Setari Cookie-uri

Credeti ca dragostea de mama chiar trece peste orice?

Nu stiu daca s-a discutat despre asta, dar ma gandeam la ceva, vreau sa fiu o mama, sotie, fica buna, pana acum doar la ultimul capitol am fost "testata" si nici nu am esuat dar nici camioana mondiala nu sunt sa nu-si mai incapa ai mei in piele de mandrie. Sotie buna nu cred ca o sa fiu ca sunt cam rea de gura dar am inceput sa ma gandesc la bebei ca de am si eu o varsta:D 25.
Ideea era credeti ca e posibil sa nu-ti iubesti copii, sau sa fi constient ca sunt urati, prosti (nu stiu saraci cat de destepti o sa iasa sau frumosi ca material genetic extraordinar nu au, dar nici maicasa lu' Einstein nu cred ca era prea breaza) tare mi-e frica, plus ca vreau 2 si mi-e sa nu fac diferente intre ei si sa iubesc pe unu mai putin. Astept parerile mamicilor in special.
luminita_dy
Postat pe 3 Aprilie 2009 11:48
esty ciudata fata ce ganduri negre sunt astea ia uitate la maicamea tot la fel facea dar ne iubeste pe toti la fel si niciodata na facut diferente eu mam nascut cu probleme dar am si fost fata rea pana acum doi ani si mama tot la fel ma iubeste tu de ce ai fi altfel? si eu sunt rea de gura dar daca sotul meu ma nu mia zis niciodata nimik de gura mea mare si suntem fericiti tre doar sa gasesti pers aia speciala.si daca ai fi un pic mai mandra de tine cred ca nu teai mai gandi ca o sa faci greseli cu bebeii astea sunt ganduri trimise de ispita stai linistita ca o sa fie bn
brunetzica89
Postat pe 3 Aprilie 2009 14:03
Mersi de incurajare ,sper sa fie asa
luminita_dy
Postat pe 7 Aprilie 2009 09:00
De ce-ti faci atatea griji de pe akum ??? Stai si ai rabdare sa te vezi cu sacii in carutza ... puterea autosugestiei este foarte mare, trebuie sa gandesti pozitiv,ca vei avea copii sanatosi, destepti si frumosi de pica si ca or sa fie sufletul si viatza ta si ca o sa le oferi tot ce ai mai bun si vei trece peste toate si vei fi fericita...esti prea tanara sa te gandesti la nenorociri ...nu te mai uita la stirile de la ora 5, gaseste in fiecare lucru partea buna ..ca e plina lumea de porcarii si asa ..daca mai stai si noaptea sa te gandesti la ele ...unde ajungi ???
Curaj si multa liniste sufleteasca !
__LL__
Postat pe 7 Aprilie 2009 12:04

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
nu stiu cum sa ma despart de el... 20 De la: damalina2008 30 Iulie 2009 17:52
ajutor ! 6 De la: kudika_992548 20 August 2015 17:15
Va rog, un sfat va cer... !!!! 8 De la: Cristinakitty 4 Ianuarie 2010 05:52
Nu pot sa-l uit 22 De la: Cristinakitty 21 Ianuarie 2010 18:52
NU POT SA IL UIT!!!!!!! 33 De la: cosmin120189 31 August 2010 06:00