Setari Cookie-uri

absorbante LOVE MOON

am citit ca ar fi grozave....m-ar tenta sa incerc.Daca a folosit cineva ce parere are de ele si daca au proprietatile prezentate in reclame. multumesc!
doracarmen
Postat pe 28 Martie 2009 20:27
acu` chiar ca le`am vazut pe toate

da` alt topic n`ai gasit???
Diavolyta_
Postat pe 28 Martie 2009 20:29
De la: DiavolytaTa, la data 2009-03-28 20:29:40acu` chiar ca le`am vazut pe toate

da` alt topic n`ai gasit???


o sa deschid si eu unul cu hartia mea igienica preferata aia cu miros de lavanda
SweetHappyButterfly
Postat pe 28 Martie 2009 20:37
De la: doracarmen, la data 2009-03-28 20:27:00am citit ca ar fi grozave....m-ar tenta sa incerc.Daca a folosit cineva ce parere are de ele si daca au proprietatile prezentate in reclame. multumesc!



da' chestiile astea cum se folosesc!?

Postat pe 28 Martie 2009 20:49
ce-s alea? in ce tara se gasesc?
kitty_krieger
Postat pe 28 Martie 2009 21:14
Eu stiu numai de tigari moon
andreea1976
Postat pe 28 Martie 2009 21:22
Raspuns istetelor !dragutelor am postat pt ca e in mare site pt fete sperand la o conversatie , plus de asta e ceva legat de sanatate. Inainte sa postati cu atata aroganta si ignoranta ati citit ceva?Ei, aceste absorbante au o banda cu anion care are efecte terepeutice pt probleme ginecologice si nu numai!Ma interesa parerea cuiva care a folosit si nu observatii rautacioase precum ale voastre deoarece pretul e destul de mare fata de ce e pe piata tocmai datorita acestei caracteristici. Piata abunda d e produse si toate extraordinare ca reclama. Ma interesau raspunsuri serioase insa .... Da, nu am avut ce face...Eu am zambit doar amar la asa o atitudine, citind asa ceva. Cu hartia voastra igienica cu lavanda si alte comentarii "prietenoase"...... sa cresteti si...Sa fiti sanatoase!
doracarmen
Postat pe 29 Martie 2009 15:17
De la: doracarmen, la data 2009-03-29 15:17:43Raspuns istetelor !dragutelor am postat pt ca e in mare site pt fete sperand la o conversatie , plus de asta e ceva legat de sanatate. Inainte sa postati cu atata aroganta si ignoranta ati citit ceva?Ei, aceste absorbante au o banda cu anion care are efecte terepeutice pt probleme ginecologice si nu numai!Ma interesa parerea cuiva care a folosit si nu observatii rautacioase precum ale voastre deoarece pretul e destul de mare fata de ce e pe piata tocmai datorita acestei caracteristici. Piata abunda d e produse si toate extraordinare ca reclama. Ma interesau raspunsuri serioase insa .... Da, nu am avut ce face...Eu am zambit doar amar la asa o atitudine, citind asa ceva. Cu hartia voastra igienica cu lavanda si alte comentarii "prietenoase"...... sa cresteti si...Sa fiti sanatoase!


bine desteapto
Diavolyta_
Postat pe 30 Martie 2009 23:31
De la: doracarmen, la data 2009-03-29 15:17:43Raspuns istetelor !dragutelor am postat pt ca e in mare site pt fete sperand la o conversatie , plus de asta e ceva legat de sanatate. Inainte sa postati cu atata aroganta si ignoranta ati citit ceva?Ei, aceste absorbante au o banda cu anion care are efecte terepeutice pt probleme ginecologice si nu numai!Ma interesa parerea cuiva care a folosit si nu observatii rautacioase precum ale voastre deoarece pretul e destul de mare fata de ce e pe piata tocmai datorita acestei caracteristici. Piata abunda d e produse si toate extraordinare ca reclama. Ma interesau raspunsuri serioase insa .... Da, nu am avut ce face...Eu am zambit doar amar la asa o atitudine, citind asa ceva. Cu hartia voastra igienica cu lavanda si alte comentarii "prietenoase"...... sa cresteti si...Sa fiti sanatoase!


