Setari Cookie-uri

credeti ca poate exista o relatie intre o fata de 16 ani si un barbat de 29?

O amica.... 16 ani (inca neimpliniti) , s-a indragostit de un tip de 29 de ani. S-au vazut de putine ori, au dormit (doar dormit) odata impreuna,in rest comunica pe internet. Distanta intre orasele lor e in jur de 200 de km, dar nu asta e important. Fata e desteapta, frumoasa foc si are un suflet mare. E normal sa ii fie usor tipului sa faca o fata de 16 ani sa se indragosteasca de el. Nu stiu ce e in capul lui, e o relatie ce nu ar avea succes, diferenta e prea mare,el deja are alta minte, alte dorinte.... iar ea e inca un copil. Parerea mea e ca tipul o tine practic "de rezerva", uitasem sa mentionez ca el are prietena. Fata de 16 ani cunoaste si ea acest aspect, dar a zis ca nu o deranjeaza asta ... E lipsita de experienta, si parerea mea e ca tipul va vrea , cand se va ivi ocazia sa profite. Cred ca isi pregateste incetisor terenul, ca dor e "prospatura", asta cauta barbatii de varsta lui, nu? Voi ce parere aveti? Mie nu imi place deloc situatia asta si tare imi e ca o va lasa cu buzele umflate. Nu vreau sa se intample lucrul asta, as vrea sa ii deschid ochii, dar in acelasi timp, as vrea sa o las impace sa viseze, e viata ei, va ramane experienta ei, indiferent daca se va bucura sau daca va suferi... As face ceva si nu stiu daca e bine.
staff
Postat pe 20 Aprilie 2009 09:25
Un barbat de 29 de ani care umbla dupa pustoaice minore e de o calitate indoielnica din start. Mai mult de atat cred ca nici nu e necesar sa spun
irinaandreia
Postat pe 20 Aprilie 2009 09:30
Nu diferenta de varsta ar fi problema .Doar varsta ei,ea este mult prea mica.
Si e minora!!!Individul este incostient si prost!Altfel nu vad cum i-ar da sperante unei minore..

Ce rezerva?Sa ti de rezerva un copil?
Sunt convinsa ca nici o "prietena" nu va reusi sa il scoata din cap.E la varsta cand crede ca tot ce zboara se mananca..
ella_c
Postat pe 20 Aprilie 2009 09:35
ella_c
Postat pe 20 Aprilie 2009 09:35
banuiesc k esti o prietena adevarata de te ingrijoreaza acest fapt .ai vorbit cu parintii ei?ei ar fii cei mai in masura sa dea asemenea sfaturi.aici nu e vorba de sentimente ,dragoste, e
o relatie fara viitor(o aventura )deschide-i ochii
diana_predu
Postat pe 20 Aprilie 2009 10:10
nu mi-ai vazut poza?
staff
Postat pe 20 Aprilie 2009 10:17
esti un "el"
ella_c
Postat pe 20 Aprilie 2009 10:18
O parere foarte proasta, eu l-as raporta pe tip la politie.
Kathara
Postat pe 20 Aprilie 2009 11:35

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
eUniversum 1 De la: gabriel32 1 Aprilie 2012 10:43
relatie stricata mama-fiica 23 De la: roxy1958 20 Ianuarie 2015 09:02
ce sentiment urat, simt ca m-am injosit asa de tare 279 De la: kudika376625 10 August 2015 22:21
M-a parasit pentru alta… 198 De la: 20 Iulie 2016 23:26
Cum sa imi uit fostul iubit? 30 De la: lazar7 24 Octombrie 2011 08:35