Setari Cookie-uri

ce faci cand ai un iubit dar incepi sa te gandesti la alti barbati?

Am un prieten de 3 ani.Acum nu e in tara dar alta e problema.Am inceput sa fiu confuza.A mai aparut cineva in viata mea pe care lam intalnit acu 4 luni.Suntem amici si nici nu ne intalnim foarte des,dar de cate ori ne intalnim incepe sami zica ca arat bine,ca azi am ceva deosebit,ca de cand isi doreste sa ma sarute.....Si chesti de genul acesta.Vreau sa mentionez ca nu lam lasat sa ma sarute....De ziua mea a incercat sa ma sarute dar nu iam dat voie.....Problema e ca imi place de cate ori imi face complimente si ma simt bine in compania lui....Si inca ceva e casatorit....Iam explicat ca nu poate sa fie nimic intre noi pt ca el e casatorit eu am o relatie serioasa si imi iubesc prietenul....Doar ca ma simt f bine in compania lui si nu stiu ce sa mai cred.Am si eu nevoie de un sfat....
andreaandrea
Postat pe 11 Aprilie 2009 20:31
De la: andreaandrea, la data 2009-04-11 20:31:46Am un prieten de 3 ani.Acum nu e in tara dar alta e problema.Am inceput sa fiu confuza.A mai aparut cineva in viata mea pe care lam intalnit acu 4 luni.Suntem amici si nici nu ne intalnim foarte des,dar de cate ori ne intalnim incepe sami zica ca arat bine,ca azi am ceva deosebit,ca de cand isi doreste sa ma sarute.....Si chesti de genul acesta.Vreau sa mentionez ca nu lam lasat sa ma sarute....De ziua mea a incercat sa ma sarute dar nu iam dat voie.....Problema e ca imi place de cate ori imi face complimente si ma simt bine in compania lui....Si inca ceva e casatorit....Iam explicat ca nu poate sa fie nimic intre noi pt ca el e casatorit eu am o relatie serioasa si imi iubesc prietenul....Doar ca ma simt f bine in compania lui si nu stiu ce sa mai cred.Am si eu nevoie de un sfat....

Pai si ce crezi ca se va intimpla daca ii vei ceda tipului care spui ca e casatorit?Odata ce a obtinut ce si-a dorit, trece la urmatoarea tinta.
cckitty
Postat pe 11 Aprilie 2009 20:48
De la: andreaandrea, la data 2009-04-11 20:31:46Am un prieten de 3 ani.Acum nu e in tara dar alta e problema.Am inceput sa fiu confuza.A mai aparut cineva in viata mea pe care lam intalnit acu 4 luni.Suntem amici si nici nu ne intalnim foarte des,dar de cate ori ne intalnim incepe sami zica ca arat bine,ca azi am ceva deosebit,ca de cand isi doreste sa ma sarute.....Si chesti de genul acesta.Vreau sa mentionez ca nu lam lasat sa ma sarute....De ziua mea a incercat sa ma sarute dar nu iam dat voie....


Problema e ca vrea sa te f u t a . iara, despre cealalta parte daca tzi-ai iubii pretenul asa cum zici nu ai sta la vrajeala cu asta. ce sa faci? stai la locul tau si gandeste-te ce vrei? pe preten sau pe insuratzel(cu complimente cu tot)?????
cristi_nne
Postat pe 11 Aprilie 2009 20:57
Nu vreau sai cedau pt ca chiar nu vreau o relatie cu el.Doar ca ma simt derutata de cate ori imi face complimente.Ma simt si io mai iubita nu stiu.....O sa am forta sa nui cedez....Pt ca imi iubesc prietenul si nu vreau sa ma simt vinovata de nimic
andreaandrea
Postat pe 11 Aprilie 2009 21:25
De la: andreaandrea, la data 2009-04-11 21:25:20Nu vreau sai cedau pt ca chiar nu vreau o relatie cu el.Doar ca ma simt derutata de cate ori imi face complimente.Ma simt si io mai iubita nu stiu.....O sa am forta sa nui cedez....Pt ca imi iubesc prietenul si nu vreau sa ma simt vinovata de nimic


nu prea inteleg ce sfat vrei. adica stii ca nu vrei sa.i cedezi, e casatorit, ai un iubit...pentru mine e limpede ca accepti vanatoarea asta a lui pentru ca probabil ai intrat intr.o monotonie cu iubitu. parerea mea: incearca sa eviti donjuanul daca vrei sa.ti fie bine.
l_diana_c
Postat pe 11 Aprilie 2009 21:29
De la: andreaandrea, la data 2009-04-11 21:25:20Nu vreau sai cedau pt ca chiar nu vreau o relatie cu el.Doar ca ma simt derutata de cate ori imi face complimente.Ma simt si io mai iubita nu stiu.....O sa am forta sa nui cedez....Pt ca imi iubesc prietenul si nu vreau sa ma simt vinovata de nimic

