Setari Cookie-uri

eu balanta-el scorpion

Am stat impreuna 3 ani...a fost si frumos dar si dureros acum cand ne-am despartit pt ca m-a inselat...Ce ziceti despre compatibilitatea intre astea 2 zodii: eu balanta...el scorpion?
kudika001220
Postat pe 22 Martie 2009 17:51
Been There 6 ani!!!!Dar din pacate eu am fost cea care a pus punc relatiei.Ce pot sa zic scorpionul destul de dificil pt noi balantele!!!!!!!!isi doreste mult sex si cat mai diversificat ...ii place sa incerce mai orice .....acuma depinde ce-ti mai doresti tu din acea relatie.....IN principiu nu se potrivesc dar daca balanta lasa mai mult de la ea e posibil
dolceK
Postat pe 22 Martie 2009 17:55



Mersi dolceK..treaba e ca el m-a inselat in sensul ca a plecat cu o fata la "produs" si sta cu ea acolo de vreo 2 luni si mi-a zis ca face asta pt noi dar ne-am certat ca eu nu sunt de acord si nu am mai vb o luna iar acum l-am gasit pe mess am vb putin si m-a sunat si a zis ca totul merge prost si ca simte un gol in suflet fara mine si i-am zis sa vina acasa si a zis ca nu poate ca aici nu are ce face ca e greu cu munca dar ca se gandeste la mine mereu....eu nu stiu am incercat sa renunt la el dar nu pot il iubesc enorm iar la viata sexuala nu aveam probleme ca si eu sunt deschisa la minte...si precizez ca el a fost primul barbat cu care m-am culcat si mi-e greu...
kudika001220
Postat pe 22 Martie 2009 18:05
Da e naspa!!!Dar gandestete la tine in primul rand.Crezi ca daca a plecat cu una la 'produs' el nu intretine relatii sexoale cu ea.......nu prea cred!!!!!Mai gandestete!!!!!!Da-ti timp .Nu-l chema acasa daca o sa vrea sa se intoarca la tine o s-o faca singur daca nu mai bine uita-l.Stiu ca e greu dar tb sa ai vointa.
Nu toate ne casatorim cu primul barbat din viata noastra!!!!!!!
da-ti timp
dolceK
Postat pe 22 Martie 2009 18:12
Sper ca am inteles gresit-tu spui ca iubesti un barbat _care pentru voi?_a "plecat cu una la produs"???Iarta ma ,dar tu nu esti femeie?Cum poti sa accepti ca,un barbat care face asa ceva unei alte femei,merita sa i se spuna barbat?si sa l mai si iubesti?
Greta_p6
Postat pe 22 Martie 2009 18:21
Dar spune-mi si mie ce femeie e si ea daca a venit la mine in casa si s-a dat drept prietena mea si apoi i-a propus treaba asta lui....eu nu am fost de acord de aia ne-am si despartit....doar ca nu stiu cum sa fac sa-l uit....incerc sa merg mai departe si apoi cad iar si ma gandesc la el....nu pot sa-l uit si imi amintesc mereu cum plangea in fata mea inainte sa plece....
kudika001220
Postat pe 22 Martie 2009 18:46
Pai ce teatru stie sa joace.Da ce l-a obligat ea sa i-a pus catuse l-a luat cu forta.
UiTA_L.
Fa-ti o ocupatie iesi cu prietenii schimbati nr de tel ..................UITA_L
dolceK
Postat pe 22 Martie 2009 18:58
Oare nu observa nimeni situatia dubioasa , fara nici un pic de respect ....???? Nici nu pot sa inteleg cum poti sa stai intre asemenea persoane....Un "barbat " care pleaca sa traiasca din ce "produce" o ..."femeie "....!!!! Fii mai atenta in ce anturaje intrii....O asemenea relatie nu te va duce la nimic bun si frumos .
Iar faptul ca el e scorpion...nu stiu ce sa zic...scorpionii sunt in general persoane foarte calculate , foarte posesive si razbunatoare , se pricep la sex ,dar nu sunt genul care sa se gandeasca foarte mult la partenera , nici la alte persoane ,sunt, foarte egoisti si egocentristi .Si foarte mandrii.... Eu am intalnit scorpioni......mai elevati decat acesta , care se multumeste sa fie codos , "peste " Cat priveste balanta....scorpionul nu e pentru tine , te va zdrobi....si doar in felul asta , adica sa faci doar ce-i place lui , adica sa renunti sa mai fii tu insati , poate , vei avea o "sansa"...dar nu o relatie armonioasa. Esti tanara , nu te agata de relatia aceasta care-ti va aduce multe lacrimi .
libra66
Postat pe 7 Aprilie 2009 10:19
Hey tin sa va anunt ca am renuntat la scorpion......mi-am gasit o balanta care ma iubeste enorm si ne intelegem de minune.Nu credeam ca poate sa existe asa barbati buni ...Asa ca daca mai e vreo fata in situatia mea o sfatuiesc sa aleaga o balanta ca e super Va pooop si va multumesc pt comment....
kudika001220
Postat pe 7 Aprilie 2009 16:11
iti spun din experienta da i si fuuuuuugi!!!!!e de raaaaaauuuuuuu!
kudika018975
Postat pe 30 Aprilie 2009 15:32
Comentez si eu subiectul, foarte in cunostinta de cauza... Adica de pe propria-mi piele !... Scorpion (eu) - balanta (ea)... A fost frumos, a durat 6 ani, s-a terminat diplomatico-silentios, fara vreun Adio spus, s-a terminat intr-o liniste si tacere infernal de grea, si parerea mea este ca daca exista Dragoste, relatia merge... cu largul sprijin al Balantei... Si mai fac o precizare, f. importanta !!... Cand Scorpionul Afla Ca Iubeste, Apai Iubeste Greu, Adanc, Profund, si iubeste, nu glumeste !!!.. Este ca p-asta n-o stiati ??....
strasss3
Postat pe 4 Decembrie 2009 18:12
Asa e......cand scorpionul iubeste, iubeste ...nu spune , nu declara.....el stie foarte bine sa arate.....eu am fost casatorita cu un scorpion extraordinar timp de 17 ani......din pacate , in viata nu e ca in filme.....o boala necrutatoare mi l-a rapit.....niciodata nu voi mai gasi un om la fel de bun, tandru, cuminte si inteligent ca scorpionul meu.....
Dar intr-adevar, balanta trebuie sa lase foarte mult de la ea....eu am lasat, pentru ca el merita orice si il iubeam mult....si el ma iubea, cu toate defectele mele, exact cu spune strass...mare dreptate ai!
deana222
Postat pe 4 Decembrie 2009 19:45
nu exista compatibilitate intre aceste 2 zodii
kudika018975
Postat pe 5 Decembrie 2009 16:32
De la: kudika018975, la data 2009-12-05 16:32:05nu exista compatibilitate intre aceste 2 zodii


