Setari Cookie-uri

tratamentele naturiste pt crestrea sanilor

buna! as dori sa stiu parerea voastra in legatura cu tratamentele naturiste pt crestrea sanilor....ce efecte adverse au acestea? le-a folosit cineva??? va rog mult sa imi raspundeti daca ati folosit vre un tratament din acesta...multumesc
pretziossa
Postat pe 31 Martie 2009 22:58
eu am luat tinctura de lemn dulce timp de aprox. doua saptamani iar dupa am luat tinctura de marar cam o luna de zile ...rezultatul sa vazut imediat a trebuit sa-mi cumpar sutien cu doua numere mai mare iar in timp a scazut cu un numar probabil ca ar fi trebuit sa i-au tinctura pe o perioada mai lunga la care eu nu am tinut seama ..sper sa -ti fi fost de ajutor acest mesaj....Succes!
Angelyka
Postat pe 2 Iunie 2009 19:52
personal nu am avut probleme sau semne de rau dupa tinctura de lemn dulce ..citeste prospectul si nu depasi doza ...intotdeauna se i-a cu apa!
Angelyka
Postat pe 2 Iunie 2009 19:59
buna.... tinctura de marar de la ce firma era?ms anticipat
kudika033394
Postat pe 3 Iunie 2009 19:06
Fetelor mare atentie....oricat de naturale sunt au si contraindicatii....de ex am omis sa citesc pe prospectul tincturii de marar ca nu este indicata in cazul in care ai chisturi ovariene...ori chisturile ovariene ''normale'' sa zicem ,niste formatinuni de lichid care se produc pe ovare pentru a elibera ovulele ,sunt intalnite la majoritatea femeilor apoi recidiveaza dupa ovulatie....aveam la un control de rutina un asemena chist de sub un cm ,care nu m=a ingrijorat fiind micutz si stiind ca e ceva frecvent si in limite normale pot ajunge pana la2 cm.....luand anticonceptionale ,care defapt pe langa ca ma protejeaza de sarcina ,este si un bun tratament pentru chisturi...am inceput sa iau tinctura dimineata si seara si masaj cu ulei de marar pe sani cam la 2 zile...la un controfaptul ca lual de rutina am aflat ca am un chist de 4 cm....total anormal....am intrerupt mararul ...eram la a 2=a cura dupa pauza de vreo 8 luni si saptamana trecuta am fost fericita cand doctorul mia spus ca s=a dus...a disparut complect chistul....cititi prospectul si mare atentie....fiind puternic estrogen ,iar corpul nostru tanar face suficienti hormoni estrogen ,se pare ca favorizeaza aparitia chisturilor sau marirea celor existente...multumesc lui Dumnezeu ca m=am dus la acel control...altfel puteam avea o crestre excesiva a chistului,care poate duce la spargerea lui efectiva sau daca este descoperit tarziu ,cand este f mare se poate duce la operatie si extirpare de ovar...
mai bine iubiti=va asa cum sunteti,mancati natural,faceti sport si intaritiva musculatura pentru un piept ferm si santos...
ellenitta
Postat pe 12 Iunie 2009 14:44
Eu am incercat cu tinctura de marar de la Dacia Plant.Am facut tratamentul timp de 3 luni si un pic si pana acum n'a dat nici un rezultat :(
Laura1
Postat pe 8 Iulie 2009 16:45
Eu stiu o singura metoda sigura si la indemana: masajul sanilor, zilnic, cam 5-10 min de 2 ori pe zi.
In sensul acelor de ceasornic! (doar). Si sincron.
Cat timp vrei tu, o saptamana, o luna, etc.
Fiecare organism are ritmul lui. Descoperati-l.
90701
Postat pe 2 Septembrie 2009 16:25
NU EXISTA ASA CEVA!!!Nu mai dati bani pe prostii. Sanii nu cresc cu creme si tincturi.Crec eventual dupa o sarcina. Altfel, doar cu silicon
inamina
Postat pe 3 Septembrie 2009 11:08
Poti sa incerci cu anticonceptionale usoare. Mie mi s-au marit sanii cu vreo 2 numare, din nefericire. Dar nu cred ca doar pentru ca vrei sani mai mari se merita sa iei anticonceptionale sau sa faci tot felul de tratamente. Din punctul meu de vedere nu se merita.
lexxy_me
Postat pe 3 Septembrie 2009 13:50

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
solarul dauneaza grav???? 7 De la: d00lcik__s3xXx 13 Iunie 2010 23:22
Hainute bio pentru copii... 1 De la: danielatontsch 24 Noiembrie 2009 13:18
crema anticelulita 10 De la: orty_ciresica 16 Mai 2009 12:03
Cea mai buna lotiune de corp pentru piele uscata 49 De la: 12 Februarie 2016 14:53
Intrebare 1 De la: Yyana 21 Iulie 2009 03:42