Setari Cookie-uri

M-a parasit inainte cu o saptamana de nunta

Am facut toate pregatirile de nunta, haine,inchirierea restaurantului, programare stare civila ,biserica,invitatiile de nunta iar inainde cu o saptamana mi-a spus ca nu poate face asta , pe 19 iulie anul trecut trebuia sa aibe loc nunta. Am foarte multi admiratori insa nu-l pot uita inca mi-e greu :(. Orice as face ma gandesc la el. Eram impreuna de 2 ani si de 1 an stateam inr-un apartament cu chirie,eu fiind din Bucuresti, am hotarat sa fac acest pas. Nu stiu cum sa ies din aceasta stare,nu ma pot apropia de nici un barbat. El si-a facut o alta iubita insa eu nu pot,inca il mai iubesc :(.
gaby_voicu
Postat pe 12 Aprilie 2009 10:03
Nu-l poti uita pentru ca desi ai multi admiratori nu l-ai intalnit inca pe cel care sa te faca sa-l uiti si sa treci peste ...E cumplit ceea ce tie ti s-a intamplat dar mai bine asa decat sa fi facut nunta si sa divortezi dupa 1 luna cum am mai vazut cazuri...
Nu-ti pierde speranta pentru ca vei intalni pe cel care te va face sa-l uiti si care te va face sa iubesti iar..
Ai grija de tine...si numai bi ne
IssaBabyDoll
Postat pe 12 Aprilie 2009 10:10
ceea ce a facut dovedeste ca nu te merita.timpul o sa ti vindece ranile o sa vezi.puterea sa treci peste acest obstacol e chiar in tine
marinaruxandra
Postat pe 12 Aprilie 2009 10:17
Eu te invidiez! Ai avut langa tine un barbat cu foarte mult curaj. Sncer eu cu greu imi imaginez prin ce ai trecut, dar cred ca alternativa era cu mult mai dureroasa. Asta dovedeste ca ai ales bine chiar daca nu a fost sa fie pt. totdeauna al tau (din pacate aceasta specie nu e monogama) dar ai incredere in tine! Numai bine!
MSC
Postat pe 12 Aprilie 2009 10:19
Marile probleme pe care le-am avut au fost din cauza stresului si al pregatirilor de nunta pe care parintii nu au fost de acord sa nu se bage si din cauza faptului ca parintii lui isi doreau ca nunta sa se tina in orasul de unde era el cu toate ca noi stateam ,lucram in Bucuresti si buletinul trebuia sa fie pe adresa din bucuresti o data ce hotaraseram sa le facem in aceeasi zi . Tatal lui facuse deja calcului costurilor nuntii si unde era mai profitabil sa se faca nunta ,cati banii vor iesii desi noi le-am spus ca vrem sa cumparam noi toate cele care ne trebuiesc pentru nunta si asa s-a si intamplat. Eu am ramas cu acel cuplu cu care stateam in acel apartament in chirie si nu m-am intors acasa deoarece am vrut sa fac un prim pas in a ma descurca singura si a fii independenta si pe picioarele mele cum se spune. Ma gandesc la faptul ca daca m-ar fi iubit suficient cu siguranta ar fi trecut peste parinti si ar fi vrut sa facem totul fara sa ne intereseze parerile altora .
gaby_voicu
Postat pe 12 Aprilie 2009 11:12
multumesc pentru cuvintele frumoase
gaby_voicu
Postat pe 13 Aprilie 2009 20:30
orice sfarsit e un n ou inceput.................cred ca e ma ibn asa decat sa va despartiti dupa ce v-ati casatorit ,.am o prietena care a dat divort la o saptamana dupa nunta ,toata lumea o priveste ciudat zicand mereu ca a fost casatorita si asta nu e o situatie placuta , crede-ma e mult mai bn asa decat in sit prezentata mai sus...............................................................nu uita : viata merge inainte cu sau fara el!
ligia_hansy
Postat pe 22 Aprilie 2009 22:03
Sunt sigura ca vei trece peste.Este o situatie aiurea si nu pot sa inteleg.Trebuie sa fii optimista chiar daca e greu .Important e sa te gandesti sa iti fie tie bine.Ai incredere in tine!!!
katitza
Postat pe 22 Aprilie 2009 23:21
De la: gaby_voicu, la data 2009-04-12 10:03:25Am facut toate pregatirile de nunta, haine,inchirierea restaurantului, programare stare civila ,biserica,invitatiile de nunta iar inainde cu o saptamana mi-a spus ca nu poate face asta , pe 19 iulie anul trecut trebuia sa aibe loc nunta. Am foarte multi admiratori insa nu-l pot uita inca mi-e greu :(. Orice as face ma gandesc la el. Eram impreuna de 2 ani si de 1 an stateam inr-un apartament cu chirie,eu fiind din Bucuresti, am hotarat sa fac acest pas. Nu stiu cum sa ies din aceasta stare,nu ma pot apropia de nici un barbat. El si-a facut o alta iubita insa eu nu pot,inca il mai iubesc :(.



