Setari Cookie-uri

Help - va invit sa va scrieti parerile si sugestiile

Salutare tuturor!
Citesc de ceva vreme forumul de pe kudika si chiar daca nu am participat aproape deloc cu post-uri, mi-au fost de folos cateva pareri pe diverse teme pe care le-am citit aici. Acuma, eu am o situatie. Povestea e mai complicata. Am o relatie de 4 ani, el a plecat de un an si ceva si mai sta inca un an jumate. In timpul asta noi ne-am racit foarte tare si am incercat sa discutam si sa o rezolvam in vreun fel. Din pacate, la distanta nu prea ai ce sa rezovlvi, mai ales cand lucrurile sunt deja stricate de dinainte sa plece. Intre timp, de prin noiembrie vorbesc cu o veche cunostinta pe mess. Sunt din principiu, impotriva conversatiiilor de pe mess care nu au alt rost decat flirt si vrajeala(chit ca e true), pentru ca nu au viitor. Ei si aceasta cunostinta este un baiat care sta de ceva timp in america. Din conversatiile pe care le-am avut pana acum ai zice ca it's like we're inlove. EL o sa vina in Romania la vara. Acuma eu sunt constienta ca nu am ce asteptari sa am si nu sper la o relatie cu dansul, dar de vazut tot as vrea sa ne vedem. Intrebarea e ce parere aveti despre asta si daca as putea fi judecata din prisma faptului ca l-as insela pe primul?
myself24
Postat pe 18 Aprilie 2009 15:49
De la: myself24, la data 2009-04-18 15:49:13Salutare tuturor!
Citesc de ceva vreme forumul de pe kudika si chiar daca nu am participat aproape deloc cu post-uri, mi-au fost de folos cateva pareri pe diverse teme pe care le-am citit aici. Acuma, eu am o situatie. Povestea e mai complicata. Am o relatie de 4 ani, el a plecat de un an si ceva si mai sta inca un an jumate. In timpul asta noi ne-am racit foarte tare si am incercat sa discutam si sa o rezolvam in vreun fel. Din pacate, la distanta nu prea ai ce sa rezovlvi, mai ales cand lucrurile sunt deja stricate de dinainte sa plece. Intre timp, de prin noiembrie vorbesc cu o veche cunostinta pe mess. Sunt din principiu, impotriva conversatiiilor de pe mess care nu au alt rost decat flirt si vrajeala(chit ca e true), pentru ca nu au viitor. Ei si aceasta cunostinta este un baiat care sta de ceva timp in america. Din conversatiile pe care le-am avut pana acum ai zice ca it's like we're inlove. EL o sa vina in Romania la vara. Acuma eu sunt constienta ca nu am ce asteptari sa am si nu sper la o relatie cu dansul, dar de vazut tot as vrea sa ne vedem. Intrebarea e ce parere aveti despre asta si daca as putea fi judecata din prisma faptului ca l-as insela pe primul?


Hell ye!! normal! desparte.te de primu daca tot crezi ca esti indragostita. dar nu inteleg ce ai rezolva daca si al doilea e la distanta. mi se pare ca nu ai alta ocupatie. si nu ne.ai spus de ce e plecat primu! pentru viitorul vostru? mai gandeste.te.....
l_diana_c
Postat pe 18 Aprilie 2009 16:23
tipu' din America vine definitiv sau in vacanta?

k daca vine sa se distreze... nu cred ca ti'ai dori sa ai statutul asta... de distractie de-o vara...

Banuiesc ca stii ca in America nu te duci cu una cu doua...

Daca nu sunt sansele unei relatii solide, tai-o din radacini...

Gianna_on_Kudika
Postat pe 18 Aprilie 2009 16:32
De la: myself24, la data 2009-04-18 15:49:13 daca as putea fi judecata din prisma faptului ca l-as insela pe primul?

NU
primul e plecat de cat timp? un an? si mai sta un an? eu nici n-as considera ca mai sunt cu el. Bine, eu as fi avut o discutie cu el inainte sa plece, sa ne vedem de viata amandoi si daca o fi cand ne revedem, sa ne dam seama ca inca ne iubim, sa fim din nou impreuna fara nici un fel de repros. E cel mai sanatos si mai matur, nu de alta dar nu-i poti cere unui barbat sa stea 2 ani de zile pe uscat (daca intelegi ce vreau sa spun).... si nici unei femei...

Nu mi-as pune sperante intr-o relatie cu acest al doilea, dar nu strica sa-l vezi fata in fata sa vezi exact ce fel de om e.
kitty_krieger
Postat pe 18 Aprilie 2009 16:39
Dar tu crezi ca daca el e plecat de un an si ceva si zici ca mai sta iar un an....crezi ca nu a "gustat" nimic..ca sa zic asa, relatiile la distanta nu prea dureaza "ochii care nu se vad se uita" si sa zicem ca te intalnesti cu celalalt, si te indragostesti de el in oarecare masura ce faci dupa ce va pleca
ralu_zar
Postat pe 19 Aprilie 2009 03:56
Da, din punctul de vedere al sentimentelor, nu am alta ocupatie.
Primul si-a gasit servici in Spania si e bine platit. Acuma noi am avut o mica discutie inainte sa plece ceva la modul ca se duce, vede cum e si eventual mai vedem pe parcurs cum procedam, daca ma duc eu acolo, daca ne vedem doar in vacante si asa...A plecat pentru viitorul lui, nu al nostru. In momentul in care a plecat contractul era pe un an, iar dupa aceea i-au oferit posibilitatea sa prelungeasca cu un an jumate. Si el a zis da, dar nu a discutat cu mine asta. Iar cand am incercat a zis ca se mai gandeste, ne mai gandim, si vedem noi.

