Setari Cookie-uri

unde i problema....la mine sau la el

cine ma ajuta si pe mine cu un sfat... sau nu stiu poate e vreun psiholog printre voi ......e cam aiurea sa scriu aici , de fiecare data mi se parea aiurea cand citeam povestile altora ...dar chiar n am cu cine discuta ....in luna iulie s a terminat relatia mea , de 5 ani,[mentionez ca am 26 de ani ] a fost decizia lui intr un moment nu tocmai potrivit ptr mine....in astia 5 ani ne am tot despartit si impacat ptr ca era foarte nehotarat , dificil , etc ,[mentionez ca este gemeni},intr o zi se simtea super bine , a doua zi era daramat, eu trebuia sa lupt cu starile lui de fiecare data , nu mai contam eu , faceam pe dracu n 4 numai sa nu ne despartim ...iar el de fiecare data cand nu i convenea ceva ...ne desparteam si dupa o saptamana maxim , ma cauta disperat , eu binenteles cedam ca mi era mila , ziceam ca sufera si cum nu puteam sa stau fara el....la un moment dat cred ca prinsese ideea si stia ca se poate intoarce oricand la mine si tot facea chestia asta ,,,,pana la ultima despartire cand se razgandise iar si ma cauta ,i am spus clar ca nu mai vreau si cu toate astea se comporta ca un disperat , am zis ca vrea sa ma recastige.....a insistat pana n intr o seara ...cand cred ca mi a luminat Dumnezeu calea si l am vazut cu o fata , se sarutau ,era noaptea , si culmea l am vazut si am facut in asa fel incat sa ma vada , m am dus la el si l am salutat , ii picase fatza , nu i venea sa creada , a fost shoc si ptr el sunt convinsa.....acum stau si ma gandesc oare asa facea la fiecare despartire si cand vedea ca nu i bine se intoarcea la mine ?acum un an am aflat ca s a mai intalnit cu o fata, el a zis ca a fost doar o intalnire , da naiba il crede....acum de cand l am vazut n a mai dat niciun semn , probabil stie ca asta a pus capac si ca n o sa se mai poata intoarce la mine, acum ma rascolesc , ma agit , de ce a facut asa , stia cat il iubesc si cat m am lasat calcata in picioare numai sa nu ma despart de el , chiar zicea ca numai om care indura atatea iubeste ,,,mentionez ca s a comp foarte urat in anii astia , ma prindea si ma arunca cum vroia el ptr ca stia ca l iubesc, acum vreau sa aiba parte de acelasi tratament pe care mi l a aplicat mie.....inainte de relatia mea a mai terminat una de 6 ani , a fost decizia ei ca nu l mai suporta ...acum stau si am gandesc unde i problema , la mine sau la el ...chiar si acum iau vina asupra mea , acolo unde este el vinovat....ajutati ma cu un sfat, multumesc
dodo26
Postat pe 8 August 2010 13:01
si iti trebuie un psiholog care sa-ti spuna ca ai luat teapa? bineinteles ca e vina ta, pt ca l-ai reprimit cu bratele deschise de fiecare data stiind doar ce fel de poama e la urmatorul casca bine ochii si nu-ti mai calca mandria in picioare
miss_darine
Postat pe 8 August 2010 13:09
...stiu ca i vina mea ...dar am tot sperat
dodo26
Postat pe 8 August 2010 13:13
Eu consider ca nu ar trebui sa te simti vinovata. si eu am fost pusa in pielea ta si stiu cum e.Daca tu esti sigura de iubirea ta ptr el. da vezi ca uneori ai exagerat si ai uitat sa te echilibrezi odata cu el. adica sa vezi daca si el iti ofera pe cat ii oferi tu...nu cum apare despartire,el vine inapoi...avea poate motivele lui sa vina inapoi...nu stiu si nu pot sa iti spun ceva exact...nu il cunosc. tu il cunosti. daca ai aflat ca a mai avut relatii cu alte fete in acesti ani in kre ai fost impreuna cu el, eu zic sa nu iti faci probleme ptr asta...el nu putea sa te iubeasca...poate te vedea disperata...nush.gandestete bine. insa daca punem in balantza lucrurile ,el este de vina. ptr k la varsta lui nu a stiut deloc cum sa porcedeze. sarea din puicutza in puicutza si cand simtea rana ca il doare mai tare...venea la tine...tu esti o fata extraodinara. sa stii. ptr k l'ai iubit. nu trebuie sa iti para rau. fii curajoasa in continuare. si daca poti sa mai imi spui cate ceva ce ai pe suflet eu te voi asculta cu mare placere. atat am putut sa iti spun. te astept sa mai vorbim. :-*
Chrenty
Postat pe 8 August 2010 13:17
Deci pana la urma, vrei sa stii de ce te-a tratat ca pe o carpa de sters pe jos: pentru ca i-ai permis si stii si tu foarte bine ca asta e raspunsul.
Bineinteles, daca ai fi psu piciorul in prag si nu i-ai fi permis, ar fi insemnat sa va despartiti mai devreme. Insa ce zici, tu personal n-ai fi fost mai castigata? Nu ti-ai mai fi facut atatea mustrari de constiinta, n-ai mai fi pierdut noptile plangand si poate ai fi fost acum cu un barbat care chiar te-ar fi apreciat.

