Setari Cookie-uri

Ciudat ! Anomalii psihice sau...normalitate ?

Citeam undeva ca-n ultimul timp.. ...fara a se manifesta sau fara a-si exprima sentimentele si afinitatile, din ce in ce mai multi barbati prefera femeile cu parul lung,cu sanii mici ,foarte naturale si... extrem de paroase ! "up-side-down" !... Ce Dumnezeu ?!...Ceva,ceva...am mai auzit eu ,dar.....chiar asa ???!...
crysis
Postat pe 30 Mai 2010 09:30
extrem de paroase-cred ca nu...dar naturale...cu sanii mici si parul lung...se poate!!
andreea_n_x
Postat pe 30 Mai 2010 11:22
gusturile barbatilor sunt f diferite!da ma indoiesc ca isi doresc paroase!
one_size
Postat pe 30 Mai 2010 11:25
da-mi o paroasa oricand!
Ventrue
Postat pe 31 Mai 2010 16:14
paroase zici... era una acu ceva vreme ce se plangea de pilozitate abundenta... norocoasa naibii!!!
Shhh
Postat pe 31 Mai 2010 16:17
am inteles ca italienilor le plac femeile paroase...ihh
roz5blue6lila7
Postat pe 31 Mai 2010 16:20
paroasee,,vb frumos ,,flocoase
thadoogback
Postat pe 31 Mai 2010 16:23
De la: Ventrue, la data 2010-05-31 16:14:26da-mi o paroasa oricand!

du-te in savana, acolo ai de unde alege
miss_darine
Postat pe 31 Mai 2010 21:20
De la: miss_darine, la data 2010-05-31 21:20:14
De la: Ventrue, la data 2010-05-31 16:14:26da-mi o paroasa oricand!

du-te in savana, acolo ai de unde alege

sunt destule si pe aici
Ventrue
Postat pe 31 Mai 2010 21:27
De la: one_size, la data 2010-05-30 11:25:41gusturile barbatilor sunt f diferite!da ma indoiesc ca isi doresc paroase!


no fucking way i-mi moare la intrare cand o dau pe una cu curu'n sus si vad ca are fl.ci in c.r
angelo_micnegrusiurat
Postat pe 31 Mai 2010 21:28
De la: Lory29, la data 2010-05-30 09:30:54 Citeam undeva ca-n ultimul timp.. ...fara a se manifesta sau fara a-si exprima sentimentele si afinitatile, din ce in ce mai multi barbati prefera femeile cu parul lung,cu sanii mici ,foarte naturale si... extrem de paroase ! "up-side-down" !... Ce Dumnezeu ?!...Ceva,ceva...am mai auzit eu ,dar.....chiar asa ???!...


Sa nu-mi zici ca ai fost in vizita la francezi, ca aia au gusturi de astea .

Postat pe 31 Mai 2010 21:32
De la: scorpio67, la data 2010-05-31 21:32:53
De la: Lory29, la data 2010-05-30 09:30:54 Citeam undeva ca-n ultimul timp.. ...fara a se manifesta sau fara a-si exprima sentimentele si afinitatile, din ce in ce mai multi barbati prefera femeile cu parul lung,cu sanii mici ,foarte naturale si... extrem de paroase ! "up-side-down" !... Ce Dumnezeu ?!...Ceva,ceva...am mai auzit eu ,dar.....chiar asa ???!...


Sa nu-mi zici ca ai fost in vizita la francezi, ca aia au gusturi de astea .

mai degraba a fost in vizita prin cuca macaii
miss_darine
Postat pe 31 Mai 2010 21:35
De la: miss_darine, la data 2010-05-31 21:35:50
De la: scorpio67, la data 2010-05-31 21:32:53
De la: Lory29, la data 2010-05-30 09:30:54 Citeam undeva ca-n ultimul timp.. ...fara a se manifesta sau fara a-si exprima sentimentele si afinitatile, din ce in ce mai multi barbati prefera femeile cu parul lung,cu sanii mici ,foarte naturale si... extrem de paroase ! "up-side-down" !... Ce Dumnezeu ?!...Ceva,ceva...am mai auzit eu ,dar.....chiar asa ???!...


