Setari Cookie-uri

datimi va rog un sfat

Nu stiu ce sa mai fac! sincer am ajuns la capatull puterilor. Sunt cu sotul meu de 3 ani si in sept anul trecut am avut nunta si dupa nunta au inceput certurile care au devenit tot mai frecvente si mai violente pana aseara cand eu am spus stop! Vreau sa terminam si de aseara viata mea a devenit un calvar ma ameninta ca ma lasa fara servici ca o sa ma faca sa ajung ultimul om de pe pamant si ca o sa ma arate toata lumea dar nu mai suport cred ca inebunesc. datimi un sfat ce as putea face au am ales divortul voi ce ma sfatuiti? va rog mult
abyby68
Postat pe 21 Mai 2009 19:19
cum ai spus tu singurica.. divortu' e singura "scapare" sa zic asa...
ce te faci daca o sa dea si'n tine?
Diavolyta_
Postat pe 21 Mai 2009 19:22
Incearca sa faci niste intelegeri cu el. ...cumva niciunul din voi nu faceti concesii??Daca va iubiti o sa rezolvati problema,daca nu...NEXT!!! Viata e prea scurta sa traiesti nefericit... S-auzim de bine...
e_v_a
Postat pe 21 Mai 2009 19:27
intai incearca sa vorbesti cu el daca nu intelege byviata merge inainte
yumy
Postat pe 21 Mai 2009 20:31
De la: abyby68, la data 2009-05-21 19:19:42Nu stiu ce sa mai fac! sincer am ajuns la capatull puterilor. Sunt cu sotul meu de 3 ani si in sept anul trecut am avut nunta si dupa nunta au inceput certurile care au devenit tot mai frecvente si mai violente pana aseara cand eu am spus stop! Vreau sa terminam si de aseara viata mea a devenit un calvar ma ameninta ca ma lasa fara servici ca o sa ma faca sa ajung ultimul om de pe pamant si ca o sa ma arate toata lumea dar nu mai suport cred ca inebunesc. datimi un sfat ce as putea face au am ales divortul voi ce ma sfatuiti? va rog mult



Gandeste la rece si vezi cine si unde greseste , nu se poate ca asa dintr-odata sa inceapa certurile fara ca unul dintre voi sa fie vinovat.
Cand aflii motivul stai de vorba cu el si intreaba-l si pe el ce-si doreste , un om normal nu incepe sa-si ameninte in halul asta partenerul de viata ce dumnezeu , doar nu te-ai maritat de pe o zi pe alta sa zici ca nu-l cunosteai nu ?

Comunicarea e mama tuturor problemelor !
iris_4_ever
Postat pe 21 Mai 2009 21:09
ar trebui sa mai ne raspunda si tipa in cauza nu????
dani_pisi
Postat pe 18 Septembrie 2009 12:34
Poate ca intre timp si a rezolvat pb
amy21
Postat pe 20 Septembrie 2009 00:50
Mai fatao,eu iti spun ca o casnicie cind incepe cu batai si scandal pune-i capat imediat,ca nu exista cale de intoarcere.Pune punct si cautati zodia ta compatibila.Cine spune ca nu este adevarat greseste.Nu mai pierde timpul cu el,ca viata e scumpa si invata-te sa o pretuiesti,numai bine iti doresc.
Maris_29_vs_Ivoriana
Postat pe 20 Septembrie 2009 09:01
De la: abyby68, la data 2009-05-21 19:19:42Nu stiu ce sa mai fac! sincer am ajuns la capatull puterilor. Sunt cu sotul meu de 3 ani si in sept anul trecut am avut nunta si dupa nunta au inceput certurile care au devenit tot mai frecvente si mai violente pana aseara cand eu am spus stop! Vreau sa terminam si de aseara viata mea a devenit un calvar ma ameninta ca ma lasa fara servici ca o sa ma faca sa ajung ultimul om de pe pamant si ca o sa ma arate toata lumea dar nu mai suport cred ca inebunesc. datimi un sfat ce as putea face au am ales divortul voi ce ma sfatuiti? va rog mult

ti-ai facut si tu o imagine ideala a partenerului si acum dai cu capu' ... las-l in truda lui ...un divort costa 39 de lei fara implicatii ( te duci singura fara avocati ) si in doua luni esti free ... o sa vina in limba dupa tine dupa ce se trezeste ... da nah e prea taziu ... viata e prea scurta sa-ti pierzi vremea cu indivizi de genu' bafta!
Schatt
Postat pe 20 Septembrie 2009 10:05
Normal ca motive sunt daca incepe sa te bata .......are pe altcineva ...vorbeste cu el deschis si desparte/te de el .Aveti copii ??
Unica solutie e divortul !!!
pana nu vei incepe sa te obisnuiesti cu bataile !!!

