help pls

Voteaza:

Fosta membra Kudika.ro
...am tot citit toate mesajele postate pe acest forum despre epilarea cu ceara si am vrut sa incerc si eu sa vad cum e cak m-am saturat de lama si de creme epilatoare care nu sunt bune de nimica....mi-am cumparat benzi cu ceara depilatoare la rece si am incercat sa o folosesc cum scrie la instructiuni...problema k nu mi-a luat firele de par si am ramas si cu ceara pe picioare...ce as putea face sa scap de ea daca mai incerc sa folosesc???
Raporteaza abuz de limbaj
mihaela03 Avatarul lui mihaela03

3 mesaje
Oras: bucuresti

Buna, Si eu am patit la fel. Ideea e sa tragi foarte repede de banda ca sa nu ramai cu ceara. Daca totusi ramane, scapi usor de ea cu un disc demachiant pe care ai pus ulei de corp. Sper sa mearga si la tine!
Fosta membra Kudika.ro
De la: inger_alb, la data 2009-03-29 19:39:24 ...am tot citit toate mesajele postate pe acest forum despre epilarea cu ceara si am vrut sa incerc si eu sa vad cum e cak m-am saturat de lama si de creme epilatoare care nu sunt bune de nimica....mi-am cumparat benzi cu ceara depilatoare la rece si am incercat sa o folosesc cum scrie la instructiuni...problema k nu mi-a luat firele de par si am ramas si cu ceara pe picioare...ce as putea face sa scap de ea daca mai incerc sa folosesc???

Ceara la rece??Incearca sa cureti cu cu ulei (de masline ).
Nu toate benzile cu ceara la rece sunt bune,,,Foloseste din cele bune ,care le vezi prin reclame la tv ,chiar daca sunt mai scumpute...
Placerea se poate sprijini pe iluzie, fericirea insa se intemeiaza pe adevar. (Chamfort )
_oktober_ Avatarul lui _oktober_

7593 mesaje
Oras: arad

cel mai bine ar fi fost ca pt primul epilat sa fi mers la un salon ... pt epilat cu ceara clasica...apoi sa incerci ceara la rece acasa
iocriss Avatarul lui iocriss

9 mesaje

De la: inger_alb, la data 2009-03-29 19:39:24 ...am tot citit toate mesajele postate pe acest forum despre epilarea cu ceara si am vrut sa incerc si eu sa vad cum e cak m-am saturat de lama si de creme epilatoare care nu sunt bune de nimica....mi-am cumparat benzi cu ceara depilatoare la rece si am incercat sa o folosesc cum scrie la instructiuni...problema k nu mi-a luat firele de par si am ramas si cu ceara pe picioare...ce as putea face sa scap de ea daca mai incerc sa folosesc???
iocriss Avatarul lui iocriss

9 mesaje

Un epilator functioneaza cel mai bine la mine, de la ceara si de la lame m-am iritat; iar cremele sunt toxice. Cumapara-ti un Braun:D
Raluca_SA Avatarul lui Raluca_SA

114 mesaje
Oras: tulcea

Te dai cu ulei de corp!
Insa pentru inceput, primele dati, eu te sfatuiesc sa mergi la un salon si sa te epilezi cu ceara traditionala.