Setari Cookie-uri

Ce faci daca inca mai simte ceva pentru amanta?

Sotul meu a avut o relatie acum doi ani si cred ca a fost indragostit de tipa aia . In perioada aceea asculta doar melodii romantice si acum pe laptop -ul lui aceleasi melodii. Am fost foarte aproape de divort atunci,dar cei opt ani si doi copii au facut ca relatia noastra sa continue si sa ramanem impreuna . Acum cred ca inca se gandeste la ea ,nu stiu, poate .
21oana
Postat pe 14 Martie 2009 10:21
De la: 21oana, la data 2009-03-14 10:21:33Sotul meu a avut o relatie acum doi ani si cred ca a fost indragostit de tipa aia . In perioada aceea asculta doar melodii romantice si acum pe laptop -ul lui aceleasi melodii. Am fost foarte aproape de divort atunci,dar cei opt ani si doi copii au facut ca relatia noastra sa continue si sa ramanem impreuna . Acum cred ca inca se gandeste la ea ,nu stiu, poate .


si cu ce te putem ajuta noi? vorbeste cu sotul... fa cercetari sa aflii daca mai e in viata lui! daca nu... incearca sa uiti incidentul de dragul viitorului vostru.
missalexandra
Postat pe 14 Martie 2009 10:24
De la: 21oana, la data 2009-03-14 10:21:33Sotul meu a avut o relatie acum doi ani si cred ca a fost indragostit de tipa aia . In perioada aceea asculta doar melodii romantice si acum pe laptop -ul lui aceleasi melodii. Am fost foarte aproape de divort atunci,dar cei opt ani si doi copii au facut ca relatia noastra sa continue si sa ramanem impreuna . Acum cred ca inca se gandeste la ea ,nu stiu, poate .



Poate ca inca mai e cu ea,poate ca se gandeste la ea?Cine stie???
ella_c
Postat pe 14 Martie 2009 10:30
nu poti face mare lucru...dragoste cu sila nu se poate, poti vb cu el dar in niciun caz sa-i faci scene, nu ai rezolva nimic, il poti intreba de ce a ramas cu tine, te mai iubeste sau doar pentru copii.....daca a ramas cu tine doar pentru copii va ve-ti chinui amandoi .....
anira_38
Postat pe 14 Martie 2009 10:43
Daca are acelasi comportament pe care il avea cand era cu ea fata de tine,inseamna ca se mai gandeste la ea.. Daca a revenit la normal ..omul care il stiai tu inainte sa o cunoasca, e doar al tau. Trebuie sa sti..e usor sa iti dai seama.. Daca nu,vorbeste cu el..si intreaba-l sincer ce mai simte pentru ea.. Fa-l sa aiba incredere in tine, sa stie ca il vei intelege ..si poate in cazul asta va fii si el sincer.
gyu
Postat pe 14 Martie 2009 14:09
De la: anira_38, la data 2009-03-14 10:43:56nu poti face mare lucru...dragoste cu sila nu se poate, poti vb cu el dar in niciun caz sa-i faci scene, nu ai rezolva nimic, il poti intreba de ce a ramas cu tine, te mai iubeste sau doar pentru copii.....daca a ramas cu tine doar pentru copii va ve-ti chinui amandoi .....


cam asa ceva...
lua`ti si discutati si vedeti ce mai e de facut...
daca el e mai fericit langa ea.. daca o iubeste (poate... nush`) si inca se mai gandeste la ea cel mai bine ar fi sa terminati totul...
tu vrei sa stea cu tine sa te iubeasca, sa fie langa tine mereu, la bine si la greu... sau sa stea cu tine doar de dragul copiilor?
Diavolyta_
Postat pe 14 Martie 2009 14:20
Doar pt ca tot mai are melodii romantice pe laptop nu inseamna ca mai este cu ea. Cel mai bine provoaca-l la o discutie franca in care sa te lamureasca daca mai sunt sau nu impreuna. Daca nu reusesti sa te convingi asa, incearca pe alte cai sa stii daca cei doi inca mai comunica.
elfuletz5
Postat pe 14 Martie 2009 22:40
De la: 21oana, la data 2009-03-14 10:21:33Sotul meu a avut o relatie acum doi ani si cred ca a fost indragostit de tipa aia . In perioada aceea asculta doar melodii romantice si acum pe laptop -ul lui aceleasi melodii. Am fost foarte aproape de divort atunci,dar cei opt ani si doi copii au facut ca relatia noastra sa continue si sa ramanem impreuna . Acum cred ca inca se gandeste la ea ,nu stiu, poate .


