Setari Cookie-uri

O vreau inapoi atat de mult

Salut.Am avut o relatie cu o fata de 2 ani jumatate iar de 2 luni de zile ne-am despartit.Ea mi-a zis ca din cauza ca m-am purtat urat cu ea si am mintit-o.Ce este drept in ultima privinta asa este nu i-am spus adevarul despre firma pe care am avut-o si activitatile pe care le faceam iar cand a aflat sa suparat foarte tare si pana la urma am trecut peste si am mers in continuare.Eu de fire sunt mai impulsiv si cand se mai intampla sa am necazuri la firma ma rasteam la ea si ne certam.Am venit in bucuresti amandoi in toamna la aceeasi facultate, eu venind aici doar pentru ea si la o luna dupa ce am venit mi-a zis ca ne despartim ca nu mai poate sa mai fie cu mine.Am tot incercat sa vorbesc cu ea sa o rog sa se mai gandeasca dar ea nu vrea.De cand ne-am despartit am fost de 3 ori in spital cu probleme iar pe ea nu a interesat-o deloc,nu stiu ce as mai putea sa fac ca sa o readuc din nou in viata mea.Mai nou mi-a zis ca o sa isi gaseasca pe altcineva doar ca sa ma uite pe mine.NU STIU CUM SA MAI REACTIONEZ.Cateva sfaturi?
ronon
Postat pe 27 Ianuarie 2010 17:29
dar ce activitati faceai la firma?...de s-a suparat asa de tare?
freakbabe
Postat pe 27 Ianuarie 2010 17:31
De la: wyzar, la data 2010-01-27 17:29:09Salut.Am avut o relatie cu o fata de 2 ani jumatate iar de 2 luni de zile ne-am despartit.Ea mi-a zis ca din cauza ca m-am purtat urat cu ea si am mintit-o.Ce este drept in ultima privinta asa este nu i-am spus adevarul despre firma pe care am avut-o si activitatile pe care le faceam iar cand a aflat sa suparat foarte tare si pana la urma am trecut peste si am mers in continuare.Eu de fire sunt mai impulsiv si cand se mai intampla sa am necazuri la firma ma rasteam la ea si ne certam.Am venit in bucuresti amandoi in toamna la aceeasi facultate, eu venind aici doar pentru ea si la o luna dupa ce am venit mi-a zis ca ne despartim ca nu mai poate sa mai fie cu mine.Am tot incercat sa vorbesc cu ea sa o rog sa se mai gandeasca dar ea nu vrea.De cand ne-am despartit am fost de 3 ori in spital cu probleme iar pe ea nu a interesat-o deloc,nu stiu ce as mai putea sa fac ca sa o readuc din nou in viata mea.Mai nou mi-a zis ca o sa isi gaseasca pe altcineva doar ca sa ma uite pe mine.NU STIU CUM SA MAI REACTIONEZ.Cateva sfaturi?


daca nui pasa de tine nu merita sa te mai gandesti la ea
kudika109268
Postat pe 27 Ianuarie 2010 17:33
erau implicate persoane mai putin inocente
ronon
Postat pe 27 Ianuarie 2010 17:34
mintit? impulsiv? pfff! parca te si vad.
sfaturi? pff! las-o in pace si cauta-ti una pe masura.
Boca
Postat pe 27 Ianuarie 2010 17:34
De la: Boca, la data 2010-01-27 17:34:35mintit? impulsiv? pfff! parca te si vad.
sfaturi? pff! las-o in pace si cauta-ti una pe masura.
minte,,ia oooo
thadoog
Postat pe 27 Ianuarie 2010 17:35
De la: wyzar, la data 2010-01-27 17:29:09Salut.Am avut o relatie cu o fata de 2 ani jumatate iar de 2 luni de zile ne-am despartit.Ea mi-a zis ca din cauza ca m-am purtat urat cu ea si am mintit-o.Ce este drept in ultima privinta asa este nu i-am spus adevarul despre firma pe care am avut-o si activitatile pe care le faceam iar cand a aflat sa suparat foarte tare si pana la urma am trecut peste si am mers in continuare.Eu de fire sunt mai impulsiv si cand se mai intampla sa am necazuri la firma ma rasteam la ea si ne certam.Am venit in bucuresti amandoi in toamna la aceeasi facultate, eu venind aici doar pentru ea si la o luna dupa ce am venit mi-a zis ca ne despartim ca nu mai poate sa mai fie cu mine.Am tot incercat sa vorbesc cu ea sa o rog sa se mai gandeasca dar ea nu vrea.De cand ne-am despartit am fost de 3 ori in spital cu probleme iar pe ea nu a interesat-o deloc,nu stiu ce as mai putea sa fac ca sa o readuc din nou in viata mea.Mai nou mi-a zis ca o sa isi gaseasca pe altcineva doar ca sa ma uite pe mine.NU STIU CUM SA MAI REACTIONEZ.Cateva sfaturi?


