Setari Cookie-uri

vreau sa ma ingras!!!

am deschis topicul acesta deoarece vreau sa ma ajutati.Poate stiti voi vreo reteta ceva sau ati trecut prin asa ceva ...am tot cautat pe net diete de ingrasat dar sunt numai de slabit! am inaltimea 1.63 si 43 de kilograme toata lumea imi zice ca sunt slaba si am incercat sa ma indop cu mancare dar nimic daca vreti sa ma ajutati si pe mine...mersi!
d3nyssaa_eo
Postat pe 26 Martie 2009 14:48
Si eu vreau dar nu am gasit nici o solutie cred ca e pe sistem pentru ca de mancat mananc la orice ora 4 dimineata daca mi-e foame mananc si nu se vede nik,ma stresez cam mult, posibil din cauza asta nu se pune, daca poti incearca sa mananci regulat si sa te odihnesti cat mai bine, si daca afli o solutie adevarata anunta-ma si pe mine, bafta
luminita_dy
Postat pe 31 Martie 2009 13:45
Dragele mele, nu ati precizat ce varsta aveti. Aveam aceasta problema cand aveam vreo 18-25 ani. Am nascut si am crezut ca voi putea sa ma ingras. Nu a fost asa. Pana la un moment dat cand mi-am dat seama ca daca mananc mai mult ma ingras, daca nu mananc slabesc. Aceasta problema cred c-o aveti si voi. Probabil ca sunteti persoane foarte active, cu un metabolism accelerat, adica arderi rapide. Aproape ca nu exista solutie in acest moment. Daca mancati mai mult si arderile vor creste. Sunteti intr-un cerc vicios. Nu stiu daca totusi aveti pofta de mancare. Daca nu, luati niste vitamine si va creste si pofta.
vanesia
Postat pe 31 Martie 2009 20:48
Daca doresti sa te ingrasi cea mai buna solutie sunt produsele de control al greutatii de la Herbalife.
Alimentarea sanatoasa este o deprindere pe care o poti construi zi de zi.
Daca esti interesata ma poti contacta pe nutritiesanatoasa@live.com pentru programarea unei evaluari wellness si stabilirea unui program de ingrasare personalizat.
Elena_B_
Postat pe 21 Iunie 2009 10:58
14 ani....
d3nyssaa_eo
Postat pe 21 Iunie 2009 17:19
manca paine, carne de porc grasa prajita, cartofii, sarmale, ardei umpluti, paste fainoase, mananca dulciuri si mananca mult cel putin de 5 ori pe zii pana te simti satula sigur o sa pui macar un kg pe zii
yumy
Postat pe 23 Iunie 2009 09:42
o sa bag in mine chiar daca sunt satula...sper k pana la toamna sa ma ingras ms mult
d3nyssaa_eo
Postat pe 23 Iunie 2009 17:05
De la: d3nyssaa_eo, la data 2009-06-21 17:19:2914 ani....


stai calma,nu te chinui sa te ingrasi,ai metabolismul rapid si nu ai ce face,vestea buna e ca daca la 14 ani esti asa inseamna ca o sa te pupi in oglinda mai tarziu.
mimoz
Postat pe 24 Iunie 2009 02:38
buna! si eu am trecut prin chestia asta acum aproximativ 2 ani (acum am 15 ani), doar ca la mine situatia a fost putin altfel eu am vrut sa slabesc, pana miam dat seama ca eram mult prea slaba.si de atunci am inceput sa mananc cat am poftit eu. intr-adevar mia luat vreo 8-9 luni sa ajung sa arat cat de cat frumos.incearca sa mananci mult si exact cat iti este foame.
concentreazate pe mancare de la mc si kfc .
eu nu teash sfatui sa iei pastile sau asa ceva pentru nu sti ce efecte pot avea.
sper sa reusesti. multa bafta .
Mariabe
Postat pe 24 Iunie 2009 19:06
si eu mananc la mc si la kfc si nu ma ingras
yumy
Postat pe 24 Iunie 2009 19:21
da...este o prbl si q pastilele,vitaminele astea...o cunostinta de a mea tot asa era destul de slaba si a luat vreun an numai vitamine k vedea k nu da rezultate si s-a lasat...si dupa ce crescut se ingrasa tot timpul pana a ajuns...aja k nu prea as vrea sa ma ingras asa....mai bn ma duc la mc si kfc...etc:P ms mult...chiar sunteti de trb
d3nyssaa_eo
Postat pe 25 Iunie 2009 14:41
De la: d3nyssaa_eo, la data 2009-06-25 14:41:05da...este o prbl si q pastilele,vitaminele astea...o cunostinta de a mea tot asa era destul de slaba si a luat vreun an numai vitamine k vedea k nu da rezultate si s-a lasat...si dupa ce crescut se ingrasa tot timpul pana a ajuns...aja k nu prea as vrea sa ma ingras asa....mai bn ma duc la mc si kfc...etc:P ms mult...chiar sunteti de trb