kudika017877
Postat pe 20 Septembrie 2009 11:40
De la: abyby68, la data 2009-05-21 19:19:42Nu stiu ce sa mai fac! sincer am ajuns la capatull puterilor. Sunt cu sotul meu de 3 ani si in sept anul trecut am avut nunta si dupa nunta au inceput certurile care au devenit tot mai frecvente si mai violente pana aseara cand eu am spus stop! Vreau sa terminam si de aseara viata mea a devenit un calvar ma ameninta ca ma lasa fara servici ca o sa ma faca sa ajung ultimul om de pe pamant si ca o sa ma arate toata lumea dar nu mai suport cred ca inebunesc. datimi un sfat ce as putea face au am ales divortul voi ce ma sfatuiti? va rog mult


nasol ca dupa abia un an de casnicie au inceput astfel de probleme.... mai rau este ca si daca va impacati, ceva o sa se schimbe, nu va mai fi la fel, asta este clar! trist....... Ia atitudine, pentru ca asta nu este viata! Doar nu vrei sa traiesti tot asa de azi inainte....... Bine, asta spunem noi, dar ma gandesc si eu ca este greu.. sper sa ai puterea sa o faci, iar daca il ierti, macar sa fi sigura ca asta vrei!! Sper sa auzim de bine!!!
Lacra___
Postat pe 20 Septembrie 2009 11:45
atunci cind un barbat iti da o palma pt prima oara sa fi sigura ca o sa ti-o dea toata viata. barbatii sunt niste lasi atunci cind se simnt incoltiti aplica puterea fizica pt. iei nu sint in sare sa comunice sunt cam prosti de felu lor. dar in prvinta ta LASA-L o sa ai chin cu el iti spun nimic nu va mai fi la fel, mai bine lasal acum si o sa-ti treaca repede suferinta viata ie f frumoasa daca sti cum sa o iei , nu suferi pentruca nu are rost ,nu ie omul pt tine. succes si spunene si noua ce ai facut .ce decizie ai luat .
kudika065750
Postat pe 20 Septembrie 2009 12:29
Eu cred k el nu te iubeste daca a in ceput asa pune punct si divorteaza de el e cel mai bine.si daca te-a amenintat dute le politie alta cale de scapare nu e.
Tu esti o fata foarte frumoasa si tana. El nu te merita pe tine dar o sa si dea seama mai tarziu ai sa vezi.mult norc si curaji nu te lasa batuta.
kudika046365
Postat pe 20 Septembrie 2009 13:54
De la: abyby68, la data 2009-05-21 19:19:42Nu stiu ce sa mai fac! sincer am ajuns la capatull puterilor. Sunt cu sotul meu de 3 ani si in sept anul trecut am avut nunta si dupa nunta au inceput certurile care au devenit tot mai frecvente si mai violente pana aseara cand eu am spus stop! Vreau sa terminam si de aseara viata mea a devenit un calvar ma ameninta ca ma lasa fara servici ca o sa ma faca sa ajung ultimul om de pe pamant si ca o sa ma arate toata lumea dar nu mai suport cred ca inebunesc. datimi un sfat ce as putea face au am ales divortul voi ce ma sfatuiti? va rog mult



stii vorba aia "de ce tie frica nu scapi", asa ca cel mai bine ar fi sa il infrunti si sa divortezi.
prin amenintari el incearca sa te faca dependenta de el si asta e cel mai grav lucru care se poate intampla.
Divorteaza! Ce mai astepti, sa dea in tine?
Aphrodite
Postat pe 20 Septembrie 2009 15:30
De la: kudika027522, la data 2009-09-20 09:01:36Mai fatao,eu iti spun ca o casnicie cind incepe cu batai si scandal pune-i capat imediat,ca nu exista cale de intoarcere.Pune punct si cautati zodia ta compatibila.Cine spune ca nu este adevarat greseste.Nu mai pierde timpul cu el,ca viata e scumpa si invata-te sa o pretuiesti,numai bine iti doresc.

se intampla uneori sa inceapa bine si dupa 2-3 ani sa inceapa scandalurile si poate si bataile , mai exista cale de intoarcere????
dani_pisi
Postat pe 21 Septembrie 2009 10:36
Dupa parerea mea este cea mai buna solutie sa divortezi...ai accepta ca acest barbat sa dea in tine?mi se pare un lucru necugetat si asta demonstreaza ca nu este deloc barbat...amenintari majoritatea barbatiilor zic...stai linistita incearca sa te calmezi si daca pune ceva in practica dintre amanintarile lui denunta-l la politie..si cu asta ii demonstrezi ca nu iti e frica de el...eu ca femeie nu as suporta un astfel de barbat nici dupa anii de casnicie..gandeste-te bine este doar alegerea ta!!
Raluka346
Postat pe 22 Septembrie 2009 14:51
Viata este numai una trebuie traita frumos ,lasa totul si mergi inainte , tu poti cel mai bine sa-ti faci ordine.UITA SI NU IERTA
micutza_inima
Postat pe 26 Noiembrie 2009 16:50
Nu e bine daca asa repede au inceput neintelegerile, problema se pune de la ce? Refuz sa cred ca instantaneu se naste violenta trebuie sa existe o motivatie. nu te grabi cu divortu poate fi o decizie luata in graba pe care s-o regretati amandoi mai tarziu, cadeti de comun-acord sa luati o mica pauza in casnicie , separandu-va si atunci spiritele se vor calma poate! Numai dupa aceea puteti trage linie si o sa vedeti daca mergeti sau nu mai departe!
lavinia77
Postat pe 27 Noiembrie 2009 19:42

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
imi tremura capul cand am emotii puternice... 40 De la: kudika_1043835 22 Septembrie 2022 01:44
ameteala,rau dintr-o data,cadere. 17 De la: dragalasa_g 18 August 2012 18:08
Am nevoie de sfaturi.... 2 De la: Lexxya 29 Ianuarie 2009 21:25
Salina Timisoara 1 De la: Salina_SUSESI_Timisoara 21 Februarie 2010 15:53
Vindecare prin gindire sau cauzele subtile ale bolilor 1 De la: camelia_vlad 18 Octombrie 2009 21:14