Setari Cookie-uri

diferenta de varsta

nush ce sa ma fac...am un iubit de 35 de ani eu am 21..ne intelegem super superrrr ok....parintii mei l au vazut..nu sunt contra relatie noastre...e un om super...sincer e al doilea..barbat pe care il iubesc....ma respecta la maxim..ma rasfata..si ma iubeste..am nevoie de un sfat de la voi...crede ti k va fii ok relatia asta..???pls help..:)...mersi mult..pupici
rodyyyy
Postat pe 25 Octombrie 2008 00:25
mai sunt vreo 2-3 topicuri pe tema asta asa ca hu te astepta la prea multe raspunsuri...cel mai bie ar fii sa scoti de la naftalina un topic din ala mai vechi sau sa citesti pe acolo pareri.... nu de alta dar ...risti sa nu ti se raspunda ....

dandanaua_reloaded
Postat pe 25 Octombrie 2008 00:29
nu te supara daca o sa faca mai faca si bascalie
Full_Metal_Jacket
Postat pe 25 Octombrie 2008 00:42
BUNA..sunt si eu in aceeasi situatie k si tn:) asta ma intrebam si eu?!dak va rezista aceasta relatie..eu cred k totul depinde de noi..eu una nush ce as face fara el,pt ne intelegem foarte bn..si as vrea k totul sa tina pana la 105ani asa k TRAIESTE CLIPA..indiferent ce se va intampla pe urma:) poop si IUBITI-VA MULT
alexxa_I18
Postat pe 15 Noiembrie 2008 11:52
traiesc clipa!!!:)))...iubiti va si voi mult mult pana la 105 ani:)))...pupici
rodyyyy
Postat pe 16 Noiembrie 2008 21:24
Nu e prea mare problema cand barbatul e mai in varsta decat femeia,mai ales daca omul se ingrijeste.Depinde si de caracterul vostru,daca el stie cum sa faca o fata de varsta ta sa se distreze si sa se simta bine atunci e ok,de ce nu?S-ar putea totusi mai tarziu sa se simta complexat ca e mult mai in varsta decat tine.Cu cat inaintezi in varsta cu atat o sa se vada mai clar diferenta dintre voi si el ar putea deveni gelos si posesiv,dar nu e batut in cuie.Conteaza sa va iubiti cu adevarat si sa fiti intelegatori unul cu celalalt.
Succes!!
diana1981
Postat pe 23 Noiembrie 2008 18:58
Conteaza foarte mult daca relatia e pe toate planurile una de compatibilitate,ma refer aici in mod special pe plan sexual.Spun acest lucru pentru ca daca la inceput nu functioneaza sa nu te astepti ca pe parcurs sa se imbunatateasca.
Poate vb din cauza unei expewriente foarte recente,dar oricum esti inca tanara ca sa te implici mai mult decat e normal la varsta ta.
Mult succes!
alina_20012
Postat pe 2 Decembrie 2008 12:45
si eu sunt cam in aceeasi situatie...viitorul meu sot are 34 de ani iar eu implinesc 22....desi e diferenta de varsta pt mine nu conteaza pt ca il iubesc.La inceput mi-am facut si eu griji insa am constatat ca astea imi amarasc mai tare viata...daca e sa tin la el o fac fara nici o teama si asa am castigat.Nu te mai stresa caci asta nu e bine...fii fericita caci iubirea nu cunoaste varsta.
BYANKA_GBJ
Postat pe 4 Decembrie 2008 01:27
of, am dat si eu de lume un picut mai intelegatoare! Conteaza ce neleaga, nu diferenta de varsta!
sad_eyes
Postat pe 4 Decembrie 2008 20:31
daca spui ca totul e ok si ca va intelegeti atat de bine nu are rost sa pui in calcul o eventuala despartire doar din cauza varstei... ar fi o prostie... continua relatia si bucurate de tot ce e mai frumos in viata alaturi de el :) poate ca tu, chiar daca ai 21 de ani, esti mai matura in gandire, sau poate el ii mai copilaros... cine stie?! conteaza ca, din punctul tau de vedere, sunteti compatibili
buburuza_mica
Postat pe 4 Decembrie 2008 20:59
sa stii k spui tu cv....adevarul e k eu sunt mai matura...stau singura de vreo 3 ani...asa au hotarat ai mei.sa ma lase sa stiu sa ma descurc singura...si asa ca am trecut prin multe in viata si m am descurcat sg...si am reusit sa ajung unde am vrut...si ma gandesc uneori..k multe fete la varsta mea nu stiu nici ce e viata nu k sa faca cate am facut eu...asta e...oricum am sa raman cu ''batranelu''meu:))))...mersi pt sfaturi:*:*:*
rodyyyy
Postat pe 6 Decembrie 2008 16:27
el este roman? romanii in general isi cam bat joc de femei....
kihm
Postat pe 7 Decembrie 2008 15:25
De la: rodyyyy, la data 2008-12-06 16:27:34sa stii k spui tu cv....adevarul e k eu sunt mai matura...stau singura de vreo 3 ani...asa au hotarat ai mei.sa ma lase sa stiu sa ma descurc singura...si asa ca am trecut prin multe in viata si m am descurcat sg...si am reusit sa ajung unde am vrut...si ma gandesc uneori..k multe fete la varsta mea nu stiu nici ce e viata nu k sa faca cate am facut eu...asta e...oricum am sa raman cu ''batranelu''meu:))))...mersi pt sfaturi:*:*:*


