Setari Cookie-uri

Femeile se imbraca pt femei!!!

Femeile se imbraca pt femei credeti ca e adevarata aceasta afirmatie???
Ce stil/stiluri preferati...cel extravagant, office, sport, sport elegant...???

my_chocolat
Postat pe 12 Aprilie 2009 12:38
Foarte adevarat! Normal ca "lupta" este intre noi femeile...barbatii in general nu au habar ca poseta pe care o porti este Miu Miu...dar tu stii ca ea e accesoriul tau forte si o etalezi cu mandrie. Cea mai mare satisfactie ne-o ofera un compliment din partea amicelor...cine stie cunoaste
mrskattousa
Postat pe 12 Aprilie 2009 12:49

cred ca de cate ori ne imbracam sau folosim un accesoriu, comunicam mesaje celor din jur.de fiecare data cand pun ceva pe mine transmit informatii despre felul in care ma simt.
nu ma imbrac niciodata pentru a face placere prietenilor mei sau familei...imi place sa port ceva ce se potriveste felului meu de a fi,personalitatii mele.
Important e sa vrem sa aratam bine,sa avem o tinuta potrivita trupului si varstei noastre,si asta se poate face si fara sa investim o suma prea mare.
Cred ca succesul modului in care reusim sa comunicam prin imbracaminte tine de fiecare dintre noi



iulices
Postat pe 12 Aprilie 2009 12:50
De la: mrskattousa, la data 2009-04-12 12:49:35Foarte adevarat! Normal ca "lupta" este intre noi femeile...barbatii in general nu au habar ca poseta pe care o porti este Miu Miu...dar tu stii ca ea e accesoriul tau forte si o etalezi cu mandrie. Cea mai mare satisfactie ne-o ofera un compliment din partea amicelor...cine stie cunoaste

Lupta?Lupta pt. ce?Care-i cea mai tare din parcare?
b_oananicoleta
Postat pe 12 Aprilie 2009 12:52
De la: mrskattousa, la data 2009-04-12 12:49:35Foarte adevarat! Normal ca "lupta" este intre noi femeile...barbatii in general nu au habar ca poseta pe care o porti este Miu Miu...dar tu stii ca ea e accesoriul tau forte si o etalezi cu mandrie. Cea mai mare satisfactie ne-o ofera un compliment din partea amicelor...cine stie cunoaste




da...tine si de vanitatea feminina asta :))...ne place sa fim complimentate ..sa aratam bine si sa se intoarca privirile dupa noi...
iulices
Postat pe 12 Aprilie 2009 12:52
De la: my_chocolat, la data 2009-04-12 12:38:08Femeile se imbraca pt femei credeti ca e adevarata aceasta afirmatie???
Ce stil/stiluri preferati...cel extravagant, office, sport, sport elegant...???


hmmm, depinde
ador complimentele venite din partea prietenelor, dar daca lor le place ceva ce eu nu suport, in nici un caz nu ma voi imbraca pentru a le fi pe plac. Vreau ca hainele sa ma reprezinte pe mine in primul rand si de-abia apoi sa placa celor din jur.
cele mai tari complimente insa sunt cele venite din partea iubitului

ca stil, abordez casual, cat mai tineresc
kitty_krieger
Postat pe 12 Aprilie 2009 13:00
Nu ma refer la o lupta propriu-zisa...ci la faptul ca fie ca recunoastem sau nu, nu ne imbracam numai pt noi...asa cum sustin multi...ci si pt cei din jur. Nu ma intelegeti gresi, nu haina face pe om, ci constituie un punct forte atunci cand ceea ce porti te complimenteaza. Am sa dau un exemplu: la interviu angajatoarea este femeie...in afara de aptitudinile tale, ea va aprecia stilul vestimentar si poate fi chiar un element decisiv, pe cand un barbat nu va acorda asa mare importanta aceluiasi aspect.
mrskattousa
Postat pe 12 Aprilie 2009 13:07
Am trecut prin multe interviuri la viata mea...in multe cazuri vestimentatia a jucat rolul decisiv. Asa a fost in cazul meu. iar eu, la randul meu, punandu-ma in locul angajatorului, as face la fel. Nu NUMAI asta conteaza, dar poate spune multe despre personalitatea celui/celei in cauza.
mrskattousa
Postat pe 12 Aprilie 2009 13:11
Cred ca subestimezi simtul estetic al barbatilor Poate ca un barbat nu va sti niciodata sa aprecieze nu stiu ce marca de imbracaminte/incaltaminte, dar cu siguranta va aprecia un stil mereu ingrijit , care place ochiului, ca sa zic asa
b_oananicoleta
Postat pe 12 Aprilie 2009 13:12
nu-i subestimez...doar ca femeile vor fi mereu mai picky si cu mai mult simt critic in ceea ce priveste vestimentatia unei femei. Asta in cazul in care nu ne referim la gay... am multi colegi gay care doar uitandu-se la tine iti pot spune orice detaliu de la nunata fondului de ten pana la croiala paltonului. Cu ei chiar ca ne-am dat foc la valiza!
mrskattousa
Postat pe 12 Aprilie 2009 13:16
kattousa, tu vorbesti de prima impresie unde fizicul evident, primeaza
iar la interviuri trebuie sa te imbraci in asa fel incat sa spui despre tine fara cuvinte: sunt un profesionist, un om serios pe care te poti baza.

