Setari Cookie-uri

Au trecut 4 ani si tot degeaba

Stiu ca mai sunt discutii pe tema asta aici dar ...vreau sa imi spun si eu povestea.
Aveam o relatie frumoasa cand l-am cunoscut pe EL.Am simtit din prima ceva nu stiu ce dar a fost ceva.Ne vedeam aproape zilnic (aveam multi prieteni comuni) si tot timpul intra in vorba cu mine nimic desebit pana cand a inceput sa ma sune, sa ma caute caute acasa, sa ma invite la tot felul de iesiri, cand ieseam cu prietenii era in preajama mea, tot felul de atentii si gesturi foarte galante.Asa a tinut-o vreo jumate de an, daca nu mai bine, pana cand mi-am dat seama ca eu m-am indragostit,pe prietenul meu de atunci il sictiream (noi ne vedeam mult la facultate, eram colegi iar cand trebuia sa me intalnim dupa cursuri inventam tot felul de scuze ca sa ajung mai repede acasa si sa ma vad cu celalat)si evidend ca ne-am despartit la un moment dat.
Toti prietenii nostri ne intrebau daca suntem impreuna si noi evitam sa dam un raspus pentru ca nu vorbisem despre sentimentele noastre care se pare ca erau evidente.Asa ca intr-o seara am deschis subiectul i-am spus cum sta treaba si am decis sa pasim intr-o relatie.Eram in culmea fericirii, toate bune frumoase vreo 8 luni, cu toate erau dati (de 2 ori)cand disparea din piesaj vreo 2-3 zile.Iar cand revenea spunea ca a fost la tara si ca nu prea este semnal in zona aia.Pana cand niste prietene de ale mele l-au vazut cu o tipa.Bineinteles ca am intrebat cine era de se tineau de mana..dar raspunsul nu a venit.Asa ca l-am cautat in alta parte si am aflat ca avea o relatie de 3 ani cu tipa respectiva.Am rupt legatura cu el cu toate ca mi-a fost foarte greu mai ales ca il vedeam in fiecare zi.Apoi dupa vreo jumatate de an am fost la o petrecere cu toti prietenii nostri printre care si el.toata lumea ne vroia impreuna asa ca au incercat tot felul de tertipuri dar nu m-am lasat ...la acea petrecere l-am dezbracat si l-am lasat fara haine vreo jumatate de ora eu ascunzandu-ma pe undeva.Dupa acea intamplare a inceput din nou cu telefoane, cu invitatii se autoinvita la mine sa bem cafeaua impreuna, eu nimic asa a tinut-o aproape un an.Au trecut de atunci 4 ani dar de fiecare data cand ne intalnim intamplator pe strada si e cu prietena de fiecare data ii da drumul de la mana, cand saluta mereu sta cu capul in jos,Cand ne vedem cu prietenii si se nimereste si el incearca sa intre in vorba cu mine si alte chestii.plus ca la un moment dat de ziua mea mi-a zis niste chestii foarte siropoase care m-au miscat f mult.Acum cred ca e singur si nu stiu ce sa fac.Eu am mai incercat sa mai am alte relatii si dupa ce am terminat-o cu el dar nu am mai putut sa fiu cu cineva,stateam cate o saptamana 2 si o terminam ca simteam ca nu merge.Voi ce parere aveti despre situatia asta?????

Postat pe 8 Martie 2009 14:16
Dar de ce te mira situatia? tu erai cu altul dar umblai si cu asta. iar el facea la fel. intr-un fel va meritati. atractie fizica, iubire in nici un caz
metal
Postat pe 8 Martie 2009 14:40
Pai eu inteleg ca ea s-a despartit totusi de prietenul ei la scurt timp dupa ce si-a dat seama ca il indrageste pe celalat.

