Setari Cookie-uri

desert plant???

Buna fetelor...cele care va chinuiti sa slabiti, eu am auzit zilele astea despre Desert Plant...nu stiu cum am dat peste, cred ca aici pe Kudika....daca a mai fost topicul, va rog sa ma atentionati si caut ce ati scris anterior:)
A folosit cineva? A auzit de acest tratament?

Va pup si o zi superba!!!
andra_ale
Postat pe 11 Martie 2009 12:45
Buna andra_ale,eu am auzit de la o prietena ca a luat si a slabit intr-o saptamana 2 si ceva..in conditiile in care numai cu mine a mers la MC de 2 ori.ea a cumparat un flacon dupa aceea saptamana iar eu am insistat sa iau pt o saptamana sa vad cum ma simt..acum mai am 6 capsule si daca ma veti intreba ce m-a determinat sa iau si un flacon este faptul ca m-am simtit foarte bine cu DESERT PLANT si am slabit aproape 7 kg.Pana sa iau eram foarte sceptica dar acum acest scepticism s-a transpormat in incantare..cred ca este cel mai bine sa poti lua pt o saptamana.eu am ramas surprinsa cand vedam si chiar ma intrebam cum face frate asta?(prietena mea:))(sper sa nu citeaca acest topic)sa manace la mc si cu mine si sa slabeasca??eu am gasit raspunsul..
o zi buna va doresc!

Postat pe 2 Aprilie 2009 09:44
De la: funny_e, la data 2009-04-02 09:44:40Buna andra_ale,eu am auzit de la o prietena ca a luat si a slabit intr-o saptamana 2 si ceva..in conditiile in care numai cu mine a mers la MC de 2 ori.ea a cumparat un flacon dupa aceea saptamana iar eu am insistat sa iau pt o saptamana sa vad cum ma simt..acum mai am 6 capsule si daca ma veti intreba ce m-a determinat sa iau si un flacon este faptul ca m-am simtit foarte bine cu DESERT PLANT si am slabit aproape 7 kg.Pana sa iau eram foarte sceptica dar acum acest scepticism s-a transpormat in incantare..cred ca este cel mai bine sa poti lua pt o saptamana.eu am ramas surprinsa cand vedam si chiar ma intrebam cum face frate asta?(prietena mea:))(sper sa nu citeaca acest topic)sa manace la mc si cu mine si sa slabeasca??eu am gasit raspunsul..
o zi buna va doresc!



buna dimineata.
dar ce contine acest desert plant?
ai mare grija prietena mea cu super slim a avut dereglari enorme, inclusiv ale menstruatiei...iar eu una credeti-ma k le-am incercat pe toate din fanatismul de a slabi si sincer....nu se merita...
ganditi-va...daca ar fi asa de simplu...de ce ar mai fi Missy elliot, oana roman, bahmuteanca, teo...etc si alte multe vedete cu probleme de greutate...daca ar lua niste simple pastile si ar fi toate stas
pandussa
Postat pe 2 Aprilie 2009 09:48
Buna pandussa,
apreciez interventia de grija din partea ta dar am o intrebare la tine la care nu as insista sa-mi raspunzi aici: ai folosit DESERT PLANT??si eu am folosit o 'bibliografie de prostii de slabit' si pana sa iau DESERT PLANT poate spuneam la fel ca tine dar exista un amanut destul de bun faptul ca atunci cand esti intrebat raspunzi la intrebare..eu asa stiu!!d-ra a pus o intrebare la care noi cele care cunoastem sau nu isi spun parerea despre DESERT PLANT.(DE CE OARE FIECARE TOPIC A AJUNS SA FIE O tratatat in mod general si nerespectand conditiile impuse de cel care formeaza un topic..sunt multe topicuri care li s-a inteles gresit intentia
Iar cat priveste intrebarea de ce vedele enumerate de tine arata asa cum arata si nu folosesc si acest produs este poate o intrebare care si-o pus toate,chiar si eu mi-am pus..eu am gasit si un raspuns pt ca nu l-au folosit.si mie daca imi spuneai acum 2 luni poate aveam aceeasi reactie dar in fine..
iti doresc o zi plina de liniste si bucurie!

Postat pe 2 Aprilie 2009 11:20
De la: funny_e, la data 2009-04-02 11:20:59Buna pandussa,
apreciez interventia de grija din partea ta dar am o intrebare la tine la care nu as insista sa-mi raspunzi aici: ai folosit DESERT PLANT??si eu am folosit o 'bibliografie de prostii de slabit' si pana sa iau DESERT PLANT poate spuneam la fel ca tine dar exista un amanut destul de bun faptul ca atunci cand esti intrebat raspunzi la intrebare..eu asa stiu!!d-ra a pus o intrebare la care noi cele care cunoastem sau nu isi spun parerea despre DESERT PLANT.(DE CE OARE FIECARE TOPIC A AJUNS SA FIE O tratatat in mod general si nerespectand conditiile impuse de cel care formeaza un topic..sunt multe topicuri care li s-a inteles gresit intentia
Iar cat priveste intrebarea de ce vedele enumerate de tine arata asa cum arata si nu folosesc si acest produs este poate o intrebare care si-o pus toate,chiar si eu mi-am pus..eu am gasit si un raspuns pt ca nu l-au folosit.si mie daca imi spuneai acum 2 luni poate aveam aceeasi reactie dar in fine..
iti doresc o zi plina de liniste si bucurie!


Buna,....da ..si eu am privit cu scepticism toate aceste metode fiind chiar o inraita a orice este pentru slabit, anticelulitic, pentru fermitate and so on...;l
DARRRRRRRRRRRR
daca tu imi spui asta..sincera sa fiu cred ca am sa incerc...pentru ca oricum am impresia k am inceput sa pun iar pe mine asadar...de unde il pot procura si cum se administreaza..si daca esti amabila are contraindicatii sau interactiuni cu ate chestii?
ms mult te pup si astept sa mai discutam pe orice tine de ...slabit , cremuit. imbunatatit
pandussa
Postat pe 2 Aprilie 2009 23:24
DESERT PLANT Distinctia siluetei tale-Intre 6-9 kg incepand cu primele saptamani de folosire..Este atat de usor de urmat acest tratament si cu atat de multe rezultate incat uneori datorita simplitatii modului de prezentare uitam ca de fapt importanta acestui tratament consta in folosirea lui..Pierdere rapida in greutate cu efecte uimitoare.pt mai multe informatii id: desert.plant
desert_plant
Postat pe 4 Aprilie 2009 20:15
de doua saptamani ma tot gandesc daca se le iau sau nu...nu imi e de bani...imi e de efectele secundare...eu am folosit id-ul desert plant si mi s-a parut un tip destul de stapan pe sine...da! este un tip care ofera consultanta si procura tratamentul!
saptamana asta sper sa ajung la banca sa platesc pt livrarea acestui tratament si sper sa fie ok...daca nu slabesc sau ma simt rau....intr-o saptamana cred ca pot sa-mi dau seama daca foloseste sau nu!
andra_ale
Postat pe 6 Aprilie 2009 10:31
De la: pandussa, la data 2009-04-02 23:24:19
De la: funny_e, la data 2009-04-02 11:20:59Buna pandussa,
apreciez interventia de grija din partea ta dar am o intrebare la tine la care nu as insista sa-mi raspunzi aici: ai folosit DESERT PLANT??si eu am folosit o 'bibliografie de prostii de slabit' si pana sa iau DESERT PLANT poate spuneam la fel ca tine dar exista un amanut destul de bun faptul ca atunci cand esti intrebat raspunzi la intrebare..eu asa stiu!!d-ra a pus o intrebare la care noi cele care cunoastem sau nu isi spun parerea despre DESERT PLANT.(DE CE OARE FIECARE TOPIC A AJUNS SA FIE O tratatat in mod general si nerespectand conditiile impuse de cel care formeaza un topic..sunt multe topicuri care li s-a inteles gresit intentia
Iar cat priveste intrebarea de ce vedele enumerate de tine arata asa cum arata si nu folosesc si acest produs este poate o intrebare care si-o pus toate,chiar si eu mi-am pus..eu am gasit si un raspuns pt ca nu l-au folosit.si mie daca imi spuneai acum 2 luni poate aveam aceeasi reactie dar in fine..
iti doresc o zi plina de liniste si bucurie!


