Setari Cookie-uri

inselata sau nu ?

este pentru prima data cand imi deschid sufletul in fata unor persoane pe care nu le cunosc , dar simt ca trebuie sa spun ce mi s-a intamplat ca sa ma ajutati cu un sfat . sunt casatorita de 6 luni si saptamana acesta am descoperit in telefonul sotului meu , pe care il iubeam si inca il iubesc cu toata fiinta mea , un mesaj catre o " domnisoara " pe care o cunoastea mai de mult . I-am cerut sa-mi explice ce este cu acel sms , dar fiind plecat afara din tara ( pentru a rezolva o problema la fostul loc de munca ) , nu mi-a spus decat ca nu era truimis in numele lui si ca ma iubeste si ca a renuntat la o viata de celibatr in Italia pentru a forma o familie alaturi de mine ... nu m-a convins cu asta dar il iubesc si nu vreau sa ma calce in picioare ... Dati-mi un sfat va rog ...
adienutza81
Postat pe 29 Martie 2009 14:05
nu te mai uita in telefonul lui alta data...!!! si crede-l,ca daca nu ai incredere in ceea ce face sau ce spune el,o sa ai toata viata zbuciumata de ganduri dintr-astea....
silviu_m74
Postat pe 29 Martie 2009 14:10
Asta e tot? Ai gasit un sms in telefonul lui (chiar! ce-ai cautat in telefonul lui? ) si te simti deja inselata si calcata in picioare? Hm! Nu dau prea mult timp casniciei asteia...
Draga mea, s-a casatorit cu tine, nu a facut juramant de mutzenie la manastirea dintr-o piatra... normal ca mai vorbeste si cu alte persoane - de acelasi sex sau sex opus... Care-i problema?
Ce zice mesajul ala, pana la urma?
Dor_a
Postat pe 29 Martie 2009 14:11
De la: silviu_m74, la data 2009-03-29 14:10:39nu te mai uita in telefonul lui alta data...!!! si crede-l,ca daca nu ai incredere in ceea ce face sau ce spune el,o sa ai toata viata zbuciumata de ganduri dintr-astea....


Care toata viata? Pai sa stea cineva cu ochii in telefonul meu si cu gura pe mine asa, ma duc unde vad cu ochii, Doamne-iarta-ma!
Pai ce, ma marit sau intru la puscarie?
Dor_a
Postat pe 29 Martie 2009 14:14
mesajul era din partea lui catre o domnisoara care l-a ajutat sa-si ia biletul pana in italia ... telefonul mi l-a lasat mie .... iar asa curioase cum sunt femeile am cautat la rubrica mesaje ...si imi pare rau ca am facut asta .Poate ca ar fi trebuit sa caut cand ii inapoiam telefonul ...el ar fi fost langa mine si am fi putut discuta problema fata in fata nu prin telefon
adienutza81
Postat pe 29 Martie 2009 14:17
decat sa ne batem capul cu asta,haideti sa facem ceva ca sa putem trai mai bine.... www.solutiidecriza.com vedeti filmuletul din mijlocul paginii
silviu_m74
Postat pe 29 Martie 2009 14:21
deci in mesaj scria ca ar vrea sa se intalneasca intr-un cadru intim , sa serveasca ceva si apoi sa aiba timp doar pentru ei , sa caute ea locul acesta ...
Ziua in care ar fi trebuit sa se intalneasca era una de vineri ( asta rezulta din mesajele , pentru ca nu a fost doar un mesaj ) insa el in acea zi s-a intalnit cu nasa , apoi s-a dus la mama sa si restul timpului pana la 6 a fost in compania lui nasu ... Ce-as putea sa cred ?
adienutza81
Postat pe 29 Martie 2009 14:23
si de ce atata tam-tam?!
un mesaj..probabil de multumire...ce va mai place sa creati probleme acolo unde nu sunt
coffeeta
Postat pe 29 Martie 2009 14:24
Cofffyyy! 'Neatza la fetitza frumoasa! (mai pe la pranz, asa )
Dor_a
Postat pe 29 Martie 2009 15:47
De la: Dor_a, la data 2009-03-29 15:47:38Cofffyyy! 'Neatza la fetitza frumoasa! (mai pe la pranz, asa )