Cred ca exista o diferenta intre a fi iubita si a fi dusa de nas...
cckitty
Postat pe 11 Aprilie 2009 21:53
Nu face nimic de care sa-ti para rau a doua zi sau ... mai tarziu. Nu face ceva de care sa-ti fie rusine sa-ti aduci aminte. Stiu ca poate ai nevoie de atentie iar el te face sa te simti mai altfel, dar nu e cazul, cu EL mai ales. Nu vei avea nimic de castigat. Daca nu era casatorit...poate DA, cine stie...poate actualul nu e cel care-ti trebuie tie, din moment ce te aprinzi dupa altul deja...rabdare...si chibzuinta.
mrskattousa
Postat pe 11 Aprilie 2009 23:21
Stii ce faci?
Da-ti doua palme in oglinda si p'aci ti-e drumul ...!
__LL__
Postat pe 11 Aprilie 2009 23:25
De la: andreaandrea, la data 2009-04-11 20:31:46Am un prieten de 3 ani.Acum nu e in tara dar alta e problema.Am inceput sa fiu confuza.A mai aparut cineva in viata mea pe care lam intalnit acu 4 luni.Suntem amici si nici nu ne intalnim foarte des,dar de cate ori ne intalnim incepe sami zica ca arat bine,ca azi am ceva deosebit,ca de cand isi doreste sa ma sarute.....Si chesti de genul acesta.Vreau sa mentionez ca nu lam lasat sa ma sarute....De ziua mea a incercat sa ma sarute dar nu iam dat voie.....Problema e ca imi place de cate ori imi face complimente si ma simt bine in compania lui....Si inca ceva e casatorit....Iam explicat ca nu poate sa fie nimic intre noi pt ca el e casatorit eu am o relatie serioasa si imi iubesc prietenul....Doar ca ma simt f bine in compania lui si nu stiu ce sa mai cred.Am si eu nevoie de un sfat....


Ai nevoie de o partida zdravana cu el...nu de un sfat!
cristinarudi
Postat pe 17 August 2009 18:52
sfatu' poa' sa i-l dea dupa zdruncinatura
geo_x
Postat pe 17 August 2009 18:56
sexperimenteaza
allexxe
Postat pe 17 August 2009 19:36
Buna ! In sfarsit o femeie desteapta pe aici !
0922
Postat pe 18 August 2009 09:42
prima oara nu se pune... cica este de curiozitate :D:D:D:D... sexul cu altu/alta
barabass
Postat pe 18 August 2009 09:46
nu cred k se pune prb aici k nu-ti mai iubesti prietenul sau k ai vrea o rel cu insuratelu, cred in schimb k, ca orice femeie iti place sa vezi k ink mai atragi si alti barbati, e vb k iti place sa te simti dorita si de altcineva nu numai de iubitul tau...e un sentiment ce va trece referitor la insuratel si apoi poate k va aparea altcineva care te va face sa te simti "bine" asa din vorbe...cred k orice femeie trece prin asta
bruneagra25
Postat pe 18 August 2009 09:53
De la: andreaandrea, la data 2009-04-11 20:31:46Am un prieten de 3 ani.Acum nu e in tara dar alta e problema.Am inceput sa fiu confuza.A mai aparut cineva in viata mea pe care lam intalnit acu 4 luni.Suntem amici si nici nu ne intalnim foarte des,dar de cate ori ne intalnim incepe sami zica ca arat bine,ca azi am ceva deosebit,ca de cand isi doreste sa ma sarute.....Si chesti de genul acesta.Vreau sa mentionez ca nu lam lasat sa ma sarute....De ziua mea a incercat sa ma sarute dar nu iam dat voie.....Problema e ca imi place de cate ori imi face complimente si ma simt bine in compania lui....Si inca ceva e casatorit....Iam explicat ca nu poate sa fie nimic intre noi pt ca el e casatorit eu am o relatie serioasa si imi iubesc prietenul....Doar ca ma simt f bine in compania lui si nu stiu ce sa mai cred.Am si eu nevoie de un sfat....