Trage invataturile si mergi mai departe.
kitty_krieger
Postat pe 8 August 2010 13:21
De la: Chrenty, la data 2010-08-08 13:17:58Eu consider ca nu ar trebui sa te simti vinovata. si eu am fost pusa in pielea ta si stiu cum e.Daca tu esti sigura de iubirea ta ptr el. da vezi ca uneori ai exagerat si ai uitat sa te echilibrezi odata cu el. adica sa vezi daca si el iti ofera pe cat ii oferi tu...nu cum apare despartire,el vine inapoi...avea poate motivele lui sa vina inapoi...nu stiu si nu pot sa iti spun ceva exact...nu il cunosc. tu il cunosti. daca ai aflat ca a mai avut relatii cu alte fete in acesti ani in kre ai fost impreuna cu el, eu zic sa nu iti faci probleme ptr asta...el nu putea sa te iubeasca...poate te vedea disperata...nush.gandestete bine. insa daca punem in balantza lucrurile ,el este de vina. ptr k la varsta lui nu a stiut deloc cum sa porcedeze. sarea din puicutza in puicutza si cand simtea rana ca il doare mai tare...venea la tine...tu esti o fata extraodinara. sa stii. ptr k l'ai iubit. nu trebuie sa iti para rau. fii curajoasa in continuare. si daca poti sa mai imi spui cate ceva ce ai pe suflet eu te voi asculta cu mare placere. atat am putut sa iti spun. te astept sa mai vorbim. :-*