ma gandeam yo ca p-acilea ma pupai
coffeeta
Postat pe 29 Martie 2009 16:22
Scumpo,asteapta-l sa vina nu mai dezgrupa mortii si urmareste cat de des se intalneste cu NASA .S-au vazut multe relatii nas-fina sau nasa-fin.Daca nu isi tine podoaba in pantaloni o sa stii cand sa rupi relatia.Oricine are drptul la a doua sansa.
anghelescuadriana
Postat pe 30 Martie 2009 09:36
nu cred k iti poate spune cineva de aici dak ai fost inselata sau nu...in primul rand incearca sa te bazezi pe incredere si pe sentimentele reale dintre voi 2...dak el nu sa schimbat fata de tine atunci de ce sa-ti bati capu aiurea?? si nu uita k o femeie care tot isi banuieste sotu de una alta pana la urma nu face altceva decat sa-l impinga in bratele alteia....ai grija, multa bafta
bruneagra25
Postat pe 30 Martie 2009 10:24
Parerea mea,sincer,este ca ai fost inselata!EL NU a fost acasa,si-a aranjat un "alibi",apoi...trebuie sa existe o explicatie a mesajului...nu era asa de nevinovat...mie mi se pare extrem de clar...ca sa nu mai spun ca tot tu afirmi ca nu era doar unul...si mai e o intrebare...DE CE EL NU A STERS MESAJELE DUPA CE LE_A EXPEDIAT??
dcd
Postat pe 12 Mai 2009 12:34
scuza ma daca sunt transanta ,,,
scuzele lui sunt penibile.si eu sunt de parere ca nu a fost sincer si de acum nu ai de ales decat sa stai sa vezi cum o sa decurga totul.cert este ca ar trebui sa nu ii mai scoti okii,ptr ca el deja are ceva ce este in neregula din mom ce a aparut acel mesaj. si u nu faci decat sa pi spirt pe rana .
fii mai rece si dovedeste-i ca esti puterniok..si ca nu te cobori la fufele lui:) astfl el se va intreba ..in mod evident cum de dai dovada de o asa relaxare si il vei pune pe ganduri.eu nu am fost inselata niciodata .toti barbatii cu care am stat , 4 la nr ..ma terorizau cu iubirea si ajunsesera sa nu mai suporte alte femei pur si simmplu.de ce ? ptr ca mereu am fost sunt si voi fio sigura pe mine si ma bucur knd cineva ma tradeaza ..astept sa o faca parca , ptr ca numai eu am de castigat . sa elimin un intrus sau o intrusa..in nici un caz nu eu pierd.ci el sau ea.
Asadar, ca si femeie maritata , nu ai cum sa mai faci ceva decat sa te complaci asa.daca iti era iubit cu siguranta ar fi zburat din peisaj .
nu sta dupa nimeni.;)
kudika012429
Postat pe 12 Mai 2009 12:48
De la: coffeeta, la data 2009-03-29 14:24:20si de ce atata tam-tam?!
un mesaj..probabil de multumire...ce va mai place sa creati probleme acolo unde nu sunt


cum sa nu isi faca probleme ?
sa treaaca asa si sa refuze sa vada anumite situatii? de ce?
din bun simt? daca se respecta pe ea pune piciorul in prag ..maine poimaine se trezeste ca sotul ei isi trimite mesaje d fata cu dansa...
e luata de fraiera la faza asta . treb sa reactioneze.barbatii ti-i educi,de la bun inceput.daca nu ii faci sa zboare ;) succes mult ii doresc oricum..
kudika012429
Postat pe 12 Mai 2009 12:53
De la: adienutza81, la data 2009-03-29 14:23:43deci in mesaj scria ca ar vrea sa se intalneasca intr-un cadru intim , sa serveasca ceva si apoi sa aiba timp doar pentru ei , sa caute ea locul acesta ...
Ziua in care ar fi trebuit sa se intalneasca era una de vineri ( asta rezulta din mesajele , pentru ca nu a fost doar un mesaj ) insa el in acea zi s-a intalnit cu nasa , apoi s-a dus la mama sa si restul timpului pana la 6 a fost in compania lui nasu ... Ce-as putea sa cred ?