Daca ai observat isteato.....aici sunt fete si din afara Romaniei.Daca nu spui clar la ce te referi...ce raspunsuri vroiai sa primesti?
Eu nici nu am auzit de absorbantul asta.
andreea1976
Postat pe 31 Martie 2009 00:00
Eu stau in Buc si nici eu n-am auzit de el sau sa vad vreo reclama la tv

de-aia eu credeam ca-s straineze
kitty_krieger
Postat pe 31 Martie 2009 11:02
nu stiu la cine te referi....la tine vad ca scrie alta localitate...asta inseamna din afara Romaniei? o fi.....daca tu zici.......iar acest produs tocmai ca nu e romanesc ci aparut pe piata aprox d e anul trecut...oricum, nu mai are importanta ......am fost neinspirata sa scriu pe forum asa ceva ....si mai ales nu doresc s a intretin aceste "pase" .
toate cele bune!
doracarmen
Postat pe 1 Aprilie 2009 18:49
pt cine ma impusca! ce bine mi-ai facut! hai noroc i!
doracarmen
Postat pe 1 Aprilie 2009 18:53
Salutare !
Le-am incercat..sunt extrem de confortabile . Si..da, proprietatile sunt adevarate.
Nu va sunt cunoscute pentru ca au aparut de putin timp la noi in tara si nu le puteti gasi pe piata, decat in reteaua de distributie.
alice_eg
Postat pe 29 Aprilie 2009 21:48
Love Moon - Absorbante cu banda de ioni negativi (anioni) incorporata- singurele absorbante care
distrug bacteriile ce apar in timpul perioadelor critice,elimina mirosurile neplacute, previn producerea
infectiilor,iar acolo unde sunt deja instalate - inlatura durerea si accelereaza procesul de vindecare
Cateva afectiuni care pot fi vindecate cu ajutorul absorbantelor:Inflamatii si Dermatite,miom uterin, endometrioza,scurgeri excesive,herpes candidoze, mancarimi, fibromiom,infectia cailor urinare, incontinenta urinara,dismenoree , migrene,fisuri anale, cancer de col uterin,chist ovarian, adenom de prostata, prolaps vaginal. In buzau sunt multe persoane care pot confirma eficienta lor de vindecare . Pentru mai multe amanunte, eventual pentru prezentarea lor ma puteti contacta pe mail : violeta_rcn@yahoo.com




vivircn
Postat pe 21 Mai 2009 10:05
salut
iti dau dreptate.fetele astea nu sunt intregi la minte.in loc sa se intereseze si sa dea un raspuns concret vorbesc aiurea.din pacate nu le-am incercat din acelasi considerent si anume acela financiar.sper sa gasim persoane care sa ne indrume-cele care au folosit
marlina
Postat pe 4 August 2009 12:18
eu le-am folosit si sunt f. multumita de ele, si acum sunt reprezentant Winelite si recomand tuturor femeilor sa le foloseasca. nu crede ca putem spune nu acestei minuni in viata noastra. mie imi era f rau si mi sa facut rau odata si apoi am inceput sa folosesc si eu si de at. doar din astea folosesc si nu spuin asta doar din cauza ca sunt reprezentant. toate femeile ar trebui sa stie despre ele. daca doriti mai multe informatii despre ele si despre banda lor cu 5800 de anioni negativi va rog sa ma contactati la

b_ally20@yahoo.com

sau poate doriti sa deveniti reprezentanti si sa castigati si niste banuti frumosi. nu pierdeti nimic dc vreti sa va inscrieti in afacere.
B_ally20
Postat pe 11 Ianuarie 2010 21:47
Pana la aparitia produselor LOVE MOON, absorbatele igienice pentru femei erau doar … absorbante. Nu existau concepte ca profilaxie sau confort ca stare naturala; exista doar conceptul de igiena si acela referitor doar la perioada de utilizare a absorbantului nu si pe parcursul desigilarii, manipularii, resigilarii pachetelor.
LOVE MOON remediaza acest aspect.
Absorbantele Anion din gama LOVE MOON introduc conceptul de sanatate. Proflaxia bolilor si infectiilor genitale precum si efectul terapeutic sunt realizate cu ajutorul unei tehnologii patentate pe plan mondial. Pentru distrugerea bacteriilor, pentru ameliorarea sanatatii si pentru obtinerea uneoi stari pozitive, reconfortante sunt folositi ionii negativi.

