Setari Cookie-uri

Vreau pareri

Buna sunt amy ...stiu ca atunci cand veti vedea varsta vor aparea criticile,dar in fine nu vreau sa fiu criticata sau mai stiu ce Am intrat aici sperand un raspuns..o parere poate cineva care a trecut prin asa ceva Cand eram f mica stateam la tara si aveam o amica care credeam ca e buna dar nu eram...cand eram mica ma manipula oricine de orice varsta cu doar hai!sau te rog etc acum insa m-am schimbat dar nu pot schimba ce sa intamplat Astfel find o asa fire ..prietena mea in varsta de 10 ani nu mai era virgina ...si eu avand atunci 11 ani atunci nu stiu cum s-a intamplat ...dar am facut-o cu unul..acum regret enorm...desigur eu cedam de fiecare data cand ea voia..s-a intamplat s-o fac de cateva ori...apoi pe la 12 ani m-am dus la tara ..si ducandu-ma pe deal (camp) m-am intalnit cu un tip (fratele unui asa zis amic) care atunci avea 18 ani ..si acesta m-a luat cu forta ..o fost ingrojitor:(((((( nu am spus la nimeni pt k mi-a fost teama ...de atunci orice baiat se apropia de mine credeam ca vrea sa-mi faca rau :(( ...parinti ma vedeu ca sunt din ce in ce mai retrasa dar nu si-au dat seama ...(si nici in ziua de azi nu stiu nimic din toate astea)...in mintea intrase idee k toti sunt rai si ma feream....Insa de curand ...pe cand aveam 15 ani jumate mi-am dat seama ca nu chiar asa ...si mi-am facut primul prieten ,dar relatia a esuat pt k era un tip neserios...s-a suparat ca nu am avut curaj sa-l sarut...In fine ,in decembrie am facut 16 ani ,m-am despartit de fostul si dupa o luna ..adik acum o saptamana jumatate am cunoscut pe cineva cu totul si totul diferit: serios,cinstit,care nu vrea sa-si bata joc de mn,vrea sa-mi cunosca parinti si etc...Insa mi-e teama ca daca relatia va dura si cand va fi va afla ca nu mai sunt virgina ce ma fac ?tipul m-a invitat intr-o excursie cu familia mea si a lui...ce ma fac daca va dura si afla?Sa precizez el e virgin si sunt prima lui prietena ..si tine enorm la mn,,insa mi-e teama ca ma fac?cum credeti ca va reactiona?pot face ceva ca totul sa fie bn? Astept sfaturi..si va rog frumos nu ma criticati pt sincer regret foarte mult ..dar nu stiu daca pot face ceva sa schimb lucruri...si spun din nou ce am spus aici nu stie nimeni sper sa ma ajutati cu cateva sfaturi

Postat pe 12 Martie 2009 01:00
si inca ceva nu trimiteti mesaje private pt k acest cont e de forma am uitat sa spun pe actualul l-am sarutat desii nu conteaza in toata poveste asta Sper doar sa-mi dati niste sfaturi si pareri sincere

Postat pe 12 Martie 2009 01:07
cel mai bine e sa fii sincera cu el si sa-i povestesti ce s-a intamplat, sa-i zici ca erai mica si nu stiai ce faci...nu ar trebui sa-l deranjeze pt ca trecutul e trecut...
Lexy87
Postat pe 12 Martie 2009 01:35
mda usor de zis..apoi daca apar reprosurile si etc? si mai ales ca nu stie nimeni...nu am avut curaj sa spun la nimeni,m-am inchis in mine si poate nu am facut bn dar nu pot intoarce timpul inapoi deci pe oricare optiune as lua-o mie teama si nu stiu sincer ce sa fac daca ii spun..daca ma paraseste? apoi ma cunoste doar de o saptamana jumate si nu vreau sa-l pierd tin enorm la el iar apoi daca imi va reprosa mereu?! sincer nu stiu ce sa fac