ce sa zic???asta de BARBAT NEMERNIC,NESIMTIT,IMATUR!!!! ZI MERSI K NU TE AI MAI MARITAT CU EL,PE BUNE
SweetHappyButterfly
Postat pe 22 Aprilie 2009 23:34
De la: gaby_voicu, la data 2009-04-12 10:03:25Am facut toate pregatirile de nunta, haine,inchirierea restaurantului, programare stare civila ,biserica,invitatiile de nunta iar inainde cu o saptamana mi-a spus ca nu poate face asta , pe 19 iulie anul trecut trebuia sa aibe loc nunta. Am foarte multi admiratori insa nu-l pot uita inca mi-e greu :(. Orice as face ma gandesc la el. Eram impreuna de 2 ani si de 1 an stateam inr-un apartament cu chirie,eu fiind din Bucuresti, am hotarat sa fac acest pas. Nu stiu cum sa ies din aceasta stare,nu ma pot apropia de nici un barbat. El si-a facut o alta iubita insa eu nu pot,inca il mai iubesc :(.



Buna.........
Eu cred ca este mai bine ca a plecat acum,decat sa stati impreuna cine stie cati ani,si apoi sa va despartiti,...copii,tot restul........
Eu ,nu am avut curajul lui,si am stat impreuna 18 ani,apoi am divortat,crezi ca suntem mai fericiti acu,decat daca o faceam atunci????.......Iti spun eu ca nu,si acum suferim,si este regretul,ca poate viata fiecaruia ar fii putut avea alt curs...........
Incearca sa privesti partea plina a paharului,poti sa iti gasesti pe cel care sa fie cu adevarat sortit tie!!
Iti doresc mult noroc,ca de noroc avem nevoie,toti!!!
TEODORRD
Postat pe 23 Aprilie 2009 15:25
De la: gaby_voicu, la data 2009-04-12 10:03:25Am facut toate pregatirile de nunta, haine,inchirierea restaurantului, programare stare civila ,biserica,invitatiile de nunta iar inainde cu o saptamana mi-a spus ca nu poate face asta , pe 19 iulie anul trecut trebuia sa aibe loc nunta. Am foarte multi admiratori insa nu-l pot uita inca mi-e greu :(. Orice as face ma gandesc la el. Eram impreuna de 2 ani si de 1 an stateam inr-un apartament cu chirie,eu fiind din Bucuresti, am hotarat sa fac acest pas. Nu stiu cum sa ies din aceasta stare,nu ma pot apropia de nici un barbat. El si-a facut o alta iubita insa eu nu pot,inca il mai iubesc :(.