Buna,....da ..si eu am privit cu scepticism toate aceste metode fiind chiar o inraita a orice este pentru slabit, anticelulitic, pentru fermitate and so on...;l
DARRRRRRRRRRRR
daca tu imi spui asta..sincera sa fiu cred ca am sa incerc...pentru ca oricum am impresia k am inceput sa pun iar pe mine asadar...de unde il pot procura si cum se administreaza..si daca esti amabila are contraindicatii sau interactiuni cu ate chestii?
ms mult te pup si astept sa mai discutam pe orice tine de ...slabit , cremuit. imbunatatit



Buna Pandussa...vroiam sa stiu daca le-ai folosit pana la urma...
Eu le-am luat si am reusit sa slabesc de la 61 la 54 kg. Si deja e o luna si ceva de cand nu le-am mai luat si nu am luat o gramada de kg in plus...asa cum zic unii ca se intampla dupa ce slabesti cu ajutorul pastilelor. Am vazut ca am cu 2 kg mai mult saptamana asta, dar nici nu ma mir de ce. A venit caldura si am fost tot la iarba verde si gratare...in plus...2 weekend-uri cu nunti...s-au pus pe coapsele mele. Eram curioasa daca tu le-ai folosit si cum ti-a fost tie...
andra_ale
Postat pe 17 Iunie 2009 14:45
Cat costa minunile astea de pastile??De ce nu se gasesc in farmaci?Sunt sigura ca pot avea incredere intr-un tip de pe net ca mi-le trimite????Din ce tara provin pastilele astea??
Ele_ely
Postat pe 22 Iunie 2009 17:41

De la: DESERT_PLANT, la data 2009-04-06 21:37:54

Dragul meu TF_ nu incerc sa fac din acest topic o imagine a produsului sau reclama din a posta imformatii despre produs..cred ca am lasat multe informatii despre acest produs.Ne-am invatat sa primim fara nici un efort,nici un exercitiu..:)pun pariu ca daca ai vrea sa afli (sa vrei cu adevarat)vei avea sansa sa gasesti ceea ce iti doresti.exista un nr de tel,id messenger,zeci de comentarii,sugestii..te invit la un exercitiu de vointa

uite ca am si intrebat prin intermediul unei amice si iata ce raspuns am primit: " Daria_de: buna seara
Desert Plant: buna
Daria_de: m-ar interesa si pe mine aceste produse ale dvs pt slabit
Desert Plant: ce varsta ai?
Daria_de: am 168 cm si 80 kg
Daria_de: crede-ti ca m-ar putea ajuta cumva?
Daria_de: 28 ani
Desert Plant: in urma folosirii tratamentului vei putea slabi 5-7 kg
Desert Plant: multi ani
Daria_de: multumesc
Daria_de 5-7 kg
Daria_de : in cat timp???
Desert Plant: in 25 de zile
Daria_de: am inteles
Daria_de: este natural?
Desert Plant: da
Desert Plant: fara reactii adverse
Desert Plant: regim
Desert Plant: sau diete
Desert Plant: exercitii
Daria_de: sub ce forma se prezinta?
Desert Plant: capsule soft gel
Daria_de: am inteles
Daria_de: si cat costa o cura?
Daria_de: cum e pot procura?
Desert Plant: prin mandat postal
Desert Plant: 150lei pret flacon
Desert Plant: dar se poate comanda si pt o saptamana
Desert Plant: pret 50lei
Desert Plant: taxe incluse
Daria_de: am inteles
Daria_de: unde as putea sa fac o comanda si cum m-ati putea informa asupra ingredientelor?
Desert Plant: simplu
Desert Plant: caute pe google.ro
Desert Plant: 'desert plant'
Desert Plant: si vei putea citi comentarii,compozitie
Daria_de: pai pe google nu-mi da detalii
Desert Plant: compozitie
Desert Plant: nu cred
Desert Plant: mai cauta o data
Daria_de: sitele asta l-am gasit
Daria_de: este si un altul?
Desert Plant: nu
Desert Plant: acelasi produs
Daria_de:”DESERT PLANT- Compozitia:Tarragon, frunze de lotus, radacina de astragal, frunze de chendir si alte 11tipuri de plante pretioase, care regleaza functiile organismului uman in toate aspectele sale avand rolul de fortifiere, reducerea grasimilor din sange, indepartarea excesului de lichide prin diureza, imbunatatirea sistemului circular si absorbtia cheagurilor obtinand efectul optim si evident de slabire. Metabolismul organismului revine la nivelul normal iar grasimile se acumuleaza cu greu sau aproape deloc deoarece celulele ajung la forma lor normala , fara grasimi, ele fiind arse.”
Daria_de: asta imi spune acolo
Daria_de: care ar fi celelalte 11 plante??
Desert Plant: Xianxian Cao, jobstears, taragon, psyllium shell, hoof bamboo shoot, lotus and ( ce or fi alea???)
Daria_de: sunt 7
Daria_de: mai este ceva?
Desert Plant: sunt acestea
Desert Plant: plus cateva care nu sunt trecute
Desert Plant: producatorul are dreptul acesta sa ofere explicatii despre compozitie( de ce oare nu ofera detalii???ascunde ceva???)
Daria_de: am inteles
Daria_de: dar este ciudat...fiindca orice producator de asemenea suplimente este oblgat sa ofere date despre ingredientele produsului
Desert Plant has signed out. (07.04.2009 21:52)"
oricum,tot nu sunt lamurit deplin....eu fiind mai curios din fire.


Raporteaza abuz de limbaj

www.4life-romania.ro
sophiae07

18 mesaje
Membru din: 30/01/2009
Postat pe: 8 Aprilie 2009, ora 18:14 Citeaza Raspunde

foarte buna miscarea ta TF.era de asteptat ca nu vom afla ce detine acest "miraculos" medicament caruia i se face o reclama agresiva. Eu una, nu am incredere deloc in astfel de produse si nu as testa pe mine.Cei tentati,aveti grija !