fetito, ti-o meriti, prostia se plateste scump;
Kathara
Postat pe 14 Martie 2009 22:43
De la: 21oana, la data 2009-03-14 10:21:33Sotul meu a avut o relatie acum doi ani si cred ca a fost indragostit de tipa aia . In perioada aceea asculta doar melodii romantice si acum pe laptop -ul lui aceleasi melodii. Am fost foarte aproape de divort atunci,dar cei opt ani si doi copii au facut ca relatia noastra sa continue si sa ramanem impreuna . Acum cred ca inca se gandeste la ea ,nu stiu, poate .

o fi secoperit muzica ce-i place...si de unde stii ca nu se mai vede cu aia?
coffeeta
Postat pe 15 Martie 2009 08:28
Pentru" Kathara". Probabil ca nu stii ce vorbesti ,dar in fine asta e . Esti imatura daca spui ca se poate vb in cazul acesta despre "prostia se plateste ''. Probabil nu stii ce inseamna sa ai doi copii ,unul de 1an si unul de 3ani sa ti se intample sa fii inselata si dupa aceea sa ti se faca comentarii de genul asta .
Merci si sper sa nu treci prin ce am trecut eu . Daca nu poti sa faci un comentariu care ar putea ajuta o persoana abtine-.te.
21oana
Postat pe 15 Martie 2009 13:04
Nu te mai necaji si pentru prostiile astea .....Esti tu destul de amarata asa ca trebuie sa-ti aduni gandurile , mintea , lasa-ti sufletul afara si analizeaza calm ,cum stau lucrurile . Atunci cand a avut relatia , era la fel , era ceva diferit...cine a dorit sa se desparta , cine a insistat pentru impacare...Este important acest aspect , adica ,daca atunci cand a avut legatura , el a insistat sa va impacati....e bine totusi ,pentru tine. Asta inseamna ca era prins cu respectiva , dar nu o iubea , altfel ,daca tot aflasei si era pe fata relatia cu cealalta , avea ocazia sa divorteze ca sa-si refaca viata . Ce s-a schimbat acum in relatia voastra , doar...chestia cu melodiile romantice...poate nu e nimic...poate e doar...primavara , toti suntem putin melancolici...Bine ar fi daca te-ai abtine sa faci comentarii rautacioase ,si sa incerci sa-l faci pe el sa se aproipe , sa faceti ceva impreuna ,voi doi ,sau si cu copii. poate nu ar fi rau,cand asculta o melodie romantica sa te duci la el si sa-l saruti pe obraz, dulce , si sa-l cuprinzi cu mana pe umar ,tandru , si fara vreo aluzie . Asta pentru ca p resupun ca nu doresti sa divortezi de el. Cei 8 ani de casnicie si 2 copii iti dau maturitate si responsabilitate ,si nu poti lua hotarari bruste, pe izmeneli si isterii de moment . Ai grija si pastreaza echilibrul in familie , nu creea un mediu ostil , neplacut . Ci unul care sa-i faca placere , sa se simta bine . Vreau sa cred ca ai inteles ce l-a determinat sa....aibe relatia aceea cu 2 ani in urma . E bi ne sa sti daca il deranja ceva ,desi , din pacate , unii barbati nu au nevoie neaparat de un motiv pentru a insela , dar tot trebuie sa stii ce a fost. Fii diplomata , mustele se prind mai usor cu miere decat cu otet...Sper sa ai rabdare si sa fii inteleapta...Si ,poate mai "VORBIM"
libra66
Postat pe 15 Martie 2009 13:27
Merci de sfat . Esti foarte inteleapta. O zi Buna.
21oana
Postat pe 15 Martie 2009 15:32
De la: 21oana, la data 2009-03-15 13:04:50 Pentru" Kathara". Probabil ca nu stii ce vorbesti ,dar in fine asta e . Esti imatura daca spui ca se poate vb in cazul acesta despre "prostia se plateste ''. Probabil nu stii ce inseamna sa ai doi copii ,unul de 1an si unul de 3ani sa ti se intample sa fii inselata si dupa aceea sa ti se faca comentarii de genul asta .
Merci si sper sa nu treci prin ce am trecut eu . Daca nu poti sa faci un comentariu care ar putea ajuta o persoana abtine-.te.


