Setari Cookie-uri

LINDAXA

A mai luat cineva?De ieri am inceput sa iau si eu.Nu stiu ce efect va avea ,dar cred ca este ultima mea sansa.Nu am mult de dat jos,dar macar 5 kg,mi-ar fi suficient.Si cum o nenorocire nu vine niciodata singura ,de trei zile m-am lasat de fumat.Sadomasochism curat.,ca nu am cum pacali foamea (de-h o tigara si-o cana cu apa)Daca a mai incercat cineva acest medicament,rog sfaturi sau impresii.Va pup si spor la slabit.
ana_lili36
Postat pe 31 Martie 2009 16:31
Tot navigand am observat ca tocmai a mai fost deschis un topic despre asa ceva.Ma gandeam ca voi gasi ceva din experienta altora. Cand colo?Tot un motiv de cearta si chiar nu ma asteptam la asa ceva pe tema asta.
ana_lili36
Postat pe 31 Martie 2009 16:38
Medicamentul este bun,dar ai grija,nu manca mai mult decat trebuie,vei lua ami multe kg.In primul rand trebuie luat la recomandarea medicului endocrinolog sau nutritionist.Daca ai putine kg de dat jos cu o dieta usoara si putina miscare vei reusi.Daca nu renuntam la obiceiurile alimentare nu facem nimic.Cand o sa intrerupi medicatia o sa-ti fie mai greu,mai ales ca te-ai lasat si de fumat.Ai citit prospectul?Ai vazut ce reactii are?Crezi ca le poti suporta?Eu am luat timp de 6 luni si am dat jos 16 kg,dar trebuie sa te abtii dupa ce nu il mai administrezi.Mie mi-a fost recomandat de medic,insa mi-a recomandat si o dieta,asta m-a ajutat f mult.La inceput(primele 2 saptamani) mi-a fost rau de la el,daca nu eram atenta la cum si cat mancam vomitam,te constipa . Trebuie sa mananci cat mai multe fructe si legume,sa nu mananci dupa 7 seara si neaparat o supa sau ciorba pe zi,sau macar o data la 2 zile.Iti doresc succes!
kudika003407
Postat pe 12 Aprilie 2009 15:54
Dimineata sa mananci o portie de fulgi DIET cu o cana cu lapte degresat sau o cana de suc de fructe,de portocale cel mai indicat, ca sa nu te constipi,cel mai bun facut de tine dimineata din 3 portocale, pe la 10(ideal ar fi cam la 2,3-3 ore de la ultima masa),un fruct,la 13.00 o salata din 2 rosii un castravecior curatat de coaja un ou fiert cu o lingurita de ulei de masline,fara sare, alaturi de 150 gr branza de vaci,la 16.00un iaurt degresat sau 2 biscuiti,la19.00 o salata de andive cu zeama de lamaie,alaturi cu cartofi fierti natur fara unt,doar cu putin patrunjel.Daca simti nevoia de dulce sa iei un cub de zahar sau un biscuit si o cana cu apa,asta si ca sa mai pacalesti foamea.La pranz mai poti manca o salata de ton in apa nu in ulei preparat cu salata verde sau cu andive sau cu rosii,sare cat mai putina si un strop de ulei de masline si zeama de lamaie la greu.Sper sa-ti fie de folos si mult succes!!!!!!!!!!! Supa sau ciorba daca nu poti sa mananci la pranz pt ca esti la serviciu o poti servi seara,mie asa mi-a spus medicul.
kudika003407
Postat pe 12 Aprilie 2009 16:18

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Dieta cu banane si lapte [ Help me] 169 De la: guru_ion 25 Octombrie 2011 10:17
Slabim pentru vara ...sfaturi utile 53 De la: Amaretta 10 Iunie 2012 09:15
superslim 3 De la: Shhh 8 Februarie 2010 20:43
Diet Diary 12 De la: CrAzZyAnGeL 13 August 2009 18:50
Dietele proteice 1 De la: kudika_1030077 24 Octombrie 2017 12:16