Setari Cookie-uri

FEOCROMOCITOM

BUNA SEARA!Din data de 24 oct2008 sunt diagnosticata cu suspiciune de feocromocitom...de ce suspiciune?pentru ca toate simptomele ,analizele urinare si plasmatice duc la acest diagnostic,dar CT si RMN-ul efectuate nu localizeaza tumoarea ,doar o hiperplazie adenomatoasa suprarenaliana stanga ....decizia medicilor care m-au consultat(fiind o armata de medici):efectuarea unei SCINTIGRAFII cu substanta de contrast cu MIBG;NUMAI CA EFECTUAREA EI NU SE FACE IN ROMANIA....in afara Romaniei ,in toate tarile din Europa....ei ma trimit de parca plecarea intr-un spital european se face" zambind "....as vrea sa cunosc pe cineva care este in situatia mea sau o persoana care a efectuat aceasta scintigrafie...multumesc
kudika001550
Postat pe 9 Martie 2009 20:47
da ce e asta? feomocrocitromul:-??
Cherry_bob
Postat pe 3 Iunie 2009 15:22
eu zic sa mai investighezi tu...poate la alt spital..poate medic specializat...dar cine stie
Cherry_bob
Postat pe 3 Iunie 2009 15:23
De la: kudika001550, la data 2009-03-09 20:47:11BUNA SEARA!Din data de 24 oct2008 sunt diagnosticata cu suspiciune de feocromocitom...de ce suspiciune?pentru ca toate simptomele ,analizele urinare si plasmatice duc la acest diagnostic,dar CT si RMN-ul efectuate nu localizeaza tumoarea ,doar o hiperplazie adenomatoasa suprarenaliana stanga ....decizia medicilor care m-au consultat(fiind o armata de medici):efectuarea unei SCINTIGRAFII cu substanta de contrast cu MIBG;NUMAI CA EFECTUAREA EI NU SE FACE IN ROMANIA....in afara Romaniei ,in toate tarile din Europa....ei ma trimit de parca plecarea intr-un spital european se face" zambind "....as vrea sa cunosc pe cineva care este in situatia mea sau o persoana care a efectuat aceasta scintigrafie...multumesc

Un foarte bun prieten si-a facut in Frankfurt scintigrafie. El a fost aici.
http://www.radiologen-frankfurt.de/
Banuiesc ca te-au informat medicii cum se procedeaza la scintigrafie.
Full_Metal_Jacket
Postat pe 3 Iunie 2009 15:58

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
FIBROADENOM/MASTOZA FIBROCHISTICA -operatie 1 De la: Clau1996 14 Martie 2014 23:00
secretii 22 De la: anca_mirage 6 August 2009 14:33
Situatie ipotetica 22 De la: taiko_delia 15 Ianuarie 2010 17:44
ABSORBANTE SI PROSUSE CU ANIONI 1 De la: vivircn 30 Octombrie 2009 10:52
La ce e bun Steriletul? 7 De la: ela367 10 Iulie 2009 19:42