Pe undeva a fost un pic cinstit....ar fi putut sa fie duplicitar si sa te insele dupa. Tot raul e pe undeva spre bine!
cristinarudi
Postat pe 25 Aprilie 2009 01:52
Iti este foarte greu sa treci peste acest moment, deoarece femeile iubesc pasional si sunt in stare sa-si dea si pielea de pe ele pentru un vis si anume FAMILIA.Cu toate ne dorim sa avem o persoana iubita langa noi si mai incolo un bebe. Te inteleg la perfectie deoarece am fost si eu intr-o situatie asemanatoare:"Hai sa ne casatorim" dar, vai!apartamentul arata ca naiba nu-i asa ca-l renovam dand eu banii?toate cheltuielile de nunta tot eu, luna de miere tot eu.As fi vrut eu sa am norocul tau si sa nu se concretizeze nunta dar, nu a fost asa.La mine la 2 saptamani dupa nunta au aparut certurile si am aflat ca ma inseala ca doar nu se ducea noaptea la servici asa cum zicea.Acum ma lupt sa-mi recuperez banii si sa anulez certificatul ala roz.Si mai mult, nimeni din anturajul meu sau unde lucrez nu-mi recunoaste statutul de femeie maritata prin simplul motiv ca un sot inseamna o persoana care sta alaturi de mine la bine si la greu si nu transforma caminul conjugal intr-o inchisoare la propriu cu yale la usile din interior pentru faptul ca nu am mai acceptat sa-l intretin.Poate as fi trecut de toate astea,caci nu sunt materialista, si inca il mai iubeam daca nu facea tot posibilul sa pierd copilul(caci eram si gravida).M-a atins la cel mai sensibil punct al meu:un copil.Dupa pierderea sarcinii singurul sentiment pe care il mai am fata de el este repulsie si nu voi avea mila de el in lupta pe care o ducem.Poti transforma foarte usor iubirea in ura prin amintirile urate pe care le ai fata de el:s-a purtat urat, a tinut mai mult la parerea alor lui decat a ta, a stat dupa fusta mamei si s-a plictisit de tine.Eu sunt mai baietoasa de fel si acum gandesc si eu cum gandesc si barbatii:balta are peste si asa zisele sentimente de iubire sunt doar niste vorbe dulci de a atrage femei in capcana si de a se folosi de ele.La tine a trecut un an , la mine au trecut 6 luni de la pierderea sarcinii si am scapat de drogul "iubirii".Gandeste-te la viitor si nu trai in trecut, viata e numai una si merita traita nu sa stai si sa plangi dupa unul care nu merita nicio lacrima!
gabilrc
Postat pe 31 Iulie 2009 11:13
Draga mea, nu strica orzul pe gaste...Vei gasi si tu pe cineva care sa te merite si sa te iubeasca cu adevarat. Era mai bine sa divortati mai tarziu, cu copii, poate? Te-ar fi chinuit si mai mult. Dar ti-a ramas IUBIREA! A plecat un 'amator", dar va veni si cel "adevarat". Sa crezi in TINE! Sa crezi in Creator si invata lectia: chiar daca iti schimbi calea, nu-ti schimba principiile. Fii tu insati si, cand vei fi pregatita, VA APARE IUBIREA cea mare, cea adevarata. Se prea poate sa fi fost doar o reglare de karma. Incearca sa te inalti pe plan spiritual, sa devii mai sensibila si-l vei atrage pe cel harazit tie. De sus se vede mai bine(deschiderea catre frumos) si nu cere de unde nu este...Ci daruieste tu prima, ca sa ai de unde astepta. Ce daruiesti se inmulteste. Iubirea merge la iubire...!
kudika044610
Postat pe 31 Iulie 2009 22:55
Buna,

Orice sut in fund este un pas inainte...fiecare avem un destin pe care ni-l urmam...si este bine pentru noi sa nu fortam lucrurile... ai sa intalnesti o persoana de sex opus cu care totul va decurge natural, care nu teva face sa suferi si langa care te vei simti cu adevarat implinita.

Gandeste-te la ce vrei tu cu adevarat pentru tine, nu de la o relatie si daruieste-ti tu ceea ce meriti, nu astepta sa te faca un barbat sa te simti implinita, implineste-te si tu ca persoana inainte de a intra in alta relatie.

Schimba orice iti aduce aminte de fostul, inclusiv traseul pe car mergi acasa, renunta la amintiri, cadouri de la el etc. Iesi cu prietenele, citeste o carte, mergi la masa si la piscina, AI GRIJA DE TINE. Cu tine ramai toata viata...

Numai bine.
anda1979
Postat pe 31 Iulie 2009 23:05
POATE TOT RAUL A FOST SPRE BINELE TAU ,INCEARCA SA PRIVESTI LUCRURILE SI ASA .
piper
Postat pe 1 August 2009 13:06
nu merita efortul sincer e cel mai mare idiot.... incearca macar sa iesi cu cineva o sa il uiti..insa problema ta nu este k nu poti ...dak stai putin si t gandesti ...este pt k nu vrei sa'l uiti VIATA MERGE INAINTE!
JustMe05
Postat pe 1 August 2009 13:12
De la: TEODORRD, la data 2009-04-23 15:25:51
De la: gaby_voicu, la data 2009-04-12 10:03:25Am facut toate pregatirile de nunta, haine,inchirierea restaurantului, programare stare civila ,biserica,invitatiile de nunta iar inainde cu o saptamana mi-a spus ca nu poate face asta , pe 19 iulie anul trecut trebuia sa aibe loc nunta. Am foarte multi admiratori insa nu-l pot uita inca mi-e greu :(. Orice as face ma gandesc la el. Eram impreuna de 2 ani si de 1 an stateam inr-un apartament cu chirie,eu fiind din Bucuresti, am hotarat sa fac acest pas. Nu stiu cum sa ies din aceasta stare,nu ma pot apropia de nici un barbat. El si-a facut o alta iubita insa eu nu pot,inca il mai iubesc :(.



