Setari Cookie-uri

heeeelllpppp nu mai suport atata par!

stiti cat de repede imi creste mie parul cand ma epilez cu lama? peste noapte!!!!!!!! nu mai suport, nu stiu ce sa fac! nici cu ceara nu pot sa ma fac pentru ca mi-e rusine sa ma vada iubitul meu cand creste
BuzBuz
Postat pe 24 Iunie 2008 14:37
E normal sa creasca peste noapte. Si e foarte incomod si inestetic pentru ca inteapa si irita.
Citeste ce am scris eu in epilatul inghinal, ca sa nu repet si aici.
Daca ai rabdare, sa stii ca e o solutie foarte buna. Pielea ramane ok, neiritata si fara par mult timp...
ankanca88
Postat pe 26 Iunie 2008 16:21
Corect , este normal sa creasca foarte repede cu lama.la fel de repede creste daca folosesti creme depilatoare.Multe femei se epileaza cu ceara , si doar locuiesc cu iubitii sau sotii deci nu vad de ce iti este atat de mare rusine , doar nu putem sa stam toata cu lama zilnic sa ne radem pentru ca locuim cu barbati.Atentie , cu lama parul se indeseste mai mult

Postat pe 4 Iulie 2008 23:38
Lama sux big time ! Fetelor, nu va mai epilati cu lama, nu este eficient ! Face mai mult rau decat bine...parerea mea...
Lydiah
Postat pe 8 Iulie 2008 03:13
Lama ? No way . Eu folosesc epilatorul si o saptamana nu am nicio treaba .. E vrajeala ca nu-ti creste parul vreo 3-4 saptamani .. da' de unde .. dar e bine si asa .

Postat pe 9 Iulie 2008 15:01

Postat pe 24 Iulie 2008 14:01
Iti recomand ceara sau aparat...creste mult mai greu,si in schimb se rareste...

Cu lama e cea mai mare prostie nu face altceva decat sa indeseasca firul de par si sa il intareasca in piele

Dar mai exista o mik pb...faptul ca atunci cand apelam la ceara sau aparat..parul trebuie lasat sa creasca...





concluzie? e greu..e f greu privind aspectul asta sa fii fataaa
SimplePlan
Postat pe 25 Iulie 2008 03:51
Sunt creme cu baza vegetala pe care aplicandu-le dupa ce te-ai epilat intr-un mod ce extrage radacina parului contribuie la rarirea acestuia si la aparitia lui tardiva (de aceea e super pe timp de vara ) .Sunt convinsa ca se distribuie si in Romania . Intreaba la farmacii .O utilizare de aproximativ 6 luni a produsului duce la disparitia irevocabila a parului in procent de 50-60 % . Unii prefera laserul , altii aceste creme .Ma refer la cei ce doresc cu adevarat rezultate .

Postat pe 25 Iulie 2008 04:15
eu nu mai suport.nu mai vrau par nu nu nu nu daca laserul nu ar afecta cu nimic organismul as fi prima.mam interesat peste tot de laser si nu chiar ok.
rusulica_mica
Postat pe 26 Iulie 2008 18:05
Da ce numai laserul afecteaza organismul ? In timpurile astea si rosiiler afecteaza sanatatea omului ca au urme de pesticide :)))) Si oxigenul ca-i plin de particule de metale grele de la combustibilul masinilor ......

Postat pe 26 Iulie 2008 19:32
Si cum se numesc aceste creme vegetale, sau macar cine le produce sa cautam si noi. Eu folosesc aparatul, creste in 1-2 saptamani, dar ma deranjeaza foarte tare ca mai cresc fire de par sub piele, iar acestea lasa semne inestetice. As vrea sa stiu ce creme sunt acelea, poate dau rezultate!!!
mikha3la
Postat pe 7 August 2008 10:38
De ce nu incercati epilarea definitiva??Nu este chiar asa scump precum crede lumea si intradevar firele de par ce sunt active in momentul in care faci tratamentul dispar in proportie de 90% dupa cateva sedinte.
wwww.epilaredefinitiva.com
sweetgirll
Postat pe 21 August 2008 13:30
Lama e cea mai proasta alegere... cea mai buna e ceara creste si greu chiar si crema e buna numai ca parul creste la fel de rpd ca si cu lama

Postat pe 6 Septembrie 2008 19:19
ai zis k dak te faci cu ceara tie rusine sa te vada iubitul tau knd creste...dar dak te faci cu ceara nu creste la fel de repede k atunci knd te faci cu lama....
ave_alexu
Postat pe 12 Septembrie 2008 20:58
Cu lama termini rpd intradevar si nu doare insa cand iei cu ceara trece o perioada!!

Postat pe 14 Septembrie 2008 11:18
sa lamurim o treaba, cand te faci cu lama/ cu crema nu te epilezi, ci doar tai parul ce se afla la suprafata pielii,,numestel "tuns" daca vrei....
e normal sa apara peste noapte pt ca indepartezi firul doar in rpoportia in care ai acces la el, dar sub stratul de piele se afla tot fir de par cu radacina,,,si el creste,,,ca altceva nu stie sa faca,,,asta e scopul lui sa se faca mare

