Setari Cookie-uri

COSMETICE BIO


cosmetice bio - gama Logona - nr. 1 in lume la aceasta categorie!
creme si geluri antireumatice bio
suplimenti nutritivi
accesorii pentru manechiura gama Solingen
produse bio pentru ingrijirea fetei si a corpului
sapunuri si uleiuri aromatice
accesorii pentru bucatarie gama Solingen
bijuterii magnetice Vivadeau cu efect terapeutic
produse curatenie bio
PRODUSE GERMANE IN SISTEM MLM 9GEN AVON, ORIFLAME)
PT. MAI MULTE INFORMATII: florescucm@yahoo.com
hereea
Postat pe 11 Martie 2009 09:56
Hei ai auzit ?
Superslim te trimite ieftin in forma la mare !
Slabire din prima luna intre 5-9 kilograme !!!
PROFITA ACUM DE NOUA SUPER OFERTA DE PRETURI A VERII si de DISCOUNTURILE URIASE de peste 50 % :
1 - 3 cutii SuperSlim = 55 lei PER
cutie 4 - 9 cutii SuperSlim = 50 lei PER cutie
peste 9 cutii SuperSlim = 45 lei PER cutie
Acorda-ti sansa de a fi asa cum iti doresti !
Pentru comenzi trimite-ti mail cu adresa numele si un nr de telefon la super_slimm100@yahoo.com ori tel la 0771 .208. 512
Pentru mai mult detalii accesati site-ul nostru:
www.superslim
new.webs. c o m
dyane_
Postat pe 29 Mai 2009 16:41
De la: dyane_, la data 2009-05-29 16:41:49Hei ai auzit ?
Superslim te trimite ieftin in forma la mare !
Slabire din prima luna intre 5-9 kilograme !!!
PROFITA ACUM DE NOUA SUPER OFERTA DE PRETURI A VERII si de DISCOUNTURILE URIASE de peste 50 % :
1 - 3 cutii SuperSlim = 55 lei PER
cutie 4 - 9 cutii SuperSlim = 50 lei PER cutie
peste 9 cutii SuperSlim = 45 lei PER cutie
Acorda-ti sansa de a fi asa cum iti doresti !
Pentru comenzi trimite-ti mail cu adresa numele si un nr de telefon la super_slimm100@yahoo.com ori tel la 0771 .208. 512
Pentru mai mult detalii accesati site-ul nostru:
www.superslim
new.webs. c o m


l_diana_c
Postat pe 29 Mai 2009 16:44
si cele de yves rocher mi se par foarte bune d.p.d.v. calitativ ...eu comand foarte multe cosmetice de la yves rocher,pana si parfumurile :D si sunt foarte multumita...e marfa frantuzeasca,nah ...si coletele ambalate si sigilate in franta ;)
inna_1688
Postat pe 31 Mai 2009 20:58
De la: hereea, la data 2009-03-11 09:56:55
cosmetice bio - gama Logona - nr. 1 in lume la aceasta categorie!
creme si geluri antireumatice bio
suplimenti nutritivi
accesorii pentru manechiura gama Solingen
produse bio pentru ingrijirea fetei si a corpului
sapunuri si uleiuri aromatice
accesorii pentru bucatarie gama Solingen
bijuterii magnetice Vivadeau cu efect terapeutic
produse curatenie bio
PRODUSE GERMANE IN SISTEM MLM 9GEN AVON, ORIFLAME)
PT. MAI MULTE INFORMATII: florescucm@yahoo.com


