Setari Cookie-uri

help! -pentru fetele din bucuresti

Buna. Utilizatoarelor din Bucuresti..va rog sa-mi spuneti care stiti sau ati auzit de o clinica unde se fac intreruperi de sarcina cu pastile. Am bagat pe google dar nu gasesc nimic iar programare la dr mea am tocmai joi.

PS. Va rog sa nu incepeti cu rautati...intrerup sarcina din motive medicale..Si eu si sotul meu ne dorim mult un copil, avem si bani si casa si timp sa ne ocupam de bebel dar ma simt mult prea rau....sunt in 7 saptamani...Mersi frumos.
alegra
Postat pe 23 Martie 2009 11:35
http://www.adevaruldespreavort.ro/
Http://totuldespresarcina2008.wordpress.com/adevarul-crud/
iai spun doar atat:INTRA SI MAI VB PE URMA
pagina_parfumata
Postat pe 24 Martie 2009 13:43
Mersi frumos pentru sfat. Intre timp am gasit si ce cautam eu....

Cu siguranta ai intentii bune dar iti repet...sunt bolnava si de asta nu tin sarcina!!!! Nu pot!!!
alegra
Postat pe 25 Martie 2009 11:35
De la: alegra, la data 2009-03-25 11:35:33Mersi frumos pentru sfat. Intre timp am gasit si ce cautam eu....

Cu siguranta ai intentii bune dar iti repet...sunt bolnava si de asta nu tin sarcina!!!! Nu pot!!!


te rog sa-mi spui si mie clinica.
cristi_nne
Postat pe 25 Martie 2009 13:54
Buna. Pe alt subiect din forum am gasit Ginecoland si Marie stopes. Tre sa suni cu cateva zile inainte sa-ti faci programarea. Eu nu m-am hotarat la care din astea doua dar mai am ceva vizite la ginecolog pana sapt viitoare si o sa-l intreb pe el. Daca vrei sa stii si cat te costa, e undeva intre 300 si 400 de lei. bafta!
alegra
Postat pe 26 Martie 2009 13:15
De la: pagina_parfumata, la data 2009-03-24 13:43:49http://www.adevaruldespreavort.ro/
Http://totuldespresarcina2008.wordpress.com/adevarul-crud/
iai spun doar atat:INTRA SI MAI VB PE URMA


o proasta

o cretina

o idiota

Kathara
Postat pe 15 Mai 2009 00:49
De la: alegra, la data 2009-03-25 11:35:33Mersi frumos pentru sfat. Intre timp am gasit si ce cautam eu....

Cu siguranta ai intentii bune dar iti repet...sunt bolnava si de asta nu tin sarcina!!!! Nu pot!!!

nu trebuie sa dai explicatii la fraiere care nu inteleg
ralu_zar
Postat pe 15 Mai 2009 00:52
buna alegra...daca ai pana la 3 zile de la contactul sexual se ia pilula de a 2-a zi numita Postinor 2 care daca nu e luata in 72 de ore de la ultimul contact sexual neprotejat nu te ajuta cu nimic.daca ai probleme de sanatate ar trebui sa consulti un ginecolog ( chiar si telefonic ) pentru ca sunt foarte periculoase aceste "pastilute". altceva pt ceea ce vrei tu nu iti va recomanda niciun medic , decat chiuretajul sau avortul in functie si de cat timp esti insarcinata. repet , daca spui ca ai probleme de sanatate consulta mai intai un medic!!!pt ca el va sti exact ce va fi mai bine...am inteles ca nu poti pastra sarcina dar aceste "pilule" sunt periculoase!!!!
invisible
Postat pe 15 Mai 2009 01:02
De la: pagina_parfumata, la data 2009-03-24 13:43:49http://www.adevaruldespreavort.ro/
Http://totuldespresarcina2008.wordpress.com/adevarul-crud/
iai spun doar atat:INTRA SI MAI VB PE URMA


pagina parfumata cu ca.ca... mai bine impusca'te
Diavolyta_
Postat pe 15 Mai 2009 01:05
De la: elab, la data 2009-05-15 01:02:15buna alegra...daca ai pana la 3 zile de la contactul sexual se ia pilula de a 2-a zi numita Postinor 2 care daca nu e luata in 72 de ore de la ultimul contact sexual neprotejat nu te ajuta cu nimic.daca ai probleme de sanatate ar trebui sa consulti un ginecolog ( chiar si telefonic ) pentru ca sunt foarte periculoase aceste "pastilute". altceva pt ceea ce vrei tu nu iti va recomanda niciun medic , decat chiuretajul sau avortul in functie si de cat timp esti insarcinata. repet , daca spui ca ai probleme de sanatate consulta mai intai un medic!!!pt ca el va sti exact ce va fi mai bine...am inteles ca nu poti pastra sarcina dar aceste "pilule" sunt periculoase!!!!


tu aceasta.. inainte de a da un sfat ia si citeste bine ce'o scris....

De la: alegra, la data 2009-03-23 11:35:26
PS. Va rog sa nu incepeti cu rautati...intrerup sarcina din motive medicale..Si eu si sotul meu ne dorim mult un copil, avem si bani si casa si timp sa ne ocupam de bebel dar ma simt mult prea rau....sunt in 7 saptamani...Mersi frumos.


Deci o scris destul de clar ca e insarcinata in 7 SAPTAMANI....
In plus topicu' e din MARTIE....
Inteleseshi sau trebuie sa'ti si desenez??
Diavolyta_
Postat pe 15 Mai 2009 01:12
nu stiu cat de uman sau inuman e.........e foarte neplacut un avort.........insa daca este necesar nu vad care ar fi problema.Cateodata stau si ma gandesc,si nu pot intelege ce e in mintea unora care vad ca nu au deniciunele,nu pot traii insa ei fac copii intr-una......de ce naiba il nasti ca sa se chinuie?chiar nu pot intelege.sau daca,in urma unei amniocenteze sesizezi ca fatul are anumite malformatii,clar acel copil nu va fi fericit niciodata,se chinuie si el si parintii.............sunt multe pareri,pro-contra insa in unele cazuri chiar sunt necesare,numai ca unii au o gandire mult prea limitata ca sa poata vedea lucrurile astfel


iar referitor la problema topicului,din cate m-am documentat acele pastile pot fi utilizate numai pana in luna a 2-a de sarcina,dupa nu mai au nici un efect,si tot la neplacutu avort se apeleaza.
iti doresc multa sanatate si sa ne ti la curent
EndlessBleu
Postat pe 15 Mai 2009 01:21

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
love... 2 De la: steffy91 21 Ianuarie 2012 05:27
Stresant!!! 11 De la: laurathegirl 20 Martie 2009 12:41
VOI CUM VA VARSATI NERVII ??? 31 De la: liza24_84 6 Iunie 2009 15:34
bolnav psihic neindreptatit, chinuit si umilit :( 22 De la: AvocatCuculis 6 August 2015 12:09
VIOLUL-VICTIMA A VIOLULUI 54 De la: anda_iso 27 Decembrie 2009 11:49