Setari Cookie-uri

dileme...ce sa fac?

buna....sunt noua pe ici.am tot citit ieri mai toata ziua pe forum despre capitolul despartiri.in unele m-am regasit si eu.mi-am facut si eu curaj ca sa va povestesc si eu ce fel de dilema am si ce mi se intampla.Am fost impreuna cu un tip 4 ani de zile,cu bune si rele.....cu mici certuri ca in fiecare relatie.o cearrta pe care am avut-o mai demult a fost pe tema fumatului ca eu fumam.a ramas ca sa ne lasam amandoi(eu fumam mai mereu,el ocazional).acum motivul despartirii a fost tot asta.intr-o zi mi-a zis k vezi doamne miroseam a tigara si mi-a reprosat ca am fumat si eu i-am zis k nu am fumat si k o doamna m-a pus sa ii aprind tigara ca avea mainile ocupate iar el nu m-a crezut.degeaba am incercat sa ii explic eu despre ce e vb ca el nu vrea sa ma asculte si sa ma creada.i-am zis k daca as fuma zi de zi ar fi fost imposibil k timp de asta vara si pana acum si-ar fi dat seama pt ca mirosul de tigara persista si nu sta 10 min si dispare.acum deja a trecut o sapt de la chestia asta.intre timp el s-a mutat de la mine pt ca locuiam impreuna.eu l-as vrea inapoi...sufaar enorm.de o sapt nu pot sa dorm...sa mananc...simt k toata lumea s-a prabusit in jurul meu si k incet incet ma afund din ce in ce mai rau.zilele trecute a fost pe la mine si vazand ca nu ma simt bine a ramas peste noapte cu mine.tin sa spun ca a avut un comportament f bizar tinand cont de situatia in care suntem.toata noaptea m-a tinut strans in brate ca si cum ziua de maine nu ar fi existat ca si cum nu vroia sa ma slabeasca de teama sa nu ma piarda.el nu cred ca stia ca eu nu dorm...probabil ca el credea cca dorm pt ca nu am schitat nici eu nici un gest...vroiam sa vad numai ce face.nu stiu ce sa fac....cum sa reactionez.ce e de facut in cazul asta?Pe de o parte sunt sigura ca tine la mine dar oare e de ajuns atat ca sa salvam relatia?mai avem oare noi 2 vreo speranta?voi ce credeti?a mai trecut careva prin assa ceva?sau ceva asemanator?
kudika006087
Postat pe 4 Aprilie 2009 08:34
capul sus ! se poate rezolva! nu mai fi trista mergi si vb cu el si sincer lasate de fumat si nui mai ascumde nimik ca doar e iubirea ta nu? intre tigara si el ce ai alege? si daca tea strans asa tare i9n brate si credea ca tu dormi sincer cred ca te iubeste deci meri si vb cu el sincer si nul mai minti niciodata eu nu am patit ca tn dar pe sotul meu nu lam mintit niciodata pt ca tin f mult la el e viata mea si chiar nul pot minticapul sus si vb cu el
brunetzica89
Postat pe 4 Aprilie 2009 08:50
asta am facut mai devreme.l-am sunat si i-am zis cand vine in oras(el e acum la tara la parinti) sa treaca si ca vreau sa avem o discutie serioasa.dar daca nu o sa mai vrea sa accepte.si da...el e viata mea si toate s-au invartit in jurul lui pana acum.in el am deschis ochii , mi-am pus sperantele si totul.nu stiu ce o sa ma fac daca totul ramane asa cum e acum.am cazut pe fond psihic si nu ma mai pot redresa.doctorii de la spital mi-au recomandat consult psihiatric dar sa vedem cand oi ajunge si acolo ca e problema cu programul de la servici.lucrez de la 9 de dim pana seara la 6.
kudika006087
Postat pe 4 Aprilie 2009 12:26
Daca il iubesti...lupta pentru el,renunta la tigara pentru tine in primul rand,pt sanatatea ta... si daca chiar va e dat sa fiti impreuna,el se va intoarce la tine. multa bafta :*
gandacel_
Postat pe 4 Aprilie 2009 14:59
daca il iubesti cu adevarat si vrei sa fii cu el renunta la fumat.. nici eu nu mai fumez de cand sunt cu iubitu` meu.. datorita lui am reusit sa ma las de acest viciu.... (n`a la mine erau probleme cu sanatatea si de asta mi`a zis sa ma las de fumat)...
incearca sa vorbesti cu el si ai sa vezi ca totul o sa fie bine
Diavolyta_
Postat pe 4 Aprilie 2009 15:06
nu stiu ce sa zic..intr-un fel eu zic ca tre sa te accepte asa cum esti...desi il deranjeaza probabil mirosul ......nu stiu, lasa-l pe el sa vina la tine atata iti zic...daca te iubeste, vine

