Setari Cookie-uri

Cum slabim?

Cred ca problema este in special la majoritatea dintre noi ca metabolismul nostru nu functioneaza bine, eu am incercat sa fac mii de cure si nu am dat jos nimica sau am dat citeva kg si dupa un timp punem dublu inapoie, asta vara cineva mi-a recomandat niste medicamente Elvetiene se numeste Chrorobalanse , Reishi si Clorera Plus, am inceput tratamentul si dau in fiecare luna intre 4-5 kg, si am inteles ca voi da pina metabolismul meu se reface.este singurul lucru care ma facut bine , am slabit 15 kg si simt ca am foarte multa energie.pentru mai multe detalii scrieti-mi pe adresa mea de email karmiina@yahoo.com

Postat pe 8 Ianuarie 2008 18:48
Nu stiu cum e sa ai probleme cu kilogramele, multumesc lui Dumnezeu. Pana la urma e vorba de organism. Eu pot sa mananc orice si oricat ca nu ma ingras deloc. Ba mai mult, am crezut la un moment dat ca sunt bolnava de nu asimilez, dar degeaba.Am avut o colega in liceu care era micuta de felul ei dar dupa o operatie de apendicita a pus peste 30 kg pe ea.

Postat pe 9 Ianuarie 2008 19:09
Da asa este Karmiina si eu am urmat acest tratament si am slabit , este foarte bine ca ajuti si pe altele sa slabesca , esti de admirat.

Postat pe 16 Ianuarie 2008 11:23
Karmiina, spune-mi te rog cam cat costa medicamentele pe care le-ai folosit si cum se administreaza?
Multumesc!

Postat pe 18 Ianuarie 2008 11:47
dar despre ingrasat ce stiti cum se poate face asta stie cineva

Postat pe 23 Ianuarie 2008 00:59
nu iti trebuie neaparat medicamente sa slabesti,eu am slabit 12 kg in 3 luni tinand cura de slabire,mancam mai putin nu am luat nici un fel de medicament!
istoica72
Postat pe 23 Ianuarie 2008 18:32
csa te ingrasi cred ca trebuie sa mananci foarte mult,nu cred ca exista un tratament pt asta!
istoica72
Postat pe 23 Ianuarie 2008 18:35
pai asta daca esti in tara.. eu sunt in spania.Am 150 inaltime si 57 de kg. sunt aici de un an si 3 luni cand am ajuns aveam 47 de kg :((( ma poate ajuta cineva va rog.... o reteta ceva am tinut si regim dar la mine este mai greu ptr ca lucrez si nu prea pot sa stau nemancata.

Postat pe 24 Ianuarie 2008 02:53
Eu cred ca un tratament cu medicamente trebuie urmat doar in cazul in care este nevoie sa dai jos foarte multe kg.Eu am 1,60 si 49 de kg si trebuie sa spun ca fac tot posibilul sa ma mentin asa.S-a intamplat sa nu fiu atenta la ce mananc si am ajuns la 55 de kg, dar m-am pus pe treaba si am slbit din nou.Eu nu mananc paine,prajeli,grasimi si nu mai beau deloc sucuri.Credeti-ma ca daca faceti asa veti slabi cam 5 kg.
ruxxy
Postat pe 24 Ianuarie 2008 10:49
are foarte mare dreptate ruxxy!
istoica72
Postat pe 24 Ianuarie 2008 13:23
si eu vreau sa stiu cat costa si cum se administreaza
zxcvbn
Postat pe 28 Ianuarie 2008 17:17
fetelor,in urma cu doi ani,inainte sa raman insarcinata,cantaream 50 kg,in urma sarcinii am acumulat 30 kg in plus....credeti-ma ca aveam impresia ca o sa raman asa...nu ma mai suportam,imi venea mereu sa plang cand iesea la shoppings si cand vedeam blugi marimea 34,stiind ca odata imi veneau perfect,....astazi dupa atatea griji,ganduri...cantaresc 49kg...nu stiu cum,m-am "topit"deodata...deci..parerea mea e ca atunci cant te gandesti "vai ce grasa sunt"atunci parca iti vine sa mananci mai mult,iar daca nu te mai gandesti deloc si te accepti asa,te impaci cu gandul..credeti`ma ca slabiti fara sa realizati;)va pup si succes
olly25
Postat pe 28 Ianuarie 2008 21:55
karmina sunt disperata vreau sa stiu cum pot sa cumpar si eu acele medicamente si ce s-cost au multumesc
rodyka
Postat pe 29 Ianuarie 2008 23:27
dupa parerea mea nici un medicament nu aj dak nu ai un program fix,adik mananci la ore fixe, nu te saturi, mesteci incet,dupa ora 6 nu mananci decat fructe sau un pahar de lapte, eu mereu am tinut cure de slabire nu pt ca sunt grasa ci pt vroiam sa ma perfectionez,insa slabeam un kg si il puneam inapoi,pana la urma am aj in spital din lipsa de vitamine,si luam 6 feluri de vitamine numai pt a ma reface + m-am ingrasat 2 kg de atunci. cel mai bun cred ca este sportul....miscare ajuta f mult,si 10 genoflexiuni dak faci seara ajuta si nu permite sa te ingrasi.
pinochio91roxana
Postat pe 1 Februarie 2008 13:35
De cand mi-am cumparat un aparat de gatit in aburi de la tefal (din decembrie) am slabit 6 kilograme in conditiile in care "devorez" multe dulciuri si mananc seara (vin tarziu de la munca).Legumele si carnea fiarta in aburi isi pastreaza vitaminele, gustul si ajuta mai bine la digestie. Sincer pastilele sunt cele mai putin eficiente (dupa cura va ingrasati la loc), incercati sa gatiti in acest mod mai ales ca in maxim 30 min preparatele sunt gata, si veti vedea cat de eficienta este aceasta "cura".
karisma893023
Postat pe 2 Februarie 2008 01:53
Multe dintre voi m-ati intrebat de unde le-am cumparat ? si cit costa? Eu acum 2 ani cind am fost in tara le-am cumparat dar aicea find d -ne superponderate le cumpar tot din Romania de la o d-na din Brasov care lucreza la acea firma Elvetiana si ma costa 99 euro pe luna + DHL prin care le trimite.Eu nu pot sa dau numarul ei pe sit dar privat pot.raspund la toate care sinteti interesate , eu stiu ce vreu mi-a fost mie sa scap de kg.Adresa mea de meil karmiina@yahoo.com