cu mare drag :D am spus asta deoarece si eu fac acum 21 dar sunt putin mai matura de-atat. cand te-ncearca viata prin diferite probleme sau greutati, inevitabil te maturizezi, te intaresti... poate pe tine nu te preocupa problemele pe care le preocupa in general pe fetele de 21 si asta te face diferita :) apropo! si eu am un prieten de 30 de ani si ne intelegem suuuper. cand sunt cu el nu simt nicio diferenta intre noi, e totul foarte ok
buburuza_mica
Postat pe 7 Decembrie 2008 17:42
De la: kihm, la data 2008-12-07 15:25:16el este roman? romanii in general isi cam bat joc de femei....


interesanta concluzie ai tras, jur!! foarte inteligenta... mie sincer nici prin cap nu mi-a trecut asa ceva...

asculti manele?! off topic... I know... simpla curozitate doar...
buburuza_mica
Postat pe 7 Decembrie 2008 17:50
De la: kihm, la data 2008-12-07 15:25:16el este roman? romanii in general isi cam bat joc de femei....


fetelor..fuga si reorientati-va daca sunteti cu romani ca nu e de joaca

n-am mai auzit pe nimeni sa spuna asa ceva
DeeaCatalina
Postat pe 7 Decembrie 2008 17:54
Mi s-a pus o intrebare recent... ceva gen " Auzi...da voi ce planuri aveti? ptr ca el are deja 28 ani tu 18,tre sa intrii la facultate,ce, vrea sa faca copii la 40 de ani?"

Am raspuns simplu...Cand o sa ne dorim si vom putea sa ne legam,si cand vom fi capabili sa ne crestem o familie din toate punctele de vedere financiar educational etc. Atunci probabil ca vom face...pana atunci...el nu vrea eu nu vreau...Suntem bosii!!
Rorry
Postat pe 9 Decembrie 2008 10:40
important e ceea ce vrei tu si ceea ce simti,daca esti bine alaturi de el nu are de ce sa nu fii ok!si eu sunt in situatia ta eu am 20 de ani si el 41 ne intelegem bn si ne iubim mult si ne simtim bn impreuna asta e important
cry_blonda
Postat pe 31 Ianuarie 2009 12:04
Si eu sunt in aceeasi situatie, si daca va iubiti o sa mearga. Desigur, fiecare ca trebui sa faca niste compromisuri...dar, merita.
Lexy87
Postat pe 31 Ianuarie 2009 12:07
daca zici ca te intelegi bine cu el, la fel si parintii tai si ca nu au nici o problema cu relatia voastra, de ce iti faci atatea probleme???
o_oarecare
Postat pe 21 Februarie 2009 20:02
eu sunt si mai si....am 22 de ani iar el 40 ani....la inceput era totul ok ,pana a simtit ca ma are cu totul si acum....el le stie pe toate si eu de fapt nu stiu nici pe ce lume traiesc,in viziunea lui!!! NU mai tine cont ca eu am decat 22 ani si mai trebuie sa ma si distrez...crede ca daca ma duce la zile onomastice ale prietenilor lui ma distrez pe cinste ,in schimb eu simt ca ei imi iau toata energia ,ca imi pierd tineretea ,simt nevoia de oameni de varsta mea...am renuntat la tot si m am mutat cu el in alta tara si acum trebuie sa i suport toti mosii lui....si multe altele....
aidutza_pavel
Postat pe 21 Februarie 2009 20:13
De la: o_oarecare, la data 2009-02-21 20:02:00daca zici ca te intelegi bine cu el, la fel si parintii tai si ca nu au nici o problema cu relatia voastra, de ce iti faci atatea probleme???



Sunt probleme pt ca ti se pun bete in roate. Nu este deloc ca in telenovele...

Postat pe 21 Februarie 2009 20:13
De la: Georgia99, la data 2009-02-21 20:13:48
De la: o_oarecare, la data 2009-02-21 20:02:00daca zici ca te intelegi bine cu el, la fel si parintii tai si ca nu au nici o problema cu relatia voastra, de ce iti faci atatea probleme???



