Setari Cookie-uri

buna...am nevoie de ajutor...

Am nevoie de un sfat,nu sunt genul care vorbeste mult,cu atat m-ai mult despre probleme,cu atat m-ai mult despre asta,dar acum cred ca nu m-ai pot tine in mine...Am un prieten 5 ani,am 21 de ani,el e mai mare decat mine cu 5 ani....de fapt trebuie sa rectific,aveam un prieten...i-am dat totul,m-am dat pe mine,asa cum sunt...nu am vazut nimic altceva in afara de el,am facut totul...pentru el,sa-i fie bine,chiar daca mie nu mi-a fost intotdeauna bine...acum,baiatul s-a reprofilat...nu mai vrea relatie,fara sa-mi dea nicio explicatie a plecat...mi-a spus doar ca nu mai vrea nicio relatie...nu am incercat sa intru in detalii,sa-l intreb de ce ...sau daca e vorba de altcineva...eu doar incerc sa trec peste asta...nu stiu de unde si cum sa incep...stiu ca din tot,mi-a ramas orgoliul si pentru asta il las sa plece...ca si cum nu mi-ar pasa...cum sa fac sa uit?stiu,nu am cum sa uit...dar poate timpul ma va ajuta...
alexxaaa
Postat pe 7 Martie 2009 12:01
vezi....ai pus intrebarea si ai si dat raspunsul. :) timpul...e, bine poti sa ai ghinionu ca nici timpu sa vindece.
Ronnie_Coleman
Postat pe 18 Martie 2009 11:14
eu am avut o relatie de un an si 7 luni cu un tip... si am trecut prin aceeasi faza... a fost aiurea... k mie nici acum... nu sunt in totalitate sigura ca sunt ok.... si ne-am despartit pe 14 februarie 2007.... si... mda.... nu ai ce sa faci... decat... sa iesi cat mai des cu prietenele... k asta am facut eu.... aveam o prietena cea mai buna... si in acelasi timp foarte nebuna si nonconformista.. cu care m-am distrat foarte mult... si k sa pot sa trec cu adevarat peste.... am fugit de tot trecutul... tot ce imi amintea de el... am sters am ascuns de la vedere.... pt k ranea..... in fine... iti urez succes cu vindecarea si sper sa te pui pe picioare rapid... inca ai toata viata inainte...
spelledstorm
Postat pe 18 Martie 2009 11:20
Scumpa...cui pe cui se scoate........................

asta e, nu te izola, iesi cat mai mult in oras cu prietenii.....si cu timpul va trece...............

dar cel mai important NU TE IZOLA............. nu iti face binme si nu ajuta sa uiti
sun_shine
Postat pe 8 Aprilie 2009 11:32


buna draga
pot sa zic ca sunt perechea ta azi am pus punct unei relatii care a durat 5ani si 9luni .N -am mai suportat ca ma ducea cu zaharelul te iau de nevasta dupa ce termin divortul dar acel divort nu se mai termina din octombrie de cand au fost date actele la avocat.nu fi suparata draga ca odata va iesi soarele si pe strada noastra
te pup cu drag simona
kudika005477
Postat pe 8 Aprilie 2009 21:12
Ce-i care vorbesc mult, numa gura e de ei si fac lucrui putine... Pentru a uita cele intaplate iti trebuie multa ambitie care vine din interiorul tau. ... "sa renasti din propria ta cenusa" sunt convinsa ca ai auzit-o de mai multe ori; analizeaza-ti faptele tale la rece (unde ai gresit ptr. a nu repeta si ce ai invatat din asta ptr. viitor), ce doresti pentru tine si iubeste-te pe tine foarte mult, invata sa asculti mesajele interlocutorului (ale celui de langa tine) fiind mai precauta in a da raspunsuri promte. Analizeaza ce-ti transmite, ce gandesti ramane pentru tine, ce raspunzi conteaza pentru interlocutor. Mergi mai departe.....nimic nu este intamplator.
Rolec2000
Postat pe 11 Aprilie 2009 19:08
Buna! Vad ca nu ai mai scris nimic la acest topic... poate nu ai avut timp, poate a trecut. Stii, se spune ca toate trec in viata. Dar unii oameni lasa niste urme atat de adanci..
Cred ca te inteleg. de fapt, te inteleg mai bine decat as vrea. Ce-i drept, la mine nu a fost vorba de o 5 ani, ci doar de 3, in care nici mancar nu am fost impreuna tot timpul. De ce? Orgolii de ambele parti. Dar, in momentul in care ajungeam sa fim din nou impreuna, parca uitam de toate. Au fost si bune si rele. Cu siguranta, stii si tu cum e.... Dar...s-a terminat. Exact ca si la tine, fara explicatie, fara motive, fara raspunsuri... pur si simplu a plecat. Si in momentul acela a luat o parte din mine cu el.
Oricat as vrea, nu stiu cum as putea sa fac sa nu ma mai doara asta, chiar daca au trecut cateva luni bune de atunci.