Postat pe 12 Martie 2009 01:44
nu te stresa ca nu ai motiv , daca esti prima prietena lui nu o sa vrea asa de mult sa se culce cu tine , daca o sa ajungeti la asa ceva si cand ,nu trebuie neaparat sa ii zici de ce nu esti virgina ,in primul rand nu cred ca o sa intrebe de ce , se paote sa creada ca a fost asa de bun ca nu ti-a provocat durere, etc : ....., si chiar daca ar intreba , e greu sa ii zici ca ai mai avut un prieten inainte ?sau alta abureala ...., chestia aia o zici daca vrei si cand vrei , dar iti dau un sfat sunt unele chesti pe care mai bine le-ai discuta decat cu un psiholog ,sau cel mult cu parinti , caci o relatie la varsta ta se poate sa nu dureze mult ..., si apoi o sa regreti ca i-ai zis de ce ...... caci la varsta asta sunteti copi si nu va e greu sa faceti o prostie si sa va scape o chestie pe care nu trebuia sa o ziceti....
SweetDadyD
Postat pe 12 Martie 2009 08:54
parerea mea este k dupa o sapt jumate clar nu ar trebuii sa te culci cu el chiar dak nu mai esti virgina...mai asteapta sa-l cunosti sa nu fie din nou o mare dezamagire....si apoi cand va venii momentul el fiind virgin nu prea cred k isi va da seama si nici u nu cred k sti prea multe avand in vedere experientele tale...dar ai putea sa-i spui adevaru sau sa taci este optiunea ta...oricum prima oara nici ei nici noi nu prea realizam ce se intampla si de obicei nu e nik spectaculos...eu zic k nu trebuie sa stie chiar totul uneori unele lucruri e mai bine sa le ti pt tine...mai ai rabdare sa-l cunosti mai bine si abia atunci vei putea lua o decizie dak ii poti spune sau nu si dak se merita sau nu...
bruneagra25
Postat pe 12 Martie 2009 09:01
ptiuuuuuuuuuu iar o luai de dimineatza........................ ma puse sa citesc asemenea ineptzii

si ca sa fiu on topic fiica mea luand in considerare firea ta umila si darnica ce te-a facut ca de la varsta frageda de 10 ani sa ai primul contact s.e.x.u.a.l.(cauta in dictionar pentru a intzelege ce este ala)deja cred ca esti destul de versata si luand in considerare ca pretenul tau este inca ficior nu cred ca ar fi o problema sa -l faci sa nu-si dea seama ce hram portzi

waw ce mult am scris
donttouch
Postat pe 12 Martie 2009 09:03
Dar chiar!
De ce vrei sa te culci cu el asa repede, fatuco?
Baiatul e virgin, poate nici nu se gandeste sa se culce cu tine inca. Ca ai avut experiente mai putin placute, inteleg... Dar de ce nu incerci de acum incolo sa te comporti ca o fetitza de varsta ta? De ce te tot gandesti incontinuu la sex? Chiar crezi ca nu mai sunt alte lucruri de facut? Sunt fete care se saruta cu prientenii lor luni de-a randul si nu se intampla nimic mai mult.. si e frumos... si le place amandurora... Si merg in parc, sau in excursii, se plimba de mana, vorbesc cate in luna si in stele, merg in vizite, la petreceri impreuna, la strand, la film... De ce crezi tu ca o relatie trebuie sa fie "consumata' direct in pat?
Dor_a
Postat pe 12 Martie 2009 09:08
De la: Dor_a, la data 2009-03-12 09:08:09Dar chiar!
De ce vrei sa te culci cu el asa repede, fatuco?
Baiatul e virgin, poate nici nu se gandeste sa se culce cu tine inca. Ca ai avut experiente mai putin placute, inteleg... Dar de ce nu incerci de acum incolo sa te comporti ca o fetitza de varsta ta? De ce te tot gandesti incontinuu la sex? Chiar crezi ca nu mai sunt alte lucruri de facut? Sunt fete care se saruta cu prientenii lor luni de-a randul si nu se intampla nimic mai mult.. si e frumos... si le place amandurora... Si merg in parc, sau in excursii, se plimba de mana, vorbesc cate in luna si in stele, merg in vizite, la petreceri impreuna, la strand, la film... De ce crezi tu ca o relatie trebuie sa fie "consumata' direct in pat?


Dora asta-i caterinca nu vezi cica o face de la varsta de 10 ani
donttouch
Postat pe 12 Martie 2009 09:09
A, si stai linistita! Nu o sa-ti scrie nimeni pe privat ca, vorba lui Donty, am scris prea mult si aici...
Bafta.
(si acum, fetelor: va aduceti aminte cand va spuneam ca "la tara" e mai multa promiscuitate?)

