca nu-l accepta!
Eu nu sunt mamoasa, si au norocul ca n-am plecat afara din tara, pt ca am avut gindul asta - din motive ec, sociale, etc., si poate sa ma vada 1 data la 1 sau 2 saptamini, in functie de timpul meu liber, ADICA ATUNCI CAND VREAU EU!
Nu e usor de iertat, iar de uitat NICIODATA!
Sper ca te-am ajutat in luarea unei decizii, daca nu cumva te-ai decis intre timp!
Sa nu uiti ca daca nu va merge relatia voastra, inseamna ca n-a fost sa fie al tau si mai sunt barbati care poate te vor, dar sunt in umbra! CE E AL TAU E PUS DEOPARTE! SA NU TE GRABESTI! DESTINUL ISI VA FACE TREABA! Daca crezi in asa ceva, Eu cred!
kikifl
Postat pe 18 Decembrie 2010 08:21
Buna, si eu trec prin aceeasi problema, dar e a doua oara cand mi se intampla, ceea ce ma pune pe ganduri. Mi-e greu sa ii supar pe parinti, ei imi vor binele, dar nici sa raman singura toata viata nu vreau. Nu am frati sau surori, nici prieteni sau multe rude, deci pentru mine iubitul inseamna cam totul. Ma tot gandesc cum va fi atunci cand parintii care sunt trecuti de 60 de ani nu vor mai fii, poate doar atunci voi putea face doar ce vreau eu, dar nu va fi prea tarziu atunci.

Conteaza ca prietenul tau sa merite sacrificiul tau si al parintilor tai.

munta bafta.
ADRIANAHEIDI
Postat pe 18 Decembrie 2010 10:29
ma impresioneaza situatia ta . tu trebuie sa hotarasti. sunt doua variante:1. te desparti de el pt k ai observat ca nu este tocmai ok si comportamentul lui lasa de dorit. in viata NU trebuie sa incepi cu indoieli pt k se va sfarsi urat. nu este dragostea vietii tale deoarece tu singura esti in dilema in privinta hotararii pe care trebuie s-o iei. deci flit. 2.alta varianta e sa nu-ti asculti parintii(parintii mereu iarta) si sa mergi mai departe cu el. acest lucru se va sfarsi , cred eu,prost pt k el este acelasi om de care te indoiesti. avantajul ar fi k ai incercat si constati k nu este omul pt tine. altfel vei ramane agatata de ideea k nu stii cum ar fi decurs lucrurile intre vo,daca ati fi continuat relatia.
kudika330823
Postat pe 18 Decembrie 2010 15:27
Draga krystyyyn,
Am trait si eu experienta pe care o incerci tu acum. Iubire mare dupa 6 luni, parintii impotriva, etc. Am inceput sa traiesc un cosmar in momentul in care au intervenit ai nostri intre noi, mai ales ai lui: telefoane cu jigniri, minciuni, certuri, circ, vizite neanuntate, mesaje grotesti, amenintari ....n-am cuvinte! Nu mi-am inchipuit ca de asa ceva pot fi in stare oameni intelectuali, ma rog. El statea "pe margine", fara sa se implice in vreun fel, fara sa stea de vorba cu ai mei, fara sa isi asume responsabilitati de om matur, fara sa se amestece. Insa imi spunea mereu ca ma iubeste si sunt totul pt el.
Nu am rezistat psihic, nu ma puteam concentra la serviciu, nu eram in stare sa comunic cu nimeni, simteam ca-l iubesc de mor si ca el e totul pt mine. M-as fi rupt in doua, nu vroiam sa sufere nici parintii, nu vroiam nici sa ma despart de el. Si am ales urmatoarea varianta, pentru care ma felicit si in ziua de azi: noi doi am fost impreuna in continuare, dar fara stirea parintilor (parintii sau in alta localitate, de aceea a fost posibil), ne-am mutat impreuna, am mai fost unul cu celalalt inca 3 ani dupa acel circ. La inceputul relatie "incognito" ma gandeam ca o data si o data tot va trebui sa le spun alor mei, dar am decis sa mai astept momentul, si foarte bine am facut! Pe scurt: relatia s-a deteriorat vazand cu ochii, dragostea aceea oarba a trecut cam intr-un an, reprosurile comportamentului parintilor nostri erau mereu prezente ori de cate ori aveam vreo cearta.
De fapt noi nu ne potriveam deloc, in afara de aspectul sexual. Faceam parte din "lumi" diferite, de aceea poate era si problema neacordului din partea parintilor. Relatia s-a topit de la sine, fara sa se mai bage mama, tata, alte influente. Dar am vrut sa ma conving singura. Si acum ma intreb: daca ma "luptam" cu ai mei atunci, ii faceam sa sufere, ne faceam de ras peste tot, rupeam legatura cu parintii, etc...???!!!! Asta nu ar fi fost pe deplin un esec, poate, in cazul in care noi ne-am fi inteles bine, daca ar fi fost o dragoste adevarata, nu apa de ploaie. Pe parcurs s-a dovedit ca lasitatea lui, de care a dat dovada si in timpul "circului" cu parintii, este veritabila!!! NU AR FI MERITAT sa ma cert cu familia pt el. In momentul asta am atatea motive sa cred ca mi-am pierdut aproape 4 ani din viata cu cineva care nu ma merita, care nu ma respecta si de care numai gura a fost.

