Setari Cookie-uri

am nevoie de sfatul unui notar urgent plsss!!!!

Am o problema care imi da destule batai de cap.Poate ma puteti ajuta cu un sfat ceva! Am o masina in regim taxi inscrisa pe societate.masina e luata de la sef. acum , dupa 2 ani, am vandut-o iar persoana in cauza vrea un act la mana cum ca masina este proprietatea lui si ca e inchiriata la societate doar...problema este ca atunci cand eu am cumparat masina , am luat-o de la sef si nu am eu acte pe ea...oar o procura cum ca e a mea dar cica nu are nici o valoare, acum cu legile astea tampite din domeniul taxi...Ce sa fac? ca har n-am..o hartie la mana i-as face, nu ar fi nici o problema, impreuna cu seful meu, dar nu stiu daca are vreo valoare, daca e facuta si cu martori si cu tot.
Ajutati-ma va rog ca e urgent!!
kittycrys
Postat pe 21 Martie 2009 11:50
De la: kittycrys, la data 2009-03-21 11:50:17Am o problema care imi da destule batai de cap.Poate ma puteti ajuta cu un sfat ceva! Am o masina in regim taxi inscrisa pe societate.masina e luata de la sef. acum , dupa 2 ani, am vandut-o iar persoana in cauza vrea un act la mana cum ca masina este proprietatea lui si ca e inchiriata la societate doar...problema este ca atunci cand eu am cumparat masina , am luat-o de la sef si nu am eu acte pe ea...oar o procura cum ca e a mea dar cica nu are nici o valoare, acum cu legile astea tampite din domeniul taxi...Ce sa fac? ca har n-am..o hartie la mana i-as face, nu ar fi nici o problema, impreuna cu seful meu, dar nu stiu daca are vreo valoare, daca e facuta si cu martori si cu tot.
Ajutati-ma va rog ca e urgent!!


Spui ca ai luat masina de la seful tau.Deci asta inseamna ca ai cumparat-o.in acel moment seful tau trebuia sa faca un act de vanzare cumparare.exista acel act?nu sunt notar,sunt studenta la drept asa ca mai stiu cate ceva despre legi si contracte.
deea_20
Postat pe 18 Aprilie 2009 18:40

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
U.K 1 De la: yupii 7 Martie 2010 13:33
Ce sa cred...... 7 De la: Caliope 6 Aprilie 2010 10:00
Am nevoie de sfaturi! 13 De la: Gemmaboutique_ro 2 Februarie 2010 12:46
ajutor 3 De la: stem_29 26 Iulie 2011 10:31
Cum sa aleg cel mai potrivit domeniu pentru site-ul meu? 2 De la: kudika_13530 26 Septembrie 2012 00:37