Sa nu-mi zici ca ai fost in vizita la francezi, ca aia au gusturi de astea .

mai degraba a fost in vizita prin cuca macaii


Si a dat nas in nas cu papuasii ?!

Postat pe 31 Mai 2010 21:44
De la: Lory29, la data 2010-05-30 09:30:54 Citeam undeva ca-n ultimul timp.. ...fara a se manifesta sau fara a-si exprima sentimentele si afinitatile, din ce in ce mai multi barbati prefera femeile cu parul lung,cu sanii mici ,foarte naturale si... extrem de paroase ! "up-side-down" !... Ce Dumnezeu ?!...Ceva,ceva...am mai auzit eu ,dar.....chiar asa ???!...


e posibil .. uita-te la asiatici ce productivi sunt .
Ventrue
Postat pe 31 Mai 2010 21:50
De la: Lory29, la data 2010-05-30 09:30:54 Citeam undeva ca-n ultimul timp.. ...fara a se manifesta sau fara a-si exprima sentimentele si afinitatile, din ce in ce mai multi barbati prefera femeile cu parul lung,cu sanii mici ,foarte naturale si... extrem de paroase ! "up-side-down" !... Ce Dumnezeu ?!...Ceva,ceva...am mai auzit eu ,dar.....chiar asa ???!...


aaaaaaaaa.............asta e anomalie psihica??????
anastasia_m
Postat pe 31 Mai 2010 22:23
De la: thadoogback, la data 2010-05-31 16:23:34paroasee,,vb frumos ,,flocoase


eh, flocoase..da focoase
_calandrinon_
Postat pe 2 Iunie 2010 16:47
De la: Lory29, la data 2010-05-30 09:30:54 Citeam undeva ca-n ultimul timp.. ...fara a se manifesta sau fara a-si exprima sentimentele si afinitatile, din ce in ce mai multi barbati prefera femeile cu parul lung,cu sanii mici ,foarte naturale si... extrem de paroase ! "up-side-down" !... Ce Dumnezeu ?!...Ceva,ceva...am mai auzit eu ,dar.....chiar asa ???!...

defineste-mi si mie niste termeni: anomalie psihica, afinitate si cum poti sa preferi ceva fara sa te manifesti in vreun fel (sau la ce te referi prin manifestare)
ca neuronul meu intelege numai compozitii logice, al naibii
kitty_krieger
Postat pe 2 Iunie 2010 16:56
Draga Kitty-Krieger ! Observ ca ai decat un "singur neuron"(nu mai trebuia sa ne amintesti lucrul asta)si de aceea iti este greu sa-ntelegi unele"compozitii"...nici macar explicate logic !... Ce sa mai vorbim daca ele ar mai fi si explicate sub coloratura stilului peiorativ ?!...Ce-ai mai putea tu intelege ?!...Si sa-ti dau si o replica in conformitate cu"logica"ta : poti avea afinitati...si fara sa te manifesti !!! Pentru ceilalti termeni ,iti sugerez sa rasfoiesti Dictionarul Explicativ al Limbii Romane ! Mie nu-mi plac explicatiile date ...oricui ! PS ... La nesimtiti se mai spun ca ar avea cativa neuroni ! Pai ...tu ai zis ca ai numai unul !
crysis
Postat pe 3 Iunie 2010 16:45
De la: Lory29, la data 2010-06-03 16:45:45 Draga Kitty-Krieger ! Observ ca ai decat un "singur neuron"(nu mai trebuia sa ne amintesti lucrul asta)si de aceea iti este greu sa-ntelegi unele"compozitii"...nici macar explicate logic !... Ce sa mai vorbim daca ele ar mai fi si explicate sub coloratura stilului peiorativ ?!...Ce-ai mai putea tu intelege ?!...Si sa-ti dau si o replica in conformitate cu"logica"ta : poti avea afinitati...si fara sa te manifesti !!! Pentru ceilalti termeni ,iti sugerez sa rasfoiesti Dictionarul Explicativ al Limbii Romane ! Mie nu-mi plac explicatiile date ...oricui ! PS ... La nesimtiti se mai spun ca ar avea cativa neuroni ! Pai ...tu ai zis ca ai numai unul !


