Setari Cookie-uri

ce sa fac cu viata mea?

Povestea suna cam asa...am cunoscut un barbat care are o fetita de 8ani,in urma unei relatii de 10 ani...mama fetitei a plecat si i-a lasat,devenind o femeie usoara...el lupta pt custodia copilului,el are grija de tot ce-i trebuie...mama nu pare sa aiba vreo pretentie...noi ne intelegem f bine...e un barbat extrem de intelegator,atent cu mine,corect,face chiar lucruru care nu sunt necesare,de exemplu a renuntat la prietenele lui,la relatii strict amicale numai ca sa fiu eu convinsa ca e corect,cu toate ca nu i-as fi cerut asta niciodata...ma respecta foarte mult,dar exista 2 probleme...1-legata de copil;eu nu am reusit inca sa stau de vorba cu fetita,am vazut-o doar in poze...el iese cu ea duminica in oras si imi propusese sa ne intalnim intamplator ca sa o cunosc si eu,dar am avut niste retineri...mi-e foarte draga din ce povesteste el,mie imi plac f mult copii si simt o afectiune si mai mare pt ea pt ca ma emotioneaza ca sufera din cauza indiferentei mamei,asa ca mi-ar place la nebunie sa o pot face sa nu mai simta nici o lipsa...dar mi-e teama sa ma apropii de ea...nu stiu cum sa o iau sa nu sufere o alta trauma...mi-e teama ca ma va respinge,pt ca o vrea pe mama...apoi el am observat ca in discutiile noastre devine foarte acid cand e vorba de fetita...stiu ca e normal si orice parinte isi apara puiul,dar erau lucruri logice,il sfatuiam sa nu o mai lase sa manance ce nu trebuie la varsta ei,adica nu m-am implicat in sens negativ...

apoi 2-simt un complex de inferioritate,care ma face sa dau inapoi in relatie...adica eu am o viata normala,sunt o femeie ingrijita,uneori cocheta,etc...dar nu la inaltimea lui...el se imbraca numai in versace,armani,etc si mereu vb de calitatea acestor haine care se "vede"...va dati seama ca ma simt prost uneori...chiar daca stiu ca nu o face intentionat sau ca nu asta e scopul,apoi el chiar nu isi da seama ca ma deranjeaza,nu realizeaza ca nu trece zi fara sa nu emita o astfel de idee...as vrea daca se poate sa-mi dati un sfat rational...are cum sa aiba viitor o astfel de realtie?sau cel ami bine este sa imi vad de viata mea?

Postat pe 30 Martie 2009 11:57
Eu cred ca ar fi bine sa incerci sa te apropii de fetita, sa ii zambesti, sa te joci cu ea, sa o asculti, sa te duci la ea cu cate o jucarie, sau un joc ceva care sa o bucure, nu vad de ce te-ar respinge, pana la urma e un copil, si de tine depinde sa te apropii de ea...
Legat de faptul ca te face sa te simti inferioara prin atitudinea pe care o manifesta, poate chiar asta cauta, nu stiu, dar tu tine minte ca nimeni nu te poate face sa te simti intr-un fel fara sa ii dai voie, probabil si tu ai calitati pe care el nu le are, dar nu incepi sa le etalezi in fata lui ca sa il faci sa se simta prost.
Nu trebuie sa te lasi intimidata, si sa nu iti pierzi increderea in tine, pentru ca pana la urma nu haina il face pe om
Si daca spui ca a renuntat la relatiile de amicitie pe care le avea cu alte femei pentru a nu te face pe tine geloasa, inseamna ca isi doreste ceva serios. Acum depinde si de ce iti doresti tu de la el si de la relatia voastra.
my_melody
Postat pe 30 Martie 2009 12:48
De la: my_melody, la data 2009-03-30 12:48:24Eu cred ca ar fi bine sa incerci sa te apropii de fetita, sa ii zambesti, sa te joci cu ea, sa o asculti, sa te duci la ea cu cate o jucarie, sau un joc ceva care sa o bucure, nu vad de ce te-ar respinge, pana la urma e un copil, si de tine depinde sa te apropii de ea...
Legat de faptul ca te face sa te simti inferioara prin atitudinea pe care o manifesta, poate chiar asta cauta, nu stiu, dar tu tine minte ca nimeni nu te poate face sa te simti intr-un fel fara sa ii dai voie, probabil si tu ai calitati pe care el nu le are, dar nu incepi sa le etalezi in fata lui ca sa il faci sa se simta prost.
Nu trebuie sa te lasi intimidata, si sa nu iti pierzi increderea in tine, pentru ca pana la urma nu haina il face pe om
Si daca spui ca a renuntat la relatiile de amicitie pe care le avea cu alte femei pentru a nu te face pe tine geloasa, inseamna ca isi doreste ceva serios. Acum depinde si de ce iti doresti tu de la el si de la relatia voastra.



normal ca imi doresc ceva serios...dar am tendinta de a tine cont si de aspectele superficiale pana la urma...pt ca e suficient de greu sa te afisezi cu un barbat puternic...fetita am inteles ca e foarte matura,ca se poate vb cu ea la cum se vb cu un adult si asta ma sperie un pic...spunea si el ca nu-i pasa de el,nici de bunica ei...are o atitudine de indiferenta...ma gandesc ca e un fel de a se manisfesta vis-a-vis de tot ce se intampla in momentul de fata...a vrut sa-si mai vada mama o data si a scos-o afara din casa...ca vrea sa fie lasata in pace...e foarte traumatizant pt copil asa o reactie...si ma gandesc ca poate chiar ar avea nevoie de mine...ca o femeie e altceva pt o fetita,pt un copil in general...si poate si varsta...ca mai are grija de ea bunica ei...are nevoie poate de cineva sa alerge cu ea prin parc pur si simplu...probabil ca asta ar trebui sa fac,sa cunosc fetita...ms frumos pt msj,pt incurajari

Postat pe 30 Martie 2009 14:20
acest barbat despre care vorbesti este cel cu care iti doreai sa faci un copil in noimebrie?
rroxyana
Postat pe 19 Mai 2009 17:19

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Sa fie chiar asa corect un barbat? 52 De la: ali_tzik 6 Noiembrie 2009 23:19
Sexul pana la casatorie.. 3620 De la: dandanaua_reloaded 27 Februarie 2010 21:16
ceva ciudat ... 64 De la: marylin24 21 Iunie 2013 20:06
ma ameninta ca se omoara 116 De la: Sonya77 26 Februarie 2012 07:55
eu pesti...el leu...cpmbinatie fatala?...cine stiesa imi zica simie 3 De la: jeanpierre 30 Aprilie 2010 22:03