Problema ta este ca ai un prieten, care nu este alaturi de tine si tu te cam simti singurica. Poate ai nevoie de mai multa atentie din partea iubitului tau, insa iubitul tau e plecat din tara. Nu stiu cat timp sta plecat din tara , cat timp iti lipseste dar stiu in mod sigur ca un barbat insurat nu-ti poate oferi mai mult decat iubitul tau. Daca relatia in care esti implicata nu te mai multumeste, cel putin cauta un barbat care sa-ti ofere ceea ce-ti doresti , nu frimituri.
Sa fi iubita.
valita76
Postat pe 18 August 2009 10:25
Nu o sa renunte la casnicia pe care o are pt o relatie de cateva luni ;) nu vrea decat o aventura, ar trebuii sa te gandesti ca o persoana care are o o casnicie si se preteaza la o aventura o sa faca acelasi lucru si cu tine.
Kudicul
Postat pe 18 August 2009 10:32
toate complimentele pe care le primesti ascund un singur scop, daca esti dispusa sa te multumesti cu jumatati de masura ...atunci lasa omul sa te satisfaca , dar tre sa fi constienta ca fiecare lucru are urmari
angel4ever
Postat pe 19 August 2009 14:47
iubitul tau este departe si vrei sa te simti iubita. pe insuratel ignora'l. cauta doar 1night stand. nu da cu piciorul la relatia cu prietenul. rezista. bafta!
kiddow_fm25
Postat pe 19 August 2009 18:58
rupe orice legatura cu el. :)
BeTheOne
Postat pe 20 August 2009 16:20
ma refer la cel insurat. e mai bine si stii si tu asta, doar ca iti place sa fii complimentata si sa simti ca atragi si alti barbati.
BeTheOne
Postat pe 20 August 2009 16:21
eu zic k si o femeie se poate folosi de un barbat sa se simta bine nu numai un barbat poate sa se foloseasca de o femeie sau sa-si bata joc de ea! poti incerca si altceva cu el sau cu un altu nu conteaza...dar sa nu devina un obicei ,oricum nu te implica sentimental,dar poate o aventura te face sa-ti dai seama dak vrei sa continui sau nu cu prietenul tau,sa vezi poate gasesti barbati sa te faca sa te simti altfel decat el(nu numai in pat)!!!
melek
Postat pe 21 August 2009 14:02
"Nu da vrabia din mana pe cea dupa gard" ala nu o sa-si lase nevasta pt tine,vrea doar sa ....Gandeste-te bine inainte.Multa bafta
Doar_eu_24
Postat pe 18 Noiembrie 2009 20:04
De la: Doar_eu_24, la data 2009-11-18 20:04:47"Nu da vrabia din mana pe cea dupa gard" ala nu o sa-si lase nevasta pt tine,vrea doar sa ....Gandeste-te bine inainte.Multa bafta

subscriu
yumy
Postat pe 18 Noiembrie 2009 20:10
sa ma fereasca Divinitatea de femei ca tine
felixcat
Postat pe 18 Noiembrie 2009 23:04
De la: andreaandrea, la data 2009-04-11 20:31:46Am un prieten de 3 ani.Acum nu e in tara dar alta e problema.Am inceput sa fiu confuza.A mai aparut cineva in viata mea pe care lam intalnit acu 4 luni.Suntem amici si nici nu ne intalnim foarte des,dar de cate ori ne intalnim incepe sami zica ca arat bine,ca azi am ceva deosebit,ca de cand isi doreste sa ma sarute.....Si chesti de genul acesta.Vreau sa mentionez ca nu lam lasat sa ma sarute....De ziua mea a incercat sa ma sarute dar nu iam dat voie.....Problema e ca imi place de cate ori imi face complimente si ma simt bine in compania lui....Si inca ceva e casatorit....Iam explicat ca nu poate sa fie nimic intre noi pt ca el e casatorit eu am o relatie serioasa si imi iubesc prietenul....Doar ca ma simt f bine in compania lui si nu stiu ce sa mai cred.Am si eu nevoie de un sfat....


daca iti iubesti prietenul cu adevarat si nu vrei sa il tradezi, stii ce sa faci;
daca nu il iubesti, stii ce sa faci;
daca vrei numai sa te distrezi si sa te simti bine cat e el plecat, iar stii ce sa faci

tu chiar nu stii ? sau stii, dar vrei doar sa fugi de faptul de a hotara singura ? oricum banuiesc ca e o hotarare grea; daca e insa varianta 2, ma indoiesc ca ar fi o hotarare buna; placuta poate, dar buna nu cred
heretic
Postat pe 19 Noiembrie 2009 12:07

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
O noua moda ! Fara durere 124 De la: adina_black 6 Octombrie 2009 18:36
Barbatul imatur: incantare sau dezgust??? 72 De la: 12 Septembrie 2013 23:49
ce ii raneste cel mai tare pe barbati? 130 De la: amr2009 17 Iunie 2014 16:06
Ce as vrea eu! Ce vor barbatii? 90 De la: Angela22 9 Octombrie 2011 20:30
relatia mea 5 De la: kudika487224 26 Februarie 2012 11:47