Ceva curiozitati mi-am potolit,deci Produs dubios cu rezultate,DACA AR FI APROBAT DE MINISTERUL SANATATII DIN ORICE TARA L-AS FOLOSI,dar asa nu-mi risc sanatatea,si imi e ffffffffffffffffff greu sa cred ca,cu timpul nu poate provoca vreo boala.Bafta fetelor si nu mai fiti asa naive.Pe tot GOOGLE-ul am gasit un singur numar de telefon si id-la care gasesti aceste produse,ciudat,ca pe blogul lor nu exista mai multe numere de tel,un numar de fix...etc ,ca de firma serioasa.
Ele_ely
Postat pe 22 Iunie 2009 21:35
De la: Ele_ely, la data 2009-06-22 21:35:11
De la: DESERT_PLANT, la data 2009-04-06 21:37:54

Dragul meu TF_ nu incerc sa fac din acest topic o imagine a produsului sau reclama din a posta imformatii despre produs..cred ca am lasat multe informatii despre acest produs.Ne-am invatat sa primim fara nici un efort,nici un exercitiu..:)pun pariu ca daca ai vrea sa afli (sa vrei cu adevarat)vei avea sansa sa gasesti ceea ce iti doresti.exista un nr de tel,id messenger,zeci de comentarii,sugestii..te invit la un exercitiu de vointa

uite ca am si intrebat prin intermediul unei amice si iata ce raspuns am primit: " Daria_de: buna seara
Desert Plant: buna
Daria_de: m-ar interesa si pe mine aceste produse ale dvs pt slabit
Desert Plant: ce varsta ai?
Daria_de: am 168 cm si 80 kg
Daria_de: crede-ti ca m-ar putea ajuta cumva?
Daria_de: 28 ani
Desert Plant: in urma folosirii tratamentului vei putea slabi 5-7 kg
Desert Plant: multi ani
Daria_de: multumesc
Daria_de 5-7 kg
Daria_de : in cat timp???
Desert Plant: in 25 de zile
Daria_de: am inteles
Daria_de: este natural?
Desert Plant: da
Desert Plant: fara reactii adverse
Desert Plant: regim
Desert Plant: sau diete
Desert Plant: exercitii
Daria_de: sub ce forma se prezinta?
Desert Plant: capsule soft gel
Daria_de: am inteles
Daria_de: si cat costa o cura?
Daria_de: cum e pot procura?
Desert Plant: prin mandat postal
Desert Plant: 150lei pret flacon
Desert Plant: dar se poate comanda si pt o saptamana
Desert Plant: pret 50lei
Desert Plant: taxe incluse
Daria_de: am inteles
Daria_de: unde as putea sa fac o comanda si cum m-ati putea informa asupra ingredientelor?
Desert Plant: simplu
Desert Plant: caute pe google.ro
Desert Plant: 'desert plant'
Desert Plant: si vei putea citi comentarii,compozitie
Daria_de: pai pe google nu-mi da detalii
Desert Plant: compozitie
Desert Plant: nu cred
Desert Plant: mai cauta o data
Daria_de: sitele asta l-am gasit
Daria_de: este si un altul?
Desert Plant: nu
Desert Plant: acelasi produs
Daria_de:”DESERT PLANT- Compozitia:Tarragon, frunze de lotus, radacina de astragal, frunze de chendir si alte 11tipuri de plante pretioase, care regleaza functiile organismului uman in toate aspectele sale avand rolul de fortifiere, reducerea grasimilor din sange, indepartarea excesului de lichide prin diureza, imbunatatirea sistemului circular si absorbtia cheagurilor obtinand efectul optim si evident de slabire. Metabolismul organismului revine la nivelul normal iar grasimile se acumuleaza cu greu sau aproape deloc deoarece celulele ajung la forma lor normala , fara grasimi, ele fiind arse.”
Daria_de: asta imi spune acolo
Daria_de: care ar fi celelalte 11 plante??
Desert Plant: Xianxian Cao, jobstears, taragon, psyllium shell, hoof bamboo shoot, lotus and ( ce or fi alea???)
Daria_de: sunt 7
Daria_de: mai este ceva?
Desert Plant: sunt acestea
Desert Plant: plus cateva care nu sunt trecute
Desert Plant: producatorul are dreptul acesta sa ofere explicatii despre compozitie( de ce oare nu ofera detalii???ascunde ceva???)
Daria_de: am inteles
Daria_de: dar este ciudat...fiindca orice producator de asemenea suplimente este oblgat sa ofere date despre ingredientele produsului
Desert Plant has signed out. (07.04.2009 21:52)"
oricum,tot nu sunt lamurit deplin....eu fiind mai curios din fire.


Raporteaza abuz de limbaj

www.4life-romania.ro
sophiae07

18 mesaje
Membru din: 30/01/2009
Postat pe: 8 Aprilie 2009, ora 18:14 Citeaza Raspunde

foarte buna miscarea ta TF.era de asteptat ca nu vom afla ce detine acest "miraculos" medicament caruia i se face o reclama agresiva. Eu una, nu am incredere deloc in astfel de produse si nu as testa pe mine.Cei tentati,aveti grija !


Ceva curiozitati mi-am potolit,deci Produs dubios cu rezultate,DACA AR FI APROBAT DE MINISTERUL SANATATII DIN ORICE TARA L-AS FOLOSI,dar asa nu-mi risc sanatatea,si imi e ffffffffffffffffff greu sa cred ca,cu timpul nu poate provoca vreo boala.Bafta fetelor si nu mai fiti asa naive.Pe tot GOOGLE-ul am gasit un singur numar de telefon si id-la care gasesti aceste produse,ciudat,ca pe blogul lor nu exista mai multe numere de tel,un numar de fix...etc ,ca de firma serioasa.


