Setari Cookie-uri

Cum te imbraci cand mergi la teatru?

De la: Kathara, la data 2009-03-11 12:27:12Depinde de piesa (a propos de blugi). La astea mai avangardiste merge. Si depinde foarte mult de ceilalti, daca 75% din sala e in blugi si tu apari in rochie de seara cu diamante in par, tu esti cea care face nota discordanta.

On topic: eu ma duc in pantaloni (stofa, nu blugi), incaltaminte cu putin toc (sunt destul de inalta) si o bluza mai simpla. In schimb, am un sal cu mine si o camee, astfel incat, in functie de atmosfera salii pot creste sau descreste pe scala elegantei.

La urma urmei, piesa ramane cea mai importanta.


adevarat ceea ce zici
_dulcik_
Postat pe 11 Martie 2009 14:06
De la: ocgiogi, la data 2009-03-11 13:52:21
...daca gandirea mea e a ta e...atat de comunista...

hm, mersi
exact comunismul incercam sa-l combat
habar n-ai ce inseamna
kitty_krieger
Postat pe 11 Martie 2009 14:13
De la: pisicuta_razboinica, la data 2009-03-11 14:13:39
De la: ocgiogi, la data 2009-03-11 13:52:21
...daca gandirea mea e a ta e...atat de comunista...

hm, mersi
exact comunismul incercam sa-l combat
habar n-ai ce inseamna

Poate ai pe cineva in familie care a facut 16 ani de canal ? ca sa-mi povestesti tu ?
Eu am...avut...
ocs
Postat pe 11 Martie 2009 14:15
De la: ocgiogi, la data 2009-03-11 14:15:44
De la: pisicuta_razboinica, la data 2009-03-11 14:13:39
De la: ocgiogi, la data 2009-03-11 13:52:21
...daca gandirea mea e a ta e...atat de comunista...

hm, mersi
exact comunismul incercam sa-l combat
habar n-ai ce inseamna

Poate ai pe cineva in familie care a facut 16 ani de canal ? ca sa-mi povestesti tu ?
Eu am...avut...

deviezi... rau....
n-am scris mai mult in postul anterior ca sa nu scriu ceva ce sa regret....
dar ma rog, o las asa in coada de peste ca n-am chef sa stau sa-ti explic tie ce voiam sa spun.....
mersi pentru "compliment" oricum, iti foarte multumesc, te voi stima mereu pentru asta


sorry de
kitty_krieger
Postat pe 11 Martie 2009 14:22
De la: pisicuta_razboinica, la data 2009-03-11 13:31:17
De la: Kathara, la data 2009-03-11 13:13:47
De la: RoxanaM, la data 2009-03-11 12:44:59Eu merg frecvent la teatru... Si cu toate astea, acord mereu importanta tinutei pe care o am... M-as simti aiurea sa merg la teatru, cum merg pe strada...


Daca mergi frecvent atunci fara indoiala ca ai observat cat de putin conteaza pentru tineri tinuta.

Si daca blugii ti se par socanti, afla ca eu am fost la Ateneu si erau persoane pe-acolo imbracate in blugi .... iar sala mai mult de jumatate goala.

stim cu totii ca pentru tineri nu mai conteaza cum se imbraca, dar tocmai asta era ideea: sa ne aducem putin aminte de manierele la teatru, opera, concert. Dupa cum am mai spus, mi se pare lipsa de respect...
Daca cei din jurul meu nu tin cont de aceste lucruri, asta nu inseamna sa nu tin nici eu cont... gandirea asta e atat de romaneasca.... sorry, dar nu-mi place deloc, asa se duce totul de rapa. De acord ca daca este teatru modern (avangardist) nu prea conteaza cum te imbraci... Dar cat vine vorba de piese clasice, in care mai joaca si cate un mare actor roman, trebuie sa te imbraci ceva mai deosebit.
Iar la Ateneu, in blugi? Niciodata!!!!
Eu una am fost educata de mica in sensul asta, stiu ca altii nu si ca e de admirat ca totusi se duc, dar asa consider ca e cel mai bine: sa te imbraci ca sa faci cinste artistului.