Dupa ce esti inselata, mai ales cand ai copii, te desparti de respectiva persoana. Nu spun ca e usor, dar trebuie s-o faci. Daca accepti sa accepti,a tunic trebuie sa-ti asumi deciziile, adica sa nu te plangi cand te va mai insela din nou.
Kathara
Postat pe 15 Martie 2009 18:00
Cred ca poti sa lupti cu femeia cu care barbatul tau face sex dar nu te poti lupta cu o femeie pe care o iubeste. Din pacate , femeile din Romania nu sunt respectate si asta in mare parte din vina lor pentru ca in loc sa isi exercite dreptul la fericire , se lamenteaza si iarta orice. Lase!!! Eu locuiesc in strainatate si pot spune ca femeile sunt foarte protejate si incurajate de o gramada de organizatii , si culmea ca procentul mai mare al celor care comit adulter il reprezinta femeile .
Petek
Postat pe 15 Martie 2009 18:22
De la: Kathara, la data 2009-03-15 18:00:47
De la: 21oana, la data 2009-03-15 13:04:50 Pentru" Kathara". Probabil ca nu stii ce vorbesti ,dar in fine asta e . Esti imatura daca spui ca se poate vb in cazul acesta despre "prostia se plateste ''. Probabil nu stii ce inseamna sa ai doi copii ,unul de 1an si unul de 3ani sa ti se intample sa fii inselata si dupa aceea sa ti se faca comentarii de genul asta .
Merci si sper sa nu treci prin ce am trecut eu . Daca nu poti sa faci un comentariu care ar putea ajuta o persoana abtine-.te.


Dupa ce esti inselata, mai ales cand ai copii, te desparti de respectiva persoana. Nu spun ca e usor, dar trebuie s-o faci. Daca accepti sa accepti,a tunic trebuie sa-ti asumi deciziile, adica sa nu te plangi cand te va mai insela din nou.



nu are sens sa te superi 21oana,kathara are dreptate.nu uita.odata ce te-a inselat o data o va face si a 2 oara.asta e,viata.el stie ca te-a inselat 1 data,si l-ai iertat,de ce nu ar face-o si a 2 oara?si 2,apropo de ''prostie'',prost e acela care iarta,pt ca sta si inghite greselile ceiluilalt.intreaba-te,daca tu il inselai,te ierta,mai aveai viata buna cu el,cum s-ar fi comportat cu tine,cum s-ar fi uitat la tine.tu ce ai facut,l-ai iertat.ce exemplul dai copiilor?cum sa fie lasi,??si sa accepte orice, si sa faca compromisuri,pt nimic??.....
nefertitiafrodita
Postat pe 15 Martie 2009 18:49
Citeste si conformeaza-te...21Oana....auzi tu "sfaturi competente"....
...citez "dupa ce esti inselata , mai ales cand ai copii te desparti de persoana respectiva ".........."ce exemplu dai copiilor.....sa faca compromisuri pentru nimic " (o familie - nimic ???!!! ) Cata intelepciune si multa experienta......Pai ,21oana ,da-i tu o lectie magarului ala de barbat si desparte- te de el . Fii "mandra" si apuca-te sa cresti singura 2 copii mici , in jurul varstei de 30 de ani , ca nu-i mare lucru , de bani nici nu mai discutam ,de timp alocat lor.educatie /bun simt , cu serviciul , eii , floare la ureche... oricand se angajeaza femei cu copii prescolari , despre viata ta personala... ce sa mai vorbim ???!!! Nu se pune problema de cum esti tu ,cat de draguta ,simpatica si isteata , cei 2 cpoii sunt "asul " tau din maneca...Vor sta barbatii la coada sa te ceara de nevasta si sa creasca copii altuiaa... Hai , ce mai stai , arata-i nesimtitului usa...fii emancipata ...nu te mai umili pe altarul familiei...