Bravo..asa este Ele_ely ai tras o concluzie foarte buna
Asta cred ca si eu DESERT PLANT nu este bun de nimic,sunt doar minciuni la mijloc ca de altfel nu inteleg de ce marea majoritate care l-au luat au venit dupa folosirea altor produse care si-au lasat amprenta neplacuta asupra organismului lor si au avut neplaceri cu tot ceea ce exista pe piata..asa este, creeaza reactii adverse..nu te ajuta sa slabesti decat poate 6-9 kg si in plus dupa o anumita perioada iti mai creste si par pe la mustata si pe burta..noi nu suntem seriosi luam banii in avans fara sa trimitem produsul..nu insistam pentru inceput pentru cateva mostre gratuit ci recomandam un tratament de min 3 luni pentru a vedea efectul..ai dreptate!ai dreptate!SA NU MAI LUATI DESERT PLANT!Te pup..
desert_plant
Postat pe 23 Iunie 2009 19:18
Nu te irita nu am spus ca nu are efecte,doar ca unde sunte detaliile,aprobarea ministerului sanatati,vreau sa-l iau sin farmacie,nu de la tine,de ce numai tu vb ,nu mai sunt si alti distribuitori????
am vb cu medici care spun ca ceaiurile pot face bine pe o parte si rau pe alta,sunt naturale ca si pastilele tale minune,dar cu siguranta au si ele efecte secundare,nu exista pastila sau planta care sa aiba doar efect benefic(spune asta cine a studiat medicina,sau aia nu au valoare),de ce nu gasesc un istoric despre cum a fost testat medicamentul minune????????????Asta ma contrariaza pe mine,nu te contrazic ca nu ar ajuta la slabit si daca citesti bine,am spus ca as lua si eu daca ar fi aprobat de vre-un minister al sanatati.Si tu in loc sa fi baiat destept si sa spui ,da me este gaseti date despre asta in tara X tu te iriti,ca am zis ce?????????????Ceva ce este de dreptul consumatorului sa stie???????
Ele_ely
Postat pe 23 Iunie 2009 19:45
De la: Ele_ely, la data 2009-06-23 19:45:08Nu te irita nu am spus ca nu are efecte,doar ca unde sunte detaliile,aprobarea ministerului sanatati,vreau sa-l iau sin farmacie,nu de la tine,de ce numai tu vb ,nu mai sunt si alti distribuitori????
am vb cu medici care spun ca ceaiurile pot face bine pe o parte si rau pe alta,sunt naturale ca si pastilele tale minune,dar cu siguranta au si ele efecte secundare,nu exista pastila sau planta care sa aiba doar efect benefic(spune asta cine a studiat medicina,sau aia nu au valoare),de ce nu gasesc un istoric despre cum a fost testat medicamentul minune????????????Asta ma contrariaza pe mine,nu te contrazic ca nu ar ajuta la slabit si daca citesti bine,am spus ca as lua si eu daca ar fi aprobat de vre-un minister al sanatati.Si tu in loc sa fi baiat destept si sa spui ,da me este gaseti date despre asta in tara X tu te iriti,ca am zis ce?????????????Ceva ce este de dreptul consumatorului sa stie???????


fetelor luati cat de multe ca-s super sanatoase, de-aia se vand peste tot, de-aia nu va zic ce contin, si rezultatele sunt fabuloase, mancati cat vreti, nu faceti sport si apoi va treziti in cel mai fericit caz in spital... dar probabil ca veti fii slabe
Andia
Postat pe 23 Iunie 2009 22:57
De la: Ele_ely, la data 2009-06-23 19:45:08Nu te irita nu am spus ca nu are efecte,doar ca unde sunte detaliile,aprobarea ministerului sanatati,vreau sa-l iau sin farmacie,nu de la tine,de ce numai tu vb ,nu mai sunt si alti distribuitori????
am vb cu medici care spun ca ceaiurile pot face bine pe o parte si rau pe alta,sunt naturale ca si pastilele tale minune,dar cu siguranta au si ele efecte secundare,nu exista pastila sau planta care sa aiba doar efect benefic(spune asta cine a studiat medicina,sau aia nu au valoare),de ce nu gasesc un istoric despre cum a fost testat medicamentul minune????????????Asta ma contrariaza pe mine,nu te contrazic ca nu ar ajuta la slabit si daca citesti bine,am spus ca as lua si eu daca ar fi aprobat de vre-un minister al sanatati.Si tu in loc sa fi baiat destept si sa spui ,da me este gaseti date despre asta in tara X tu te iriti,ca am zis ce?????????????Ceva ce este de dreptul consumatorului sa stie???????
produse

Daca tu mi-ai citit comentariul la postarea ta si ti-ai dat tu seamna ca eu as fi iritat inseamna ca unul dintre noi se afla in incapacitate de a transmite ceea ce doreste celalalt sa inteleaga..nu am fost,nu sunt si nici nu voi fi iritat de un lucru care se doreste ca fiind adevarat..
iar eu am spus si chiar am scris "NU MAI LUATI DESERT PLANT!" CE NU INTELEGI?
si decat sa-ti racesti gura de pomana si pe langa asta sa mai dai si motive unor gura casca sa se bucure ca au ceva de comentat desi ei nu stiu nici macar despre ce este vb mai bine te-ai gandi la sanatatea ta asa cum incerci sa ne induci alegandu-ti niste produse intradevar bune cu rezultatte vizibile in viitor,si mai ales cu garantia ca nu vei patii nimic daca le vei luasi poate imi rcomanzi si mie cateva"))..si repet DAR NUMAI PENTRU TINE : "NU MAI LUATI DESERT PLANT"!

P.S.si ce este ciudat este ca pe langa faptul ca acest produs nu este tocmai ok si atenteaza la siguranta sanatatii tale fara a avea o garantie in viitor este si faptul ca creeaza dispute si discutii toate acumuland un anumit stres..deci inca o data am inteles ca acest produs mai creeaza si stres,discutii si multe alte porcarii..ura!!!!!!ce bine ne simtit ca nu mai folosim DESERT PLANT!!!(dar te intreb l-ai folosit??):)))
desert_plant
Postat pe 24 Iunie 2009 00:31


Si de unde il putem procura, cat costa, daca are contraindicatii, etc.

Multumesc!
Fericirea
Postat pe 24 Iunie 2009 00:39
De la: EstivalMyra, la data 2009-06-24 00:39:56

Si de unde il putem procura, cat costa, daca are contraindicatii, etc.

Multumesc!


Introdu intre adresele tale id-ul desert.plant si vei gasi toate raspunsurile de care ai nevoie!
andra_ale
Postat pe 24 Iunie 2009 08:19
P.S.si ce este ciudat este ca pe langa faptul ca acest produs nu este tocmai ok si atenteaza la siguranta sanatatii tale fara a avea o garantie in viitor este si faptul ca creeaza dispute si discutii toate acumuland un anumit stres..deci inca o data am inteles ca acest produs mai creeaza si stres,discutii si multe alte porcarii..ura!!!!!!ce bine ne simtit ca nu mai folosim DESERT PLANT!!!(dar te intreb l-ai folosit??):)))

Cat de clara sa fiu???????????????
Ce MINISTER AL SANATATI LA APROBAT??????????????????????
DUPA IL INCERC,NU-MI RISC FICATUL,SAU CUM SA-TI SPUN,CA FARA UN ISTORIC AL ACESTUI PRODUS NU IAU ASA CEVA,SI PLUS DE ASAT AM SLABIT 1,5KG DUPA RETETA DE VIATA SANATOASA A UNEI DIETOLOAGE SI TOATE ASTEA INTR-O LUNA ,POATE NU ITI SUNA BINE,DUPA CUM AI VAZUT NU AM NEVOIE SA SLABESC CI DOAR SA MA SIMT BINE CU MINE,IN CONCLUZIE PT PSIHICUL MEU VREAU SA DAU JOS CEEA CE CONSIDER EU CA AM IN PLUS.(am uitata sa precizez ca am slabit doar ata pt ca nu prea am timp sa fac sport,decat 10-20 min o data la 2-3 zile).Pup fete si fiti SMART.
Ele_ely
Postat pe 24 Iunie 2009 12:35
Daca tu mi-ai citit comentariul la postarea ta si ti-ai dat tu seamna ca eu as fi iritat inseamna ca unul dintre noi se afla in incapacitate de a transmite ceea ce doreste celalalt sa inteleaga..nu am fost,nu sunt si nici nu voi fi iritat de un lucru care se doreste ca fiind adevarat..
iar eu am spus si chiar am scris "NU MAI LUATI DESERT PLANT!" CE NU INTELEGI?
si decat sa-ti racesti gura de pomana si pe langa asta sa mai dai si motive unor gura casca sa se bucure ca au ceva de comentat desi ei nu stiu nici macar despre ce este vb mai bine te-ai gandi la sanatatea ta asa cum incerci sa ne induci alegandu-ti niste produse intradevar bune cu rezultatte vizibile in viitor,si mai ales cu garantia ca nu vei patii nimic daca le vei luasi poate imi rcomanzi si mie cateva"))..si repet DAR NUMAI PENTRU TINE : "NU MAI LUATI DESERT PLANT"!