Presupun ca la mesajul asta faceai referire vis a vis de "lupta impotriva comunismului"...pentru mine "gandirea atat de romaneasca" e spiritul de turma...toata lumea sa se imbrace la fel, adica de gala in cazul de fata si sa blameze pe cei iesiti din tipare...
Eu nu traiesc in trecut...nu sunt romantica si nu simt lipsa rochiilor de seara...eu ma imbrac astfel incat sa ma simt bine...iar aprecierea vine din suflet nu din toalele pe care le afisez...
Nu era cazul in faci incheierea pe care ai facut-o mesajului precedent pe care l-ai postat...


ocs
Postat pe 11 Martie 2009 14:29
De la: pisicuta_razboinica, la data 2009-03-11 14:22:19
De la: ocgiogi, la data 2009-03-11 14:15:44
De la: pisicuta_razboinica, la data 2009-03-11 14:13:39
De la: ocgiogi, la data 2009-03-11 13:52:21
...daca gandirea mea e a ta e...atat de comunista...

hm, mersi
exact comunismul incercam sa-l combat
habar n-ai ce inseamna

Poate ai pe cineva in familie care a facut 16 ani de canal ? ca sa-mi povestesti tu ?
Eu am...avut...

deviezi... rau....
n-am scris mai mult in postul anterior ca sa nu scriu ceva ce sa regret....
dar ma rog, o las asa in coada de peste ca n-am chef sa stau sa-ti explic tie ce voiam sa spun.....
mersi pentru "compliment" oricum, iti foarte multumesc, te voi stima mereu pentru asta


sorry de


Iry,
De mult n-am mai vorbit noi doua... Ce mai faci?
Dor_a
Postat pe 11 Martie 2009 14:30
De la: ocgiogi, la data 2009-03-11 13:52:21
De la: ocgiogi, la data 2009-03-11 13:50:11
De la: pisicuta_razboinica, la data 2009-03-11 13:31:17
De la: Kathara, la data 2009-03-11 13:13:47
De la: RoxanaM, la data 2009-03-11 12:44:59Eu merg frecvent la teatru... Si cu toate astea, acord mereu importanta tinutei pe care o am... M-as simti aiurea sa merg la teatru, cum merg pe strada...


Daca mergi frecvent atunci fara indoiala ca ai observat cat de putin conteaza pentru tineri tinuta.

Si daca blugii ti se par socanti, afla ca eu am fost la Ateneu si erau persoane pe-acolo imbracate in blugi .... iar sala mai mult de jumatate goala.

stim cu totii ca pentru tineri nu mai conteaza cum se imbraca, dar tocmai asta era ideea: sa ne aducem putin aminte de manierele la teatru, opera, concert. Dupa cum am mai spus, mi se pare lipsa de respect...
Daca cei din jurul meu nu tin cont de aceste lucruri, asta nu inseamna sa nu tin nici eu cont... gandirea asta e atat de romaneasca.... sorry, dar nu-mi place deloc, asa se duce totul de rapa. De acord ca daca este teatru modern (avangardist) nu prea conteaza cum te imbraci... Dar cat vine vorba de piese clasice, in care mai joaca si cate un mare actor roman, trebuie sa te imbraci ceva mai deosebit.
Imi pare rau...daca gandirea mea e a ta e atat de comunista...
Iar la Ateneu, in blugi? Niciodata!!!!
Eu una am fost educata de mica in sensul asta, stiu ca altii nu si ca e de admirat ca totusi se duc, dar asa consider ca e cel mai bine: sa te imbraci ca sa faci cinste artistului.

...daca gandirea mea e a ta e...atat de comunista...