Sau mai bine, da-i lui copii, sa se invete minte...lasa, ca tu poti sa faci altiii...!!!

Nu o mai suparati mai fetelor , nu-i mai spuneti...prostioare...face-ti voi mai bine,alegeti unul care sa fie garantat fidel dar pentru ea ,nu se pune problema asa de simplu ...e mama...Casatoria si copii nu sunt totuna cu o...relatie ..in care dac te superi,iti faci bagajul si pleci. Ajutati-o,sau,incurajati-o...!!!
libra66
Postat pe 16 Martie 2009 20:24
Ce sa inteleg din postul asta? Ai copii, deci stai si rabda?

Si la urma urmei nu vad de ce e musai ca femeia sa ramana mereu cu copii; la o adica ii poate pastra si barbatul, ca doar nu i-a facut singura.
Kathara
Postat pe 16 Martie 2009 20:37
Draga Kathara, iti doresc din suflet sa ai norocul meu si sa fii casatorita cu acelasi barbat ,de 23 de ani si inca sa fie bine...Se poate si asa. Dar, din pacate sunt multe femei nefericite ...Nu mai vorbi de copii,cu siguranta nu intelegi...daca tu nu ai instinctul matern dezvoltat,sau pur si simplu nu te gandesti la asta, multe femei nici nu concep sa -si lase copii ..sau chiar familia. Cati barbati ai vazut tu ca vor sa ia copii...ai idee cat de multi nici nu vor sa le plateasca pensiile de intretinere...fac tot felul de tertipuri sa plateasca putin...si asta inclusiv in randul celor cu educatie si venituri...Nu e simplu...E chiar al naibii de complicat.
libra66
Postat pe 16 Martie 2009 20:46
De la: libra66, la data 2009-03-16 20:46:43 Draga Kathara, iti doresc din suflet sa ai norocul meu si sa fii casatorita cu acelasi barbat ,de 23 de ani si inca sa fie bine...Se poate si asa. Dar, din pacate sunt multe femei nefericite ...Nu mai vorbi de copii,cu siguranta nu intelegi...daca tu nu ai instinctul matern dezvoltat,sau pur si simplu nu te gandesti la asta, multe femei nici nu concep sa -si lase copii ..sau chiar familia. Cati barbati ai vazut tu ca vor sa ia copii...ai idee cat de multi nici nu vor sa le plateasca pensiile de intretinere...fac tot felul de tertipuri sa plateasca putin...si asta inclusiv in randul celor cu educatie si venituri...Nu e simplu...E chiar al naibii de complicat.


Da, dar oarecum problema este tot a femeilor pentru ca si-au ales parteneri nepotriviti. In fine, mie mi-e greu sa ma pronunt pentru ca in familia mea sunt numai cazuri fericite.

Si imi dau seama ca este foarte, foarte greu. Ma intreb daca-l mai iubeste.
Kathara
Postat pe 16 Martie 2009 21:42
Eii...sigur ca-l mai iubeste...Altfel de ce ar suferi si s-ar framanta atat ??? Si-a petrecut 8 ani di n viata cu el , e tatal copiilor ei...il iubeste....
libra66
Postat pe 19 Martie 2009 21:34
De la: libra66, la data 2009-03-19 21:34:29 Eii...sigur ca-l mai iubeste...Altfel de ce ar suferi si s-ar framanta atat ??? Si-a petrecut 8 ani di n viata cu el , e tatal copiilor ei...il iubeste....


Exista si alte motive, cuma r fi orgoliu, posibila situatie materiala etc. Cateodata dragostea moare doar din pricina timpului.

Mie intrebarea topicului mi se pare retorica. E ca si cum as zice caun vecin mi-a omorat copii, ce sa fac, sa il reclam sau nu la politie?
Kathara
Postat pe 19 Martie 2009 21:56
De la: Kathara, la data 2009-03-16 20:37:52Ce sa inteleg din postul asta? Ai copii, deci stai si rabda?

