Setari Cookie-uri

certuri

Daca exista contradictii si apar certurile din ce in ce mai des? si chiar in fiecare zi!!!. .. ce este de facut?? toate pentru ca apar nemultumiri si intr-un fel neajunsuri in legatura cu orice lucru , fie el si minor!!!
catalyn_2792
Postat pe 24 Martie 2009 15:54
Huh la capitulul acesta pot vorbi din propria experienta ... certurile deobicei apar din obisnuinta ... vrei ceva nou si nu stii cum sa il dobandesti , si sa fim seriosi cine nu s-ar satura o perioada de timp sa faca zilnic aceleasi lucruri si de aici nemultumiri . Cand apar certurile din diferite motive fie ele mari sau mici ... poti intelege ca deja relatia nu prea mai merge si daca nu faci ceva sa remediezi o sa ajungi la o mare despartire .... sau daca nu ramaneti prieteni cu texte de genul " relatia nu mai merge hai sa fim prieteni " sau " eu nu te mai iubesc , tin la tine doar ca la un prieten " . Asa ca bafta si fa-ti alegerea in functie de tine si de respectiva , nu doar ca sa ii fie ei bine sau sa iti fie tie bine ...
i_lost_control
Postat pe 11 Aprilie 2009 00:52
De la: catalyn_2792, la data 2009-03-24 15:54:58Daca exista contradictii si apar certurile din ce in ce mai des? si chiar in fiecare zi!!!. .. ce este de facut?? toate pentru ca apar nemultumiri si intr-un fel neajunsuri in legatura cu orice lucru , fie el si minor!!!



Ura si la gara ...
__LL__
Postat pe 11 Aprilie 2009 01:32
am avut si eu o perioada in care ii scoteam ochii de la orice. mi-am propus intr-o zi sa nu mai fiu asa si imi ziceam in minte inainte sa apuc sa zic ceva aiurea: stop! incetisor... ca un sfat.. mai lasa de la tine. dar asta nu inseamna sa accepti orice, doar ca sa nu va mai certati. gandeste-te inainte, daca ai ceva sa-i reprosezi fa-o pe un ton mai calm. si vorbiti despre asta sa vezi ce parere are si el. e greu la inceput. in schimb, daca nu se imbunatateste situatia, inseamna ca nu mai are rost..
beary
Postat pe 17 Aprilie 2009 21:24
De la: catalyn_2792, la data 2009-03-24 15:54:58Daca exista contradictii si apar certurile din ce in ce mai des? si chiar in fiecare zi!!!. .. ce este de facut?? toate pentru ca apar nemultumiri si intr-un fel neajunsuri in legatura cu orice lucru , fie el si minor!!!


eu cred ca
1. va plictisiti prea tare
2. va este prea bine unu cu celalalt
3. aveti sechele ramase de la vreo cearta uriasa
4. alte frustrari pe care nu doriti sa le marturisiti.
l_diana_c
Postat pe 18 Aprilie 2009 13:19
De la: l_diana_c, la data 2009-04-18 13:19:24eu cred ca
1. va plictisiti prea tare
2. va este prea bine unu cu celalalt
3. aveti sechele ramase de la vreo cearta uriasa
4. alte frustrari pe care nu doriti sa le marturisiti.



Asa s-a dus si fosta mea relatie si probabil urmatoarele

Postat pe 18 Aprilie 2009 13:42
idem!
l_diana_c
Postat pe 18 Aprilie 2009 13:57
ahemm .. din moment ce incepeti sa va certati din maruntisuri si apar tot felul de reprosuri ... imi pare rau , dar nu o sa va mai opriti niciodata ... decat daca sunteti intelegatori si va impuneti limitele si discutati civilizat fara urlete si alte injurii . Altfel
i_lost_control
Postat pe 21 Aprilie 2009 02:35
Cred ca in strainatate se merge la un psiholog , se face terapie ... Parerea mea este ca ar fi bine sa va plimbati un pic ,singuri, daca sunteti iritati,inainte de a" scoate porumbelul pe gura" ; si asa e viata grea, vreti voi sa o faceti neaparat mai grea?
alina02
Postat pe 22 Mai 2009 21:59
De la: catalyn_2792, la data 2009-03-24 15:54:58Daca exista contradictii si apar certurile din ce in ce mai des? si chiar in fiecare zi!!!. .. ce este de facut?? toate pentru ca apar nemultumiri si intr-un fel neajunsuri in legatura cu orice lucru , fie el si minor!!!


divortul e cea mai usoara solutie
scorpyoW
Postat pe 22 Mai 2009 22:13
Buna seara,
Eu zic asa:certurile deriva din nemultumiri acumulate!
Solutie:
1)pas; discutie gen sedinta( foarte serioasa)
2) un mic concediul individual, fiecare pleaca singur( nu cu amanta), si daca le prieste singuratatea,se si vindeca, apoi la revedere din nou sedinta foarte serioasa!
Daca aceste masuri nu sunt eficiente, prelungirea concediului , pana la divort...
ce parere aveti?


kudika017308
Postat pe 22 Mai 2009 22:28
De la: kudika017308, la data 2009-05-22 22:28:23 Buna seara,
Eu zic asa:certurile deriva din nemultumiri acumulate!
Solutie:
1)pas; discutie gen sedinta( foarte serioasa)
2) un mic concediul individual, fiecare pleaca singur( nu cu amanta), si daca le prieste singuratatea,se si vindeca, apoi la revedere din nou sedinta foarte serioasa!
Daca aceste masuri nu sunt eficiente, prelungirea concediului , pana la divort...
ce parere aveti?




nu mai bine divorteaza de la inceput si nu mai cheltue bani pe concediu???
scorpyoW
Postat pe 22 Mai 2009 22:35
e bine sa te gandesti de zece ori, sa nu poti sa mai regreti vreodata, un fel de terapie, autoterapie!
kudika017308
Postat pe 22 Mai 2009 22:54
http://www.youtube.com/watch?v=zB2-6Cjku2k
Kudika_ELA
Postat pe 21 August 2009 17:02

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Aberatii de noapte 11 De la: RAINBOWLADY 8 Ianuarie 2012 10:18
..intr-o relatie nu trebuie sa te simti singur(a).... 6 De la: justytheone 8 Ianuarie 2011 20:11
buna 11 De la: Alex_Bodea 4 Ianuarie 2011 20:56
De ce mincinosii au mai multe sanse ca cei sinceri ?! Asta sa fie lumea in care traim? 103 De la: 1 Martie 2015 14:01
insarcinata sau nu ? 7 De la: kudika_4278 24 Aprilie 2012 22:01