lory XXIX, vad ai un gust amar al cercetarilor. mai intai latinitatea, acum pilozitatea....urmeaza unanimitatea?
esti fan vadim?
geo_reincarcat_iara
Postat pe 3 Iunie 2010 20:28
: Dle ''geo_reincarcat_iara ''...nu stiu ptr ce te " framanta" subiectele propuse de mine pe site ? Ti-am "lezat "cumva originile alte decat cele latine cumva... sau iti plac femeile paroase ?...Poti dezvolta subiectele ...si fara sa mi te adresezi ! Chestia cu "unanimitatea" cred ca nici chiar tu n-ai inteles ce-ai vrut sa scrii iar...daca sunt fun Vadim ,DA.. ! Sunt FUN (nu fan ! ) a lui ...ROGER VADIM ! PS... SCUZE ! Cred ca te-am lezat cu articolele mele ,ptr ca la C-ta si-n Dobrogea in general,romanii sunt cam 40-45 % din populatie...restul fiind turci,tigani,machedoni,tatari,bulgari,greci si populatii rusofone !
crysis
Postat pe 4 Iunie 2010 16:41
De la: Lory29, la data 2010-06-03 16:45:45 Draga Kitty-Krieger ! Observ ca ai decat un "singur neuron"(nu mai trebuia sa ne amintesti lucrul asta)si de aceea iti este greu sa-ntelegi unele"compozitii"...nici macar explicate logic !... Ce sa mai vorbim daca ele ar mai fi si explicate sub coloratura stilului peiorativ ?!...Ce-ai mai putea tu intelege ?!...Si sa-ti dau si o replica in conformitate cu"logica"ta : poti avea afinitati...si fara sa te manifesti !!! Pentru ceilalti termeni ,iti sugerez sa rasfoiesti Dictionarul Explicativ al Limbii Romane ! Mie nu-mi plac explicatiile date ...oricui ! PS ... La nesimtiti se mai spun ca ar avea cativa neuroni ! Pai ...tu ai zis ca ai numai unul !



cata seriozitate jignitoare .........domnule traiasca neuronul nostru
anastasia_m
Postat pe 4 Iunie 2010 17:22
De la: Lory29, la data 2010-06-04 16:41:29 : Dle ''geo_reincarcat_iara ''...nu stiu ptr ce te " framanta" subiectele propuse de mine pe site ? Ti-am "lezat "cumva originile alte decat cele latine cumva... sau iti plac femeile paroase ?...Poti dezvolta subiectele ...si fara sa mi te adresezi ! Chestia cu "unanimitatea" cred ca nici chiar tu n-ai inteles ce-ai vrut sa scrii iar...daca sunt fun Vadim ,DA.. ! Sunt FUN (nu fan ! ) a lui ...ROGER VADIM ! PS... SCUZE ! Cred ca te-am lezat cu articolele mele ,ptr ca la C-ta si-n Dobrogea in general,romanii sunt cam 40-45 % din populatie...restul fiind turci,tigani,machedoni,tatari,bulgari,greci si populatii rusofone !


Ai uitat italienii , sunt si sate de italieni in Dobrogea ! Lipovenii sunt de origine slava dar nu sunt rusofoni , nu se considera de acelasi neam cu rusii , vorbesc un dialect , nu rusa pura , nu sunt recunoscuti de rusi ca fiind de-ai lor .