Si la urma urmei nu vad de ce e musai ca femeia sa ramana mereu cu copiii; la o adica ii poate pastra si barbatul, ca doar nu i-a facut singura.

Super tare!!! Desi unii ar zice ca e cinism...Dar pana la urma de ce doar femeia e datoare pt. tot, inclusiv pt. datoriile sotului ei iar barbatul e mereu liber ca pasarea cerului indiferent de ce a facut in viata (copii, casatorie, etc)? O femeie divortata cu copii nu isi va mai gasi decat foarte greu un partener

Celei care a deschis topicul i-as sugera sa se garbeasca sa divorteze ca tineretea e scurta si omu daca a inselat-o o va mai insela pana cand ea va implini 50 de ani dupa care o va si parasi de-a binelea in pragul pensiei (ca acesta e comportamentul tipic al infidelului)..Apoi va sta si se va gandi cu ce a gresit in viata ca a iubit
_ame_
Postat pe 19 Martie 2009 22:11
De la: Kathara, la data 2009-03-14 22:43:57
De la: 21oana, la data 2009-03-14 10:21:33Sotul meu a avut o relatie acum doi ani si cred ca a fost indragostit de tipa aia . In perioada aceea asculta doar melodii romantice si acum pe laptop -ul lui aceleasi melodii. Am fost foarte aproape de divort atunci,dar cei opt ani si doi copii au facut ca relatia noastra sa continue si sa ramanem impreuna . Acum cred ca inca se gandeste la ea ,nu stiu, poate .


fetito, ti-o meriti, prostia se plateste scump;


pana la urma tu esti aia proasta
vai ce cretina ...
myeyes
Postat pe 19 Martie 2009 22:30
De la: Kathara, la data 2009-03-14 22:43:57
De la: 21oana, la data 2009-03-14 10:21:33Sotul meu a avut o relatie acum doi ani si cred ca a fost indragostit de tipa aia . In perioada aceea asculta doar melodii romantice si acum pe laptop -ul lui aceleasi melodii. Am fost foarte aproape de divort atunci,dar cei opt ani si doi copii au facut ca relatia noastra sa continue si sa ramanem impreuna . Acum cred ca inca se gandeste la ea ,nu stiu, poate .


fetito, ti-o meriti, prostia se plateste scump;