LOVE MOON absorbante igienice cu ioni negativi (anioni), singurele care previn infectiile si bolile genitale.
Ionii negativi sunt instrumentul folosit de natura pentru a anihila particulele de praf, radiatiile, bacteriile si virusii (ioni pozitivi). Caderile de apa, padurile, plajele, fulgerele sunt generatoare de ioni negativi. Ne simtim bine la munte, la mare sau acolo unde densitatea mare a ionilor negativi purifica aerul. Folosim notiunea de aer curat. Aerul curat e o rezultanta directa a actiunii ionilor negativi.
In acelasi mod, banda cu ioni negativi incorporata in absorbante distruge bacteriile care se produc in tipul perioadelor critice. Astfel se elimina mirosurile neplacute si posibilitatea producerii infectiilor. De asemenea acolo unde infectiile sau bolile sunt deja prezente, Anion are actiune terapeutica – reduce/inlatura durerile, accelereaza procesul de vindecare.
Proprietatile benzii anionice:
Banda anionica este confectionata din mineral natural numit turmalin.
1. In timpul utilizarii ea genereaza anioni ce neutralizeaza bacteriile si virusii cu incarcatura pozitiva, fara sa provoace reactii adverse. Majoritatea patologiilor ginecologice sunt provocate de bacterii anaerobe.
La generarea anionilor cu densitate ianlta se elimina Oxigen Iionizat, care :

- neutralizeaza flora anaeroba
- activeaza lucrul fermentilor
- inlatura inflamatiile
normalizeaza echilibrul acido-bazic
2. In acelasi timp, la temperatura corpului, banda anionica e capabila sa produca unde benefice organismului uman si anume unde magnetice cu lungimea de 4-14 microni, cu intensitate mai mare de 90%, care activeaza moleculele de apa din celula stimuland procesul de sinteza a fermentilor.
3. Absorbantele anionice emit unde infrarosii lungi (5-1000 microni), tehnologie patentata sub Nr.ZL200720048763.9. Daca vom precauta diverse diapazoane ale undeleor infrarosii din punct de vedere al organismelor vii, atunci diapazonul undelor infrarosii lungi este zona cea mai benefica si cea mai sigura „caldura”. Daca diapazonul de unde infrarosii scurte si medii dau asa numita „caldura mecanica”, undele infrarosii lungi ne dau Caldura Biologica si/sau mai sunt numite Energie Fiziologica.
Datorita acestor efecte deosebit de benefice absorbantele LOVE MOON contribuie la:

- ameliorarea starii generale de sanatate a organismului,
- sporirea imunitatii, imbunatatirea schimbului de substante,
- imbunatatirea activitatii sistemului endocrin.
Componentele absorbantelor LOVE MOON
Straturile LOVE MOON sunt realizate din materiale de cea mai buna calitate, create special pentru acest tip de produs nu sunt materiale “adaptate”, reciclate
Absorbantele LOVE MOON Anion au trei componente principale dispuse in 7 straturi:
Stratul 1 : Suprafata de bumbac moale premium – dubla absorbtie.
Alte absorbante utilizeaza fibre sintetice sau hartie reciclata
Stratul 2 : „Captuseala anionica” patentata exclusiv, cu functie antibacteriala si odorizanta printr-un proces pur fizic.
Exista absorbante care contin diferite componente din preparate vegetale, cel mai adesea Aloe Vera (care implica conservanti), dar nici unul nu protejeaza in mod pur fizic (fara a introduce in corp compusi chimici de sinteza).
Imbracaminte foarte moale de hartie, anti-murdarie, pentru cresterea confortabilitatii si moliciunii.
Stratul 4 : Polimer puternic absorbant, cu functie puternica de absorbtie, pentru pastrarea suprafetei uscata si fara scurgeri.
Comparativ, cele mai bune produse concurente au in cel mai bun caz o absorbtie mediocra.
Stratul 5 : Imbracaminte foarte moale de hartie, anti-murdarie, pentru cresterea confortabilitatii si moliciunii
Stratul 6 : Strat final de transfer, care elimina umezeala si permite eliminarea rapida a caldurii, reduce umezeala si caldura, pastrand senzatia de prospetime.
Alte absorbante au acest strat impermeabil si pentru aer, prin urmare umiditatea se pastreaza in interior si astfel se creeaza mediul anaerob propice dezvoltarii bacteriilor
Stratul 7: Usor de desfacut, design anatomic al adezivului, conform cu ergonomia umana.
Este fabricat din materiale aprobate pentru industia alimentara-nu este toxic.
Majoritatea absorbantelor folosesc insa adezivi industiali care contin elemente chimice nocive ce se pot fixa in straturile de lenjerie, ramanand acolo timp indelungat, putand provoca eczeme
- Suprafata de contact cu pielea: este facuta din materiale fine de matase si bumbac pentru a tine pielea delicata uscata si confortabila;
- Zona de absorbtie: contine agentii absorbanti foarte performanti si eficienti care pot tranforma lichidul intr-un jeleu pentru a elimina senzatia de lipeala
- Suprafata de baza (in contact zona de absorbtie si lenjeria) este realizata din materiale permeabile care permit difuziunea moleculelor de apa in stare gazoasa pentru a elimina rapid aerul umed, reducand eficient umezeala si caldura dintre servetel si piele, mentinand un sentiment de uscat si confortabil
Principii active pur naturale
Pe parcusul utilizarii sale, absorbantul LOVE MOON Anion nu foloseste alte principii decat cele naturale (nu contine compusi chimici de sinteza).
Prin utilizarea benzii cu ioni negativi (anioni) Winalite aduce in apararea sanatatii procesul pur fizic, folosit de Natura pentru a curata aerul si a distruge bacteriile anaerobe.
In zonele cu cel mai curat aer, in natura, sunt prezenti circa 1000 de ioni negativi pe cetimetru cub.
Pentru a asigura lipsa oricarei griji si o eliminare completa a bacteriilor/mirosurilor neplacute, banda cu anioni produce cca. 5800 de ioni negativi pe centimetru patrat.
Astfel, pentru ca nu isi bazeaza activitatea pe compusi chimici de sinteza, LOVE MOON Anion nu are contraindicatii.
Singurele cazuri pentru care LOVE MOON Anion pot fi contraindicate, sunt cazurile in care persoana este predispusa la alergii.
Sfatul medicului este foarte important in aceste cazuri, deoarece medicul poate depista daca sensibilitatea respectiva poate permite sau nu utilizarea absorbantelor Winalite.
LOVE MOON Anion are efect profilactic si terapeutic in: inflamatii si dermatite; infectii cu bacterii de toate tipurile; candidoze, mancarimi, arsuri; infectii trompe uterine; scurgeri excesive; dismenoree, migrene; cancer de col uterin, etc. Semnificativ este faptul ca se pot folosi si de catre barbati, cu efecte benefice deosebite.
Cateva rezultate ale folosirii absorbantelor LOVE MOON Anion :