Postat pe 4 Iunie 2010 20:15
atunci explica-mi "ilogic"
ca la copiii de 4 ani
kitty_krieger
Postat pe 4 Iunie 2010 20:18
De la: Lory29, la data 2010-06-03 16:45:45 Draga Kitty-Krieger ! Observ ca ai decat un "singur neuron"(nu mai trebuia sa ne amintesti lucrul asta)si de aceea iti este greu sa-ntelegi unele"compozitii"...nici macar explicate logic !... Ce sa mai vorbim daca ele ar mai fi si explicate sub coloratura stilului peiorativ ?!...Ce-ai mai putea tu intelege ?!...Si sa-ti dau si o replica in conformitate cu"logica"ta : poti avea afinitati...si fara sa te manifesti !!! Pentru ceilalti termeni ,iti sugerez sa rasfoiesti Dictionarul Explicativ al Limbii Romane ! Mie nu-mi plac explicatiile date ...oricui ! PS ... La nesimtiti se mai spun ca ar avea cativa neuroni ! Pai ...tu ai zis ca ai numai unul !

1.barbatii au pareri si gusturi diferite,in functie de educatie,varsta si altele...
2.nu cred k mereu tb sa dau peste topicuri facute aiurea sau sa vad rasp aiurea...
3.tu ce ai fi preferat, dak ai fi fost barbat?vreo batoza,cu laptaria lu' enache?
dragon_fly88
Postat pe 4 Iunie 2010 20:26
De la: kitty_krieger, la data 2010-06-04 20:18:42atunci explica-mi "ilogic"
ca la copiii de 4 ani


adica la 4 neuroni????????

doresti raspunsul in sens peiorativ - defavorabil

stai sa vezi acusi ce te invalue
anastasia_m
Postat pe 4 Iunie 2010 20:32
pai, daca a facut un banc asa de bun mai sus...! mai vreau unul
kitty_krieger
Postat pe 4 Iunie 2010 20:52
De la: Lory29, la data 2010-06-04 16:41:29 : Dle ''geo_reincarcat_iara ''...nu stiu ptr ce te " framanta" subiectele propuse de mine pe site ? Ti-am "lezat "cumva originile alte decat cele latine cumva... sau iti plac femeile paroase ?...Poti dezvolta subiectele ...si fara sa mi te adresezi ! Chestia cu "unanimitatea" cred ca nici chiar tu n-ai inteles ce-ai vrut sa scrii iar...daca sunt fun Vadim ,DA.. ! Sunt FUN (nu fan ! ) a lui ...ROGER VADIM ! PS... SCUZE ! Cred ca te-am lezat cu articolele mele ,ptr ca la C-ta si-n Dobrogea in general,romanii sunt cam 40-45 % din populatie...restul fiind turci,tigani,machedoni,tatari,bulgari,greci si populatii rusofone !



ma consider mai roman decat tine, desii n-am origini latine. dar nu despre asta-i vorba aici.
ma gandesc ca urmeaza sa pui la zid tot ce nu-si regaseste radacina in traian si decebal.
hop...stai asa, aici e vorba de o combinatie, latinitatea avandu-si rolul ei in formarea poporului roman. da' stai, ca de-a lungul timpului, romania si-a lasat poporul cucerit de vreo alte trei natii, fiecare lasandu-si amprenta asupra caracterului si limbii romane.
din pacate trebuie sa te contrazic un pic. bulgarii nu=s prin dobrogea decat foaaaarte foarte putini. vreo 5 familii la granita iar grecii si mai putini.
acel procent de 40-50 % este exagerat. conform ultimului recensamant, realizat in 2002, romani reprezinta majoritatea intr-o proportie de 85 %, turci si tatarii de religie muslumana reprezentand doar 8%. in marea lor majoritate in judetul constanta.
sunt mandru de originea mea, cu o cultura poate mai bogata decat cea a romanilor get begeti.