Aceste produse le gasiti in catalogul online, pe 3w.life-care.ro.
Pt. comanda/ inscriere sau detalii ( Buc.) lasati-mi mesaj.
90701
Postat pe 14 Iulie 2009 12:17
Asociatia Tinerilor Ziaristi- ATZ s-a nascut in 2000 din dorinta de a aduce mediile mass-media mai aproape de cei interesati. Ne adresam in primul rand tinerilor pentru ca tineri suntem si noi.
http://jurnalismbv.blogspot.com/
Maya2
Postat pe 14 Iulie 2009 14:47
Produsele de la Yves Rocher sunt ambalate in Bucuresti, au reprezentanta si la noi in tara. In cazul in care nu au unele produse fac comanda si le aduc din afara. Oricum preturile sunt destul de piperate comparativ cu Oriflame, Avon. Stiu de la o colega care vroia sa ma inscrie.
Insa ati auzit de MEGAMIN? E un produs facut de firma Tribomin din Croatia pe baza de zeolit, o roca vulcanica, denumita si "piatra care fierbe". Mai contine magneziu si calciu. E bun pentru toate. Eu am 2 zile de cand il iau si pot spune ca sunt deocamdata multumita de el. L-am luat mai mult pentru sotul meu care are probleme cu ficatul.
quantex
Postat pe 14 Iulie 2009 21:13
Mi se par grozave produsele de la Natural Paris. Am folosit o data. Din pacate, momentan nu-mi permit sa-mi cumpar dar...merita! (pe viitor in mod sigur am sa folosesc)
Alexandra_Horecica
Postat pe 20 Octombrie 2009 19:49
AM OBSERVAT CA UNELE FETE CONFUNDA COSMETICELE BIO CU CREMELE DERMATO-COSMETICE COMERCIALIZATE IN FARMACII.
DE ETINUT CA PRODUSELE GEN VICHY,IVATERM,DUCRAY,ROC SI ALTELE SUNT PRODUSE DERMATO-COSMETICE CE CONTIN CONSERVANTI DE SINTEZA INSA IN CANTITATI MAI MICI DECAT COSMETICALELE GEN NIVEA,L'OREAL ,ARODUSE PENTRU MAREA MASA.
COSMETICELE BIO NU CONTIN ELEMENTE DE SINTEZA PARABENI,ETC..
IN ROMANIA EXISTA UN BIOLOG CU O EXPERIENTA DE PESTE 30 DE ANI IN DOMENIU CARE PRODUCE IN ANGLIA CREME SI COSMETICE DE NISA ,PENTRU FEMEILE CARE DORESC SA FOLOSEASCA PRODUSE MAI EXCLUSIVISTE.
DOAMNA SE NUMESTE ANCA GOLEA IAR FIRMA SUB CARE PRODUCE COSMETICELE LUXÐICAL.
SUNT CREME FOARTE BUNE SI 100% NATURALE.
EU LE FOLOSESC DEJA DE 6 LUNI SI SUNT FOARTE MULTUMITA,MOTIV PENTRU CARE VI LE RECOMAND.
CREMELE COSTA IN JUR DE 1OO LEI BUCATA.
VA MAI SPUN CA INAINTE FOLOSEAM NUMAI COSMETICE FRANTUZESTI VICHY SI ROC SI ERAM CONVINSA CA NU LE VOI SCHIMBA.
ACUM NU AS MAI REVENI LA ELE PENTRU CA DESI ERAU FOARTE BUNE ,EFECTUL LOR NU RESTRUCTURA PIELEA IN STRATURILE EI PROFUNDE CI 'LUCRAU' NUMAI LA SUPRAFATA IAR CAND INCETAI SA LE FOLOSESTI TRECEA SI EFECTUL
VA DORESC NUMAI BINE SI SA FITI FRUMOASE!!
JAQUELLINE
Postat pe 11 Decembrie 2009 21:24
buna . daca spui gen avon ... lumea o sa creada ca trebuie DOAR sa prezinte un catalog de produse si sa preia comenzi. Life care inseamna mai mult decat atat .... si e bine sa dai mai multe detalii .. sau cel putin asa cred eu . SUCCES
kudika013909
Postat pe 2 Ianuarie 2010 08:41
as dori sa intreb.........??!!cum se poate cumpara produsele bio..NISA..se gaseste lacomerti sau tot un fel de catalog unde poti comanda................multumesc..........
kudika056135
Postat pe 2 Ianuarie 2010 13:35
De la: JAQUELLINE, la data 2009-12-11 21:24:54AM OBSERVAT CA UNELE FETE CONFUNDA COSMETICELE BIO CU CREMELE DERMATO-COSMETICE COMERCIALIZATE IN FARMACII.
DE ETINUT CA PRODUSELE GEN VICHY,IVATERM,DUCRAY,ROC SI ALTELE SUNT PRODUSE DERMATO-COSMETICE CE CONTIN CONSERVANTI DE SINTEZA INSA IN CANTITATI MAI MICI DECAT COSMETICALELE GEN NIVEA,L'OREAL ,ARODUSE PENTRU MAREA MASA.
COSMETICELE BIO NU CONTIN ELEMENTE DE SINTEZA PARABENI,ETC..
IN ROMANIA EXISTA UN BIOLOG CU O EXPERIENTA DE PESTE 30 DE ANI IN DOMENIU CARE PRODUCE IN ANGLIA CREME SI COSMETICE DE NISA ,PENTRU FEMEILE CARE DORESC SA FOLOSEASCA PRODUSE MAI EXCLUSIVISTE.
DOAMNA SE NUMESTE ANCA GOLEA IAR FIRMA SUB CARE PRODUCE COSMETICELE LUXÐICAL.
SUNT CREME FOARTE BUNE SI 100% NATURALE.
EU LE FOLOSESC DEJA DE 6 LUNI SI SUNT FOARTE MULTUMITA,MOTIV PENTRU CARE VI LE RECOMAND.
CREMELE COSTA IN JUR DE 1OO LEI BUCATA.
VA MAI SPUN CA INAINTE FOLOSEAM NUMAI COSMETICE FRANTUZESTI VICHY SI ROC SI ERAM CONVINSA CA NU LE VOI SCHIMBA.
ACUM NU AS MAI REVENI LA ELE PENTRU CA DESI ERAU FOARTE BUNE ,EFECTUL LOR NU RESTRUCTURA PIELEA IN STRATURILE EI PROFUNDE CI 'LUCRAU' NUMAI LA SUPRAFATA IAR CAND INCETAI SA LE FOLOSESTI TRECEA SI EFECTUL
VA DORESC NUMAI BINE SI SA FITI FRUMOASE!!