Cam greu, in general omul nu apreciaza ce are langa el doar cand pierde acea persoana.
Stii cum se spune: PROSTIA SI DOMNIA SE PLATESTE.
Cred ca ai gresit destul de rau daca nu vrea sa te ierte.
Incearca in primul rand sa te schimbi si incearca dupa aceea sa iei legatura cu ea.
Incearca s-o recuceresti, stiu ca nu va fi un lucru usor, mai ales daca ii o fire orgolioasa si incapatanata.
MULTA BAFTA!
anastas
Postat pe 27 Ianuarie 2010 17:36
dragul meu, spre exemplu in viata mea un barbat impulsiv nu are ce sa caute... ce era ea pentru tine? ''paratraznet''?
eu zic ca asa iti trebuie si daca ea vrea sa te uite si e dispusa chiar sa incerce cu altcineva pentru a reusi inseamna ca i-ai dat motive puternice...
nu inteleg de ce acum dp ce ai pierdut-o realizezi ca o vrei...
ai avut 3 ani in care puteai sa realizezi ca o iubesti si o vrei langa tine...
invata din asta si pe viitor respecta si iubeste femeia asa cum trebuie!!!
NGH
Postat pe 27 Ianuarie 2010 17:36
rectific : 2 ani jumate si nu 3...oricum suficient
NGH
Postat pe 27 Ianuarie 2010 17:39
De la: wyzar, la data 2010-01-27 17:34:09erau implicate persoane mai putin inocente

aveai salon de masaj erotic, cu pitzipoance pe post de salariati si nu aveau carte de munca
miss_darine
Postat pe 27 Ianuarie 2010 17:39
era o firma de amenajari interioare
ronon
Postat pe 27 Ianuarie 2010 18:05
De la: wyzar, la data 2010-01-27 18:05:28era o firma de amenajari interioare



Mda...foarte bine ca te-a lasat....pt ca dupa cum se vede...esti un maaaaare mincinos...
ankris
Postat pe 27 Ianuarie 2010 18:30
De la: wyzar, la data 2010-01-27 17:34:09erau implicate persoane mai putin inocente



Oare ce faceau zugravii aia ai tai de nu erau inocenti?
ankris
Postat pe 27 Ianuarie 2010 18:31
bai dar muriti de curiozitate, n-am vazut..
Boca
Postat pe 27 Ianuarie 2010 19:14
persoanele cu care eram implicat in firma nu erau tocmai din lumea buna nu ca faceau zugravii ceva
ronon
Postat pe 28 Ianuarie 2010 13:36
ce-i aia "lumea buna"? si pt ce ai mintit-o atunci? era asa grav din punctul tau de vedere ca sa merite s-o minti?
Boca
Postat pe 28 Ianuarie 2010 16:06
erau persoane care aveau si activitati ilegale,care faceau bani si din parti mai putin legale, iar eu nu i-am zis nimik doar ca sa o protejez pe ea,dar pana la urma asta sa intors impotriva mea.
ronon
Postat pe 28 Ianuarie 2010 16:16
ouai ce complicat e. nasol! faptul e consumat dar o varianta era sa fi avut mai multa incredere in ea si sa-i fi spus, dar daca zici ca pt protectie....
ori ea nu este destul de deschisa la minte.
din experienta iti spun ca se putea trece peste asta, dar probabil nu mai considera ca merita efortul, satula fiind de ...cum ai zis? "impulsivitatea" ta.
Boca
Postat pe 28 Ianuarie 2010 16:21
prin impulsivitate ma refeream la faptul ca atunci cand mai aveam necazuri la firma si veneam acasa ma certam cu ea,iar dupa ce a aflat ca am mintit-o a urmat o preioada in care se vedea ca vrea sa ramanem impreuna avand chiar si planuri de casatorie,dar cand am venit la bucuresti sa schimbat foaia.
ronon
Postat pe 28 Ianuarie 2010 16:28
din ce povestesti u aici, cred ca ea nu mai stie ce vrea. sau n-a stiut inainte sa veniti la buc si acum si-a dat seama ca nu mai vrea. n-ai cum sa ai atata vointa, daca mai tii la un om, sa nu-l cauti cand e in spital.
Boca
Postat pe 28 Ianuarie 2010 16:46
partea rea este ca o iubesc ca pe ochii din cap iar de cate ori ii spun asta zice ca nu o intereseaza,as face orice sa ma impac cu ea dar nu mai stiu ce mai ales acum ca a zis ca o sa isi gaseasca pe altul doar ca sa ma uite pe mine
ronon
Postat pe 28 Ianuarie 2010 17:03
nu inteleg ce e in capul ei. daca e asa hotarata si neinteresata la ce mai rasuceste cutitul in rana spunandu-ti ca o sa-si gaseasca pe altul. si la ce ii trebuie altul ca sa te uite, as fii zis ca te-a uitat deja la cum se comporta. ce varsta are? ma gandesc ca nu e destul de coapta la minte...