Postat pe 3 Februarie 2008 11:42
Fetelor...miscarea si o dieta echilibrata este solutia ideala pentru a scapa de kilogramele in plus...nu pastilele si alte porcari care au un efect de scurta durata...nu faceti decat sa va amagiti si sa-i imbogatiti pe altii. Am foarte multe prietene care au incercat fel si fel de pastile care mai de care mai scumpe si mai "straine"...rezultatul a fost de moment.Eu va spun din propria exeperienta ca dieta si miscarea m-au ajutat.
karisma893023
Postat pe 3 Februarie 2008 22:44
Pararea mea e ca intr-o cura de slabire trebuie sa fi motivat de ceva anume, sa ai vointa si ambitie ca sa dai cateva kg.jos.Eu am slabit prin dieta recunoscuta de Michel Montignac si practic mi-am educat stilul de viata si modul sanatos, de a manca!
jenyk
Postat pe 5 Februarie 2008 17:00
As vrea sa stiu mai multe manunte despre acele medicamente: cat costa, cum influienteaza apetitul, starea fizica...nu stiu, dar nu m-as mai vedea ametind pe strada doar ca sa dau niste kg jos...
9iunie
Postat pe 8 Februarie 2008 18:24
se poate lua o siiiiimpla trimitere de la medicul de familie catre "nutritionist" asta va va raspunde la toate intrebarile,si va da si o dieta potrivita organismului. in orice caz nu luati pastile,sunt minciuni. intr-adevar se slabeste....dar cum ramane cu sanatatea? O_o

Postat pe 8 Februarie 2008 18:46
fetelor spuneti-mi va rog!!!!
eu nu sunt grasa asha la corp,doar ca este putzina grasime asha la burtika si-mi displace asta foarte mult!!Fac exercitii si totusi nu-mi ajuta!Paine nu maninc....dupa ora 6 la fel nu maninc...ce sa fac?
dati-mi va rog idei!!!MULTUMESC....

Postat pe 8 Februarie 2008 19:55
MA MINUNEZ CAT DE MULTE PROBLEME VA FACETI TOATE , CAND DE FAPT TOTUL ESTE ATAT DE SIMPLU.

O DIETA -nu inseamna ca trebuie sa faceti" foamea" ,sau ..." dupa orele 18.00 " nu mai mancati,sau mancati numai fructe ,sau un lapte .....sau ...sau...sau....numai prostii aud, si vad.

Dupa ora 18.00 ,nu va mai bate inima? nu va mai functioneaza creierul? nu va mai circula sangele prin vene? normal ca DA !!!! Asa e si cu mancatul....trebuie sa mancam ca sa fortam metabolismul si sa il acceleram,nu sa nu mai mancam sa il inhibam- sa se leneveasca!!!!

De cand lucrez in domeniu, am auzit atat de multe aberatii si versiuni asupra regimurilor alimentare....

REGIM ALIMENTAR-DIETA -inseamna sa ai o viata organizata, mese la ore fixe, si alimente din toate categoriile , in fiecare zi !!!!


Iar cu suplimentele alimentare,stimulente,pastile ,etc....in ultima instanta !!!

Incercati cu mult sport si dieta !!! Dar atentie,o dieta personalizata facuta de un om in domeniu, nu luata de la vecina de la scara 2 !!!!


Si inca ceva. Cand cititi o dieta- si vi se spune : sa nu mananci dupa 18.00 , sa bei numai ceai verde, sa mananci 2 zile fructe, 3 carne, 4 lactate, o cafea dimineata, la pranz apa, iar seara nimic -ca ati mancat la pranz.....NU VI SE PARE CEVA SUSPECT ???