Iti recomand o carte,se numeste Codul bunelor maniere
andreea1976
Postat pe 11 Martie 2009 14:42
Andreeaaaaa!
Nici pe tine nu te-am mai vazut de un secol INTREG! La multi ani de ziua noastra ...
Vino sa te pupacesc
Asa, mult mai bine!
Dor_a
Postat pe 11 Martie 2009 14:44
De la: Dor_a, la data 2009-03-11 14:44:52Andreeaaaaa!
Nici pe tine nu te-am mai vazut de un secol INTREG! La multi ani de ziua noastra ...
Vino sa te pupacesc
Asa, mult mai bine!


stiu ca am cam absentat,dar m-am intors cu forte proaspete

La multi ani scumpa
Ia uite ce de pupicei ti-am dat
andreea1976
Postat pe 11 Martie 2009 14:48
frateeeee? pe ce lume traiti ?

cum sa mergi la teatru in blugi ? eventual luati`va daia cu strasuri ca sa fiti mai trendy...

am fost eu in cls a5a park la teatru in blugi si m`am simtit penal ...de atunci ...m`am imbracat mai elegant ...

si nu e vb de respectu pt actori ...ca oricum nu te vad ...e vb de respectu ptr tine si ptr pers cu care mergi ....

parerea mea...
pinky_deea18
Postat pe 11 Martie 2009 14:49
De la: pinky_deea18, la data 2009-03-11 14:49:38frateeeee? pe ce lume traiti ?

cum sa mergi la teatru in blugi ? eventual luati`va daia cu strasuri ca sa fiti mai trendy...

am fost eu in cls a5a park la teatru in blugi si m`am simtit penal ...de atunci ...m`am imbracat mai elegant ...

si nu e vb de respectu pt actori ...ca oricum nu te vad ...e vb de respectu ptr tine si ptr pers cu care mergi ....

parerea mea...

Si acum esti in clasa a VIII- a ?
Respectul petru actori nu emana din haine...si am vazut tarani in costum care aproape au huiduit actorii la o piesa...pentru ca nu corespundea imaginii pe care si-o creasera ei despre teatru...
ocs
Postat pe 11 Martie 2009 16:43
De la: andreea1976, la data 2009-03-11 14:42:54
De la: ocgiogi, la data 2009-03-11 13:52:21
De la: ocgiogi, la data 2009-03-11 13:50:11
De la: pisicuta_razboinica, la data 2009-03-11 13:31:17
De la: Kathara, la data 2009-03-11 13:13:47
De la: RoxanaM, la data 2009-03-11 12:44:59Eu merg frecvent la teatru... Si cu toate astea, acord mereu importanta tinutei pe care o am... M-as simti aiurea sa merg la teatru, cum merg pe strada...


Daca mergi frecvent atunci fara indoiala ca ai observat cat de putin conteaza pentru tineri tinuta.

Si daca blugii ti se par socanti, afla ca eu am fost la Ateneu si erau persoane pe-acolo imbracate in blugi .... iar sala mai mult de jumatate goala.

stim cu totii ca pentru tineri nu mai conteaza cum se imbraca, dar tocmai asta era ideea: sa ne aducem putin aminte de manierele la teatru, opera, concert. Dupa cum am mai spus, mi se pare lipsa de respect...
Daca cei din jurul meu nu tin cont de aceste lucruri, asta nu inseamna sa nu tin nici eu cont... gandirea asta e atat de romaneasca.... sorry, dar nu-mi place deloc, asa se duce totul de rapa. De acord ca daca este teatru modern (avangardist) nu prea conteaza cum te imbraci... Dar cat vine vorba de piese clasice, in care mai joaca si cate un mare actor roman, trebuie sa te imbraci ceva mai deosebit.
Imi pare rau...daca gandirea mea e a ta e atat de comunista...
Iar la Ateneu, in blugi? Niciodata!!!!
Eu una am fost educata de mica in sensul asta, stiu ca altii nu si ca e de admirat ca totusi se duc, dar asa consider ca e cel mai bine: sa te imbraci ca sa faci cinste artistului.