Buna.........
Eu cred ca este mai bine ca a plecat acum,decat sa stati impreuna cine stie cati ani,si apoi sa va despartiti,...copii,tot restul........
Eu ,nu am avut curajul lui,si am stat impreuna 18 ani,apoi am divortat,crezi ca suntem mai fericiti acu,decat daca o faceam atunci????.......Iti spun eu ca nu,si acum suferim,si este regretul,ca poate viata fiecaruia ar fii putut avea alt curs...........
Incearca sa privesti partea plina a paharului,poti sa iti gasesti pe cel care sa fie cu adevarat sortit tie!!
Iti doresc mult noroc,ca de noroc avem nevoie,toti!!!


Adevarat, pe langa asta .. Norocul si-l mai face omul cu mana lui.. stiti asta, nu? Dar pt asta e nevoie si de ambitie! Oricum eu iti doresc mult succes!
Lady_Rock
Postat pe 1 August 2009 15:55
De la: TEODORRD, la data 2009-04-23 15:25:51
De la: gaby_voicu, la data 2009-04-12 10:03:25Am facut toate pregatirile de nunta, haine,inchirierea restaurantului, programare stare civila ,biserica,invitatiile de nunta iar inainde cu o saptamana mi-a spus ca nu poate face asta , pe 19 iulie anul trecut trebuia sa aibe loc nunta. Am foarte multi admiratori insa nu-l pot uita inca mi-e greu :(. Orice as face ma gandesc la el. Eram impreuna de 2 ani si de 1 an stateam inr-un apartament cu chirie,eu fiind din Bucuresti, am hotarat sa fac acest pas. Nu stiu cum sa ies din aceasta stare,nu ma pot apropia de nici un barbat. El si-a facut o alta iubita insa eu nu pot,inca il mai iubesc :(.



Buna.........
Eu cred ca este mai bine ca a plecat acum,decat sa stati impreuna cine stie cati ani,si apoi sa va despartiti,...copii,tot restul........
Eu ,nu am avut curajul lui,si am stat impreuna 18 ani,apoi am divortat,crezi ca suntem mai fericiti acu,decat daca o faceam atunci????.......Iti spun eu ca nu,si acum suferim,si este regretul,ca poate viata fiecaruia ar fii putut avea alt curs...........
Incearca sa privesti partea plina a paharului,poti sa iti gasesti pe cel care sa fie cu adevarat sortit tie!!
Iti doresc mult noroc,ca de noroc avem nevoie,toti!!!


Uite e mai bine ca te-a parasit mai devreme decat mai tarziu.
*Fii atenta sora mea a fost iubita cu un baiat 9 ani si apoi au decis sa se casatoareasca , iar in acelasi timp ea a inceput sa tina si tratament ptr intretinerea sarcinii si surpriza........Fix cu o luna inainte de-a se naste baiatul lor el a fugit cu alta.
Asa ca suferintele unei mame si sotii parasite cand ai nevoie de sprijin nu se compara cu suferintele cauzate de imaturitatealui de-a lasa totul balta chiar inainte de casatorie.
Fii multumita ca si-a aratat adevarata fata cand inca era devreme ptr tine.

Sper sa-ti gasesti linistea. Ciao
rox_rbz
Postat pe 1 August 2009 20:30
poate nu se simtea pregatit ptr o casatorie si tot ce implica asta...si s-a speriat!ai insistat tu sa va casatoriti?
deiutza_20
Postat pe 1 August 2009 22:15

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
satanism 4 De la: anastasia_m 24 Aprilie 2010 19:49
2 pisoi mici spre adoptie 4 De la: adriana_popescu 3 Februarie 2009 16:51
Am si eu o intrebare ... 4 De la: Hania 10 Iunie 2008 09:39
Copii invata jucandu-se! 1 De la: tudosa_doina 17 August 2012 17:37
Echipa Kudika iti ureaza Craciun Fericit! 5 De la: OanaTrifu 27 Decembrie 2015 18:28