jaquelline, am cautat cosmeticele despre care ai scris, dar nu am gasit nimic despre acesta firma. e corect numele firmei: "luxdical"??? vroiam sa incerc si eu ... mercic anticipat ptr raspuns. pup
geanigi
Postat pe 3 Ianuarie 2010 13:27
Salut,

este Lux & Ethical.
agotaserestely
Postat pe 5 Februarie 2010 08:19
poti cauta pe google luxðical sau dai search pe numele anca golea.
sper sa le gasesti si sa iti fie de folos.
eu imi comand incepand din martie produse de primavara care restructureaza pielea in profunzime cum ar fi serul cu caviar pt ochi,crema gel de zi si crema restructuranta cu ulei de argan karitte si ceara de albine pt.noapte.
pe astea le-am incercat si sunt bune ,o sa vezi.
JAQUELLINE
Postat pe 5 Februarie 2010 16:33
Va recomand cu incredere produsele La Claree (Franta) si Santa Verde (Germania), produsele sunt certificate EcoCert si BDIH.
Sincer vorbele nu sunt de ajuns pentru a intelege puritatea si calitatea acestor produse!
Daca doriti sa incercati testerele si mostrele... 0735.946.300 Alexandra sau alexandra_meru@yahoo.com

Putem aranja o intalnire a fetelor in care sa incercam aceste produse, sa dezbatem si sa ne rasfatam din plin cu bogatiile naturii!

Astept cu drag un semn de la voi... iubitoarele de frumusete

Alexandra 0735.946.300
Alexandra1987
Postat pe 31 Martie 2010 09:05
Nu de mult am inceput si eu sa folosesc produse bio pentru ingrijire corporala , vreau sa va spun ca mi se par extraordinare.Cat despre sapunurile handmade 100% produse din uleiuri esentiale nu pot spune decat ca te fac sa te simti foarte bine [parfumul lor iti iau mintile la propriu (mai ales cel de cafea sau scortisoara), sunt foarte cremoase, hidratante, catifeleaza pielea si o lasa moale si fina mai mult decat catifeaua,iar unele au si efecte antiinflamatorii(menta)antiseptice, anticelulitice etc(cafea, portocalaetc)]
Verificati pe :WWW.LOVEANDCARE.RO

LO_CA
Postat pe 7 Octombrie 2010 19:21
Deodorante naturale folositi?

Avantaje nete:
Sunt naturale 100 % fiind un cristal de roca slefuit.
Nu contin parabeni, triclosan sau alte substante toxice organismului.
Nu miros.
Nu au nici un efect secundar asupra pielii - nu irita pielea.
Indicat pentru pielea sensibila.
Nu sunt lipicioase.
Nu pateaza, nu lasa urme pe haine.
Nu afecteaza cantitatea de transpiratie pe care corpul o produce.Pielea respira normal, ne fiind afectata activitatea glandelor sudoripare.
Protectie net superioara inclusiv ca timp - fata de celelalte deodorante clasice
24 de ore fara mirosul transpiratiei.
Se poate folosi cu succes si ca AFTER SHAVE.
Un cadou ideal pentru barbati.
Dureaza mai mult de 12 luni.

www.dep-stone.com

perfect_woman
Postat pe 11 Octombrie 2010 08:03
Hellow tuturor,

Parerea mea este ca cele mai "naturiste" sau "bio" sunt mastile cosmetica facute in casa, in care tu cu manutza proprie si personala combini diverse fructe sau legume...Cred ca sunt singurele cu 0 conservanti. Restul cam toate firmele trebuie sa puna ceva conservanti, poate in cantitati mai mici, dar orisicat...altfel s-ar strica produsele sau ar avea un termen de garantie mult prea scurt
De cand fac cursuri eurocor de cosmetica am mai invatat cateva retete cosmetice naturiste. Va propun mai jos una, cu struguri, ca sunt de sezon :). Mie mi-a fost de folos si e usor de facut, cu ingrediente rapid de procurat :)

5-6 boabe de struguri, de diferite categorii (1-2 boabe verzi, 1-2 negre, 1-2 brumarii etc.); strugurii se decojesc, se indeparteaza samburii, iar pulpa ramasa se zdrobeste cu furculita si se amesteca pana devine o pasta;
o lingurita de suc de lamaie, obtinut din fruct (a nu se folosi sucuri alimentare, mai ales cele care contin conservanti);
o lingurita de miere lichida sau incalzita cu putina apa plata.
Amestecul se lasa sa actioneze circa 15-20 minute, dupa ce fata a fost in prealabil spalata si demachiata.

O zi buna
kudika228826
Postat pe 19 Octombrie 2010 13:19

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Care este singurul lucru cert in viata? 58 De la: andreea_n_x 26 Februarie 2010 11:02
CONCURS: Castiga o placa de par Remington! 1 De la: kudika503843 6 Februarie 2012 10:54
no name 5 De la: funny_samanta 29 Aprilie 2010 12:26
tehnologia galvanic si age loc 1 De la: oana_iftemi 16 Iulie 2009 18:14
eu balanta,el berbec.... 20 De la: danamir 22 Septembrie 2009 14:27