Donty, s-ar putea sa nu fie... Lipsa de educatie sexuala si lipsa atentiei parintilor plus influentza altora chiar le face sa isi inceapa viata sexuala devreme... Nu stii, cele care au copii la 13-14 ani? Ce? crezi ca si-o pun o data si raman gravide? Nuu! o fac de mult )
Dor_a
Postat pe 12 Martie 2009 09:12
Stai linistita si nu te mai stresa atat, daca acel baiat se va atasa de tine pana al urma, pt ca la un moment dat ai spus k te place mult, nu trebuie sa-i spui acum ce ti s-a intamplat! Ai rabdare sa mai treaca ceva timp si nu-i spune nimic.....daca va ajunge sa te iubeasca, sau daca rel va merge bine, o sa fie oki! Asa aa fost sa se intample., asa k mergi mai departe cu capul sus....si nimeni nu are dreptul sa te judece....te pup si ai grija de tine!
izabela_iuliana
Postat pe 12 Martie 2009 09:18
De la: Dor_a, la data 2009-03-12 09:12:47A, si stai linistita! Nu o sa-ti scrie nimeni pe privat ca, vorba lui Donty, am scris prea mult si aici...
Bafta.
(si acum, fetelor: va aduceti aminte cand va spuneam ca "la tara" e mai multa promiscuitate?)

Donty, s-ar putea sa nu fie... Lipsa de educatie sexuala si lipsa atentiei parintilor plus influentza altora chiar le face sa isi inceapa viata sexuala devreme... Nu stii, cele care au copii la 13-14 ani? Ce? crezi ca si-o pun o data si raman gravide? Nuu! o fac de mult )


sti ce-mi place cel mai mult parte introductiva prin care ea se descrie ca o fiintza ce nu poate spune nu

donttouch
Postat pe 12 Martie 2009 09:24
De la: donttouch, la data 2009-03-12 09:24:16
De la: Dor_a, la data 2009-03-12 09:12:47A, si stai linistita! Nu o sa-ti scrie nimeni pe privat ca, vorba lui Donty, am scris prea mult si aici...
Bafta.
(si acum, fetelor: va aduceti aminte cand va spuneam ca "la tara" e mai multa promiscuitate?)

Donty, s-ar putea sa nu fie... Lipsa de educatie sexuala si lipsa atentiei parintilor plus influentza altora chiar le face sa isi inceapa viata sexuala devreme... Nu stii, cele care au copii la 13-14 ani? Ce? crezi ca si-o pun o data si raman gravide? Nuu! o fac de mult )


sti ce-mi place cel mai mult parte introductiva prin care ea se descrie ca o fiintza ce nu poate spune nu


in zilele noastre, generozitatea este prost inteleasa...
asha se intampla cand tu intinzi un deget, iar ceilalti iau chiar si ce e intre degete...
Aladiah
Postat pe 12 Martie 2009 09:28
nu ai de ce sa ti faci griji....mai ales daca el este virgin....habar nu are...asa ca daca vrei sa l ai ...taci din gura si mergi mai departe....iar un pic de actorie cred ca poti sa faci!....
Mist2711
Postat pe 12 Martie 2009 09:57
La 16 ani nu te poate obliga nimeni sa ai o relatie sexuala cu cineva, oricat de special ar fi.
Deci, asteapta, amana momentul cat de mult poti pana rezolvi problema. Zic asta deoarece trauma unui viol se reflecta in viata sexuala,pt mult timp, iar un barbat neexperimentat, imatur, nu poate intelege si nici nu te poate ajuta.
Ce poti sa faci? Sa discuti cu parintii tai, cu un psiholog sau cu o persoana de incredere, care te-ar putea ajuta. se mai pune problema contactarii unor boli cu tranmitere sexuala, unele incurabile, sau fara simptome( semne).
In vita ta vei intalni multi barbati, mai mult sau mai putin speciali, asta nu inseamna ca toti trebuie sa-ti cunoasca problemele, iar dintre toti, doar unul va ramane cu tine pt mai mult timp. Nu ai de unde sti care va fi acela, si , in mod sigur nu e acesta.
veta_13
Postat pe 12 Martie 2009 12:01
A iubi inseamna sa-l accepti pe partener cu calitatile si defectele pe care le are..... asadar daca te iubeste te accepta asa cum esti....
Baiat_Rezervat
Postat pe 12 Martie 2009 16:10
pfff am citit raspunsurile voastre ,dar se pare ca unii m-ati inteles gresit nu ma gandesc la ...... sau sa o fac cu el ...eu am incercat sa expun problema ca daca va dura si se va intampla si va afla..nu ca ma gandesc la ...s-o fac cu el ...Nu am precizat ceva motivul la care ma gandesc la asta....Tipul vrea sa-mi cunoasca parinti,la vara sa merg cu el si familia sa la Paris...si vrea o relatie de durata..nu o luna doua... Poate ca acum am fost mai explicita....sper sa nu mai fie iar concluzi ca ma gandesc s-o fac cu el ...nu din contra...Tocmai ca mi-e teama ca-l voi pierde din acest trecut neplacut Pt k nu vreau sa-l pierd pt nimic in lume..pt k cu el ma inteleg bn,sunt inteleasa,ma simt protejata si etc..Asta e tot....sper sa nu mai vad raspunsuri ca vreau sa o fac pt k sincer nu e asa sper sa fiu inteleasa...si ms pt raspunsuri