...daca gandirea mea e a ta e...atat de comunista...


Iti recomand o carte,se numeste Codul bunelor maniere

Nu am nevoie de acea carte pentru ca o am in trei editii...mostenire de familie...
Cand ai fost ultima data la teatru si la ce piesa ? Cata lume era in sala si cum erau imbracati ?
Asa-s romanii...niste ipocriti...fac o gramada de lucruri pentru altii si de gura lumii...sau merg la teatru atat de des pe cat merg eu la biserica - max. o data pe an si atunci...deh tre' sa te pui la tol festiv...
Intrebati ce actor vreti daca il doare undeva de toalele publicului...
Asa ca nici nu mai e loc de discutii...

ocs
Postat pe 11 Martie 2009 16:53
in nici un caz nu se merge la teatru in blugi...parerea mea. Un pantalon drept, elegant, un pantof ( hai...2...treaca de la mine ) cu toculet, iar ca top ceva in care sa te simti bine. Salul este ideal, pt ca da o nota de eleganta si tine de cald. Eu imi iau un sal cu mine si cand merg la film. Fuste (nu mini, si nici jeans), bluzite feminine, sacouri...etc. Nu prea conteaza cu ce te imbraci, atata timp cat nu iesi in evidenta ca fiind "altfel"... Nu e locul potrivit sa faci nota discordanta la teatru.
mrskattousa
Postat pe 11 Martie 2009 16:53
De la: mrskattousa, la data 2009-03-11 16:53:49 Nu p.rea conteaza cu ce te imbraci, atata timp cat nu iesi in evidenta ca fiind "altfel"... Nu e locul potrivit sa faci nota discordanta la teatru.

Dar de ce e "gresit" in a fi "altfel" ? De ce trebuie sa fim comuni, "uniformi" ? (sa nu zic in uniforma)...
Dupa cum spunea si Kathara - parca, poti uneori face nota discordanta tocmai mergand in rochie de seara cand restul sunt...relaxati...
Cred ca unii vad teatrul altfel decat este de fapt...mai ales in 2009...
ocs
Postat pe 11 Martie 2009 17:05
http://www.imaginelife.ro/maniere/comportament-relatie/teatrul_cinematograful_concertele_expozitiile/

de ce trebuie sa fim ca toti ceilalti cand vine vorba de bune maniere si respect? buna intrebare, nu fii daca nu vrei, dar nici nu da in cap celor care tin la aceste lucruri. Asta este adevarata ipocrizie.
De ce sa respectam lucrurile scrise mai sus? Ca sa ne intelegem unii cu altii, ca sa stabilim raporturi pozitive, ca sa transmitem mai bine mesajele pe care dorim sa le comunicam.
Efectul de turma vine din atitudinea "daca majoritatea nu face aia, eu de ce sa o fac?" De ce? Pentru ca te respecti, pentru ca poti gandi de unul singur si pentru ca n-a ajuns majoritatea sa-ti dicteze tie viata. Vrei sa urmezi turma? ok, nici o problema, dar nici nu te plange ca nu se face "aia", ca esti ultimul om care sa o faca.
... continuarea o s-o pun pe blog
va rog, cititi linkul de mai sus
kitty_krieger
Postat pe 11 Martie 2009 17:18
De la: ocgiogi, la data 2009-03-11 16:53:37
De la: andreea1976, la data 2009-03-11 14:42:54
De la: ocgiogi, la data 2009-03-11 13:52:21
De la: ocgiogi, la data 2009-03-11 13:50:11
De la: pisicuta_razboinica, la data 2009-03-11 13:31:17
De la: Kathara, la data 2009-03-11 13:13:47
De la: RoxanaM, la data 2009-03-11 12:44:59Eu merg frecvent la teatru... Si cu toate astea, acord mereu importanta tinutei pe care o am... M-as simti aiurea sa merg la teatru, cum merg pe strada...