Dargul meu foloseste psihologia inversa cu altcineva caci cu mine nu iti merge,si sincera sa fiu stiu exact ceea ce zic ,esti un om inteligent pacat ca-ti risipesti inteligenta asa.

Apropo ai obtinut voturile necesare ca sa pleci cu nevasta in vacanta???Nu de alta DAR FETELOR DACA TOT INTRATI PE ID-UL ACELA OMUL ARE NEVOIE DE UN VOT GRATIS SA PLECE IN VACATA SI VOI SI CUM PARATI DE LA DANSUL PRODUSE (nu va ganditi ca el nu are parte la profitul vanzarilor) CA SA AIBA BANI DE CHELTUIALA.

PATETIC UIMITOR DAR IN ROMANIA CHESTIILE ASTEA CHIAR FUNCTIONEAZA.

ROMANIAAAAAAAAAAAAA TREZESTE-TE DIN AMORTEALA SI NU MAI CREDE ORICE MINCIUNA IESE UNUORA SI ALTORA PE GURA SI NU MA REFER NEAPARAT LA ACEST PRODUS SI PE PLAN GENERAL(nu vreau sa fac politica,dar nu pot sa vad cat de credula e lumea la toate promisiunile si la mici gratis,heloooooooooooooo nu's gratis sunt din taxele noastre ca de aia muncim sa platim taxe din care .....mai bn o lasa moarta ca probabil nu am cu cine vb)
Ele_ely
Postat pe 24 Iunie 2009 12:45
Fetelor eu nu fac campanie Anti desert plant cum domnia sa vrea sa va dea de inteles,nu am nimic cu produsul ci cu cel ce nu vrea sa ne dezvaluie pe seitul Desert Plant ceea ce in mod normal este interesul consumatorului,asa ca pt noi fete propun o propacanda coboram in starada sa satrangem semnaturi pt a duce acest produs in atentia si analiza minusterului sanatati,aceasta cerere are nevoie de 10.000 de semnaturi si sunt sigura ca le putem starnge si face ca acest produs sa ne satisfaca cerintele de curiozitate si poate scade si pretul daca se mareste piata de desfacere.Ce ziceti,va bagati??????(faca asta pt ca domnul M. nu doreste sa-mi satisfaca curiozitatile si ma arata cu degetul ca pe un dusman al produsului,eu am ninic cu produsul ci cu lipsa de disponibilitate a exercitari DREPTURILOR CONSUMATORULUI care conform legi are dreptul la informatie ceea ce domnul M. spune ,daca vrei informatii da-mi add(cum???????,da parca aveai un seit??)eu vreau informatiile acelea sa devina publice si legale,si sunt dispusa sa lupt pt dreptul consumatorului)
Ele_ely
Postat pe 24 Iunie 2009 14:57
Buna
NU LUATI PASTILELE ASTEA DE SLABIT: LIDA DAI DAI DUA !!!!!!!!!!
Am intrebat azi la o farmacie ( locuiesc in GER.) si am ramas socata.
Au fost interzise !!!!!!
Au murit 34 de persoane din cauza lor.
Cele care stiti germana , sunt o gramada de articole despre pastilele astea."

SURSA:forum eva.ro

"Desteapta-te romane!!! (m-am desteptat si nu prea) Ultima moda in materie de slabit este reprezentata de capsulele de slabit chinezesti. Dupa 1-2 zile de cura cu pastilele chinezesti, senzatia de foame dispare, nivelul de energie creste simtitor, iar kilogramele par a disparea in mod miraculos. Femeile dornice sa scape de kilogramele in exces fara a depune prea mult efort, cheltuiesc aproximativ 100-200 de lei pe o cura de o luna, fara sa stie insa riscurile la care se expun. Avand in vedere ca pastilele minune sunt considerate suplimente alimentare si nu medicamente, controalele la care sunt supuse sunt minime, asa ca nu se poate spune cu exactitate daca nu contin compusi chimici periculosi sau care sunt efectele secundare. Moda capsulelor de slabit chinezesti a facut valuri in trecut si in afara tarii. Rusia, Canada, Marea Britanie sunt doar cateva dintre tarile care au tras un semnal de alarma si au retras astfel de pastille. A devenit deja celebru cazul unei vedete TV din Singapore care a fost la un pas de moarte din cauza unor pastile de slabit aduse din China. Dupa 2 luni de cura, Andrea de Cruz a avut nevoie de un transplant de ficat, intrucat pastilele ii distrusesera acest organ. In Canada au fost interzise pastilele de slabit LiDa Daidaihua, pastile care acum sunt intens promovate pe internet in Romania. Produsele sunt prezentate ca fiind 100% naturale, dar autoritatile din Canada au descoperit o doza mare de amfetamine in aceste produse. Amfetaminele nu pot fi cumparate decat cu prescriptie medicala, intrucat acestea au efecte secundare deosebit de periculoase si creeaza dependenta. Si romancele au inceput sa ia astfel de pastile. Unele au ales sa discute pe forumuri despre experienta cu astfel de capsule. Multe acuza ameteli, stari de lesin, sete puternica, transpiratie excesiva, iar unele dintre ele recunosc ca astfel de pastile le-au adus pe patul de spital. Intrucat primele efecte secundare pot fi usor de suportat de unele femei, acestea continua sa ia pastilele fara sa fie interesate de efectele pe termen mediu si lung asupra sanatatii. Super Slim, Capsula de slabit, Izvorul Tineretii si LiDa Daidaihua sunt doar cateva dintre pastilele de slabit prezente si in Romania. Oamenii au in general incredere in tratamentele chinezesti, avand in vedere experienta de peste 3 milenii a chinezilor in terapii alternative. Cu toate acestea, chinezii antici nu au incercat niciodata sa trateze obezitatea."

sursa:http://www.anunturigenerale.ro

sunt doar cateva din "strigatele"unsor oameni de a vedea efectele acestui miraculos produs numit Lida Daidaihua Slimming Capsule


UITATI DE ASTA VA AVERTIZEZ EU.....IN FINE.


