Setari Cookie-uri

help pls

...am tot citit toate mesajele postate pe acest forum despre epilarea cu ceara si am vrut sa incerc si eu sa vad cum e cak m-am saturat de lama si de creme epilatoare care nu sunt bune de nimica....mi-am cumparat benzi cu ceara depilatoare la rece si am incercat sa o folosesc cum scrie la instructiuni...problema k nu mi-a luat firele de par si am ramas si cu ceara pe picioare...ce as putea face sa scap de ea daca mai incerc sa folosesc???
inger_alb
Postat pe 29 Martie 2009 19:39
Buna, Si eu am patit la fel. Ideea e sa tragi foarte repede de banda ca sa nu ramai cu ceara. Daca totusi ramane, scapi usor de ea cu un disc demachiant pe care ai pus ulei de corp. Sper sa mearga si la tine!
mihaela03
Postat pe 29 Martie 2009 22:43
De la: inger_alb, la data 2009-03-29 19:39:24 ...am tot citit toate mesajele postate pe acest forum despre epilarea cu ceara si am vrut sa incerc si eu sa vad cum e cak m-am saturat de lama si de creme epilatoare care nu sunt bune de nimica....mi-am cumparat benzi cu ceara depilatoare la rece si am incercat sa o folosesc cum scrie la instructiuni...problema k nu mi-a luat firele de par si am ramas si cu ceara pe picioare...ce as putea face sa scap de ea daca mai incerc sa folosesc???


Ceara la rece??Incearca sa cureti cu cu ulei (de masline ).
Nu toate benzile cu ceara la rece sunt bune,,,Foloseste din cele bune ,care le vezi prin reclame la tv ,chiar daca sunt mai scumpute...
ella_c
Postat pe 29 Martie 2009 22:48
cel mai bine ar fi fost ca pt primul epilat sa fi mers la un salon ... pt epilat cu ceara clasica...apoi sa incerci ceara la rece acasa
_oktober_
Postat pe 29 Martie 2009 23:46
De la: inger_alb, la data 2009-03-29 19:39:24 ...am tot citit toate mesajele postate pe acest forum despre epilarea cu ceara si am vrut sa incerc si eu sa vad cum e cak m-am saturat de lama si de creme epilatoare care nu sunt bune de nimica....mi-am cumparat benzi cu ceara depilatoare la rece si am incercat sa o folosesc cum scrie la instructiuni...problema k nu mi-a luat firele de par si am ramas si cu ceara pe picioare...ce as putea face sa scap de ea daca mai incerc sa folosesc???
iocriss
Postat pe 19 August 2009 00:26
De la: inger_alb, la data 2009-03-29 19:39:24 ...am tot citit toate mesajele postate pe acest forum despre epilarea cu ceara si am vrut sa incerc si eu sa vad cum e cak m-am saturat de lama si de creme epilatoare care nu sunt bune de nimica....mi-am cumparat benzi cu ceara depilatoare la rece si am incercat sa o folosesc cum scrie la instructiuni...problema k nu mi-a luat firele de par si am ramas si cu ceara pe picioare...ce as putea face sa scap de ea daca mai incerc sa folosesc???


Un epilator functioneaza cel mai bine la mine, de la ceara si de la lame m-am iritat; iar cremele sunt toxice. Cumapara-ti un Braun:D
iocriss
Postat pe 19 August 2009 00:27
Te dai cu ulei de corp!
Insa pentru inceput, primele dati, eu te sfatuiesc sa mergi la un salon si sa te epilezi cu ceara traditionala.
Raluca_SA
Postat pe 21 Octombrie 2009 00:36

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cerere 2 De la: kdroussi 25 Noiembrie 2010 12:53
epilarea inghinala 24 De la: Oneri 17 Februarie 2012 00:59
EPILAT INGHINAL DUPA MENSTRUATIE 2 De la: kudika514482 9 Iulie 2012 11:50
salon epilare ceara 13 De la: ciprryenutza 19 Octombrie 2011 01:11
Epilare definitiva cu IPL in Oradea 6 De la: gamara 4 Mai 2012 12:33