Al doilea tip vine doar in vacanta si deja vrea sa ma gandesc cand vin si eu. Sunt constienta ca o sa fie probabil ceva de o vara, dar sincer he makes me feel more alive than ever. Nu am ce iluzii sa imi fac de la o relatie cu el, pentru ca e si el la maaare distanta si nu ar merge.
Povestea vietii mele, o mare ironie ca gasesc pe cineva care pare a fi aproape de idealul meu masculin si ne desparte un ocean.
myself24
Postat pe 19 Aprilie 2009 14:24
Pentru ralu_zar : poate o fi gustat, ca stim cu toatele ca barbatii nu prea au treaba cu abstinenta. Acuma, atata timp cat nu aflu, sa zicem ca o lasam asa. Eu am fost cuminte in tot timpul asta, dar fie vorba intre noi, daca ar fi fost celalalt aici, nu as fi rezistat tentatiei
Cu celalalt sigur o sa fie cu artificii, si mai mult ca sigur o sa ma indragostesc, dar o sa incerc sa fiu rationala si sa nu sper mai mult. O sa sufar un pic si o sa treaca. Bine asta presupunand ca totul decurge bine face-to-face, ca exista totusi si sansa(intr-un procent aproape inexistent) sa nu ne placem, daca e sclipirea aia, daca sunt fluturasi, si daca suntem pe aceeasi frecventa.

Apropo, am uitat sa va zic ca tipu din America o sa se mute in Europa cu serviciul in viitorul apropiat, in Italia sau Germania.
myself24
Postat pe 19 Aprilie 2009 15:02
De la: myself24, la data 2009-04-18 15:49:13Salutare tuturor!
Citesc de ceva vreme forumul de pe kudika si chiar daca nu am participat aproape deloc cu post-uri, mi-au fost de folos cateva pareri pe diverse teme pe care le-am citit aici. Acuma, eu am o situatie. Povestea e mai complicata. Am o relatie de 4 ani, el a plecat de un an si ceva si mai sta inca un an jumate. In timpul asta noi ne-am racit foarte tare si am incercat sa discutam si sa o rezolvam in vreun fel. Din pacate, la distanta nu prea ai ce sa rezovlvi, mai ales cand lucrurile sunt deja stricate de dinainte sa plece. Intre timp, de prin noiembrie vorbesc cu o veche cunostinta pe mess. Sunt din principiu, impotriva conversatiiilor de pe mess care nu au alt rost decat flirt si vrajeala(chit ca e true), pentru ca nu au viitor. Ei si aceasta cunostinta este un baiat care sta de ceva timp in america. Din conversatiile pe care le-am avut pana acum ai zice ca it's like we're inlove. EL o sa vina in Romania la vara. Acuma eu sunt constienta ca nu am ce asteptari sa am si nu sper la o relatie cu dansul, dar de vazut tot as vrea sa ne vedem. Intrebarea e ce parere aveti despre asta si daca as putea fi judecata din prisma faptului ca l-as insela pe primul?

eu nu vad cu ce l-ai insela, in primul rand mai sunteti sau nu impreuna?
eu cred ca are pe alta...
iar tu nu esti atat de entuziasmata daca l-ai pierde...
dar macar clarificati lucrurile, mai sunteti sau nu impreuna?!
eu cred ca nu, deci e ok sa incepi altceva, sau daca vrei numai sa te joci, si aia e bine...

Postat pe 19 Aprilie 2009 15:37
bazeazate pe instict
bestiutza_relouded
Postat pe 19 Aprilie 2009 16:00
De la: myself24, la data 2009-04-19 15:02:25Pentru ralu_zar : poate o fi gustat, ca stim cu toatele ca barbatii nu prea au treaba cu abstinenta. Acuma, atata timp cat nu aflu, sa zicem ca o lasam asa. Eu am fost cuminte in tot timpul asta, dar fie vorba intre noi, daca ar fi fost celalalt aici, nu as fi rezistat tentatiei
Cu celalalt sigur o sa fie cu artificii, si mai mult ca sigur o sa ma indragostesc, dar o sa incerc sa fiu rationala si sa nu sper mai mult. O sa sufar un pic si o sa treaca. Bine asta presupunand ca totul decurge bine face-to-face, ca exista totusi si sansa(intr-un procent aproape inexistent) sa nu ne placem, daca e sclipirea aia, daca sunt fluturasi, si daca suntem pe aceeasi frecventa.

Apropo, am uitat sa va zic ca tipu din America o sa se mute in Europa cu serviciul in viitorul apropiat, in Italia sau Germania.


enjoy your summer!
Gianna_on_Kudika
Postat pe 21 Aprilie 2009 19:23
CE ? CINE sa te judece .... laie ori balaie tot te balacaresc . Fa-ti viata cum iti place vezi lumea iubeste pe cine vrei cind si cum vrei fii.....LIBERA DE PREJUDECATI.
S-au destramat casnicii (copii) cind unul dintre soti soti a parasit tara mai multa vreme si tu .....Of !
nocturnalia
Postat pe 3 Iunie 2009 13:38

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
love... 2 De la: steffy91 21 Ianuarie 2012 05:27
Melodii de dragoste 17 De la: BEL_AMY1 24 Ianuarie 2011 16:59
BUNA SEARA! 3 De la: Mircea_O 25 Februarie 2009 20:43
imi place o fata 25 De la: kudika_pudika 15 Noiembrie 2011 13:42
Compatibilitate! 9 De la: donttouch 3 Aprilie 2009 10:34