asa e cel mai bine. mananca acum cat poti de mult ca dupa aia cand o sa te ingrasi sufiecient nu o sa mai poti sati faci toate poftele . si tu esti de treaba .
multa bafa si sa sper sa reusesti .
Mariabe
Postat pe 25 Iunie 2009 16:04
asa eram sh eu ca voi...eu am 16 ani...in martie anul asta..m'am apukt de fitness...aveam 42 43 de kg la 1,63 cm...eu vroiam pentru muschi...sh surpriza a fost la mn k efortul sh depunerea de miscare mi'a stimulat pofta de mancare sh cand veneam de la fitness mancam ff mult..sh aqm in prezent am 50 de kg..sh o masa musculara foarte buna..sh am reusit sa ma ingras prin muschi sh nu prin celulita sh alte depuneri de grasimi...sunt foarte multumita...va recomand sh voua...k sh eu am fost asa disperata k voi...sh asta pt k nu'mi placea de mn,nu'mi placea cum arat si in plus vorbea sh lumea sh ma simteam sh prost....am incercat sh eu o groaza de metode dar asta este singura metoda eficienta..in 5 luni m'am ingrasat 8 kg...faceti cum credeti,...
b3auty_island
Postat pe 16 Iulie 2009 00:47
ooo daa....lumea asta...uneori tio zice si in fata .....si mai mult de gura lumii vreu sa ma ingras... ...eh.....
d3nyssaa_eo
Postat pe 19 Iulie 2009 16:32
ar trebui sa te duci la un medic
sa`ti fc un test de sange
si sa`ti de`a un tratament
kudika050245
Postat pe 28 Iulie 2009 20:51
Da, si daca mananca asa o sa ingrase urat cu grasime si celulita. Fetelor care nu reusiti sa va ingrasati, ascultati-ma pe mine, 10 ani m-am chinuit si nu am reusit numai cu mancare, trebuie si sport, deci multa ambitie. Sa nu mancati asa haotic ( prajeli, sarmale, sosuri, hamburgeri) ca nu o sa va placa rezultatul si odata ce ai burta cu greu o dai jos.
Gazelle
Postat pe 29 Iulie 2009 02:06
am vrut sa o citez pe yumalai si nu prea mi-a iesit; ea a zis:"manca paine, carne de porc grasa prajita, cartofii, sarmale, ardei umpluti, paste fainoase, mananca dulciuri si mananca mult cel putin de 5 ori pe zii pana te simti satula sigur o sa pui macar un kg pe zii"
Gazelle
Postat pe 29 Iulie 2009 02:07
sincer mai bine incerci sa mananci dulciuri shi sa ei vitamine,Eu sincer am incercat sa ma ingrash cu conceptionale.Shi am reushit dar acm imi pare rau ca am facut solduri shi burta...:(shi ma chinui sa fac abdomenii sa scap de ea.....
dulce_giulya
Postat pe 29 Iulie 2009 09:45
puff ew sunt in aceiasi situatia chiar mai rea..........totusi cred k se poate face cv dar nu sht ce >>>>>> dar sanii ii ai mari pt k ew nu am decat formatu ??
/?? dak vrei sa mai vb add dani_loveriri desigur si cn mai vrea sa imi dea sfaturi pot sa ma contacteze
danytza
Postat pe 29 Iulie 2009 18:47
Giulya, tu crezi ca de la dulciuri nu faci burta si celulita? Eu cred ca orice metoda de ingrasare, oricat de sanatoasa ar fi ea lasa urmele ei de grasime si celulita daca nu e dublata de sport. Fetelor, daca eu, care sunt din constitutie si din familie slaba, am putut sa ma ingras cu sport, cred ca oricine poate. Nu mi-a fost usor, am facut 2 ani miscare combinata cu mancare ca sa ma ingras 4 kg. Apoi m-am lasat de sali si alergare, nu m-am mai ingrasat dar am facut un mic strat de grasime pe burta si acum ma lupt sa scap de el dar e tare greu. Bine ca am ambitie. Pana la urma poate fi si foarte placut sa faci sport. Sunt multe sporturi pe care le-as practica toata ziua daca as avea timp. Va treuie ambitie si perseverenta si va promit ca o sa reusiti.
Gazelle
Postat pe 30 Iulie 2009 01:23
io am 21 de ani si sunt slaba...fetele de varsta mea arata alt fel. ..vitaminele nu ajuta cu nimic..io nici macar 1 kg nu am luat de la iele..dar sa privim partea buna a lucrurilor,mancam ce vrem fara frica,ca nu ne ingrasam orcum
CORINA_SWEET_GIRL
Postat pe 20 Decembrie 2009 16:56
si eu am avut aceeasi problema ca si tine , si inca o mai am. Sfatul meu este sa mananci, sa ai nijte ore fixe la care sa mananci zilnic tot ce poti ,dar sa fie si cat de cat sanatos ca poti da in alte boli.poti manca si noaptea cu 30 de min inainte de somn. eu una din vara am inceput sa mananc putin mai mult dekt d obicei si de la 50 de kg am ajuns la 55 :D fara pastile si alte chestii. mananca multe fructe in special banane (dimineata pana in pranz, iti da energie si te ajuta l ingrasare), mananca nuci, migdale, alune, lapte, branza. bea cel putin 2 litrii de apa pe zi, si evita sa alergi pt ca prin alergat dai jos . evita stresul ! si cand ai pus pe tn destule kg cat sa te multumeasca incearca sa mentii... nu sa pui si mai mult sau sa slabesti iar.
Mult succes si sper sa te ajute sfatul meu :*
deea_andutza
Postat pe 30 Decembrie 2009 00:15
mmmm.....da-i tare pe tot ce ne este noua astora(opusul tau)interzis!!...pizza,cartofi prajitzi,ciocolata,dulciuri.inghetata..yammy!!... k eu numai la regim sunt...
arahnida
Postat pe 30 Decembrie 2009 00:41
buna....nu te ma stresa cu greutatea...aceeasi problema am avut-o si eu...si toata lumea imi spunea ca sunt slaba...la fel sunt si eu...mananc si de 10 ori pe zii si mult, dar degeaba, nu se pune nimik...inainte imi parea rau si ma simteam jenata knd ma duceam la scoala...pt ca ma uitam la colegele mele ce bine arata....acum insa e invers...am 25 de ani, 1.65 si 50 kg...toate imi spun acum ce mananc de arat asa de bine:)))....si le spun k orice la orice ora si sunt un pic geloase:P....organismul tau este in crestere...nu incerca sa iei toate prostiile de prafuri sau retete naturiste...mai asteapta un pic sa treaca timpul....vb aia...m-ai tarziu ai sa fi fericita si bucuroasa ce corp frumos ai si poti papa orice sa nu te ingrasi:P
ps: si eu la 14 ani aveam 41 kg....si acum sincer sunt mandra de corpul meu:P
poop
andra_mateescu14
Postat pe 5 Ianuarie 2010 16:01
si eu manince orice ,nu ma ingrase sint slaba putin
kudika087928
Postat pe 5 Ianuarie 2010 16:20
De la: kudika087928, la data 2010-01-05 16:20:39si eu manince orice ,nu ma ingrase sint slaba putin


