Setari Cookie-uri

CONFLICT INTRE GENERATII LA JOB ???

STIU CA MULTI DINTRE VOI AU INTRAT INTR-UN CONFLICT DE GENERATII LA BIROU...CU CINE VA INTELEGETI MAI BINE???CU CINE PUTETI FACE O ECHIPA BUNA????
pacifista
Postat pe 26 August 2009 11:39
De la: sadora, la data 2009-08-26 11:39:18STIU CA MULTI DINTRE VOI AU INTRAT INTR-UN CONFLICT DE GENERATII LA BIROU...CU CINE VA INTELEGETI MAI BINE???CU CINE PUTETI FACE O ECHIPA BUNA????

Sincer, depinde foarte mult de atitudinea fiecarui om...eu, spre exemplu sunt abea in al 2-a an de munca la birou, si in pofida faptului ca sunt tanara..ma intelegeam foarte bine atat cu deviziera care era de 56 de ani cat si cu seful de birou care era de 60...si cu ei lucram cel mai bine ., si cu cei de 23-24 de ani...insa nu ma prea intelegeam cu cei de varsta medie...cei de 33-40 de ani.

ca si o observatie..am vazut ca in general femeile sunt mai rautacioase decat barbatii cand e vorba se servici...cel putin asa e la mine..nu vreau sa generalizez
cantafabule
Postat pe 27 August 2009 10:29
ai dreptate..femeile au nevoie de o anumita acceptare la job..sunt mai sensibile si mai impovarate cu ce au acasa...apreciez ca te intelegi cu cei din alte generatii..inseamna ca ai capacitate de adaptabilitate mare...felicitari...in aceiasi generatie de obicei apare concurenta...dar...
pacifista
Postat pe 27 August 2009 20:04
De la: sadora, la data 2009-08-27 20:04:16ai dreptate..femeile au nevoie de o anumita acceptare la job..sunt mai sensibile si mai impovarate cu ce au acasa...apreciez ca te intelegi cu cei din alte generatii..inseamna ca ai capacitate de adaptabilitate mare...felicitari...in aceiasi generatie de obicei apare concurenta...dar...


Da, ai dreptate, de regula, cei care sunt de aceeasi varsta sunt in concurenta,dar cred ca asta e cand ocupa aceeasi functie. daca sunt in pozitii diferite, care nu se pot compara ca atributii...nu mai au cum sa concureze..
adevarul e ca am avut norocul sa nimeresc intr-un anturaj exceptional , nu stiu cum stau lucrurile in alte parti...in timp..voi mai descoperii si eu fel de fe lde oameni, insa pana atunci
cantafabule
Postat pe 27 August 2009 20:39
De la: cantafabule, la data 2009-08-27 20:39:37
De la: sadora, la data 2009-08-27 20:04:16ai dreptate..femeile au nevoie de o anumita acceptare la job..sunt mai sensibile si mai impovarate cu ce au acasa...apreciez ca te intelegi cu cei din alte generatii..inseamna ca ai capacitate de adaptabilitate mare...felicitari...in aceiasi generatie de obicei apare concurenta...dar...


Da, ai dreptate, de regula, cei care sunt de aceeasi varsta sunt in concurenta,dar cred ca asta e cand ocupa aceeasi functie. daca sunt in pozitii diferite, care nu se pot compara ca atributii...nu mai au cum sa concureze..
adevarul e ca am avut norocul sa nimeresc intr-un anturaj exceptional , nu stiu cum stau lucrurile in alte parti...in timp..voi mai descoperii si eu fel de fe lde oameni, insa pana atunci

Echipa este foarte importanta....dar eu am invatat ca nu trebuie "sa dau tot din ce stiu..din cine sunt"...oamenii nu au invatat sa lupt cu ideile...continua sa lupte cu oamenii...in echipele mari apar bisercute....sunt multe lucruri care depind de ledear...si un mediator de conflicete uneori este bine venit ! Oricum feliciatri ptr anturajul tau...as dori sa vb in timp...cu simpatie
pacifista
Postat pe 27 August 2009 21:07
care'i fazA?
Diavolyta_
Postat pe 27 August 2009 21:46
De la: Diavolyta_, la data 2009-08-27 21:46:14care'i fazA?

si eu ma intreb : care-i faza ca nu incerci si tu sa te implici un pic...daca ai intrebat "car-faza?" inseamna ca te gandesti la asta...
pacifista
Postat pe 27 August 2009 23:28

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Indragostita de un barbat insurat aflat in divort 16 De la: cristinarudi 2 Iunie 2009 21:41
relatia cu seful!!!!!!!!!! 28 De la: th3b3b3 29 Mai 2014 12:33
SEFUL TB SA TE PLACA ? 24 De la: kudika_pudika 7 Decembrie 2011 13:03
bolnav psihic neindreptatit, chinuit si umilit :( 22 De la: AvocatCuculis 6 August 2015 12:09
Veninul Trecutului! 4 De la: my_melody 10 Martie 2009 14:12