- Hemoroizi: durata utilizarii: 3-7 zile; numar absorbante: 7-30 buc

- Fisura anala: durata utilizarii: 7-30 zile; numar absorbante: 7-30 buc

- Eroziunea colului uterin: durata utilizarii: de la 20 de zile; numar absorbante: 21-42 buc

- Chist ovarian: durata utilizarii: de la 14 de zile; numar absorbante: de la 21buc

- Adenom de prostata; Prostatite: durata utilizarii: de la 1 luna; numar absorbante: de la 1 kit

- Miom uterin (pana la 12 saptamani): durata utilizarii: de la 4 luni; numar absorbante: de la 1 kit

- Fibromiom: durata utilizarii: de la 8 luni; numar absorbante: de la 2-3 kituri

- Endometrioza: durata utilizarii: de la 8 luni; numar absorbante: de la 2-3 kituri

- Herpes: durata utilizarii: 3 zile; numar absorbante: de la 9 buc



- Infectia cailor urinare: durata utilizarii: de la 1 luna; numar absorbante: de la 1/2 kit- Incontinenta urinara:

- copii: durata utilizarii: de la 2 saptamani; numar absorbante: 1/2 kit

- varstnici: durata utilizarii: de la 3 saptamani; numar absorbante: 1/2 kit

- Arsuri termice: durata utilizarii: 3 zile

- Prolaps vaginal: durata utilizarii: 7 zile cu 3 cm; numar absorbante: de la 20 buc

- Dismenoree, scurgeri excesive: durata utilizarii: de la 4 luni; numar absorbante: de la 1/2 kit

Testarea calitatii:
Testul 1: Protectia impotriva contaminarii secundare
Daca aveti la indemana pachetele in care sunt ambalate absorbantele, veti observa ca celelalte absorbante sunt in general invelite in folie de plastic ordinar iar pachetele odata deschise nu se mai pot resigila; aceasta lasa loc pentru contactul cu aer viciat, particule de praf, bacterii, ceea ce poate duce la contaminare. LOVE MOON sunt impachetate in folie de aluminiu folosit in industria alimentara, iar dupa deschidere veti observa ca pachetul se poate resigila.
Testul 2: Confortul tactil, sensibilitatea la atingere
Pentru ca la suprafata de contact cu pielea LOVE MOON Anion este realizat din bumbac premium (dublu absorbant), veti avea o senzatie mai placuta la atingere. Alte marci folosesc in cel mai bun caz un bumbac simplu iar in alte cazuri chiar fibre textile propice pentru cultura bacteriana.
Testul 3: Capacitatea de absorbtie
Alegeti cate un absorbant de la marcile concurente si asezati LOVE MOON Anion langa celelalte absorbante pe o masa sau alt loc plan. Amestecati colorantul alimentar cu cei cca. 200 ml. de apa. Injectati pe rand cate 50 ml. de apa cu colorant in toate absorbantele. Asteptati aproximativ un minut si apoi apasati cate un servetel de hartie pe suprafetele de contact cu pielea ale absorbantelor; o sa observati ca LOVE MOON lasa hartia uscata. Tot lichidul absorbit devine gel fara posibilitatea de a mai curge pe langa absorbant.
Astfel ca LOVE MOON asigura protectia aseptica si confort de-a lungul intregului ciclu de utilizare.