sper ca ai inteles acum legatura cu unanimitatea. tot asa a incep[ut si hitler, cu o aversiune asupra evreilor. cam tot asa gandeste si vadim, nu roger vadim regizorul, si dupa cate vad si tu.
oamenii sunt oameni si nu originea ii defineste.
geo_reincarcat_iara
Postat pe 5 Iunie 2010 14:06
Draga geo-reincarcat_iara ! NU TE SUPARA ...dar ESTI FOARTE SLAB INFORMAT ! Dealtfel acele procente amintite sunt cat se poate de reale ! De cat sa-mi tot dai raspunsuri eronate ,mai bine documenteaza-te si pe urma sa postezi aici ! Deja de argumente nu prea mai dispui,odata ce-mi transmiti ca esti mai latin ca mine ! AI SAMANTA DE SCANDAL IN TINE SI ESTE ULTIMA REACTIE PE CARE AM S-O MAI AM IN FATA TA ! Afla ca Dobrogea nu mi-e straina .In Dobrogea m-am nascut si copilarit (Babadag-Congazu) si nu ma poti contrazice in ceeace am scris anterior ! Numai in Babadag,acum,pe fosta strada "1 Mai" sunt si acum vreo 10-12 familii de bulgari (comunistii i-au fortat atunci sa-si schimbe numele sau sufixul ..si .sa para romanesc)iar machedonii tot...greci sunt dle ..."geo" ! Ca ...mai sunt numiti si vlahi sau aromani...tot "CIOBANI GRECI " proveniti din nordul Greciei,Albaniei sau FYR Machedonia de azi sunt ! ...Sa nu mai faci niciodata confuzia privind grecii-machedoni cu grecii proveniti din Atena,Istanbul(fanariotii)sau Peloponez(vezi grecii cu prefixul "cara").Tot de neam grecesc sunt ...indiferent din ce zona "greco-mediteraneana" provin !!! Majoritatea romanilor "get beget " din Dobrogea sunt de altfel cu origini din Moldova iar TIGANII s-au refugiat aici pe timpul pogromului comunist(anii 48'-54')din toata tara(mai ales din Basarabia)aici gasind hrana din belsug si toleranta interetnica ! DE ALTFEL TOLERANTA INTERETNICA ESTE PROVERBIALA IN DOBROGEA SI NU PUTEM ZICE DECAT....JOS PALARIA ! ESTE AIDOMA BRAZILIEI ...PRIVIND ACEASTA APROAPE PERFECTA CONVIETUIRE INTERETNICA ! Si daca nu te superi...te rog gaseste-ti alta "victima " in reactii si afla ca exista deja ca un proiect privind DELIMITAREA ETNICA PE CI sau BI-ul NOSTRU EXISTA PE MASA PARLAMENTULUI ! DEJA SE DISCUTA CA TIGANII SA AIBA DENUMIREA DE INDO-EUROPENI LA NATIONALITATE ,PE LANGA CEA DE ROMANI LA CETATENIE ,IAR DENUMIREA DE RROMI SA DISPARA PENTRU CA SE FACE CONFUZIA CU CETATENII POPORULUI ROMAN !
crysis
Postat pe 5 Iunie 2010 18:41
Lory, faci o confuzie. Geo a spus ca NU e latin, dar poate e mai roman ca tine. Deci, mai citeste o data ce a postat...
Cat despre procente si alte de-astea, daca si noi ardelenii ne-am pune problema care este procentul de unguri din Ardeal asa cum v-o puneti voi legat de turci sau bulgari, n-am mai avea timp si pentru alte discutii...
Lucia38
Postat pe 5 Iunie 2010 18:47
De la: Lory29, la data 2010-06-05 18:41:47Draga geo-reincarcat_iara ! NU TE SUPARA ...dar ESTI FOARTE SLAB INFORMAT ! Dealtfel acele procente amintite sunt cat se poate de reale ! De cat sa-mi tot dai raspunsuri eronate ,mai bine documenteaza-te si pe urma sa postezi aici ! Deja de argumente nu prea mai dispui,odata ce-mi transmiti ca esti mai latin ca mine ! AI SAMANTA DE SCANDAL IN TINE SI ESTE ULTIMA REACTIE PE CARE AM S-O MAI AM IN FATA TA ! Afla ca Dobrogea nu mi-e straina .In Dobrogea m-am nascut si copilarit (Babadag-Congazu) si nu ma poti contrazice in ceeace am scris anterior ! Numai in Babadag,acum,pe fosta strada "1 Mai" sunt si acum vreo 10-12 familii de bulgari (comunistii i-au fortat atunci sa-si schimbe numele sau sufixul ..si .sa para romanesc)iar machedonii tot...greci sunt dle ..."geo" ! Ca ...mai sunt numiti si vlahi sau aromani...tot "CIOBANI GRECI " proveniti din nordul Greciei,Albaniei sau FYR Machedonia de azi sunt ! ...Sa nu mai faci niciodata confuzia privind grecii-machedoni cu grecii proveniti din Atena,Istanbul(fanariotii)sau Peloponez(vezi grecii cu prefixul "cara").Tot de neam grecesc sunt ...indiferent din ce zona "greco-mediteraneana" provin !!! Majoritatea romanilor "get beget " din Dobrogea sunt de altfel cu origini din Moldova iar TIGANII s-au refugiat aici pe timpul pogromului comunist(anii 48'-54')din toata tara(mai ales din Basarabia)aici gasind hrana din belsug si toleranta interetnica ! DE ALTFEL TOLERANTA INTERETNICA ESTE PROVERBIALA IN DOBROGEA SI NU PUTEM ZICE DECAT....JOS PALARIA ! ESTE AIDOMA BRAZILIEI ...PRIVIND ACEASTA APROAPE PERFECTA CONVIETUIRE INTERETNICA ! Si daca nu te superi...te rog gaseste-ti alta "victima " in reactii si afla ca exista deja ca un proiect privind DELIMITAREA ETNICA PE CI sau BI-ul NOSTRU EXISTA PE MASA PARLAMENTULUI ! DEJA SE DISCUTA CA TIGANII SA AIBA DENUMIREA DE INDO-EUROPENI LA NATIONALITATE ,PE LANGA CEA DE ROMANI LA CETATENIE ,IAR DENUMIREA DE RROMI SA DISPARA PENTRU CA SE FACE CONFUZIA CU CETATENII POPORULUI ROMAN !