pana la urma tu esti aia proasta
vai ce cretina ...
myeyes
Postat pe 19 Martie 2009 22:30
Doamne...21 oana...nu baga in seama si nu pune la suflet toate vorbele ...pentru ca unele sunt lipsite de duh.
E foarte usor sa vorbesti din perspectiva uneia care nu a trecut niciodata prin asa ceva ...SAU A FOST INSELATA SI NU STIE.
Fericiti cei saraci cu duhul.
Doar cineva care a trecut prin experienta ta sau cine incearca sa se puna in pielea ta ...poate sa aproximeze ce simti tu.
Eu sunt una dintre cazurile fericite. Adica ...am fost inselata , insa am aflat la ceva vreme dupe ce relatia s-a terminat. In rest nu stiu sa fi fost inselata alte dati. :)
Insa stiu si ce inseamna sa inseli.
Iubita mea...
Nu sunt in masura sa dau sfaturi pentru ca nu am fost niciodata casatorita si nici nu am copii. Insa...pot sa imi dau cu parerea ...si in final...decizia iti apartine.
Hai sa analizam situatia LA RECE.
El a avut o aventura. ok...DE CE???
Ce l-a impins sa aiba aventura?
Ce nu a gasit acasa ...si a trebuit sa caute in alta parte?
Cand a fost ultima data cand te-ai imbracat sexi , te-ai machiat ...ti-ai pus tocurile si ti-ai curtat barbatul???
Cand a fost ultima data cand a-ti dansat singuri...acasa...in ambianta unei muzici placute?
Cand a fost ultima data cand el ti-a adus flori si ti-a spus ca te iubeste ...privindu-te in ochi???
De ce nu se mai intampla acest lucru??/ din cauza timpului? Bull...si stii bine. Timp exista ...omul are doar timp...si doar omul stie cum sa il faca sa fie in favoarea lui.
Hai sa nu aruncam cu pietre doar de dragul de a o face.
In ciuda a ce s-a intamplat ...il mai iubesti sau e doar obisnuinta? Sau e teama de a nu ramane singura si fara vreo stabilitate?
Daca e ultima varianta.. ma alatur celor care spun sa te trezesti si sa pleci de langa el. Ia copii si pleaca. O mama face fata in cele mai dure situatii. Nu tine cont de nimic altceva decat de copii sai.
Daca insa il iubesti ...FA BINE DE-TI RECUPEREAZA BARBATUL.
Tine cont de faptul ca in dragoste si razboi NU EXISTA reguli.
Daca vrei sa ti-l ia alta femeie ...asta e...fa mai departe ce faci...ca iti iese.
Daca nu...daca CHIAR il vrei langa tine ...pune mana de te fa frumoasa ...
Mai lasa scuze ca nu ai timp de copii sau de facut curat ...sau alte balarii.
Wake up and smell the coffe.
Daca nu te faci tu frumoasa...o va face alta si ti-l va lua.
Insa daca iti scoti "armele" si ii oferi omului tau picanterii si multa dragoste...ohooooooooo...va fi dependent de tine. :)...va uita si de cea cu care a avut aventura...si de potentialele aventuri.
Sta in tine...sta in caracterul tau si in dorinta de a-l avea pe omul iubit alaturi de tine.
Daca ai trecut peste partea in care el te-a inselat ...si l-ai reprimit in viata ta ...si in patul tau ...asa...mirosind a alta femeie...
Inseamna ca ai taria si puterea de a-l recastiga.
Ai trecut peste asta...nu da bir cu fugitii...nu pune punct doar din orgoliu.
Intr-o relatie in care exista iubire...chestii distructive cum ar fi orgoliu , prostie sau aroganta...nu au ce sa caute.
Nu te pune sa discuti cu el...pentru ca SIGUR nu ti se va confesa TOCMAI tie.
E resuflata chestia cu let's talk about it...
Treci la actiune femeie....:)
Fa-ne sa ne mandrim cu tine...
Suntem alaturi de tine no metter what ...insa lupta o dai singura. Si singura trebuie sa iei decizia CEA MAI BUNA PENTRU TINE.

Te pup si iti doresc multa fericire alaturi de ...copii si cine doresti tu :).

A.
angelofsorrow
Postat pe 20 Martie 2009 08:46
De la: Ali_Alina, la data 2009-03-19 22:30:14
De la: Kathara, la data 2009-03-14 22:43:57
De la: 21oana, la data 2009-03-14 10:21:33Sotul meu a avut o relatie acum doi ani si cred ca a fost indragostit de tipa aia . In perioada aceea asculta doar melodii romantice si acum pe laptop -ul lui aceleasi melodii. Am fost foarte aproape de divort atunci,dar cei opt ani si doi copii au facut ca relatia noastra sa continue si sa ramanem impreuna . Acum cred ca inca se gandeste la ea ,nu stiu, poate .




Ali _Alina la anii tai mananci ciuperci .Dupa ce am scris aceasta propozitie sincer ma intreb de ce ma cobor la nivelul tau , nu cred am cerut parerea unor "posibile amante" din viata reala sau probabil ca QI lasa de dorit .
21oana
Postat pe 21 Martie 2009 13:43
De la: Kathara, la data 2009-03-15 18:00:47
De la: 21oana, la data 2009-03-15 13:04:50 Pentru" Kathara". Probabil ca nu stii ce vorbesti ,dar in fine asta e . Esti imatura daca spui ca se poate vb in cazul acesta despre "prostia se plateste ''. Probabil nu stii ce inseamna sa ai doi copii ,unul de 1an si unul de 3ani sa ti se intample sa fii inselata si dupa aceea sa ti se faca comentarii de genul asta .
Merci si sper sa nu treci prin ce am trecut eu . Daca nu poti sa faci un comentariu care ar putea ajuta o persoana abtine-.te.