Daca mergi frecvent atunci fara indoiala ca ai observat cat de putin conteaza pentru tineri tinuta.

Si daca blugii ti se par socanti, afla ca eu am fost la Ateneu si erau persoane pe-acolo imbracate in blugi .... iar sala mai mult de jumatate goala.

stim cu totii ca pentru tineri nu mai conteaza cum se imbraca, dar tocmai asta era ideea: sa ne aducem putin aminte de manierele la teatru, opera, concert. Dupa cum am mai spus, mi se pare lipsa de respect...
Daca cei din jurul meu nu tin cont de aceste lucruri, asta nu inseamna sa nu tin nici eu cont... gandirea asta e atat de romaneasca.... sorry, dar nu-mi place deloc, asa se duce totul de rapa. De acord ca daca este teatru modern (avangardist) nu prea conteaza cum te imbraci... Dar cat vine vorba de piese clasice, in care mai joaca si cate un mare actor roman, trebuie sa te imbraci ceva mai deosebit.
Imi pare rau...daca gandirea mea e a ta e atat de comunista...
Iar la Ateneu, in blugi? Niciodata!!!!
Eu una am fost educata de mica in sensul asta, stiu ca altii nu si ca e de admirat ca totusi se duc, dar asa consider ca e cel mai bine: sa te imbraci ca sa faci cinste artistului.

...daca gandirea mea e a ta e...atat de comunista...


Iti recomand o carte,se numeste Codul bunelor maniere

Nu am nevoie de acea carte pentru ca o am in trei editii...mostenire de familie...
Cand ai fost ultima data la teatru si la ce piesa ? Cata lume era in sala si cum erau imbracati ?
Asa-s romanii...niste ipocriti...fac o gramada de lucruri pentru altii si de gura lumii...sau merg la teatru atat de des pe cat merg eu la biserica - max. o data pe an si atunci...deh tre' sa te pui la tol festiv...
Intrebati ce actor vreti daca il doare undeva de toalele publicului...
Asa ca nici nu mai e loc de discutii...




Ma bucur pt tine ca o ai in trei editii,ar fi cazul sa le si citesti
Nu am de ce sa-ti dau tie explicatii...dar in fine....
Merg des la teatru si stiu ce vorbesc.Chiar si in scoala cand aveam ca tema, critica pieselor de teatru,nu mi-as fi permis sa merg imbracata in blugi.
Si pt informarea ta,am intrebat un actor si raspunsul e : da, conteaza.
andreea1976
Postat pe 11 Martie 2009 17:25
andreea1976,
totu-i relativ...nu ai intrebat pe acelasi actor pe care l-am intrebat eu....so...cate capatani atatea pareri...fiecare are dreptul la opinie...cat edspre codul bunelor maniere...a aparut unul foarte recent in Anglia, si nu prea are de-a face cu "manierele" invechite ale romanilor...
ocs
Postat pe 11 Martie 2009 18:14
De la: ocgiogi, la data 2009-03-11 18:14:34andreea1976,
totu-i relativ...nu ai intrebat pe acelasi actor pe care l-am intrebat eu....so...cate capatani atatea pareri...fiecare are dreptul la opinie...cat edspre codul bunelor maniere...a aparut unul foarte recent in Anglia, si nu prea are de-a face cu "manierele" invechite ale romanilor...


Incearca sa mergi la teatru si in alte tari si mai vorbim.
Eu am fost si nu am vazut pe nimeni in blugi.
Asta e...inseamna ca multe tari au "maniere" invechite cand vine vorba de teatru sau opera.
andreea1976
Postat pe 11 Martie 2009 18:20
De la: pisicuta_razboinica, la data 2009-03-11 17:18:46http://www.imaginelife.ro/maniere/comportament-relatie/teatrul_cinematograful_concertele_expozitiile/