probabil stii ceva da' nu stii bine.
nu exista nici o familie de bulgari obligata sa-si schimbe numele.
nu fac nici o confuzie pentru ca n-am zic nimic de machedoni.
tu faci confuzie cu procesul de bulgarizare a numelui celor purtatori de turban , din bulgaria anilor 1985-86-87.
cat despre machedoni, jos palaria despre informatii. da' din pacate-s eronate. posibili sa fie tot machedoni, indiferent de zona din care provin, da' din motive de nationalism , ei tin foarte mult la origini. de aceea in functie de zona din care s-au aciut in dobrogea, sau in romania, ei isi spun in diferite forme. aroman este forma generala. varsatoti, vizigoti sau ostrogoti.....
cu toate influentele de zonele in care au trait fericiti, machedoni tin la aceasta delimitare.
tare as vrea sa vad un bolintin american in care sa fie trecuta originea ...afro-american!!!
sincer, tu te-ai uitat in vreun CI?? scrie undeva de nationalitate?? io zic sa-ti cauti in portofel si sa citesti ce scrie acolo. cetatean roman, este singura referire la apartenenta unei tari.


e simplu. dai searche pe gugal...recensamant romania....si citesti cifrele de acolo.
apoi vi si-mi spui daca romanii din dobrogea sunt in proportie de 40-50%. si sunt cifre exacte, nu aproximari!

gogule...opt, opt si ceva!??


geo_reincarcat_iara
Postat pe 5 Iunie 2010 20:55

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
parintii, orice opinie e binevenita 23 De la: mirelacm 18 Mai 2009 12:34
cadou pentru iubit de craciun. 2 De la: elena_simona07 16 Decembrie 2012 15:59
nu stiu ce sa fac.. 109 De la: kudika_24821 31 Martie 2013 21:33
Un sfat care merita ascultat! 8 De la: touch_me 8 Iunie 2010 15:00
Prietena mea are 25 de ani si e virgina... 101 De la: animallover 30 August 2011 11:18