Este doar o impresie......faptul ca am fost casatorita 17 ani cu un scorpion, si daca moartea nu ne-ar fi despartit, am mai fi fost inca multi ani, nu inseamna ca totusi exista ceva? Ideea e ca nu trebuie neaparat sa tinem seama de zodie....omul , daca e om, nu conteaza ce zodie e .....iar scorpionul, daca se indragosteste, nu mai scapi de el...

Nu trebuie sa emitem "legi" daca am avut experiente neplacute cu o persoana din scorpion......eu , de exemplu , nu ma pot intelege deloc , daca e sa ne luam dupa zodie, desi e o prostie , dupa parerea mea, cu gemeni, capricorn, berbec, balanta, taur, rac, pesti......si daca ne uitam la compatibilitati, as fi compatibila cu cel putin trei dintre ele.....asa ca nu mai emiteti legi gen " nu existacompatibilitate intre aceste 2 zodii......
deana222
Postat pe 6 Decembrie 2009 16:33
dezastru...bucura'te k s'a terminat :P eu balanta...ei...3 scorpioni :=) relatii de 5, 3 si respectiv 1 an...gelos ar fi ok, dar...posesiv deja nu mai e iubire :) plus k scorpionul e foarte schimbator..aci ai impresia k te iubeste si are grija de tine mai ceva k de el, aici te jigneste..."imi pare rau pt ce am spus"...pentru k data urmatoare sa se repete...naja..ce sa zic eu incerc sa ma feresc de scorpioni :) desi cred k e singura zodie care poate subjuga balanta...hmmm :)
accsbaby
Postat pe 8 Decembrie 2009 05:31

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ce sa fac? 22 De la: kudika025722 1 Iunie 2009 08:48
1 aprilie 10 De la: AndreeaDeutza 2 Aprilie 2010 16:15
probleme sexuale 9 De la: Andreea_B21 20 August 2008 14:51
Cat de bune sunt acele cursuri Eurocor? 1 De la: kudika228464 16 Iulie 2010 10:12
---- 6 De la: ralu_zar 13 Mai 2009 00:06