de ce trebuie sa fim ca toti ceilalti cand vine vorba de bune maniere si respect? buna intrebare, nu fii daca nu vrei, dar nici nu da in cap celor care tin la aceste lucruri. Asta este adevarata ipocrizie.
De ce sa respectam lucrurile scrise mai sus? Ca sa ne intelegem unii cu altii, ca sa stabilim raporturi pozitive, ca sa transmitem mai bine mesajele pe care dorim sa le comunicam.
Efectul de turma vine din atitudinea "daca majoritatea nu face aia, eu de ce sa o fac?" De ce? Pentru ca te respecti, pentru ca poti gandi de unul singur si pentru ca n-a ajuns majoritatea sa-ti dicteze tie viata. Vrei sa urmezi turma? ok, nici o problema, dar nici nu te plange ca nu se face "aia", ca esti ultimul om care sa o faca.
... continuarea o s-o pun pe blog
va rog, cititi linkul de mai sus

Ai uitat sa precizezi sursa din care citezi.
ocs
Postat pe 11 Martie 2009 18:23
De la: andreea1976, la data 2009-03-11 18:20:08
De la: ocgiogi, la data 2009-03-11 18:14:34andreea1976,
totu-i relativ...nu ai intrebat pe acelasi actor pe care l-am intrebat eu....so...cate capatani atatea pareri...fiecare are dreptul la opinie...cat edspre codul bunelor maniere...a aparut unul foarte recent in Anglia, si nu prea are de-a face cu "manierele" invechite ale romanilor...


Incearca sa mergi la teatru si in alte tari si mai vorbim.
Eu am fost si nu am vazut pe nimeni in blugi.
Asta e...inseamna ca multe tari au "maniere" invechite cand vine vorba de teatru sau opera.

Recunosc ca nu am fost la teatru in afara tarii decat in Canada...iar oamenii aia nu stiu sa se imbrace nici pentru strada daramite pentru altceva...
ocs
Postat pe 11 Martie 2009 18:27
...insa asta nu le scade cu nimic valoarea ca oameni si iubitori de arta in acelasi timp (sunt mai putini "boemi" decat la noi dar cel putin acestia sunt sinceri in preferinte, mai putin snobi...)
ocs
Postat pe 11 Martie 2009 18:55
la teatru merg foarte rar ... dar atunci cand ma duc ma imbrac intr-o fusta mai lungutza nu mini un maieutz si un sacou deasupra ... dar cum nu prea merg...
_dulcik_
Postat pe 11 Martie 2009 21:06
Haideti sa va povestesc ceva.
Vineri seara, pe 20, am bilete la Cirque du Soleil. Un circ, ar zice cineva (neavizat ).
Ei bine, biletul costa 120de euro - deci clar nu o vezi pe femeia cu barba si pe nenea care rupe lantzuri (eu cred ca spectacolul pe care il fac ei, chiar merita banii...)... Acolo tipele vin purtand genti Vuitton si pantofi Jimmy Choo - SEZONUL ASTA, nu cumparati de la raduceri ... (si nu sunt "snoabe", pur si simplu ISI PERMIT sa le cumpere, asta e tot! Asa cum isi permit o gramada de femei elegante din lumea asta mare, care de "snob" sau prost gust nu au nimic. Ce au, e bani. Facuti de ele, pentru ca si-au tocit coatele prin scoli, sau pentru ca le-a dat familia, ceea ce inseamna ca taticul si-a tocit coatele prin scoli... Nu inteleg de ce ar trebui sa le fie rusine cu asta?)
Ce ziceti, daca pun shlapi si short... Le arat eu lor? Ca pentru mine asa un spectacol nu inseamna mare lucru? A? Ca pentru mine nu e un eveniment deosebit? Intreb si io, nu dau cu paru'
Dor_a
Postat pe 12 Martie 2009 07:54
De la: ocgiogi, la data 2009-03-11 17:05:39
De la: mrskattousa, la data 2009-03-11 16:53:49 Nu p.rea conteaza cu ce te imbraci, atata timp cat nu iesi in evidenta ca fiind "altfel"... Nu e locul potrivit sa faci nota discordanta la teatru.