E ca si cand ati cumpara o masina,careia ii lipseste ba volanul, ba un scaun, si o roata.....
NICOLETA_RADU
Postat pe 9 Februarie 2008 01:04
e foarte greu sa slabesti, eu de ex nu sunt grasa dar la burta tot timpul am mai multa sunculita decat trebuie, chioar daca oicioarele le am subtiri, eu ce as putea sa fac?ajutati-ma va rog !

Postat pe 10 Februarie 2008 08:20
DRAGA OCTAVIA

AR TREBUI SA TE APUCI DE ANTRENAMENETE LA SALA DE FORTA, CU UN INSTRUCTOR BUN, SA ITI LUCREZI TOATE PARTILE CORPULUI,MAI ALES MUSCULATURA ABDOMINALA, SI DE ASEMENEA SA FACI CARDIO- ALERGARE PE BANDA- SI DE ASEMENEA O DIETA ADECVATA.

BINENTELES ANTRENAMENTUL TI-L STABILESTE INSTRUCTORUL IN FUNCTIE DE MAI MULTE ASPECTE : H, KG, VARSTA, STRUCTURA OSOSASA,GENETICUL MUSCHILOR, EVENTUALELE AFECTIUNI,PROGRAM, ETC.

DACA FACI ANTRENEMENTE ,SI VII ACASA SI MANANCI CIORBA, PAINE, MANCARURI GATITE , DULCIURI, MAI BEI SI COLA....NU FACI DECAT SA-TI INTRETII TESUTUL-GRASIMEA...

DACA FACINUMAI ANTRENAMENTE CARDIO ,SI NU ESTI PROPORTIONATA CA SI MUSCULATURA, RISTI SA PIERZI IN CM MAI MULT ACOLO UNDE NU TREBUIE ....
NICOLETA_RADU
Postat pe 10 Februarie 2008 23:28
http://efarma.ro/products.php?id=2383

am vazut un articol despre o cafea care slabeste .... uitati-va si voi... poate va intereseaza :)
dayna
Postat pe 19 Februarie 2008 09:37
Fetelor eu am luat 20 kg dupa nastere si am slabit 10 kg foarte simplu cu ceai de urzica .Am dat 5 kg in trei saptamani o cana de ceai fara zahar bauta dimineata, la amiaza si seara.Am mancat tot ce am vrut si am baut ceaiul .Mai am de dat inca 5 kg si o sa fie ok .Incercati si voi.
andavera
Postat pe 20 Februarie 2008 16:13
am si eu o dieta sooper misto...tine 13 zile...daca o vreti e-mail-ul meu e leliachifan@yahoo.co.uk .... daca sunteti interesati..scrieti-mi si eu va trimit inapoi dieta...eu am tinut dieta timp de 6 zile si am slabit 5 kg..depinde si de organism ..(am tinu-o 6 zile pt ca a 7-a zi in dieta tre sa mananci peste si mie nu-mi place) dar este o dieta nu tocmai grea...dar care sincer da rezultate... este pe baza de schimbare a metabolismului ...cine vrea stie ce sa faca ...poop si mult noroc
Adnanaa
Postat pe 21 Februarie 2008 06:52
ati incercat bionight? nu l-am comandat dar ma bate gandu'.... As vrea sa dau jos repede, de pe o zi pe alta daca s-ar putea :)
innutz
Postat pe 22 Februarie 2008 22:26
dupa nastere an ramas cu 10 kg in plus, nu pot spune ca am tinut regimuri sau m-am chinuit. Insa, anul acesta imi duc fiul la mare si nu imi pot expune suncile. Hmmm, sau pot dar, dau in nesimtire si e pacat ca nu's ;)
Deci, a folosit cineva bionight? Da randament sau dau banii degeaba?
innutz
Postat pe 22 Februarie 2008 22:33
Sincer imi pare rau cand vad atatea femei care din disperare incearca tot felul de pocarii;pardon 'pastile'.
Dragelor ce va venit? Va faceti rau cu buna stiinta!
Nu cred ca daca iei pastile si exagerezi cu mancarea o sa slabesti.
Eu cand vad ca pun cateva kg in plus, ma ambitionez si le dau jos.Pe cale naturala!!!
De exemplu nu mai mananc paine la mesele principale, sau daca chiar simt nevoia sa mananc paine, o prajesc.
Si ma simt foarte bine.
Va pup si aveti grija de sanatatea voastra.

Postat pe 4 Martie 2008 10:09

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
oare sunt eu deplasata ? 7 De la: _dulcik_ 1 Mai 2009 11:19
pastilele xl-s 9 De la: kudika_972424 19 August 2014 01:11
Pastilute pt slabit.... 27 De la: Ronnie_Coleman 12 Noiembrie 2009 22:05
Fito Spray 2 De la: alexandragru 13 Martie 2016 12:45
dieta 309 13 De la: Barbie30 20 Iulie 2010 22:12