Pentru ca LOVE MOON Anion elimina in totalitate bacteriile (care genereaza disconfort fizic) si mirosurile neplacute, datorita actiunii tonice a ionilor negativi, dupa primele zile de utilizare, se remarca revenirea starii de buna dispozitie, de confort mental (dispar durerile de cap).
De asemenea acolo unde exista infectii sau boli se constata ameliorari ale simptomelor sau chiar eliminarea lor totala si revenirea starii de sanatate (oricum LOVE MOON Anion nu se substituie medicatiei, fiind un produs cu caracteristici profilactice si terapeutice dar nu un medicament.

Cum se face testul de sanatate?
Se ia betisorul cu vata si se ia secretie vaginala.
Se tamponeaza secretia pe testerul de hartie in zona colorata.
Se asteapta 1-2 min si se compara in zona grilei de control:
- zona I – normal
- zona II-III – putin inflamat
- zona III-IV – serios inflamat

AERISIT, CURAT, MEREU USCAT, CONFORTABIL – iata definitia absorbantelor LOVE MOON pe timpul utilizarii.
pt cei ce doresc sa devine reprezentanti ii rog sa-mi scrie la b_ally20@yahoo.com sau poate doar doriti sa folositi sa vedeti cum sunt...
B_ally20
Postat pe 11 Ianuarie 2010 21:58
buna! eu folosesc love moon si te sfatuiesc si pe tine sa incerci ...sunt bune
kudika100017
Postat pe 11 Ianuarie 2010 22:07
De la: kudika100017, la data 2010-01-11 22:07:07 buna! eu folosesc love moon si te sfatuiesc si pe tine sa incerci ...sunt bune


pe cine?
geo_xx
Postat pe 11 Ianuarie 2010 22:50
pe ea doar nu pe tine
kudika100017
Postat pe 15 Ianuarie 2010 21:03
pe ea doar nu pe tine
kudika100017
Postat pe 15 Ianuarie 2010 21:03
Si eu folosesc absorbantele LOVE MOON, si sunt foarte multumita.Merita sa incercati chiar sunt bune.
Daca vrea cineva sa incearca(sau vrea sa stie mai multe despre acest produs) din Targu Mures contactati-ma cseh_anita_kriszta@yahoo.com
cseh_anita
Postat pe 10 Februarie 2010 14:41
sunt de aceeasi parere cu tine. Nimic nu se compara cu aceste absorbante.
blondacrys
Postat pe 18 Martie 2010 17:45
:)))) nu stiu dc te mai enervezi...e clar ca nici nu stiu sa citeasca si maiu mult de atat tu le vb de absorbante din secolul 21 cand ele inca folosesc vata:)))
luciabogorodea
Postat pe 30 Noiembrie 2010 20:17
le-am incercat.sunt OK
kudika340335
Postat pe 14 Decembrie 2010 12:55
De la: luciabogorodea, la data 2010-11-30 20:17:22:)))) nu stiu dc te mai enervezi...e clar ca nici nu stiu sa citeasca si maiu mult de atat tu le vb de absorbante din secolul 21 cand ele inca folosesc vata:)))

:)) mi-a placut raspunsul tau! scurt si la obiect..
am vazut si eu ca-s foarte multe rautacioase pe aici, s-ar zice ca inca se cred la liceu (desi nu este exclus sa fie inca la liceu)
nu auzisem de tipul asta de absorbant pana acum si cum m-am saturat de porcariile de la always cred ca voi cauta si eu prin farmacii.
Mirela_t
Postat pe 18 Ianuarie 2011 21:30

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
CAFEA SI TIGARI 54 De la: iacinta 25 August 2009 08:29
o mica intrebare :) 4 De la: kudika001053 10 Iulie 2010 11:15
Papilomavirusul uman (HPV), 2 De la: Lexy87 6 Februarie 2009 17:43
sunt cam slabutza 17 De la: kudika081126 8 Februarie 2010 00:03
Solidaritate 2 De la: ilumax_76 23 Iulie 2011 14:38