FEOCROMOCITOM

Subiect nou
Alege alt forum  
Voteaza:

kudika001550 Avatarul lui kudika001550

8 mesaje

BUNA SEARA!Din data de 24 oct2008 sunt diagnosticata cu suspiciune de feocromocitom...de ce suspiciune?pentru ca toate simptomele ,analizele urinare si plasmatice duc la acest diagnostic,dar CT si RMN-ul efectuate nu localizeaza tumoarea ,doar o hiperplazie adenomatoasa suprarenaliana stanga ....decizia medicilor care m-au consultat(fiind o armata de medici):efectuarea unei SCINTIGRAFII cu substanta de contrast cu MIBG;NUMAI CA EFECTUAREA EI NU SE FACE IN ROMANIA....in afara Romaniei ,in toate tarile din Europa....ei ma trimit de parca plecarea intr-un spital european se face" zambind "....as vrea sa cunosc pe cineva care este in situatia mea sau o persoana care a efectuat aceasta scintigrafie...multumesc
Cherry_bob Avatarul lui Cherry_bob

142 mesaje
Oras: tulcea

da ce e asta? feomocrocitromul:-??
Raporteaza abuz de limbaj
Cherry_bob Avatarul lui Cherry_bob

142 mesaje
Oras: tulcea

eu zic sa mai investighezi tu...poate la alt spital..poate medic specializat...dar cine stie
Full_Metal_Jacket Avatarul lui Full_Metal_Jacket

3550 mesaje

De la: kudika001550, la data 2009-03-09 20:47:11BUNA SEARA!Din data de 24 oct2008 sunt diagnosticata cu suspiciune de feocromocitom...de ce suspiciune?pentru ca toate simptomele ,analizele urinare si plasmatice duc la acest diagnostic,dar CT si RMN-ul efectuate nu localizeaza tumoarea ,doar o hiperplazie adenomatoasa suprarenaliana stanga ....decizia medicilor care m-au consultat(fiind o armata de medici):efectuarea unei SCINTIGRAFII cu substanta de contrast cu MIBG;NUMAI CA EFECTUAREA EI NU SE FACE IN ROMANIA....in afara Romaniei ,in toate tarile din Europa....ei ma trimit de parca plecarea intr-un spital european se face" zambind "....as vrea sa cunosc pe cineva care este in situatia mea sau o persoana care a efectuat aceasta scintigrafie...multumesc

Un foarte bun prieten si-a facut in Frankfurt scintigrafie. El a fost aici.
www.radiologen-frankfurt.de/
Banuiesc ca te-au informat medicii cum se procedeaza la scintigrafie.