aha ...
Arthur_Rogers
Postat pe 5 Ianuarie 2010 16:26
De la: yo_si_eu, la data 2010-01-05 16:26:59
De la: kudika087928, la data 2010-01-05 16:20:39si eu manince orice ,nu ma ingrase sint slaba putin


aha ...

Mi-ampregatit agenda sa iau notite. Este noua (agenda)
luchianramona
Postat pe 5 Ianuarie 2010 16:30
De la: luchianramona, la data 2010-01-05 16:30:21
De la: yo_si_eu, la data 2010-01-05 16:26:59
De la: kudika087928, la data 2010-01-05 16:20:39si eu manince orice ,nu ma ingrase sint slaba putin


aha ...

Mi-ampregatit agenda sa iau notite. Este noua (agenda)


te invidiez pt agenda ta ce-a noua ... si ce faci cu notitele ?
Arthur_Rogers
Postat pe 5 Ianuarie 2010 16:35
Invat sa manance orice si sa fiu slaba putin
luchianramona
Postat pe 5 Ianuarie 2010 16:38
cumpara-ti de la plafar complex b +vitamina c sunt foarte bune iti dezvolta organismul in mod normal , eu eram foarte slaba si acum sunt multumita de felul cum arat
eu_dolsse
Postat pe 5 Ianuarie 2010 16:40

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cu ce ma imbrac de revelion? 7 De la: DiavolytaTa 28 Aprilie 2009 19:19
Sotia ideala prin ochi unui barbat pretentios... 4 De la: amr2009 29 Iulie 2009 14:54
salut 25 De la: rashela 2 Septembrie 2009 18:54
ce se mai poarta anu asta 11 De la: _curly 15 Februarie 2010 13:09
oare vrea o relatie cu mine? 10 De la: zaharica 13 August 2010 16:36