ma gandesc ca poate si acum s ar fi intors , daca nu l vedeam, dar slava Domnului ca l am vazut...deci nu stiu cu cate s a vazut ...de una singura stiu acum un an....dar cine stie ce a facut el cand ne desparteam, stiu ca s vinovata , numai eu stiu cat ma rascolesc pe treaba asta, dar nu inteleg in ziua cu pricina , noi am vb imi spunea ca nu stie cum o sa treaca peste despartirea noastra, ca stie ca il iubesc mult si ca n o sa mai aiba parte de asta si cu toate astea a fost decizia lui de a ne desparti...nu stiu ce sa mai zic , habar n am ce este in capul lui , mereu era asa ...nehotarat , ciudat ...acum vreau doar sa stiu ca regreta , macar atata ...ca sa ma mai linistesc si eu putin
dodo26
Postat pe 8 August 2010 13:31
nu poti sa stii sigur daca regreta sau nu...poate regreta si nu tii arata. daca a fost alegrea lui sa va despartiti, te rog sa nu iti mai faci griji. poate ca stie ca il iubesc foarte mult, dar e problema lui. tu vezi'ti de viatza ta in continuare..e foarte greu. eu sunt scorpion si iubesc pe cineva enorm, adica un taur, am fost si cu gemeni si observam ca se foloseste de mine, insa kand vedea ca eu ma infig" in el...renuntza si apoi se dadea mare dinou... am si eu o problema . ai putea sa ma ajuti?:D
Chrenty
Postat pe 8 August 2010 13:44
pai da...pentru ca stia ca il iubesti si a bagat cuvinte dulci " stiu ca ma iubesti si nush cum sa trec peste asta...peste desp noastra." dar stai kalma ca peste ceva timp va regreta el...poate ca acum da ochi la alta...da cand va fi singur si va simti ca nu este iubit...o sa ii para rau. tu fii curajoasa. ce zodie esti? ai vazut problema de sus. ma poti ajuta te rog si pe mine? as putea sa iti sun problema mea aici...dak nu te superi si sa imi raspunzi.?
Chrenty
Postat pe 8 August 2010 13:47
De la: Chrenty, la data 2010-08-08 13:44:54nu poti sa stii sigur daca regreta sau nu...poate regreta si nu tii arata. daca a fost alegrea lui sa va despartiti, te rog sa nu iti mai faci griji. poate ca stie ca il iubesc foarte mult, dar e problema lui. tu vezi'ti de viatza ta in continuare..e foarte greu. eu sunt scorpion si iubesc pe cineva enorm, adica un taur, am fost si cu gemeni si observam ca se foloseste de mine, insa kand vedea ca eu ma infig" in el...renuntza si apoi se dadea mare dinou... am si eu o problema . ai putea sa ma ajuti?:D


desigur ce problema ai?
dodo26
Postat pe 8 August 2010 13:47
De la: dodo26, la data 2010-08-08 13:47:39
De la: Chrenty, la data 2010-08-08 13:44:54nu poti sa stii sigur daca regreta sau nu...poate regreta si nu tii arata. daca a fost alegrea lui sa va despartiti, te rog sa nu iti mai faci griji. poate ca stie ca il iubesc foarte mult, dar e problema lui. tu vezi'ti de viatza ta in continuare..e foarte greu. eu sunt scorpion si iubesc pe cineva enorm, adica un taur, am fost si cu gemeni si observam ca se foloseste de mine, insa kand vedea ca eu ma infig" in el...renuntza si apoi se dadea mare dinou... am si eu o problema . ai putea sa ma ajuti?:D


desigur ce problema ai?