Dupa 2 luni de cura, Andrea de Cruz a avut nevoie de un transplant de ficat, intrucat pastilele ii distrusesera acest organ. In Canada au fost interzise pastilele de slabit LiDa Daidaihua, pastile care acum sunt intens promovate pe internet in Romania. Produsele sunt prezentate ca fiind 100% naturale, dar autoritatile din Canada au descoperit o doza mare de amfetamine in aceste produse. Amfetaminele nu pot fi cumparate decat cu prescriptie medicala, intrucat acestea au efecte secundare deosebit de periculoase si creeaza dependenta. Si romancele au inceput sa ia astfel de pastile. Unele au ales sa discute pe forumuri despre experienta cu astfel de capsule. Multe acuza ameteli, stari de lesin, sete puternica, transpiratie excesiva, iar unele dintre ele recunosc ca astfel de pastile le-au adus pe patul de spital. Intrucat primele efecte secundare pot fi usor de suportat de unele femei, acestea continua sa ia pastilele fara sa fie interesate de efectele pe termen mediu si lung asupra sanatatii. Super Slim, Capsula de slabit, Izvorul Tineretii si LiDa Daidaihua sunt doar cateva dintre pastilele de slabit prezente si in Romania. Oamenii au in general incredere in tratamentele chinezesti, avand in vedere experienta de peste 3 milenii a chinezilor in terapii alternative. Cu toate acestea, chinezii antici nu au incercat niciodata sa trateze obezitatea.
Ele_ely
Postat pe 24 Iunie 2009 21:27
pe bune chiar au murit oameni din cauza pastilelor astea desert plian???poate au luat in cantiitate foarte mare??? am citit cateva comentarii si eram foarte convinsa ca sunt foarte bune...dar cittind comentariul tau ma dat total peste cap...
eu am luat o perioada pastile de slabit..si aveam dureri mari de cap ameteli,nu aveam pofta de nimic,ma enervam din orice..si am renuntat ,dar am slabit..ma interesau astea dar...nu stiu mie cam frica sa risc,am intrat pe id respectiv,si am intrebat detalii si mi sa raspuns sec ca doar de la el ea nus tiu exact se pot procura si mia dat sit...si am renuntat...multumesc mult ca ai dat acest comentariu si mai lamurit...iti multumesc
andreea_bubuna
Postat pe 4 Noiembrie 2009 00:35
Buna! Aiincercat desert plant pana la urma? Ce efecte adverse a avut,adik cum te-ai simtit de la el? Astept raspuns.Merci anticipat
kudika042232
Postat pe 4 Noiembrie 2009 14:48
De la: andreea_bubuna, la data 2009-11-04 00:35:15pe bune chiar au murit oameni din cauza pastilelor astea desert plian???poate au luat in cantiitate foarte mare??? am citit cateva comentarii si eram foarte convinsa ca sunt foarte bune...dar cittind comentariul tau ma dat total peste cap...
eu am luat o perioada pastile de slabit..si aveam dureri mari de cap ameteli,nu aveam pofta de nimic,ma enervam din orice..si am renuntat ,dar am slabit..ma interesau astea dar...nu stiu mie cam frica sa risc,am intrat pe id respectiv,si am intrebat detalii si mi sa raspuns sec ca doar de la el ea nus tiu exact se pot procura si mia dat sit...si am renuntat...multumesc mult ca ai dat acest comentariu si mai lamurit...iti multumesc


Buna ,
ti-am citit comentariul si am considerat ca trebuie chiar sa fie citat.Am spus-o si o repet de ma doare gura: nu mai deschideti subiecte cu alte intelesuri la altfel de produse..daca vb strict de un anumit produs faceti referire directa la el.Nu mai incepeti ca babele alea care-si aduc aminte ca-n copilaria lor era unul negru si urat care le stresa si ca kg de carne pt craciun in acest am s-ar putea scumpii.Nu stiu de unde ti-ai dat seama dar d-ra dinaintea ta nu s-a referit la desert plant cand a spus ca au murit oameni.Tema pt acasa: mai citeste tu o data comentariile si spune-mi unde se refera STRICT la Desert Plant.

p.s. I ar cat priveste discutia noastra pe messenger (daca a fost vreodata ) afla ca exista o anumita discutie intre acele persoane care sunt interesate.. si intotdeauna se poarta o discutie in urma caruia omul este lasat sa aleaga ce este mai bine pt el..nu se impun restrictii sau intentii altele decat siguranta si starea celui care doreste sa incerce acest produs.
Mi-ar fi placut sa spun : " da domne,ai dreptate ,am o atitudine distata de cei care doresc sa incerce si le dau cu flit,le vb de sus si le inchid orice intentie de a incerca.." dar nu este asa!
desert_plant
Postat pe 4 Noiembrie 2009 16:27
De la: andreea_bubuna, la data 2009-11-04 00:35:15pe bune chiar au murit oameni din cauza pastilelor astea desert plian???poate au luat in cantiitate foarte mare??? am citit cateva comentarii si eram foarte convinsa ca sunt foarte bune...dar cittind comentariul tau ma dat total peste cap...
eu am luat o perioada pastile de slabit..si aveam dureri mari de cap ameteli,nu aveam pofta de nimic,ma enervam din orice..si am renuntat ,dar am slabit..ma interesau astea dar...nu stiu mie cam frica sa risc,am intrat pe id respectiv,si am intrebat detalii si mi sa raspuns sec ca doar de la el ea nus tiu exact se pot procura si mia dat sit...si am renuntat...multumesc mult ca ai dat acest comentariu si mai lamurit...iti multumesc


Ideea e ca sunt facute pe baza de amfetamina,si iti piere pofta de mancare,la persoane plinutze are putine efecte adverse,dar la cele obeze.....care sa fim seriosi au probleme de sanatate,nu prea cred eu,si am discutat cu o doctorita,care,mi-a spus ca in alte tari medicamente ca desert plant au dus la decesul persoanelor cu obezitate.Unde mai pui ca pot provoca si dependenta.

P.S.
Fiecare e liber sa fac ce vrea cu viata lui.
Ele_ely
Postat pe 4 Noiembrie 2009 23:42
"si am discutat cu o doctorita,care,mi-a spus ca in alte tari medicamente ca desert plant au dus la decesul persoanelor cu obezitate."