Sper ca observi ca sunt de acord cu tine.

Insa eu consider interviul de angajare o situatie speciala, in viata de zi cu zi nu te imbraci ca la interviu. Dar te imbraci in asa fel (sau asa ar trebui) incat sa placi celor din jur si sa spui ceva despre tine.
kitty_krieger
Postat pe 12 Aprilie 2009 15:36
Eu personal ma imbrac ptr mine,nu ptr femei sau barbati,dar e adevarat ca femeile observa mai usor detalile( .Ma prapadesc de ras cand merg la vreun market si vad cate una care face cumparaturi cocotata pe tocuri de 12 cm ,fusta mini si bluza ultra decoltata.)
ali_cia101
Postat pe 10 Mai 2009 12:48
Da, cu cat ma gandesc mai bine cu atat mi se pare mai adevarata afirmatia. Stilul meu e casual.
Jasmine10
Postat pe 10 Mai 2009 12:55
Barbatii nu sunt foarte atenti la detali , pentru ei conteaza imaginea in ansamblu si efectul produs. Asa ca femeile se imbraca pt concurenta ! ;)
kudika028766
Postat pe 23 Mai 2009 13:05
Subscriu! (in ceea ce ma priveste, e valabila afirmatia).
Ne imbracam pentru noi insine, in primul rand.
Dupa, pentru"celelalte femei. Si abia apoi, pentru barbati... Cum se zicea mai sus, barbatii nu "simt" detaliile, ci ansamblul.... Si nu-i subestimeaza nimeni, sotul meu - atunci cand mergeam cu el in magazine - era cel care "ochea" din prima exact lucrurile care mi-ar fi placut mie (si pe care eu le remarcam greu, sau deloc), ceea ce dovedea clar ca stia cu precizie ce-mi place...
Oricum ar fi, insa, eu stiu ca atunci cand trebuie sa intalnesc prietene pe care nu le-am vazut de mult, pierd mai mult timp oglindindu-ma
Dor_a
Postat pe 23 Mai 2009 13:14
o femeie se imbraca pentru ea insasi.Nu pt a face concurenta .

Postat pe 29 Mai 2009 10:38
De la: ali_cia101, la data 2009-05-10 12:48:33Eu personal ma imbrac ptr mine,nu ptr femei sau barbati,dar e adevarat ca femeile observa mai usor detalile( .Ma prapadesc de ras cand merg la vreun market si vad cate una care face cumparaturi cocotata pe tocuri de 12 cm ,fusta mini si bluza ultra decoltata.)



hm nu ar trebui..poate tocmai venise de la o ocazia si a vrut sa treaca sa faca piata ( neavand timp la dispozitie) ...-----se mai intampla

Postat pe 29 Mai 2009 10:39
De la: my_chocolat, la data 2009-04-12 12:38:08Femeile se imbraca pt femei credeti ca e adevarata aceasta afirmatie???
Ce stil/stiluri preferati...cel extravagant, office, sport, sport elegant...???




ppai cand voi trai cu o femeie adik in alta viata atunci ma voi imbraca pt femei
ma imbrac pt mine ......pt iubit......si atat!
si stilul ...de fapt adopt mai multe stiluri ...depinde unde merg.......cum ma simt.....
dar in cea mai mare parte sport elegant
adopt extravagant.......sport.......
office never
just_heaven
Postat pe 29 Mai 2009 10:44
Hei ai auzit ?
Superslim te trimite ieftin in forma la mare !
Slabire din prima luna intre 5-9 kilograme !!!
PROFITA ACUM DE NOUA SUPER OFERTA DE PRETURI A VERII si de DISCOUNTURILE URIASE de peste 50 % :
1 - 3 cutii SuperSlim = 55 lei PER cutie
4 - 9 cutii SuperSlim = 50 lei PER cutie
peste 9 cutii SuperSlim = 45 lei PER cutie