si inka o chestie scumpo...tine minte...cu cat esti mai rea cu atat te iubeste mai tare..rea adik dura ..realista ..nu draguta;) bafta !:)
kudika012429
Postat pe 12 Mai 2009 13:01
De la: kudika012429, la data 2009-05-12 12:48:40scuza ma daca sunt transanta ,,,
scuzele lui sunt penibile.si eu sunt de parere ca nu a fost sincer si de acum nu ai de ales decat sa stai sa vezi cum o sa decurga totul.cert este ca ar trebui sa nu ii mai scoti okii,ptr ca el deja are ceva ce este in neregula din mom ce a aparut acel mesaj. si u nu faci decat sa pi spirt pe rana .
fii mai rece si dovedeste-i ca esti puterniok..si ca nu te cobori la fufele lui:) astfl el se va intreba ..in mod evident cum de dai dovada de o asa relaxare si il vei pune pe ganduri.eu nu am fost inselata niciodata .toti barbatii cu care am stat , 4 la nr ..ma terorizau cu iubirea si ajunsesera sa nu mai suporte alte femei pur si simmplu.de ce ? ptr ca mereu am fost sunt si voi fio sigura pe mine si ma bucur knd cineva ma tradeaza ..astept sa o faca parca , ptr ca numai eu am de castigat . sa elimin un intrus sau o intrusa..in nici un caz nu eu pierd.ci el sau ea.
Asadar, ca si femeie maritata , nu ai cum sa mai faci ceva decat sa te complaci asa.daca iti era iubit cu siguranta ar fi zburat din peisaj .
nu sta dupa nimeni.;)

esti sigura k nu ai fost inselata niciodata??? nu baga mana in foc pt k nu poti sti de ce sunt capabili barbatii!!!
bruneagra25
Postat pe 12 Mai 2009 15:22
niciodata nu spune niciodata ..asa este.eu consider ca nu.;))
kudika012429
Postat pe 12 Mai 2009 17:05
buna parerea mea e sa vorbesti cu el cu calm fara sa ii reprosezi ceva. Il rogi sa iti explice ce e cu acel mesaj si asa va veti lamuri. Iar in ceea ce priveste privitul in telefonul lui nu e frumos dar e sanatos. De multe ori barbatiin au impresia ca dak se intalnesc cu diferite femei nu e ceva asa gravdar totusi ce e mult strica. Eu apreciez f mult sinceritatea si ma bucur ca prietenul meu a inteles asta. Cheia unei relatii frumoase si de durata este sinceritatea. bafta
hannes
Postat pe 24 Iunie 2009 09:26
De la: adienutza81, la data 2009-03-29 14:05:20este pentru prima data cand imi deschid sufletul in fata unor persoane pe care nu le cunosc , dar simt ca trebuie sa spun ce mi s-a intamplat ca sa ma ajutati cu un sfat . sunt casatorita de 6 luni si saptamana acesta am descoperit in telefonul sotului meu , pe care il iubeam si inca il iubesc cu toata fiinta mea , un mesaj catre o " domnisoara " pe care o cunoastea mai de mult . I-am cerut sa-mi explice ce este cu acel sms , dar fiind plecat afara din tara ( pentru a rezolva o problema la fostul loc de munca ) , nu mi-a spus decat ca nu era truimis in numele lui si ca ma iubeste si ca a renuntat la o viata de celibatr in Italia pentru a forma o familie alaturi de mine ... nu m-a convins cu asta dar il iubesc si nu vreau sa ma calce in picioare ... Dati-mi un sfat va rog ...

In casatorie se pune problema cum sa treci peste inselare si cat de usor o poti face.. a fi inselata in casatorie este un lucru inevitabil.... ca te inseala acum sau peste 15 ani trebuie sa fii pregatita sa il iubesti si sa il ierti chiar daca......
Baiat_Rezervat
Postat pe 24 Iunie 2009 20:28


"ca te inseala acum sau peste 15 ani trebuie sa fii pregatita sa il iubesti si sa il ierti "

Sigur ca da. Tu ti-ai putea ierta sotia? Si apoi , ca sa poti ierta depinde de muuuulti factori. N-am gandit niciodata asa. A insela inseamna in primul rand a minti. Minciuna atrage neincredere .... ruptura.
Se pot gasi si alte solutii.



valita76
Postat pe 24 Iunie 2009 20:44
De la: dcd, la data 2009-05-12 12:34:30 Parerea mea,sincer,este ca ai fost inselata!EL NU a fost acasa,si-a aranjat un "alibi",apoi...trebuie sa existe o explicatie a mesajului...nu era asa de nevinovat...mie mi se pare extrem de clar...ca sa nu mai spun ca tot tu afirmi ca nu era doar unul...si mai e o intrebare...DE CE EL NU A STERS MESAJELE DUPA CE LE_A EXPEDIAT??