Ideea asa cum o prezinti tu este buna daca ne=am raporta strict la acest produs si daca acest produs ar exista in acele tari unde spui tu ca ar imbolnavii lumea.Dar ghinion,acest produs nu are de-a face cu nici un alt produs din gama produselor de slabit..
Atitudinea ta imi creeaza un semn de intrebare : de ce din toate aceste doamne si d-re nu sunt rasvratite impotriva acestui produs?si tocmai tu ..poate nu l-ai incercat sau de ce sa nu o spunem poate chiar tu ai de vanzare (ca deh, in Romania dupa 89 mai mult de 85% au devenit comercianti) produse care se inscriu in gama celor naturiste.TREBUIE SA INTELEGI CA NU REPREZINT NICI O CONCURENTA PENTRU NIMENI!!CONCURENTA daca ar exista ar fi data de insasi produsul in sine..
Ideea ca de ce unele produse sunt scoase si altele introduse cu tam-tam vezi (produsul alli) este o idee care are la baza mai multe ascunzisuri decat esti tu in stare si noi cei de rand sa pricepem.

iti prezint un exemplu :

Daca unii oameni ( aici ma refer la acele departamente insarcinate cu protectia precum si medicii ) de ce nu atentioneaza si de ce nu se ia o masura incercand formarea de campanii de informare asupra anticonceptionalelor??Ultimele studii au aratat ca aceste medicamente (toate anticonceptionalele) au la baza substante care sa puna inpericol atat viata mamei cat si viata viitorului copil..si mai stiai ca ele raman in corpul femeii foarte mult timp ,aproape toata viata iar la nastere fatul imprumuta din caracteristicile acestor efecte daunatoare??acestea sunt subiecte tabu?Vb unei doctorite la insistentele unei doamne care insista sa ia niste capsule de slabit desi suferea de o anumita boala a recomanda pe baza unei idei simple " draga si eu iau iar toate aceste restrictii sunt numai baliverne" cine sa-i mai creada si pe doctorii astia??DAR DACA VREI CEVA TARE URMARSTE NISTE DOCUMENTARE DESPRE EFECTUL DAUNATOR AL ANTICONCEPTIONALELOR si dupa aceea sa revi sa continuam discutia nu despre pastile de slabit ci despe DESERT PLANT.Si sa vedem daca mai ai curaj sa mai crezi ceva...aaaa,si mai asculta si IRIS "Sa nu crezi...":)))
0 zi cu spor !!
desert_plant
Postat pe 6 Noiembrie 2009 01:11
De la: desert_plant, la data 2009-11-06 01:11:45"si am discutat cu o doctorita,care,mi-a spus ca in alte tari medicamente ca desert plant au dus la decesul persoanelor cu obezitate."

Ideea asa cum o prezinti tu este buna daca ne=am raporta strict la acest produs si daca acest produs ar exista in acele tari unde spui tu ca ar imbolnavii lumea.Dar ghinion,acest produs nu are de-a face cu nici un alt produs din gama produselor de slabit..
Atitudinea ta imi creeaza un semn de intrebare : de ce din toate aceste doamne si d-re nu sunt rasvratite impotriva acestui produs?si tocmai tu ..poate nu l-ai incercat sau de ce sa nu o spunem poate chiar tu ai de vanzare (ca deh, in Romania dupa 89 mai mult de 85% au devenit comercianti) produse care se inscriu in gama celor naturiste.TREBUIE SA INTELEGI CA NU REPREZINT NICI O CONCURENTA PENTRU NIMENI!!CONCURENTA daca ar exista ar fi data de insasi produsul in sine..
Ideea ca de ce unele produse sunt scoase si altele introduse cu tam-tam vezi (produsul alli) este o idee care are la baza mai multe ascunzisuri decat esti tu in stare si noi cei de rand sa pricepem.

iti prezint un exemplu :

Daca unii oameni ( aici ma refer la acele departamente insarcinate cu protectia precum si medicii ) de ce nu atentioneaza si de ce nu se ia o masura incercand formarea de campanii de informare asupra anticonceptionalelor??Ultimele studii au aratat ca aceste medicamente (toate anticonceptionalele) au la baza substante care sa puna inpericol atat viata mamei cat si viata viitorului copil..si mai stiai ca ele raman in corpul femeii foarte mult timp ,aproape toata viata iar la nastere fatul imprumuta din caracteristicile acestor efecte daunatoare??acestea sunt subiecte tabu?Vb unei doctorite la insistentele unei doamne care insista sa ia niste capsule de slabit desi suferea de o anumita boala a recomanda pe baza unei idei simple " draga si eu iau iar toate aceste restrictii sunt numai baliverne" cine sa-i mai creada si pe doctorii astia??DAR DACA VREI CEVA TARE URMARSTE NISTE DOCUMENTARE DESPRE EFECTUL DAUNATOR AL ANTICONCEPTIONALELOR si dupa aceea sa revi sa continuam discutia nu despre pastile de slabit ci despe DESERT PLANT.Si sa vedem daca mai ai curaj sa mai crezi ceva...aaaa,si mai asculta si IRIS "Sa nu crezi...":)))
0 zi cu spor !!


Eu nu vand moarte "in forma de produse naturiste",nu vand nimic.Ideea e ca nu cred in produse naturiste,care nu mai sunt naturiste ,nici macar ceaiurile,nu mai au efect de cand cu poluarea asta,asa ca vinde gogosi celor mai putin informati.Iar daca era aca cum spui ca ,contine nu stiu cate feluri de cactusi eu am acasa destui ,ar trebuii sa pot prepara intr-un laborator de farmacie un asa produs,ups......amfetamina e interzisa deci nu am facut nimik..
Nu am chef de cearta,dar eu is ferm contra pastilelor de slabit de orice marca,nu numai cu ale tale.
O zi buna!
Ele_ely
Postat pe 7 Noiembrie 2009 09:59
De la: desert_plant, la data 2009-11-06 01:11:45"si am discutat cu o doctorita,care,mi-a spus ca in alte tari medicamente ca desert plant au dus la decesul persoanelor cu obezitate."

Ideea asa cum o prezinti tu este buna daca ne=am raporta strict la acest produs si daca acest produs ar exista in acele tari unde spui tu ca ar imbolnavii lumea.Dar ghinion,acest produs nu are de-a face cu nici un alt produs din gama produselor de slabit..
Atitudinea ta imi creeaza un semn de intrebare : de ce din toate aceste doamne si d-re nu sunt rasvratite impotriva acestui produs?si tocmai tu ..poate nu l-ai incercat sau de ce sa nu o spunem poate chiar tu ai de vanzare (ca deh, in Romania dupa 89 mai mult de 85% au devenit comercianti) produse care se inscriu in gama celor naturiste.TREBUIE SA INTELEGI CA NU REPREZINT NICI O CONCURENTA PENTRU NIMENI!!CONCURENTA daca ar exista ar fi data de insasi produsul in sine..
Ideea ca de ce unele produse sunt scoase si altele introduse cu tam-tam vezi (produsul alli) este o idee care are la baza mai multe ascunzisuri decat esti tu in stare si noi cei de rand sa pricepem.

iti prezint un exemplu :

Daca unii oameni ( aici ma refer la acele departamente insarcinate cu protectia precum si medicii ) de ce nu atentioneaza si de ce nu se ia o masura incercand formarea de campanii de informare asupra anticonceptionalelor??Ultimele studii au aratat ca aceste medicamente (toate anticonceptionalele) au la baza substante care sa puna inpericol atat viata mamei cat si viata viitorului copil..si mai stiai ca ele raman in corpul femeii foarte mult timp ,aproape toata viata iar la nastere fatul imprumuta din caracteristicile acestor efecte daunatoare??acestea sunt subiecte tabu?Vb unei doctorite la insistentele unei doamne care insista sa ia niste capsule de slabit desi suferea de o anumita boala a recomanda pe baza unei idei simple " draga si eu iau iar toate aceste restrictii sunt numai baliverne" cine sa-i mai creada si pe doctorii astia??DAR DACA VREI CEVA TARE URMARSTE NISTE DOCUMENTARE DESPRE EFECTUL DAUNATOR AL ANTICONCEPTIONALELOR si dupa aceea sa revi sa continuam discutia nu despre pastile de slabit ci despe DESERT PLANT.Si sa vedem daca mai ai curaj sa mai crezi ceva...aaaa,si mai asculta si IRIS "Sa nu crezi...":)))
0 zi cu spor !!