si scenariul de fata care e? tu o cauti si ea iti raspunde ca sa iti aduca aminte cat te dispretuieste? ca daca e asa ai putea sa incerci si varianta indiferentei, sa vezi daca face ea vreun pas. sau mai mult, da-i de inteles ca ti-ai gasit tu deja pe altcineva. ce mai ai de pierdut (?)
Boca
Postat pe 28 Ianuarie 2010 17:18
face anul asta 20 de ani, iar la partea cu cautatul ne cam cautam reciproc...iar cand vorbim nu in toate cazurile dar in majoritatea ajungem sa ne certam cu toate ca eu cel putin nu vreau asta
ronon
Postat pe 28 Ianuarie 2010 17:25

Sincer, nici eu nu m-as marita cu cineva implicat in afaceri ilegale cu persoane dubioase, sa ma gandesc ca inelul de nunta e din bani furati sau ca poate sa vina politia la orice ora la usa pentru interogatoriu in legatura cu diverse infractiuni. Asta in afara de mintit, comportament impulsiv si varsat nervii si frustrarea personala pe mine. Nu inteleg ce ti se pare asa de neinteles ca v-ati despartit.


aa, si apropo sa vedem cam cat de mult ( cu adevarat !) o vrei inapoi :

1.Ai fi in stare sa renunti la firma si la relatiile cu lumea " ma putin inocenta " daca -ti cere ea asta?

2. Ai fi in stare sa nu-ti versi nervii pe ea indiferent de ce probleme ai tu la serviciu sau in viata ?

3. Ai fi in stare sa spui mereu adevarul si sa nu faci ceva ce stii ca ea nu ar aproba si sa te porti ( foarte ) frumos cu ea de acum inainte ?



Poate dupa ce raspunzi sincer la intrebarile astea, o sa-ti dai seama daca dorinta ta de a o avea inapoi e sincera sau doar un orgoliu de moment cand ea nu-ti mai da atentie.
Multa bafta !
kudika052198
Postat pe 8 Februarie 2010 13:48
In primul rind tu trebue sa chimbi multe la tine, si apoi convinge-o si pe ia de asta, roa - go sa-ti mai acorde o ultima sansa.
kudika098645
Postat pe 11 Februarie 2010 11:15
Si nu uita ca prin comportarea ta , ai ranit-o foarte mult.
kudika098645
Postat pe 11 Februarie 2010 11:37

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Valoarea unei relatii 4 De la: Groh_Bianka_1 20 Mai 2013 09:50
help 19 De la: simonik_1592 11 August 2009 11:41
singura de valentine's day 7 De la: Macika00 16 Februarie 2014 08:18
sex oral 189 De la: contessyna 29 Decembrie 2011 09:45
cum sa raman cu el daca destinu nu vrea? 32 De la: Rock_this 23 Iulie 2009 11:12