Setari Cookie-uri

Stii sa iti pastrezi barbatul langa tine?

Stii sa iti pastrezi barbatul langa tine? Stii sa ii potolesti orice gand de a te insela? Stii cum sa ii potolesti ideile? Cum reuseste o femeie/fata sa isi tina barbatul/baiatul acasa?

Tu cum reusesti?


Eu nu stiu deloc sa il tin langa mine, sa fiu mai intelegatoare, nu imi pot opri cateodata crizele de gelozie si toate astea il departeaza de mine, dar nu ma pot stapani.Nu am incredere in el si ma indoiesc de el si imi fac singura rau. Ma stresez tot timpul, simt ca explodez de furie numai la faptul ca nu m-a sunat pe parcursul zilei,ca mi-a promis ca ne vedem dar a aparut altceva ,ca mi-a spus ca intr-o ora e la mine dar trec 4 si el nu mai ajunge...etc.Nu ma pot opri sa nu ii reprosez orice: cand mi se pare sa se poarta suspect, ca tonul vocii e altfel.

Nu am reusit sa pastrez pe nimeni langa mine,poate nu stiu sa ii farmec cum fac altele...eh, paote nu am eu multe de oferit desi mereu m-am straduit sa ofer totul. Sau poate aici e problema....
fluturas_mov
Postat pe 19 Martie 2009 23:00
Buna!cred k problema vine intai de la tine apoi de la el.nu stiu prea multe ca sa ma pronunt.dar mai intai trebuie sa te controlezi tu.cu crize de gelozie si ton ridicat nu faci nimic.iti spun din experienta.asa am fost si eu si de cand m-am schimbat e altfel.daca vrei sa vb mai multe lasa-mi id-ul tau.te poop
skumpik86
Postat pe 19 Martie 2009 23:05
Nu cred ca trebuie sa faci ceva special. Just be yourself.
Kathara
Postat pe 19 Martie 2009 23:12
In primul rand trebuie sa lucrezi la partea cu increderea si nu in el asa cum ai putea crede ci in tine.

Cand vei incepe sa ai incredere in tine atunci vei putea avea incredere si in el.

iris_4_ever
Postat pe 19 Martie 2009 23:34
De la: fluturas_mov, la data 2009-03-19 23:00:20Stii sa iti pastrezi barbatul langa tine? Stii sa ii potolesti orice gand de a te insela? Stii cum sa ii potolesti ideile? Cum reuseste o femeie/fata sa isi tina barbatul/baiatul acasa?

Tu cum reusesti?


Eu nu stiu deloc sa il tin langa mine, sa fiu mai intelegatoare, nu imi pot opri cateodata crizele de gelozie si toate astea il departeaza de mine, dar nu ma pot stapani.Nu am incredere in el si ma indoiesc de el si imi fac singura rau. Ma stresez tot timpul, simt ca explodez de furie numai la faptul ca nu m-a sunat pe parcursul zilei,ca mi-a promis ca ne vedem dar a aparut altceva ,ca mi-a spus ca intr-o ora e la mine dar trec 4 si el nu mai ajunge...etc.Nu ma pot opri sa nu ii reprosez orice: cand mi se pare sa se poarta suspect, ca tonul vocii e altfel.

Nu am reusit sa pastrez pe nimeni langa mine,poate nu stiu sa ii farmec cum fac altele...eh, paote nu am eu multe de oferit desi mereu m-am straduit sa ofer totul. Sau poate aici e problema....

Pai mai depinde si ce fel de barbati intalnesti.fa-l si tu gelos.....nu veni nici tu la intalniri,sa astepte si el 4 ore .E normal sa fii geloasa,mai ales la inceputul unei relatii,dar nici chiar asa.pai la fiecare 5 minute intarziate ii ataci cu intrebari de genul:unde ai fost?cu cine ai fost?sigur nu ma inseli? Nici chiar asa....
Si gandeste-te de ce te parasesc iubitii tai...Asta nu inseamna ca esti mereu tu vinovata.Iar faptul ca nu te suna pe parcursul zilei si asta se intampla nu o data ci de nenumarate ori,ar trebui sa te puna pe ganduri.Sau poate ca-l acaparezi,vrei ca tot timpul sa fie langa tine si el se simte sufocat.se poate si asta,mai ales la inceputul unei relatii.
kassandry
Postat pe 20 Martie 2009 13:13
De la: Kathara, la data 2009-03-19 23:12:10Nu cred ca trebuie sa faci ceva special. Just be yourself.


just dont give a schit.
bine,asta dupa ceva ani ....
matracucu
Postat pe 20 Martie 2009 13:29
pai si asa viatza este destul de complicata de ce mi-as mai complica-o si cu asa ceva?
donttouch
Postat pe 20 Martie 2009 13:33
De la: donttouch, la data 2009-03-20 13:33:38pai si asa viatza este destul de complicata de ce mi-as mai complica-o si cu asa ceva?


exact,o alta bataie de cap?
matracucu
Postat pe 20 Martie 2009 13:35
De la: laurathegirl, la data 2009-03-20 13:35:01
De la: donttouch, la data 2009-03-20 13:33:38pai si asa viatza este destul de complicata de ce mi-as mai complica-o si cu asa ceva?