Postat pe 12 Martie 2009 23:40
draga,daca nu l-ai mintit sa-i spui ca esti virgina..atunci nu cred ca va fi o mare problema cand va afla. in ziua da azi nu mai e musai sa te mariti virgina si sti si tu asta...daca va iubiti cu adevarat fi sincera in legatura cu acest aspect..e cel mai bine..nu e nicio tragedie si nici nu tre sa stie exact tot ce ai facut tu inainte..te poti scoate usor fi desteapta!!
kudika007429
Postat pe 13 Aprilie 2009 22:48
Buuun...
deci poti sa nu ii spui nimic, s-ar putea sa nu isi da seama ca nu mai esti virgina (pt ca nu are experienta) sau daca isi da seama, bagi chestia aia cu "exista fete care se nasc fara himen sau care au vaginul elastic, etc"
sau..
poti sa ii spui ca ai fost violata, pt. ca daca e asa cum spui tu, ca tipul ala te-a fortat, e in proportie de 85% adevarat...ii povestesti doar faza cu tipul care te-a fortat, fara sa ii zici ce s-a intamplat inainte...
sau..
ii zici adevarul...nu azi, nu maine, intr-o zi in care vei fi sigura ca tine la tine si te vei simti pregatita sa ii zici...nu uita sa ii spui cat regreti si cat il iubesti si s-ar putea sa inteleaga...
Bafta!!
ramo_88
Postat pe 14 Aprilie 2009 10:22
da o poveste trista....mai intai sa il cunosti mai bine...dupa urmeaza treaba cu sexul....trebuie sa vorbesti cu el la un moment dat ca nu mai esti virgina...daca te iubeste accepta lucrul acesta
pamela_1
Postat pe 14 Aprilie 2009 10:27
Draga mea, minciuna are picioare scurte. O minciuna aduce dupa ea alta minciuna si tot asa pana te vei pierde pe tine in minciuni si-i vei pierde si pe cei dragi. Daca el nu te-a intrebat pana acum despre asta inseamna ca nu-l intereseaza si nu trebuie sa deschizi tu subiectul, daca insa te va intreba inseamna ca va trebui sa fie pregatit sa primeasca un raspuns pe care nu-l dorea, fi sincera. Sinceritatea este o dovada de iubire si daca si el te iubeste la randul lui te va accepta asa cum esti. Accepta-te si tu. Ce-a fost a fost, ce este si ce va fi depinde de voi. Apoi oamenii vin si pleaca din viata ta, insa constiinta ta trebuie sa fie curata caci cu ea vei ramane toata viata.
valita76
Postat pe 14 Aprilie 2009 11:00

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Adevar sau provocare 55 De la: kudika_12406 30 Decembrie 2012 11:55
Dedicatie speciala pentru 282! 531 De la: luchianramona 15 Martie 2011 09:41
Jucarii sexuale Spankadoo 66 De la: rondina 6 Noiembrie 2013 09:45
mai multe despre jucariile sexuale))) 8 De la: kudika513666 13 Martie 2012 19:50
libertatea in cuplu 250 De la: felixcat 21 Martie 2011 10:14