eu sunt leu , spune mi cu ce te pot ajuta!
dodo26
Postat pe 8 August 2010 13:54
am avut o relatie de 7 luni cu un baiat Fecioara. am plecat pentru putin timp la Bucuresti si mi'am cunoscut varul meu pentru prima data. varul meu este de'al doilea.are 20 de ani.este diferentza de 4 ani intre noi. nu il vazusem niciodata pentru ca nu aveam cum sa ajung acolo, iar parintii mei cu munca...ma rog. Varul meu de'al doilea este Taur!!! iar eu sunt scoprion! am stat 5 zile acolo in care am vizitat Bucurestiul impreuna cu el si s-a indragostit de mine si eu de el.. intre veri de'al doilea...eu in acest timp eram cu baiatul fecioara si a vazut ca sunt indiferenta cu el in acele zile...eu nu pot sa fiu cu doi deodata. ptr ca sunt o fire care tine fffffffff mult la o persoana si si'ar da sufletul ptr pers pe kre o iubeste. Cand am venit de la Bucuresti m'am certat cu baiatul fecioara...am inventat o alta poveste...ca m'as fi sarutat cu prt varului meu si imi pare rau pentru ce am facut....ca ma sitm vinovata si trebuie sa ne despartim. si intrun final m'am desp de baiatul fecioara cu greu...pentru k eu simteam k nu se golise tot in inima mea...adik in cele 7 luni o fost foarte frumos...dar am zis sa nu il insel si mai bine sa o termin. acum sutn cu varul meu de aprx. 2 saptamani. tin foarte mult la el si el la mine...adica asa simt eu...nu prea stiu despre zodia taur.. e si ascendent in rac...eu sunt o fire foarte sensibila...sunt asc in balantza. dar stii...k intre veri nu se poate o relatie..insa eu cu varu meu de'al doilea ne iubim...akuma nush...poate sunt mik ptr el...parintii lui si cu ai mei nu ar fi de acord. in aceste 2 saptm ne'am chinuit sa tinem ascuns aceasta relatie...simt k tine la mine f mult. am fost in spital ptr cateva zile si mereu ma suna sa vada ce fac... as dori un sfat. eu tin al el. parintii mei vor sa vina la mine...in galati ca sa vada si el galatiul...ma rog. da ei nu stiu nimic ce se petrece intre noi doi, k suntem iubiti...nush ce sa fac... baiatul fecioara ink se tine dupa mine....: ..pfff...si i'am zis sa ramanem amici da mi'a zis k nu isi sterge sperantza de a fi dinou cu mn ptr k ma iubeste...eu simt k il iubesc pe varul meu...tu ce zici???? plsssssssssssssss :
Chrenty
Postat pe 8 August 2010 14:00
te-as ruga foarte mult sa ma ajuti!!!! nush cat o sa pot sa ascund chestia asta...!!! imi doresc macara sa vina la mine la galati sa il mai vad odata, k mie dor de el, de varu de'al doilea zic... il vad numai la web....ufff ...
Chrenty
Postat pe 8 August 2010 14:03
si el imi spune mereu ca ii este foarte dor de mine...uneori imi spunea ca ii dau si lacrimile...dak stii ceva despre taur si ascendent in rac....(ce este varul meu) te rog sa imi spui....plsss...nush...iti raman datoare:D >:D
Chrenty
Postat pe 8 August 2010 14:05
De la: Chrenty, la data 2010-08-08 14:00:57am avut o relatie de 7 luni cu un baiat Fecioara. am plecat pentru putin timp la Bucuresti si mi'am cunoscut varul meu pentru prima data. varul meu este de'al doilea.are 20 de ani.este diferentza de 4 ani intre noi. nu il vazusem niciodata pentru ca nu aveam cum sa ajung acolo, iar parintii mei cu munca...ma rog. Varul meu de'al doilea este Taur!!! iar eu sunt scoprion! am stat 5 zile acolo in care am vizitat Bucurestiul impreuna cu el si s-a indragostit de mine si eu de el.. intre veri de'al doilea...eu in acest timp eram cu baiatul fecioara si a vazut ca sunt indiferenta cu el in acele zile...eu nu pot sa fiu cu doi deodata. ptr ca sunt o fire care tine fffffffff mult la o persoana si si'ar da sufletul ptr pers pe kre o iubeste. Cand am venit de la Bucuresti m'am certat cu baiatul fecioara...am inventat o alta poveste...ca m'as fi sarutat cu prt varului meu si imi pare rau pentru ce am facut....ca ma sitm vinovata si trebuie sa ne despartim. si intrun final m'am desp de baiatul fecioara cu greu...pentru k eu simteam k nu se golise tot in inima mea...adik in cele 7 luni o fost foarte frumos...dar am zis sa nu il insel si mai bine sa o termin. acum sutn cu varul meu de aprx. 2 saptamani. tin foarte mult la el si el la mine...adica asa simt eu...nu prea stiu despre zodia taur.. e si ascendent in rac...eu sunt o fire foarte sensibila...sunt asc in balantza. dar stii...k intre veri nu se poate o relatie..insa eu cu varu meu de'al doilea ne iubim...akuma nush...poate sunt mik ptr el...parintii lui si cu ai mei nu ar fi de acord. in aceste 2 saptm ne'am chinuit sa tinem ascuns aceasta relatie...simt k tine la mine f mult. am fost in spital ptr cateva zile si mereu ma suna sa vada ce fac... as dori un sfat. eu tin al el. parintii mei vor sa vina la mine...in galati ca sa vada si el galatiul...ma rog. da ei nu stiu nimic ce se petrece intre noi doi, k suntem iubiti...nush ce sa fac... baiatul fecioara ink se tine dupa mine....: ..pfff...si i'am zis sa ramanem amici da mi'a zis k nu isi sterge sperantza de a fi dinou cu mn ptr k ma iubeste...eu simt k il iubesc pe varul meu...tu ce zici???? plsssssssssssssss :


