Setari Cookie-uri

Paru gras:solutii daca stiti va rog!!!!

BUNA,fetelor,am si eu parul gras am incercat diverse sampoane,dar degeaba,trebuie sa il spal l 2 zile si stiu ca dak spalam parul frecvent se usuca,voi stiti vreo solutie??? plizzz
anutza29
Postat pe 23 August 2009 18:41
nu se usuca parul daca il speli cu ce trebuie
si eu am parul foarte gras..folosesc sampon, balsam si masca de la Herbosophy pentru par gras si varfuri deteriorate..sunt foarte multumita si de calitate si de pret..toate trei te duc pana in 60 ron... si in plus du-te si pe la plafar si ia-ti o lotiune capilara cu urzica pentru par gras..se aplica la radacini dupa spalare, fara clatire..face minuni si mai sunt si niste pastile tot cu urzica..dar care am uitat cum se numesc..se gasesc prin farmacii sau plafar si sunt ieftine..sper ca te-am ajutat.
simonycik
Postat pe 25 August 2009 09:59
Incerca sa nu aplici balsamul pe toata lungimea parului ci doar la varfuri, pune in apa in care te clatesti putin otet de mere.Poti gasi mai multe informatii aici : http://www.sfatulmedicului.ro/Ingrijirea-parului/secretele-unui-par-sanatos_4703#Ingrijirea_parului_gras
oana009
Postat pe 25 August 2009 11:55
Incearca sa nu il mai speli asa de des. Parul isi regeleaza secretia de sebum in functie de cum il inveti si tu. Daca "stie" ca tot la 2 zile il speli, secreta sebum. Spala-te la 3, apoi la 4 zile pana se obisnuieste asa.
daca e foarte gras inainte cu o zi sau 2 de spalare, foloseste pudra de talc la radacina ca sa ii ia din grasime si sa nu arate murdar. Ai grija insa cum o folosesti, mai ales daca ai parul inchis la culoare.

Iar faza cu sampoanele e o prostie. Eu am observat ca chiar nu conteaza cu ce tip de sampon te speli. M-am spalat si cu scumpe si cu ieftine si cu renum ite, etc, si tot faceam matreata sau mi se ingrasa parul. Importanta este si duritatea apei, apoi, neaparat tyre sa folosesti un balsam sau o masca, si daca e sa nu fii stresat, credeti-ma, ca ma pot spala si cu sampon de urzica de 3 lei buc si tot la fel se comporta parul. Stresul si factorii poluanti ne strica parul nu tipul de sampon.
pisicuta_trista
Postat pe 25 August 2009 12:07
Daca parul se ingrasa repede, nu trebuie spalat mai des, ci trebuie tratata problema. Sunt o gramada de fiole in farmacii pt tratament, si la plafar. Daca il speli din ce in ce mai des, se va ingrasa si mai rapid.
wildstyle
Postat pe 25 August 2009 22:43
De la: wildstyle, la data 2009-08-25 22:43:10Daca parul se ingrasa repede, nu trebuie spalat mai des, ci trebuie tratata problema. Sunt o gramada de fiole in farmacii pt tratament, si la plafar. Daca il speli din ce in ce mai des, se va ingrasa si mai rapid.


Subscriu la faza cu spalatul din ce in ce mai des = ingrasat mai repede
pisicuta_trista
Postat pe 26 August 2009 16:53
si eu aveam probleme si am incercat tot felul de sampoane...si pana la urma cel mai bun pt parul meu e Wash&Go si in ultima apa de clatire pun un pic de otet...e ff bun otetul...nu se mai ingrasa parul,nu mai fac matreata si ii da si stralucire
pissy
Postat pe 26 August 2009 17:50
buna

Si eu aveam parul foarte gras, nu gras. Dar dupa ce l-am facut permanent de 2 - 3 ori acum e nornmal frumos si ma bucur de el . Trebuie sa fii atenta si ce sampon folosesti. (ferice de cei care se pot spala cu orice) totusi si sa nu-l speli foarte des . Am mai facut o treaba cand ma duceam la mare stateam cu el in apa marii cat puteam de mult.dar asta era o data acum apa marii nu mai este ce-a fost.

succes!
speranta1
Postat pe 31 August 2009 08:55
NOU!! Tratament brazilian OrganiQ cu keratina - 100% natural - pentru indreptarea parului!! Cea mai inovativa,

revolutionara si sanatoasa aparitie in materie de ingrijirea parului, acum disponibil si la tine acasa !! Rezultate

uimitoare pana la 4 Luni !!Ai un par greu de aranjat? Petreci ore intregi chinuindu-te sa iti aranjezi parul dar iti

distrugi structura parului cu diferite aparate pentru indreptarea parului? Solutia este tratamentul brazilian cu

keratina, care iti va lasa parul drept, matasos, foarte stralucitor si cel mai important : SANATOS !! Parul tau va

arata ingrijit si aranjat chiar daca il lasi sa se usuce liber dupa ce il speli. Acest tratament este 100% organic,

fara chimicale, complet sigur si cu rezultate uimitoare !! Renuntati la indreptari chimice ale parului, la placa, la

timp pierdut cu indreptarea parului cu peria sau la banii cheltuiti la salon. Este cel mai potrivit pentru par

vopsit, decolorat, fara viata ! Pret complet tratament la domiciliu: 650RON ( Produse speciale pentru ingrijire dupa

tratament , pentru rezultate indelungate - sampon si balsam - incluse in pret ). Contact : ymirsy@yahoo.com
ymirsy
Postat pe 14 Martie 2011 15:08

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
bunaa:* 17 De la: balrog 14 Martie 2011 12:57
Invitatie la concurs 1 De la: kudika066449 6 Septembrie 2009 16:04
permanent 2 De la: kudika016376 3 Mai 2009 17:39
TZEPE PE NET CU EXTENSIILE 91 De la: kudika_1012859 22 Iulie 2016 17:39
Ajutor!M-am decolorat si revopsit si mia iesit roscat! :(( 5 De la: Minnie_Angel 16 Octombrie 2013 20:02