Sunt probleme pt ca ti se pun bete in roate. Nu este deloc ca in telenovele...

bete in roate ti se pun la tot pasul, indiferent de situatie. oare ce s-ar intampla daca la fiecare hop ne-am face covrig si ne-am plange de mila?
o_oarecare
Postat pe 22 Februarie 2009 21:37
De la: aidutza_pavel, la data 2009-02-21 20:13:18eu sunt si mai si....am 22 de ani iar el 40 ani....la inceput era totul ok ,pana a simtit ca ma are cu totul si acum....el le stie pe toate si eu de fapt nu stiu nici pe ce lume traiesc,in viziunea lui!!! NU mai tine cont ca eu am decat 22 ani si mai trebuie sa ma si distrez...crede ca daca ma duce la zile onomastice ale prietenilor lui ma distrez pe cinste ,in schimb eu simt ca ei imi iau toata energia ,ca imi pierd tineretea ,simt nevoia de oameni de varsta mea...am renuntat la tot si m am mutat cu el in alta tara si acum trebuie sa i suport toti mosii lui....si multe altele....
..............kiar esti de rasul lumii scuza-ma......pai cum poti spune ca trebuie sa ii suporti prietenii care sunt mosi,pai el ce este fetito?nu te-ai gandit inainte de a te muta cu el ca este doar un MOS si ca nu vei putea trai langa el asa cum ti-ai dori?...aici ne punem intrebarea"OARE DE CE FETELE TINERELE SE "ORIENTEAZA"LA RELATII CU BARBATI MULT MAI IN VARSTA DECAT ELE??oare nu doar ptr faptul ca alaturi de un barbat mult mai in varsta ca ele,REALIZAT si IMPLINIT din toate punctele de vedere isi pot SATISFACE toate MOFRURILE: .....MDA,DE FAPT ASTA ESTE CRUDUL ADEVAR!....
brasoveank
Postat pe 23 Februarie 2009 18:30
DA.....acm nu.........dar in timp o sa intervina principiile care sunt diferite.DAR..............s ar putea sa nu fie asa,dep de educatie.Invers adica ea m ai mare nu ar fi functionat.
butterfly_sound_of_love
Postat pe 26 Februarie 2009 12:21
eu nu stiu daca conteaza intradevar diferenta de varsta. .eu am avut un prieten care era mai mic decat mine dar ne intelegeam bine chiar foarte bine eu cred ca iubirea nu are varsta
gabriela_sexy_girl_84
Postat pe 25 Martie 2009 12:05

Daca ai puterea sa il parasesti peste 5- 7 ani, mergi mai departe, daca nu, gandeste- te bine.
La 40- 45 ani apare criza pre- andropauzei si-si va cauta ceva nou sa- l stimuleze, energizeze, ... vei simti, afla si... o sa poti gestiona cu rabdare, intelegere si diplomatie acea situatie, fara sa pui in balanta ca ai fi putut face mai multe si mai placute, ca ...? Poti sa faci abstractie, sa nu compari cu nimeni si nimic, ca si cand comparatia n- ar exista?
Am multe situatii similare si la statistica a rezultat ca femeile au fost cele sacrificate. Una, doua castigatoare vin sa confirme ax
kudika004432
Postat pe 28 Martie 2009 19:02

axioma
kudika004432
Postat pe 28 Martie 2009 19:03
pai daca te iubeste si te respecta..ce vrei mai mult de-atat???diferenta de varsta nu cred ca conteaza...atat tmp cat tu il iubesti si el la fel, iti ofera ceea ce o femeie iti doreste:respect,iubire etc puup si lasa diferenta de varsta
ligiuta21
Postat pe 30 Martie 2009 10:24
daca arat bn la 35 de ani,,mai conteaza...dar depinde de tine ceea ce vrei cu adevarat sa ramai sau nu langa el...
ligiuta21
Postat pe 30 Martie 2009 10:27
da,eu cred ca relatia ta are toate sansele sa functioneze. bafta!!
kudika007429
Postat pe 11 Aprilie 2009 19:02

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cine ma poate indruma... 13 De la: elagodess 27 Octombrie 2009 19:57
Dilema 12 De la: Salina_SUSESI_Timisoara 12 Septembrie 2010 23:45
Buna fetelor.Am o idee.. 7 De la: me_Pau 9 Februarie 2009 14:52
REEDITARE....AJUTOR. SUNT DISPERATA! 74 De la: kudika_27273 30 Ianuarie 2013 17:03
o sa fie ca inainte? :sml-confused0024: 28 De la: cristinarudi 22 Octombrie 2009 10:27