Eu nu vand moarte "in forma de produse naturiste",nu vand nimic.Ideea e ca nu cred in produse naturiste,care nu mai sunt naturiste ,nici macar ceaiurile,nu mai au efect de cand cu poluarea asta,asa ca vinde gogosi celor mai putin informati.Iar daca era aca cum spui ca ,contine nu stiu cate feluri de cactusi eu am acasa destui ,ar trebuii sa pot prepara intr-un laborator de farmacie un asa produs,ups......amfetamina e interzisa deci nu am facut nimik..
Nu am chef de cearta,dar eu is ferm contra pastilelor de slabit de orice marca,nu numai cu ale tale.
O zi buna!

Mc de atentionare,da nu iau hormoni,adika anticonceptionale,despre care toata lumea stie ca nu fac bine,iar faza ca ramna in sange timp de 60 de zile din monentul in care incetezi sa le iei se stie,dar na spui lucruri cunoscute,de toti,ca sa te afli in treaba si sa pari documentat,afla ca nu esti,si nu asa faci ca produsul tau sa para mai presus decat altele,ideea e ca anticonceptionalele sunt aprobate de colegiul medicilor din toata lumea,dar ale tale "desert plant"CINE LE-A APROBAT????????????????????????????????????????????????????????????
Ele_ely
Postat pe 7 Noiembrie 2009 09:59
Ce trebuie sa stii despre un regim alimentar sanatos
Alimentatia a jucat dintotdeauna un rol important in viata oamenilor, de calitatea acesteia depinzand starea noastra de sanatate. Iata cateva sfaturi pentru un regim alimentar sanatos:


Foarte important : mananca incet, mesteca bine fiecare inghititura pentru o digestie optima
Bea cat mai multa apa, cel putin 1,5 litri intre mese de-a lungul intregii zile
Micul dejun este cea mai importanta masa din zi iar daca vrei sa-ti incepi ziua plina de energie, nu sari niciodata peste el;
Mananca cat mai variat si cate putin din toate, nu fa excese, mananca la ore fixe;
Consuma cereale, legume si fructe multe, mai ales dimineata pe stomacul gol si seara, inainte de mese
consuma fructe cel putin cu o jumatate de ora inainte;
Inlocuieste painea alba cu paine integrala sau neagra;

De evitat:

Zaharul, care trebuie inlocuit cu indulcitori, produsele de patiserie, ciocolata, orezul, morcovii, sfecla rosie;
Bauturile racoritoare, bauturile alcoolice
Excesul de sare care retine apa in corp
Grasimile si mancarurile grase care determina luarea in greutate si cresc riscul bolilor cardiovasculare, cancer, etc.
Rontaitul intre mese si mancarurile pe baza de zaharuri despre care se stie ca sporesc senzatia de foame

Atentie:

Nu combina cartofii, mazarea, fasolea uscata cu carnea. Carnea se consuma cel mai sanatos cu sfecla, vinete, rosii, conopida, fasole verde, spanac.
Nu amesteca pastele fainoase cu carne, ulei, oua sau branza, cel mai bine este sa le consumi cu sos de rosii sau cu busuioc.
desert_plant
Postat pe 7 Noiembrie 2009 19:20
De la: desert_plant, la data 2009-11-07 19:20:39Ce trebuie sa stii despre un regim alimentar sanatos
Alimentatia a jucat dintotdeauna un rol important in viata oamenilor, de calitatea acesteia depinzand starea noastra de sanatate. Iata cateva sfaturi pentru un regim alimentar sanatos:


Foarte important : mananca incet, mesteca bine fiecare inghititura pentru o digestie optima
Bea cat mai multa apa, cel putin 1,5 litri intre mese de-a lungul intregii zile
Micul dejun este cea mai importanta masa din zi iar daca vrei sa-ti incepi ziua plina de energie, nu sari niciodata peste el;
Mananca cat mai variat si cate putin din toate, nu fa excese, mananca la ore fixe;
Consuma cereale, legume si fructe multe, mai ales dimineata pe stomacul gol si seara, inainte de mese
consuma fructe cel putin cu o jumatate de ora inainte;
Inlocuieste painea alba cu paine integrala sau neagra;

De evitat:

Zaharul, care trebuie inlocuit cu indulcitori, produsele de patiserie, ciocolata, orezul, morcovii, sfecla rosie;
Bauturile racoritoare, bauturile alcoolice
Excesul de sare care retine apa in corp
Grasimile si mancarurile grase care determina luarea in greutate si cresc riscul bolilor cardiovasculare, cancer, etc.
Rontaitul intre mese si mancarurile pe baza de zaharuri despre care se stie ca sporesc senzatia de foame

Atentie:

Nu combina cartofii, mazarea, fasolea uscata cu carnea. Carnea se consuma cel mai sanatos cu sfecla, vinete, rosii, conopida, fasole verde, spanac.
Nu amesteca pastele fainoase cu carne, ulei, oua sau branza, cel mai bine este sa le consumi cu sos de rosii sau cu busuioc.




noroc cu revistele,si cu indicatiile pt un stil de viata sanatos.

Traiasca presa scrisa
Ele_ely
Postat pe 7 Noiembrie 2009 20:44
pentru Ele_elodia scuze am vrut sa scriu Ele_ely
Presa scrisa,nescrisa incerc sa ma ajut si sa ajut la randul meu persoane care au inteles ca o alimentatie necorespunzatoare si multe altele pe langa aceasta provoaca si o "indigestie" psihica care pe termen lung se poate concretica in frustrari si multe "bube" care ne fac rau..ai face bine daca ai incerca si tu din tezaurul tau propriu si nu ca noi astia care plagiem sa poti pune lucruri interesante care sa creeze interes si lumea sa gaseasca ceva folositor in ele..sa stai si sa ma comentezi pe mine la fiecare post nu cred ca este totcmai o activitate prea placuta(parerea mea )
desert_plant
Postat pe 9 Noiembrie 2009 01:51

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
pstilele de slabita "LIDA"...ati incercat? 17 De la: kudika_972424 19 August 2014 01:10
Duo slim 8 De la: Cosmina_Alexandra_Dulamita_1 10 Mai 2013 11:46
stef 33 De la: thadoogback 5 Noiembrie 2010 16:48
un nou medicament de slabit :) 8 De la: Shhh 5 Februarie 2010 18:52
Secretul slabitului :) 135 De la: Ele_ely 17 Noiembrie 2013 10:40