Poate ar trebui sa il cauti acum, mai ales daca e singur si sa sa vezi daca il iubesti sau pur si simplu iubesti ideea unei iubiri imposibile...
elfuletz5
Postat pe 8 Martie 2009 15:42
ce garantie ai ca, daca esti cu el, nu te va insela?
eu nu m-as intoarce la el
kitty_krieger
Postat pe 8 Martie 2009 15:47
asa e, inainte de a incepe relatia cu el m-am despartit de celalat.
Si mai e o faza ep care am omis-o, de vreo 2 ani nu ne mai vedem decat foarte rar si asta intamplator, de sunat nici atat.Eu nu mai aveam nr lui de tel de vreo 2 ani iar de sarbatori anul asta am primit un sms cu clasicele urari (apoi am aflat ce era de la el)deci el inca avea nr meu.Acum cateva zile m-a sunat sa ma intrebe de sanatate iar la doua zile m-am trezit cu el la mine la servici.Am discutat banalitati dar tot timpul insinua ca e singur, si incerca sa aminteasca de perioada cand am fost impreuna ca a fost cea mai frumoasa si bla bla, eu incercam sa inchid subiectul.
A ramas ca mai vorbim.Nu stiu ce sa fac ..exact chestia asta ma macina cum a spus si pisicuta razboinica ...ca nu am garantia ca nu ma va insela mai ales ca a reusit sa mearga cu 2 relatii in paralel destul de mult timp.

Ce as putea sa fac???NIci nu vreau sa mai stau inca vreo 4 ani cu gandul la el

Postat pe 9 Martie 2009 11:38
pai iti spun ce as face eu: daca ar mai suna, i-as spune sa ma lase in pace o data pentru totdeauna si as sterge nr lui din agenda
kitty_krieger
Postat pe 9 Martie 2009 11:42
m-am intalnit cu el intamplator ..locuim aporximativ in aceeasi zona...am vorbit cateva minute apoi fiecare si-a vazut de ale lui.Seara ma suna sa vb despre noi.I-am zis sa nu ma mai sune , sa stearga numarul meu si ca nu are rost sa to vorbim despre ce a fost si despre ce ar putea fi pentru ca nu mai are cum sa imi castige increderea.a inceput sa imi zica ca in toti anii astia el sa gandit la mine, ca mereu s-a interesat de viata mea si altele si apoi tot el a inceput cu reprosuri de genu" de ce nu ai luptat atunci pentru mine, asta am asteptat de la tine, sa vad o dovada ca ma iubeai."Cum as fi putut sa lupt pt el daca nici fata cealalta nu stia nimic ..intr-un fel eu eram a 5 a roata la caruta, ei aveau o relatie de 3 ani .Cum sa lupt pt un nesimtit care joaca asa ?Asa am gandit atunci ne stiind ca nu o sa il pot uita.Dar probabil ca asa as gandi si acum daca nu ar fi spus ca el vrea sa fim impreuna, sa ne facem un viitor impreuna etc
El ma tot suna ...eu nu mai raspund la tel...vreau sa uit de el(chiar daca nu o sa il uit definitv niciodata) 0, vreau ca viata mea sa fie ca si cum nu l-am cunoscut niciodata, sa pot sa imi vad de treaba mea , sa nu mai pierd alti 4 ani ...cu toate ca acum ma bantuie indoiala DAR DACA DE DATA ASTA VA FI BINE................
Pe ce drum sa apuc?
Stiu ca v-am PLICTISIT...si ca poate dramatizez..insa eu nu am recunoscut niciodata in acesti 4 ani si nimanui ce simt pentru el asa ca macar voua sa ma confesez.

Postat pe 21 Martie 2009 13:57
Totusi asculta-ti inima! Si de ce nu?!Toti meritam o a doua sansa!Fii optimista!Nu te lasa influentata de nimeni!Asculta-ti inima!Mult succes!
pynkk_ladyy
Postat pe 22 Martie 2009 19:11
eu nu pricep o chestie la fazele astea. zici ca avea o relatie de 3 ani si cu toate astea in 8 luni de zile tu l-ai vazut in fiecare zi si cu ea s-a vazut de 2 ori ? ce relatie e aia frate/ suntem impreuna de 3 ani da ne vedem de 3 ori pe an adica de vreo 9 ori in total sau cum ?
kudika_01
Postat pe 19 Iunie 2009 12:12

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Voi ce-ati face in situatia asta ? 77 De la: Nico18 12 Februarie 2014 09:43
Distanta 12 De la: andrea083 4 Iunie 2013 07:58
buna sunt su eu noua si am nevoie de ajutor 42 De la: alfredodecurtofreco 22 Octombrie 2010 16:05
suflete pereche 64 De la: kudika459180 11 Iulie 2013 08:20
Prinsa intre casatorie si cariera,un sfat ca rog? 11 De la: healthy005533 23 Septembrie 2011 12:09