pai unul din ei clar este mai important, ptr care ai sentimente mai puternice , sau ala care vezi ca te iubeste mai mult
dodo26
Postat pe 8 August 2010 14:09
De la: Chrenty, la data 2010-08-08 14:05:43si el imi spune mereu ca ii este foarte dor de mine...uneori imi spunea ca ii dau si lacrimile...dak stii ceva despre taur si ascendent in rac....(ce este varul meu) te rog sa imi spui....plsss...nush...iti raman datoare:D >:D


din cate stiu eu zodia asta, taur ..nu este prea buna, dar nu ma pricep sincer...doar ca am cunoscut m multe pers in zodia asta si de aia zic,,,dar nu te lua dupa zodii , ca oricum difera , depinde de persoana , nu toate generalitatile se potrivesc, fa ce simti tu ca trebuie sa faci...eu asta faceam de fiecare data
dodo26
Postat pe 8 August 2010 14:13
pai da mai...este mai important...dar eu nush ce sa fac...dak parintii lui si ai mei nu sunt deacord...eu cat tin asta.nush cum o sa ne mai vedem dak afla:((. crede.ma a sufar foarte foarte mult. :((.
Chrenty
Postat pe 8 August 2010 14:13
ma simt vinovata ptr k a lasat o rel de 7 luni...ptr varul meu...akuma nush...tin al varul meu...e mai mare k mn...nu as vrea sa isi bata joc de mine ptr k eu arat iubire sa stii...sunt kam k si tine sincer. aporpae exact:X
Chrenty
Postat pe 8 August 2010 14:17
te rog sa imi raspunzi si mie !!!!
Chrenty
Postat pe 8 August 2010 14:18
De la: Chrenty, la data 2010-08-08 14:18:07te rog sa imi raspunzi si mie !!!!


te ai gandit ce s ar intampla daca l ai lasa de tot pe cel cu care ai stat 7 luni ,dar sa simti ca l ai pierdut definitiv, ptr o chestie de moment, ca simti altceva ptr varul tau , poate o sa dispara ce simti , poate e doar o atractie, eu zic sa nu renunti la relatie....de obicei dupa ce pierzi iti dai seama cum stau treburile....mai bine nu fortza lucrurile ca sa nu iasa ceva aiurea....lasa te dusa de val ...vezi ce se intampla...
dodo26
Postat pe 8 August 2010 15:58
mai ceva ca intr-o telenovea v-ati gasit voi doua si dupa ce ca sunteti impiedicate mai si incercati sa va 'ajutati" una pe alta hai ca am ras cu lacrimi...no offence uite aveti cate o floare de la mine pt ca sunteti mortale pt dodo pt chrenty
miss_darine
Postat pe 8 August 2010 20:02
De la: miss_darine, la data 2010-08-08 20:02:12 mai ceva ca intr-o telenovea v-ati gasit voi doua si dupa ce ca sunteti impiedicate mai si incercati sa va 'ajutati" una pe alta hai ca am ras cu lacrimi...no offence uite aveti cate o floare de la mine pt ca sunteti mortale pt dodo pt chrenty
dodo26
Postat pe 8 August 2010 22:17

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
buna 20 De la: eu_ovidiu 6 Martie 2011 16:22
avem vreo sansa sa ramanem impreuna? 6 De la: denysya 5 Mai 2010 03:17
Cum sa il uit? Cum sa imi revin si sa merg mai departe? 16 De la: kudika132565 5 Aprilie 2011 16:01
Off 4 De la: anutzzaa 13 Iulie 2010 16:52
SA LUPT SAU SA-L UIT? 36 De la: skylight 13 Noiembrie 2009 23:35