Daca m-as fi despartit de el atunci as fi crezut ca EL era dragostea vietii mele!!!



Daca ma certam cu ai mei, acum cred ca mi-as fi pus un bolovan de gat si m-as fi aruncat in mare!!!

Te sfatuiesc sa nu te pripesti, si sa te gandesti daca pt unul ca el chiar merita sa o rupi cu familia.
Si tata are o vorba:"Cum il iubesti pe asta, tot asa il iubesti si pe urmatorul".
kudika113663
Postat pe 18 Decembrie 2010 15:35
INCERCATI SA STATI IMPREUNA DEPARTE DE PARINTII TAI SI AI LUI, IN FELUL ACESTA VETI VEDEA LUMEA CU ALTI OCHI INCEPIND CU RELATIA VOASTRA. ESTA VA FACE SA DECIDETI IMPREUNA VIITORUL VOSTRU SI SA LUATI CEA MAI BUNA DECIZIE PT CA, ATUNCI CIND UNUL DINTRE PARTENERI E INFLUENTAT DIN EXTERIOR (DE PARINTI) REZULTA O CRESTERE A NEMULTUMIRII CELUILALT SI RELATIA ISI PIERDE BALANTA SI INCEPE SA URMEZE UN ALT CURS IN VIATA. TOATE CELE BUNE
KNIGHT_31
Postat pe 18 Decembrie 2010 17:38
DACA TU SIMTI CA VA IUBITI, ESTE SIMPLU...ALEGE-L PE EL..
PARINTILOR LE VA TRECE SUPARAREA DACA TE VAD PE TINE FERICITA..
INSA...AI GRIJA..
kudika095783
Postat pe 19 Decembrie 2010 08:53
f tare mesajul cu si pe urmatorul il vei iubii la fel de mult
si eu trec prin ceva asemanator, doar ca personajele sunt inversate, ai lui nu ma vor relatia nostra are 3 ani, el e de parere k nu putem sa mai fim impreuna....a incercat sa-i convinga dar nu a reusit, asa k a preferat sa ramana alaturi de ei...zice k ma iubeste si k ma va iubi, si vrea sa-mi fie de ajutor pe viitor...e dureros ce mi s-a intamplat...cu ajutorul lui d-zeu voi trece si peste asta...timpul le rezolva pe toate
ktylove
Postat pe 19 Decembrie 2010 13:36
Pai vezi?? Tot EL nu are chef sa se implice. Nu se oboseste, barbatii nu se complica. Au trecut 3 ani, si te-ai convins cat isi doreste sa fiti impreuna, cat de mult te iubeste. Nu indeajuns sa ii infrunte pe ai lui.
Asa ca inainte sa va certati cu familia, trebuie sa fiti foarte convinse ca un EL merita asta. Si de acest lucru nu te convingi in cateva luni...
kudika113663
Postat pe 19 Decembrie 2010 18:52

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Buna 7 De la: Cristinakitty 4 Ianuarie 2010 05:39
BUNA 5 De la: mika76 25 Februarie 2011 10:36
M-am indragostit de un tip care e obsedat de o alta tipa 17 De la: kudika409507 12 August 2011 21:19
buna un sfat va rog 10 De la: kudika322371 1 Octombrie 2010 01:56
fidelitate 16 De la: healthy017339 10 Februarie 2014 07:17