Setari Cookie-uri

Sa ma vopsesc?

Vreau sa ma fac bruneta ..( am luat deja vopseaua) dar am vorbit cu o prietena mi'a zis ca daca sunt pe stop nu ma pot vopsi ca nu se prinde?
e adevarat? sa astept pana se termina? sau sa ma vopsesc?
mentionez ca am culoarea saten destul de inchis:)
griiinn
Postat pe 13 Aprilie 2009 21:31
.
griiinn
Postat pe 13 Aprilie 2009 21:31
daca`i asa asteapta pana iti trece..... doar n`ai sa patesti nimic daca mai astepti un pic
Diavolyta_
Postat pe 13 Aprilie 2009 21:34
poi incepe scoala si apoi numai pot k vine sora mea de la fac.. si se complica:d
in fn:)
griiinn
Postat pe 13 Aprilie 2009 21:42
Este adevarat...nu se prinde deloc...spun din experienta mea si a altora, cele care am incercat...nimic nu se prinde pe par acum...nu stiu care e explicatia
Corai
Postat pe 14 Aprilie 2009 16:13
Nici daca e pe la sfarsit:D?:))
griiinn
Postat pe 14 Aprilie 2009 21:19
Incearca, poate o fi altfel la tine.....eu personal am incercat pe saten sa aplic un ciocolatiu inchis spre negru chiar acum vreo 2 luni si nu s-a prins, doar a aparut o amarata de reflexie ciocolatie care se vedea numai la soare poate a contat ca era vopsea fara amoniac, cine stie?!....incearca, poate vopseaua ta neagra e mai puternica ....problema mai mare era daca incercai sa decolorezi parul; a incercat mama mea si i-a iesit portocaliu iar ei in mod normal ii iese blond stralucitor deschis cu aceeasi vopsea dar aplicata departe de perioada aia din luna
Corai
Postat pe 15 Aprilie 2009 10:37
e..ce o fi o fi:| eu am N1.. la vopsea.. sper sa se prinda.. a inca ceva
e prima oara knd ma vopsesc si nu stiu daca trb sa am paru spalat cu cateva zile inainte sau mai gras..:|
eu trebuia sa ma spal ieri dar nu prea am avut chef si acum e gras..
sa ma vopsesc asa sau sa ma spal si sa ma usuc?
griiinn
Postat pe 15 Aprilie 2009 10:41
trebuie pe parul gras deoarece se va deteriora mai putin si va fi mai stralucitor....altfel iese mat, pe par curat iese mat....eu asa am observat la mine...daca nu erai pe stop te sfatuiam sa dai un pic de tot cu ulei pe par (nu mult) ca sa iasa stralucitor parul dar mai bine nu ca si asa se va prinde greu acum....poate data viitoare
Corai
Postat pe 15 Aprilie 2009 10:48
aha:D acum trebuie sa astept:)
o sa te anuntz daca va iesi:D
griiinn
Postat pe 15 Aprilie 2009 11:36
De la: griiinn, la data 2009-04-15 11:36:58aha:D acum trebuie sa astept:)
o sa te anuntz daca va iesi:D


Depinde de la femeie la femeie,eu m-am vopsit cand eram la menstra si mi-a prins, lafel si mamie mele
bebe_Cristina
Postat pe 15 Aprilie 2009 11:49
Da da ca sunt curioasa! Sper sa iasa frumos!
Corai
Postat pe 15 Aprilie 2009 11:51
a iesit:D da acum sunt uda.. trtebuie sa astept sa se usuce sa il aranjez.. ca parul meu e putzin cretz:)
ms pt sfaturi
griiinn
Postat pe 15 Aprilie 2009 12:32
Ei, inseamna ca esti fericita acum...cu noul look
Corai
Postat pe 16 Aprilie 2009 12:06
mai acum mai toata lumea zice ca nu se prinde culoarea.. eu m-am vopsit si mi-a iesit chiar bine fara nici o problema
_dulcik_
Postat pe 16 Aprilie 2009 12:19
Doamne feteleor ce aveti in cap sa spuneti asa ceva?Mai ales la o culoare deschisa..sau par gras... Parul nu trebuie sa fie proaspat spalat dect daca Decolorati ,Deoarece acizi din oxidant sa nu arda parul..Ahh si faza cu "stopul" este doar un mit.ceea ce se intampla e agitatia,hormoni..nu are legatura directa cu perioada ciclului...ci cu agitatia..si singurul lucru in materie de frizerie/coafura care nu este indicat pe aceasta perioada este permanentu..Dar nu are legatura fetelor cu vopsitul..Mai ales daca ai nevoie sa inchida culoarea..Si poti sa fi si curata pe par nu sa asteptzi sa ai mult sebum pentru a vopsi mai ales la o culoare mai inchisa.Se poate vopsi si pe par ud ;)
Printz3s
Postat pe 12 Mai 2009 04:10
Bufff.....eu ma decolorez doar de vreo 3 ani...si n-am avut niciodata probleme, prinde la fel in orice perioada a lunii..poate depinde de persoana dar eu nu mi-am pus niciodata problema si nici n-am vazut vreo diferenta. Banuiesc ca depinde de substanta pe care o folosesti (tipul de vopsea sau decolorant) nu de perioada lunii. La mine n-are nici un fel de influenta. Testat!
liliana2005
Postat pe 3 Iunie 2009 18:11
eeeeee?
cum a iesit?
matracucu
Postat pe 3 Iunie 2009 18:20
[...care ma ajuta si pe me cu niste pareri pe forumul : >>Frumusete & Wellness>> Ingrijirea parului>> Help me ...]
Lucky_best_girl
Postat pe 3 Iunie 2009 19:35

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Spalarea zilnica a parului favorizeaza caderea/distrugerea lui? 32 De la: Heidi_85 11 Ianuarie 2012 10:04
As avea nevoie de putin ajutor va rog,am 15 ani si jumatate. 70 De la: kudika_7096 18 August 2014 21:27
parul meu.o mare problema....va rog sa ma jutati 6 De la: balrog 14 Martie 2011 13:07
matreata 13 De la: kudika_1001304 15 Februarie 2016 11:23
antioxidatii si protectia antioxidantilor 2 De la: balrog 14 Martie 2011 14:13