Si eu cred la fel.
lonely_soul
Postat pe 24 Iunie 2009 20:46
De la: valita76, la data 2009-06-24 20:44:27

"ca te inseala acum sau peste 15 ani trebuie sa fii pregatita sa il iubesti si sa il ierti "

Sigur ca da. Tu ti-ai putea ierta sotia? Si apoi , ca sa poti ierta depinde de muuuulti factori. N-am gandit niciodata asa. A insela inseamna in primul rand a minti. Minciuna atrage neincredere .... ruptura.
Se pot gasi si alte solutii.




minciuna si inselatoria este un rau gradual adica are mai multe etape... de la neplacut pana la imposibil sau extra sau ultra neplacut..... a te despartii nu este o solutie deoarece atrage dupa ea un rau si mai mare......daca te recasatoresti atunci cand vei fi dinou inselata vei acumula un numar de doua inselari deci raul creste si devine insuportabil asa ca mai bine te obisnuiesti sa fi inselat numai de unica si aceeasi persoana adica primul sot... este mai usor de trecut cu vederea......
Baiat_Rezervat
Postat pe 24 Iunie 2009 20:53
De la: Baiat_Rezervat, la data 2009-06-24 20:53:06
De la: valita76, la data 2009-06-24 20:44:27

"ca te inseala acum sau peste 15 ani trebuie sa fii pregatita sa il iubesti si sa il ierti "

Sigur ca da. Tu ti-ai putea ierta sotia? Si apoi , ca sa poti ierta depinde de muuuulti factori. N-am gandit niciodata asa. A insela inseamna in primul rand a minti. Minciuna atrage neincredere .... ruptura.
Se pot gasi si alte solutii.




minciuna si inselatoria este un rau gradual adica are mai multe etape... de la neplacut pana la imposibil sau extra sau ultra neplacut..... a te despartii nu este o solutie deoarece atrage dupa ea un rau si mai mare......daca te recasatoresti atunci cand vei fi dinou inselata vei acumula un numar de doua inselari deci raul creste si devine insuportabil asa ca mai bine te obisnuiesti sa fi inselat numai de unica si aceeasi persoana adica primul sot... este mai usor de trecut cu vederea......



valita76
Postat pe 25 Iunie 2009 10:33
"mai bine te obisnuiesti sa fi inselat numai de unica si aceeasi persoana "

Tu, ca barbat, poti sa faci acest lucru? Poti sa te obisnuiesti cu ideea ca vei fi inselat si-o vei ierta ? Poti?
valita76
Postat pe 25 Iunie 2009 10:48
Sansele ca un barbat sa-si insele partenera sunt de 99%, pe cand sansele ca o femeie sa-si tradeze iubitul sunt minime.
Unele femei isi accepta soarta, altele nu. Eu nu mi-as permite sa fiu bataia de joc a unui oarecare.
Madalina2808
Postat pe 25 Iunie 2009 10:59
De la: Madalina2808, la data 2009-06-25 10:59:36Sansele ca un barbat sa-si insele partenera sunt de 99%, pe cand sansele ca o femeie sa-si tradeze iubitul sunt minime.
Unele femei isi accepta soarta, altele nu. Eu nu mi-as permite sa fiu bataia de joc a unui oarecare.


Madalina, uita-te in jur, atent, vei observa ca estimarile tale sunt total gresite. Sincer.
valita76
Postat pe 25 Iunie 2009 11:05
daca as sti ca sunt inselata, i-as propune doua variante: despartirea sau viata libertina pentru amandoi, in care fiecare sa faca ce vrea cu cine vrea. tu ce ai alege?
Madalina2808
Postat pe 25 Iunie 2009 11:12

Eu consider ca hotul neprins e negustor cinstit. Daca este atat de istet incat sa se poarte exemplar acasa, sa nu simt si sa nu aflu, e ok, daca aflu, inseamna ca ori e prea prost ori ca nu-i mai pasa de ceea ce simt si considera ca nu are nimic de pierdut caz in care nu vad de ce sa iert si pentru ce sa lupt.
Viata libertina nu se potriveste oricui, mie cel putin nu, nu m-ar incalzi cu nimic sa stiu ca pot avea orice alt barbat, cand eu il vreau si-l doresc doar pe el.

As divorta de el si mi l-as face amant.
valita76
Postat pe 25 Iunie 2009 11:37
CIND VINE ACASA STATI DE VORBA SI CLARIFICATI...SAU SUNA LA NUMARUL CU MESAJUL VEZI CINE ESTE
pamela_1
Postat pe 25 Iunie 2009 11:42

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Parul din nas 8 De la: wella 1 Mai 2009 12:38
SExul in 3.... 203 De la: dulcyka 21 Septembrie 2009 19:54
o nelamurie cine imi poate da niste explicatii 37 De la: perfect_green23 2 Aprilie 2011 23:23
sa-l mai astept? 9 De la: Corina1205 1 Mai 2010 18:44
hai sa vorbim si de baieti!!!la ce sunt buni????ne folosim de ei??? 58 De la: yumalai 22 August 2009 09:10