Of...asta e. Mi-ar place daca am putea sa vorbim despre asta. nu stiu de ce, am impresia ca trecem, sau am trecut prin ceva fooarte asemanator.
Te pup si ai grija de tine
ralukiss
Postat pe 11 Aprilie 2009 19:38
sall....nu incerca sa uiti,ci mai bine straduiestete sa-ti aduci aminte doar de clipele frumoase,asa vei putea sa nu clachezi ,ci sa-ti traiesti viata asa cum ti-o imaginezi ...si in privinta LUI ,pot sa-ti spun ca de vina e iubirea ce i-o porti si interesul ce i-lai aratat...adica sa intelegi ca l-ai sufocat cu dragostea ta...e ca si mincarea....cu cat mai buna,cu atat dorim mai muls si infulecam fara sa mestecam,provocandu-ne indigestie....asa e si in dragoste,nu tinem seama de ce vrea celalalt ci doar de ce putem noi sa-i oferim,si o facem cu prisosinta,pina i se apleaca si pleaca....asta e........asa ca,mai bine des si putin,decat mult si dint-o data....SA FI IUBITA...dar sa nu te inchizi in tine si sa nu-ti mai arati sentimentele,ci ia si da totul ,dar cu masura....te pup,LUMINITA
luminita_angela
Postat pe 28 Aprilie 2009 22:44
buna,ma numesc monik,am 15 ani si prietenul meu m-a intrebat dak vreau sa imi incep viatza sexuala...voi c ziceti sa fac???????e bn sau nu dak o voi face???????
Mykky
Postat pe 12 Mai 2009 09:29
De la: Mykky, la data 2009-05-12 09:29:23buna,ma numesc monik,am 15 ani si prietenul meu m-a intrebat dak vreau sa imi incep viatza sexuala...voi c ziceti sa fac???????e bn sau nu dak o voi face???????


cu cat iti incepi viata sexuala mai devreme cu atat creste riscul de aparitie al cancerului de col uterin...pana la 20 de ani corpul sufera niste modificari hormonale..si daca incepi viata sexuala mai devreme ...celule se dezvolta anormal...asa ca...mai gandeste-te
si in puii mei de ce nu dai o cautare pe google?! sa citesti singura...
offf mai bine ti-ai vedea de scoala ...ca sex o sa ai timp sa faci
coffeeta
Postat pe 12 Mai 2009 09:34
sfatul meu este sa mai astepti dar tu esti cea care hotarasti.
oga_RUL
Postat pe 12 Mai 2009 09:34
Buna,va multumesc tuturor pentru impartasirea experientelor...sunt constienta ca nu sunt singura care a trecut si trece prin asta...nu am mai intrat pe forum.Mi-am indreptat atentia catre serviciu,catre facultate,catre familie...atat cat m-ai am din ea (pe mama)...nu am uitat nimic din ceea ce as putea spune acum poveste de dragoste incheiata definitiv!
Cu o saptamana in urma,el,m-a cautat...avea nevoie de ajutor,sa vorbeasca cu cineva...si din pura prostie i-am raspuns.Mi-a marturisit ca a incercat o relatie cu cineva,dar ca tipa e foarte isterica si ca nu se pot intelege...In urmatoarea clipa am regretat ca l-am ascultat...de ce?!Pentru ca tot timpul i-am spus sa nu-si vorbeasca fostele de rau,gandindu-ma la mine,ca nu mi-ar placea sa vorbeasca despre mine,oricum m-ar considera...
Ei bine,eu sunt totusi intreaga,chiar daca durerea nu a disparut,cel putin am constiinta impacata acum...daca inainte eram dispusa sa fac absolut orice ca el sa fie bine,sa ma calc in picioare..acum nu mai sunt.Acum sunt doar eu,cea mai importanta persoana pentru mine!
Cred ca fiecare dintre noi suntem cele mai importante mai inainte de toate pentru noi!Daca nu ne apreciem noi,nu ne va aprecia nimeni.
alexxaaa
Postat pe 12 Mai 2009 09:56
Buna!
Cassey
Postat pe 13 Mai 2009 16:38
De la: alexxaaa, la data 2009-05-12 09:56:43Buna,va multumesc tuturor pentru impartasirea experientelor...sunt constienta ca nu sunt singura care a trecut si trece prin asta...nu am mai intrat pe forum.Mi-am indreptat atentia catre serviciu,catre facultate,catre familie...atat cat m-ai am din ea (pe mama)...nu am uitat nimic din ceea ce as putea spune acum poveste de dragoste incheiata definitiv!
Cu o saptamana in urma,el,m-a cautat...avea nevoie de ajutor,sa vorbeasca cu cineva...si din pura prostie i-am raspuns.Mi-a marturisit ca a incercat o relatie cu cineva,dar ca tipa e foarte isterica si ca nu se pot intelege...In urmatoarea clipa am regretat ca l-am ascultat...de ce?!Pentru ca tot timpul i-am spus sa nu-si vorbeasca fostele de rau,gandindu-ma la mine,ca nu mi-ar placea sa vorbeasca despre mine,oricum m-ar considera...
Ei bine,eu sunt totusi intreaga,chiar daca durerea nu a disparut,cel putin am constiinta impacata acum...daca inainte eram dispusa sa fac absolut orice ca el sa fie bine,sa ma calc in picioare..acum nu mai sunt.Acum sunt doar eu,cea mai importanta persoana pentru mine!
Cred ca fiecare dintre noi suntem cele mai importante mai inainte de toate pentru noi!Daca nu ne apreciem noi,nu ne va aprecia nimeni.

Cred ca ai facut o alegere buna...............

uneori e timpul sa trecem noi pe primul loc...... mult succes si fii tare
sun_shine
Postat pe 15 Mai 2009 10:38

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ce-i cu ziodia asta? 32 De la: carabincatalinmanuel 2 Octombrie 2010 18:36
femeia taur si barbatul varsator...sanse vreodata? 33 De la: kudika009567 3 Februarie 2012 01:58
catre capricoarne... 64 De la: miss_darine 4 August 2011 17:45
femeia leu ..barbatu taur... 5 De la: cristinaval20 16 Septembrie 2009 09:42
eu scorpion- el capricorn 6 De la: bebe4puiut 1 Iulie 2009 10:35