foloseste o metoda care sa indeparteze radacina ceara/aparat,,,astfel vei abea picioare fine mai multa vreme
aricica_pogonica
Postat pe 9 Noiembrie 2008 23:42
mai ai si varianta de epilare definitiva e mult mai scumpa decat lama dar macar nu ai dureri de cap
acuma u informeaza-te si alege solutia care te ajuta cel mai mult sa fii hapyy
bestiuitza
Postat pe 9 Noiembrie 2008 23:46
Parul e ca omul,da-i cu vitriol si-si ia zborul!
alefbeit
Postat pe 22 Noiembrie 2008 00:33
sa-ntelegem ca tu te epilezi cu acid sulfuric? in ce zona?
googoodoll
Postat pe 22 Noiembrie 2008 00:40
pe "ciocoflender" ... sau si mai bine pe cap....(ambele)
dandanaua_reloaded
Postat pe 23 Noiembrie 2008 13:45
salutare. am si eu o pb. suport sa ma fac cu aparatulde epilat la axila dar nu suport pe picioare si nici inghinal. de ce oare?
mylove21kiss
Postat pe 28 Noiembrie 2008 22:29
sper ca ati auzit toate ca epilarea definitiva nu e chiar asa de definitiva...nu?in afara romaniei nu mai au voie sa spuna asta in reclame.epilarea definitiva este de fapt ceva care intr adevar te ajuta sa scapi de parul nedorit dar numai pentru cativa ani.asta in cazurile fericite.se poate intampla totusi sa ti creasca par si dupa 6 luni.am citit despre astfel de cazuri,
elisa_me
Postat pe 29 Noiembrie 2008 23:16
Incearca cu banane! Bananul si parul sunt incompatibile. Niciodata cu marul, aici exista complementaritate. Totusi, unor barbati le plac blanoasele, cine stie?
alefbeit
Postat pe 30 Noiembrie 2008 19:57
De la: Marinela1989, la data 2008-07-25 04:15:55Sunt creme cu baza vegetala pe care aplicandu-le dupa ce te-ai epilat intr-un mod ce extrage radacina parului contribuie la rarirea acestuia si la aparitia lui tardiva (de aceea e super pe timp de vara ) .Sunt convinsa ca se distribuie si in Romania . Intreaba la farmacii .O utilizare de aproximativ 6 luni a produsului duce la disparitia irevocabila a parului in procent de 50-60 % . Unii prefera laserul , altii aceste creme .Ma refer la cei ce doresc cu adevarat rezultate .


sal,

te rog sa-mi spui daca poti denumirea acestei creme, as dori sa o folosesc si eu. ms
notmenoeb
Postat pe 2 Decembrie 2008 11:09
epilatorul...o solutie reala o sapt nu ai trb.. si poti sa-l puiin functiune knd iti apare orice fir
asa k iubitul tau nu o sa vada nicioadta nimic
elyelena
Postat pe 6 Decembrie 2008 00:38
Sunt creme cu baza vegetala pe care aplicandu-le dupa ce te-ai epilat intr-un mod ce extrage radacina parului contribuie la rarirea acestuia si la aparitia lui tardiva (de aceea e super pe timp de vara ) .Sunt convinsa ca se distribuie si in Romania . Intreaba la farmacii .O utilizare de aproximativ 6 luni a produsului duce la disparitia irevocabila a parului in procent de 50-60 % . Unii prefera laserul , altii aceste creme .Ma refer la cei ce doresc cu adevarat rezultate .




ne spui????!!!!
please!
crissyana
Postat pe 7 Decembrie 2008 11:02
O da si eu practic "tunsul"tot ptr k stau cu iubitul..si tre o data l 2 zile s tund...vai si fac niste iritatii...pt k nu creste kt trebuie si mai rau ma ranesc:(si i-am tot promis iubitului meu k o sa-mi las "barba"sa creasca pe peste tot ca sa pot sa bag ceara...a zs k nu-i pasa k el ma iubeste si cu par si fara...dar cu toate astea nu pot sa-l las sa creasca deja am o sapt de "netuns"si nu l-am mai lasat s ma atinga de 3 zile...dorm in mijama chir daca l mine in camera se face o caldura de nici dezbracat nu poti sa dormi...uffff..da gata mi-am luat ceara rece pt toate partile corpului si diseara
Risha
Postat pe 5 Martie 2009 17:50
crema depilatoare atunci... tot 2 zile da na
_dulcik_
Postat pe 5 Martie 2009 17:58
De la: _dulcik_, la data 2009-03-05 17:58:15crema depilatoare atunci... tot 2 zile da na




Aseara am rezolvat marea parte a problemei...gambele cu depilatorul si alte zone mai sensibile...cu foi de ceara rece...si am fost surprinsa de eficacitatea cerii reci in zone unde am folosit doar lama de knd ma stiu...bine a mai ramas cv...dar azi mai cumpar un pachet din fiecare sort de ceara rece si rezolv total problema...deci concluzia:
Benzile de ceara rece sunt o solutie!
(si iubitul meu a fst fericit aseara )
Risha
Postat pe 6 Martie 2009 11:53
benzile de ceara rece sunt bune intradevar numai ca te si doare
_dulcik_
Postat pe 7 Martie 2009 16:25

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
epilator cu lumina 9 De la: Monicamm85 8 Iulie 2010 17:09
salon epilare ceara 13 De la: ciprryenutza 19 Octombrie 2011 01:11
epilat inghinal 6 De la: andra88 20 Mai 2012 19:05
Pe frunte si pe nas ,am liniute maruntele merg in cruce TOATE...folosek si scrub,crema hidratanta,sapun hidratant...si nimik...CE MA FAK? 1 De la: Stacy 21 Martie 2012 18:58
epilare definitiva acasa 71 De la: sear_violet 7 Martie 2016 18:38