Acorda-ti sansa de a fi asa cum iti doresti ! Pentru comenzi trimite-ti mail cu adresa numele si un nr de telefon la super_slimm100@yahoo.com
ori tel la 0771 .208. 512
Pentru mai mult detalii accesati site-ul nostru:
www.superslim
new.webs. c o m
dyane_
Postat pe 29 Mai 2009 16:47
De la: dyane_, la data 2009-05-29 16:47:41Hei ai auzit ?
Superslim te trimite ieftin in forma la mare !
Slabire din prima luna intre 5-9 kilograme !!!
PROFITA ACUM DE NOUA SUPER OFERTA DE PRETURI A VERII si de DISCOUNTURILE URIASE de peste 50 % :
1 - 3 cutii SuperSlim = 55 lei PER cutie
4 - 9 cutii SuperSlim = 50 lei PER cutie
peste 9 cutii SuperSlim = 45 lei PER cutie

Acorda-ti sansa de a fi asa cum iti doresti ! Pentru comenzi trimite-ti mail cu adresa numele si un nr de telefon la super_slimm100@yahoo.com
ori tel la 0771 .208. 512
Pentru mai mult detalii accesati site-ul nostru:
www.superslim
new.webs. c o m



l_diana_c
Postat pe 29 Mai 2009 16:54
De la: mrskattousa, la data 2009-04-12 12:49:35Foarte adevarat! Normal ca "lupta" este intre noi femeile...barbatii in general nu au habar ca poseta pe care o porti este Miu Miu...dar tu stii ca ea e accesoriul tau forte si o etalezi cu mandrie. Cea mai mare satisfactie ne-o ofera un compliment din partea amicelor...cine stie cunoaste


De acord. E superficiala atitudinea noastra, dar de cele mai multe ori, asta facem...
aricel
Postat pe 10 Iunie 2009 11:49
Femeile nu se imbraca niciodata pt femei, sa fie clar!
Intr-adevar, stim mai multe despre vestimentatie si accesorii, recunoastem marci, recunoastem materialele, firmele, vrem sa stim de unde si-a cumparat X ceva, etc, dar asta este o alta poveste.

O femeie se imbraca pentru ea si pentru barbati (intra si iubitul aici;nu pentru a cucerii 'nspe mii de barbati ci pentru a fi pur si simplu admirate). Iar o femeie cu stil chiar este admirata de orice barbat.

Insa... toata treaba asta cu haine si accesorii ne costa fir'ar sa fie...
michelle_venus_21
Postat pe 6 Noiembrie 2009 12:59
De la: my_chocolat, la data 2009-04-12 12:38:08Femeile se imbraca pt femei credeti ca e


...si se dezbraca pentru barbati...


Simply_The_Best
Postat pe 15 Decembrie 2009 09:58
De la: my_chocolat, la data 2009-04-12 12:38:08Femeile se imbraca pt femei credeti ca e adevarata aceasta afirmatie???
Ce stil/stiluri preferati...cel extravagant, office, sport, sport elegant...???


aiurea eu ma imbrac pentru mine ,pentru satisfactia de-a arata bine
Coco_2
Postat pe 15 Ianuarie 2010 08:28
[img]http://dl6.glitter-graphics.net/pub/742/742466nonkoiglft.gif[/img][/url]cea mai haioasa afirmatie
yumy
Postat pe 15 Ianuarie 2010 12:31
Pai, acum o luna se vindea cu 20 lei cutia iar acum e super reducere la 45 lei cutia, asta daca mai cumperi si de la 9 cutii in sus???Doamne fereste!Bani risipiti aiurea.
Muriel
Postat pe 15 Ianuarie 2010 14:48
De super slim vorbeam,daca nu ati inteles.
Muriel
Postat pe 15 Ianuarie 2010 14:51
[img]http://dl8.glitter-graphics.net/pub/742/742468m9g2d9dg9a.gif[/img][/url]am inteles dar nu ne intereseaza[img]http://dl8.glitter-graphics.net/pub/742/742468m9g2d9dg9a.gif[/img][/url]
yumy
Postat pe 15 Ianuarie 2010 15:52
http://ipremii.com/index.php?r=L9yp
ionydolce20
Postat pe 24 Februarie 2010 11:58

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Am nevoie de parerile voastre....please!!! 46 De la: delicacy 19 Mai 2011 17:45
Daca va doriti un venit suplimentar.. 2 De la: larissa17 23 Martie 2010 20:15
Metoda sigura de facut bani, cu investitie de 6 lei!!! 0 De la: 22 Aprilie 2012 00:39
To be vintage-up next-To be sexy ? 1 De la: farcry2 13 August 2010 08:58
A little help...pleeease! 4 De la: tinna83 20 Octombrie 2009 21:25