Dar de ce e "gresit" in a fi "altfel" ? De ce trebuie sa fim comuni, "uniformi" ? (sa nu zic in uniforma)...
Dupa cum spunea si Kathara - parca, poti uneori face nota discordanta tocmai mergand in rochie de seara cand restul sunt...relaxati...
Cred ca unii vad teatrul altfel decat este de fapt...mai ales in 2009...


Mai bine citesti cu mai multa atentie( daca poti) inainte sa comentezi aiurea. Nu a zis nimeni sa fii comun, "uniform"..Nu a zis nimeni ca nu e ok o rochie de seara..( cu toate ca daca TU te-ai fi dus la teatru, mai ales in 2009, ai fi observat ca "uniforma" de care vb tu implica rochia de seara)..ce a vrut ea sa spuna era cu totul altceva, dar na..fiecare intelege ce poate..
miha00
Postat pe 12 Martie 2009 09:32
Dora, te invidiez.... Cirque du Soleil
kitty_krieger
Postat pe 12 Martie 2009 15:46
in popoul gol..............
just_heaven
Postat pe 12 Martie 2009 15:48
De la: just_maria, la data 2009-03-12 15:48:44in popoul gol..............


Diavolyta_
Postat pe 12 Martie 2009 15:52
De la: pisicuta_razboinica, la data 2009-03-12 15:46:55Dora, te invidiez.... Cirque du Soleil


Da, Iry...
Ar fi intaia oara cand ii vad...
Dor_a
Postat pe 12 Martie 2009 16:07
De la: miha00, la data 2009-03-12 09:32:01
De la: ocgiogi, la data 2009-03-11 17:05:39
De la: mrskattousa, la data 2009-03-11 16:53:49 Nu p.rea conteaza cu ce te imbraci, atata timp cat nu iesi in evidenta ca fiind "altfel"... Nu e locul potrivit sa faci nota discordanta la teatru.

Dar de ce e "gresit" in a fi "altfel" ? De ce trebuie sa fim comuni, "uniformi" ? (sa nu zic in uniforma)...
Dupa cum spunea si Kathara - parca, poti uneori face nota discordanta tocmai mergand in rochie de seara cand restul sunt...relaxati...
Cred ca unii vad teatrul altfel decat este de fapt...mai ales in 2009...


Mai bine citesti cu mai multa atentie( daca poti) inainte sa comentezi aiurea. Nu a zis nimeni sa fii comun, "uniform"..Nu a zis nimeni ca nu e ok o rochie de seara..( cu toate ca daca TU te-ai fi dus la teatru, mai ales in 2009, ai fi observat ca "uniforma" de care vb tu implica rochia de seara)..ce a vrut ea sa spuna era cu totul altceva, dar na..fiecare intelege ce poate..

La asa raspuns... cat despre a citi ...iti recomand sa (re)citesti inca o data, de la inceput ... poate vezi si niste "nuante" pe ici pe colo....
si din nou...tipic romanesc..hai sa jignim frate ...ca e gratis...
tu ti-ai facut cont ca sa poti refula aici ?
te rog...nu raspunde...(era o intrebare retorica..)
ocs
Postat pe 12 Martie 2009 17:01
De la: ocgiogi, la data 2009-03-12 17:01:12
si din nou...tipic romanesc..hai sa jignim frate ...ca e gratis...

nu-i asa???
kitty_krieger
Postat pe 12 Martie 2009 17:49

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Vopsea pentru haine 8 De la: death_butterfly 31 Octombrie 2012 11:26
ciorapii de dama 44 De la: kika25 1 Decembrie 2015 03:29
ma ajutati cu ceva plz? 8 De la: yogeolove 19 Martie 2010 18:39
pentru fete 14 De la: iulia069834 28 Ianuarie 2010 19:03
Imbracaminte STEFANEL -Constanta 1 De la: kudika113537 2 Februarie 2010 09:47