Postat pe 15 Iunie 2009 15:40
Dak intradevar tzi la el, renunta la fumat. Poate pt el fumatul este un motiv intemeiat de despartire
Acum gandeste'te cum vrei sa fie viata ta de acum inainte: iti continui acest viciu cu tigarea, sau iti traiesti viata alaturi de persoana iubita:P
adina_oana
Postat pe 22 Iunie 2009 10:34
De la: kudika006087, la data 2009-04-04 08:34:42buna....sunt noua pe ici.am tot citit ieri mai toata ziua pe forum despre capitolul despartiri.in unele m-am regasit si eu.mi-am facut si eu curaj ca sa va povestesc si eu ce fel de dilema am si ce mi se intampla.Am fost impreuna cu un tip 4 ani de zile,cu bune si rele.....cu mici certuri ca in fiecare relatie.o cearrta pe care am avut-o mai demult a fost pe tema fumatului ca eu fumam.a ramas ca sa ne lasam amandoi(eu fumam mai mereu,el ocazional).acum motivul despartirii a fost tot asta.intr-o zi mi-a zis k vezi doamne miroseam a tigara si mi-a reprosat ca am fumat si eu i-am zis k nu am fumat si k o doamna m-a pus sa ii aprind tigara ca avea mainile ocupate iar el nu m-a crezut.degeaba am incercat sa ii explic eu despre ce e vb ca el nu vrea sa ma asculte si sa ma creada.i-am zis k daca as fuma zi de zi ar fi fost imposibil k timp de asta vara si pana acum si-ar fi dat seama pt ca mirosul de tigara persista si nu sta 10 min si dispare.acum deja a trecut o sapt de la chestia asta.intre timp el s-a mutat de la mine pt ca locuiam impreuna.eu l-as vrea inapoi...sufaar enorm.de o sapt nu pot sa dorm...sa mananc...simt k toata lumea s-a prabusit in jurul meu si k incet incet ma afund din ce in ce mai rau.zilele trecute a fost pe la mine si vazand ca nu ma simt bine a ramas peste noapte cu mine.tin sa spun ca a avut un comportament f bizar tinand cont de situatia in care suntem.toata noaptea m-a tinut strans in brate ca si cum ziua de maine nu ar fi existat ca si cum nu vroia sa ma slabeasca de teama sa nu ma piarda.el nu cred ca stia ca eu nu dorm...probabil ca el credea cca dorm pt ca nu am schitat nici eu nici un gest...vroiam sa vad numai ce face.nu stiu ce sa fac....cum sa reactionez.ce e de facut in cazul asta?Pe de o parte sunt sigura ca tine la mine dar oare e de ajuns atat ca sa salvam relatia?mai avem oare noi 2 vreo speranta?voi ce credeti?a mai trecut careva prin assa ceva?sau ceva asemanator?


Mi se pare o copilarie,si sunt sigura ca veti face pace important e sa comunicati mai mult,bafta
Ele_ely
Postat pe 2 Iulie 2009 16:27

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ce va face cu adevarat sa va simtiti iubite ????????????????? 10 De la: inamina 13 Iunie 2009 18:55
Rascruce sau un nou inceput? 6 De la: kamita_iul 25 Mai 2013 14:37
Dilema... 11 De la: Anhel_00 7 Septembrie 2014 14:18
CARE ESTE DIFERENTA DINTRE O CARPA SI O CAPRA ? 72 De la: INVIZIBILUL2011 9 Mai 2012 16:44
Despartire pentru un vis 6 De la: Andriushka 20 Martie 2011 14:45