Setari Cookie-uri

De ce sunt asa multe fete obsedate de prietenii lor?

Eu cred ca e esential sa nu mai legam viata noastra de a lor; sunt multe fete care sunt calare pe prietenii lor noapte si zi, vor sa fie peste tot pe unde sunt ei, vor sa fie sunate din 5 in 5 minute, pretind ca barbatul e dator sa nu tina nici o problema pt. el si sa le zica numai lor tot ce au pe suflet si ar merge dupa ei pana si la buda Sa ne vedem de preocuparile noastre, sa ne imbracam frumos, sa ne ingrijim si sa avem mereu un spatiu in care sa ne desfasuram si sa fim vazute si admirate si de alti ochi. E gresit sa ne multumim doar cu admiratia iubitilor nostri ; asta ii va obosi la un moment dat! De aia eu incerc sa ies mereu in lume, imi place sa merg ba la restaurantul chinezesc, ba la cel libanez, peste tot pe unde apare o noua cafenea cocheta (cluburi nu! nu imi plac!) ba la mall, sa hoinaresc, sa fiu vazuta si sa vad si sa ma mai detasez de iubit! Incerc dar nu am cu cine sa ies de multe ori din casa (in afara iubitului) deoarece amicele mele prefera sa stea in curu` prietenilor lor ori poate chiar prietenii lor nu vor sa le lase sa iasa cu alte fete!!!!!!!!!!!!! Si eu ma mir cat de fraiere sunt! Daca mai continua asa in catva timp se vor mucegai, vor deveni tot mai obsedate de iubitii lor si aia cand vor vedea asa ceva vor deveni mai indiferenti ca de!....sunt prea, totusi mult prea siguri de partenerele lor!....si nu vor mai face nici un efort sa le recucereasca si relatiile se vor flescai....Am spus!

Nu caut neaparat un raspuns, doar m-am descarcat deoarece sunt iar suparata ca una dintre amicele mele iar m-a refuzat sa mergem la o cafea deoarece nu poate sa vina fara prietenul ei
Corai
Postat pe 11 Aprilie 2009 19:52
:)) foarte adevarat ce zici tu.si eu sunt foarte libertina de fel... cu iubit sau fara imi place sa am spatiul meu,sa ies in oras cu fetele la vorba,la shopping..sa nu imi stresez iubitul si nici eu sa nu fiu stresata cu telefoane din 5 in 5 minute.cea mai buna prietena a mea anu trecut cand sia facut o relatie foarte serioasa nici macar la un film nu mai statea cu mine fara el...de-abea dupa ce sau despartit si`a dat seama cat de mult s`a racit relatia noastra.acum suntem iar apropiate si de 2 sapt iar are prieten,ceva mai serios..sunt curioasa cum va fi de data asta.Eu nu mi`am neglijat niciodata amicele cand am avut iubit...am stiut mereu sa imbin relatiile importante din viata mea,desi nu toti baietii accepta asta.
iulices
Postat pe 11 Aprilie 2009 21:18
adevarul e ca nu toti suntem la fel...si de cele mai multe ori barbatii sunt mai posesivi...si au o anumita teama de a lasa prt cu fetele...am patit si eu asta,cu ptr meu actual...dar asta la inceputul relatiei...probabil din cauza lipsei de incredere,...daca ieseam cu fetele la un suc de ex...sau la shopping...si cum se intampla sa stam mai mult se supara...ma suna si ma intreba daca mai stau mult....ce tot fac...etc...insa lucrurile incet incet s'au rezolvat,prin comunicare bineinteles...pt ca pana la urma cand te aflii intr-o rel fie ea si serioasa nu trebuie sa te simti ca la inchisoare...pana la urma fiecare are nevoie de un spatiu al sau,important e sa sti sa treci impreuna peste chestia asta
no_name27
Postat pe 11 Aprilie 2009 21:29
da....din pacate de multe ori pentru mine asta a fost o reala problema...unii chiar nu vroiau sa inteleaga ca am si eu nevoie de momentele mele.imi placea sa iesim si cu totii...dar existau si acele momente in care aveam nevoie sa fiu doar cu fetele sau doar cu prietena mea cea mai buna.eh unii nu intelegeau si pace....greeu cateodata...
iulices
Postat pe 11 Aprilie 2009 21:43
Corai sunt de acord cu tine...
Mi s-a mai intamplat sa fiu vazuta ca o ciudata de catre alte fete cand le-am zis ca eu nu stau cu iubitul 24 din 24... sau ma duc la film fara el... moamaaa, zicea ca cine stie ce blasfemie am spus!!!

asa ca te inteleg si chiar le condamn pe acele fete care sunt dependente de iubitii lor, ce naiba, viata e mai mult decat cel de langa tine, mai ai si familie si job si scoala si prieteni
kitty_krieger
Postat pe 11 Aprilie 2009 21:47
Asa e conceptia traditionala despre familie la noi, sa petreaca foarte mult timp impreuna si prea mult timp in casa. Poate a fost accentuata si de lipsa banilor in ultimii zeci de ani, care nu a permis oamenilor sa isi gaseasca de copii si adolescenti si alte preocupari, sa isi formeze un caracter mai independent si sa descopere chestii care le plac. De aceea poate multi isi pun toata energia in relatia pe care o au...
DayC
Postat pe 9 Iunie 2009 20:45
Iubitul meu e taman pe dos. :(
Si-ar dori sa devina una dintre fete, sta mereu pe capul meu, vrea sa vina cu mine peste tot (in teorie), dar daca ii zic sa mergem, spune ca n-are chef sau ma enerveaza pana nu mai am eu chef. Astept sesiunea, ca sa ii spun ca vreau sa terminam.
breathemein
Postat pe 11 Iunie 2009 08:17
in mare parte sunt cu el pt ca ma inteleg cu el si imi place sa fiu cu el pt ca ma simt bn in prezenta lui n-am pretentia sa ma sune din 5 min in 5 min am incredere ca nu e cu o alta tipa si cred ca pot face multe cu el
yumy
Postat pe 11 Iunie 2009 08:20
si eu patzesc asa. data viitoare cand vrei sa iesi la cafea suna-ma pe mine ca vin :))
karla_08
Postat pe 11 Iunie 2009 11:38

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Sueta pentru femeile casatorite care vor un alt barbat! 43 De la: marco918 25 Iulie 2010 23:07
Suplimente pentru imbunatatirea potentei 5 De la: kudika_974361 29 Ianuarie 2016 13:33
help!!!!!!:(( 49 De la: oana84onutza 19 Februarie 2010 18:26
omul nu e facut sa fie monogam! 80 De la: sweetpink 10 Noiembrie 2013 09:00
Buna tuturor..:) 20 De la: _dulcik_ 3 Martie 2009 21:30