exact,o alta bataie de cap?


adica sa stau eu sa ma intreb cu cine o fi ce-o face ? daca se intoarce tot acasa este perfect daca nu.......................la fel
donttouch
Postat pe 20 Martie 2009 13:38
e adevarat ....poate cateodata il acaparez cu totul...dar asa m-a obisbuit..in prima luna cand ne-am cunoscut ma surprindea mereu cu ceva,era mai tot timpul cu mine...dar in ultimele 2 saptamani e mult mai rece...poate ca a obtinut ce a vrut si atat..nu stiu ce sa zic.E week-end si sper sa se revanseze si sa petrecem mai mult timp impreuna...sper.
fluturas_mov
Postat pe 20 Martie 2009 14:17
De la: fluturas_mov, la data 2009-03-20 14:17:48e adevarat ....poate cateodata il acaparez cu totul...dar asa m-a obisbuit..in prima luna cand ne-am cunoscut ma surprindea mereu cu ceva,era mai tot timpul cu mine...dar in ultimele 2 saptamani e mult mai rece...poate ca a obtinut ce a vrut si atat..nu stiu ce sa zic.E week-end si sper sa se revanseze si sa petrecem mai mult timp impreuna...sper.


acum cum e?? e mai bine?
Diavolyta_
Postat pe 3 Aprilie 2009 16:33
acum e mai rau...s-a terminta:(..ir eu greu imi revin...ma doare si imi e dor de el...
fluturas_mov
Postat pe 17 Aprilie 2009 13:21
life goes on..
alina_luminita
Postat pe 17 Aprilie 2009 14:28
Timpul vindeca ranile...
ralu_zar
Postat pe 17 Aprilie 2009 19:50
buna
Cassey_
Postat pe 22 Mai 2009 23:21
Cred ca tine si de barbatul de langa tine, ce-ti inspira...IN general increderea se castiga...Am trecut si eu printr-o situatie similara cu a ta....In prima lluna ma suna mereu, imi trmitea mesaje romantice etc deci practic el ma invatase cu comportamentul asta....Eu am intrerupt relatia, pt ca nu-mi placea starea de nesiguranta la care ma aducea,,,nu-i cerusem decat sa ma sune un minut pe zi sau sa-mi dea un mesaj, dar aparent era prea mult pt el, asa ca am renuntat la el....
Acum sunt casatorita cu un om minunat, am incredere in el, pt ca mi-a demonstrat ca ma iubeste, nu-i cer sa ma sune dar o face de cate ori are ocazia(lucreaza mult) si stau linistitta, pt ca stiu ca seara cand vine acasa ma saruta si-mi spune...mi-ai lipsit azi iubito....
imarcris
Postat pe 11 Iulie 2009 09:28
Te stresezi singura.Daca e sa te insele, te inseala cu tine de mana.Daca tine la tine sincer nu-l stresa ca tu il vei determina prin atitudinea ta sa caute altceva.In ritmul asta il pierzi sigur.
dalimi
Postat pe 11 Iulie 2009 12:57
Buna. Cred ca o data cu parerea mea trebuie sa-mi cer si scz....pt ceea ce-ti spun ptr ca vad ca tu esti constienta de cum esti sa zic cicalitoare geloasa....in fine si nu faci nimic sa te schimbi sau poate nu ai ptr cine ??? Parerea ea este ca ar trebui sa comunicati mnai mult este cea mai importanta comunicarea !! Cabd ii spui e te deranjeaza ceva de genul ca nu te suna sau ca intarzie nu le face intr-un mod de repros pur si simplu i le spui.....Iti spun din propria experienta !!! Probabil si el are motivele lui de reactioneaza asa......?Si eu eram asa...am sotul sofer pe tir si iti dai seama.....eram ceva de genul dar m-am schimbat si eu si in acelasi timp comunicand s=a schimbat si el....de ex acum daca nu sun eu sa zic 2 ore deja ia el -foc- ptr ca a simtit pe propria lui piele cat doar indiferenta.....
G_bi__539_a
Postat pe 4 Septembrie 2009 11:19
De la: fluturas_mov, la data 2009-03-19 23:00:20Stii sa iti pastrezi barbatul langa tine? ....


ai incercat cu super glue!!?
geo_x
Postat pe 4 Septembrie 2009 11:49
skumpik 86 as dori eu sa vb cu u,id-ul meu e denny_ingerash sh am nevoie d kteva sfaturi,pt k asa sunt sh eu geloasa shmai impulsiva,sh imi doresc sa ma schimb,ast sa ma kuti
kudika056203
Postat pe 4 Septembrie 2009 13:02

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cum pot sa-l cuceresc definitiv? 57 De la: kudika478624 2 Iulie 2013 20:40
Oare e va intoarce la mine ? 43 De la: kudika338293 10 Decembrie 2010 09:45
Am si eu o intrebare...Plzzzzzzz 12 De la: G_bi__539_a 21 Octombrie 2009 13:09
femeia gemeni-barbatul leu 6 De la: gabrellina 13 Noiembrie 2009 13:01
buna 11 De la: kudika478624 26 Mai 2013 11:00