Dupa ce esti inselata, mai ales cand ai copii, te desparti de respectiva persoana. Nu spun ca e usor, dar trebuie s-o faci. Daca accepti sa accepti,a tunic trebuie sa-ti asumi deciziile, adica sa nu te plangi cand te va mai insela din nou.

nu poti da astfel de sfaturi intr-o casnicie si mai ales cu 2 copii.E e decizia ei dak se desparte sau nu, de multe ori cred k nu.Eu i-as recomanda un psiholog s-o ajute sa treaca peste tradare ,eventual o terapie de cuplu sa-si alunge nedumeririle dak vrea si sotul evident.
lacrasar
Postat pe 21 Martie 2009 14:03
De la: _ame_, la data 2009-03-19 22:11:50
De la: Kathara, la data 2009-03-16 20:37:52Ce sa inteleg din postul asta? Ai copii, deci stai si rabda?

Si la urma urmei nu vad de ce e musai ca femeia sa ramana mereu cu copiii; la o adica ii poate pastra si barbatul, ca doar nu i-a facut singura.

Super tare!!! Desi unii ar zice ca e cinism...Dar pana la urma de ce doar femeia e datoare pt. tot, inclusiv pt. datoriile sotului ei iar barbatul e mereu liber ca pasarea cerului indiferent de ce a facut in viata (copii, casatorie, etc)? O femeie divortata cu copii nu isi va mai gasi decat foarte greu un partener

Celei care a deschis topicul i-as sugera sa se garbeasca sa divorteze ca tineretea e scurta si omu daca a inselat-o o va mai insela pana cand ea va implini 50 de ani dupa care o va si parasi de-a binelea in pragul pensiei (ca acesta e comportamentul tipic al infidelului)..Apoi va sta si se va gandi cu ce a gresit in viata ca a iubit


vorbiti voi,vorbiti dar cand ai un barbat care face tot posibilul sa ramana copilul la el?am cunoscut si cazuri din astea, si nu cred k mama e mama dak lasa copilul la barbat ,cum mai esti tu implinita k femeie stiind k se ocupa barbatul de educatia copilului si sta langa el in toate etapele cresterii?
lacrasar
Postat pe 21 Martie 2009 14:17
Nu inteleg de ce mai ceri sfatul altora, in conditiile in care esti hotarata in ceea ce faci si esti de acord doar cu unele pareri.
Dar...
O discutie deschisa cu sotul tau ar fi bine venita;
Cine greseste o data, greseste si a doua oara, mai devreme sau mai tarziu si ar fi bine sa te gandesti la asta din timp;
Nimeni nu are voie sa-si bata joc de viata, sufltul sau destinul celorlalti, indiferent cine este, ce motive ar avea, sau ce interese sau cati copii ori imagine publica este la mijloc.
veta_13
Postat pe 21 Martie 2009 14:27
In unele cazuri si copiii sufera cand simt ca tata o face pe mama sa sufere...copiii mici sunt foarte atasati de mamica lor si stiu un caz al unei familii: mergeau cu masina, sotul (fooooarte infidel de felul lui si cam pe fata de multe ori!) nevasta si cei doi copii...pe drum el se uita ostentativ la fete pe strada ....putea sa aiba ostentatia aceea cand era singur!...si normal ca sotia nu a zis nimic decat a facut discret un "Hmmm"...copiii imediat au sesizat ca mama lor are ceva pe suflet si stiti ce au facut?...i-au zis ei mai pe inteles "Tata, nu te mai uita tataaaa!!!!"....saracii.....asa copii nu i-as da pt nimic in lume nici eu!.....mama lor nu a divortat ca sa nu le faca lor rau si sa aibe un tata!....mai tarziu copiii, ajunsi mari, i-au zis insa ca mai bine divorta ca nici ei nu s-au simtit bine sa o vada cum sufera si cat o inseala si ca se sacrifica pt ei !

_ame_
Postat pe 22 Martie 2009 07:53

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
VITEZA DE IMBATRINIRE A OMULUI 6 De la: roz5blue6lila7 26 Noiembrie 2010 10:43
am nevoie de un sfat 8 De la: kudika133347 6 Mai 2010 08:50
cum sa il uit? ajutati`ma va rog 13 De la: brunettalore_yahoo_com 27 Mai 2009 17:38
mi-e frica ca, confund sentimentele... 40 De la: danaeu 4 Mai 2010 06:18
Salut 35 De la: kudika_13630 10 August 2012 20:51