Setari Cookie-uri

ce va face cu adevarat sa va simtiti iubite ?????????????????

Tare ma intreb ce va face cu adevarat sa va simtiti iubite,ce va place,ce va doriti, care sunt dovezile de iubire pe care le doriti, ce v-ar da pe spate, dar totodata ce va doriti constant de la un barbat. Am oferit atentie, afectiune, mi-am exprimat iubirea(poate ca nu a fost cum trebuie sa fie) ,am mangaiat, am fost aproape, uneori am dat spatiu , siguranta,incredere, libertate,am renuntat si la mine de foarte multe ori ... Dar nu e suficient, pur si sipmlu simt ca ceva a lipsit, nu stiu .... e ceva ce lipseste . Asta as dori eu de la voi, doamnelor si domnisoarelor, sa imi spuneti care e elementul pe care daca o femeie nu il gaseste, pur si simplu cauta altceva? Momentan sunt singur, dar vreau ca pe urmatoarea sa o fac cu adevarat sa se simta femeie, vreaus a invat arta asta , numita relationare.
staff
Postat pe 20 Aprilie 2009 11:49
Sti sun putini ca tine care isi doresc intr-adevar macar sa stie ce isi doreste o femeie.Dar sa stii ca sunt foarte multe femei cu caractere si cu dorinte diferite.Noi care iti scriem aici poate suntem diferite de prietena care o vei avea dar hai sa nu mai lungesc si sa iti spun:ce imi doresc eu de la un barbat (in primul rand sa sti ca nu sunt materialista,fericirea mea e mai importanta decat toti banii din lume si linistea de asemenea)
D.p.m.d.v cel mai importanta este comunicarea si lipsa rusinii si a tupeului sa ii spui ceea ce simti si ceea ce vrei de la ea si ea de la tine.Deci 1 COMUNICAREA
2 BARBATII SUNT MAI RECI DE FELUL LOR LA INCEPUTUL RELATIEI SE POARTA SUPER NU STIU CE SA ITI mai faca si ce sa iti mai zica dar dupa un anumit timp devin reci sau obijnuiti.sau nu ii mai intereseaza
TREBE SA STII SA O TII LANGA TINE SAU SA O EDUCI CUM s-ar spune adik sa nu ii dai tot odata si dupaia sa nu ii mai dai nimic.cate putin mie imi place ca prietenul meu sa ma uimeasca cu ceva in fiecare zii adik nush ceva romantic orice chear foarte neansemnat din punctul vostru de vedere poate unei femei ii face placere.daca stati impreuna de exemplu ea iese de la dus pe jumate dezbracata tu o astepti cu lumanarii ,sampanie ......o dau in altele dar asa este eu nu am intalnit si nu am auzit un barbat care sa faca asta ei se gandesc o f** si gata ;poate u nu te numeri printre acest gen de barbati pt ca am vaz ca vb foarte frumos si esti un romantic dar nu uita de comunicare care estea cea mai importanta intr-o relatie si nu numai la inceput cand vrei sa o cunosti ci tot timpul infiecare zii cunosti altceva de la persoana de langa tine.iti spun ca o femeie satisfacuta nu numai d.p.d.v sexual nu va pleca de langa tine.nu stiu ce sa iti mai zic dar daca mai e ceva o sa iti mai scriu.femeile sunt mai rusinoase si neintrebate nu prea isi dezvaluiesc imaginatiilesau ceea ce si-ar dorii,dar un barbat iubitor ,romantic,intelegator,tandru,carestie cum sa o mangaie si cum sa se poarte cu ea ......nush oare mai exista asemenea barbati nu vreau sa jignesc pe nimeni daca se simte cineva jignit imi cer scuze.....
poop si daca e asacum spui fericita va fii femeia de langa tine
dovada de iubire nu inseamna cadouri,flori ,etc ci un simplu" te iubesc "venind din inima si spus cu sinceritate
si inca ceva ce crezi u ca lipseste.....acel ceva definestel cum vrei tu?
brunettalore_yahoo_com
Postat pe 30 Aprilie 2009 20:35
faptul ca stie sa-mi zica cand trebuie ca tine la mine,ca ma iubeste
imi face cadouri de fiecare data cand e aniversarea rel noastre
ma cocoloseste cu iubirea lui
ma "adora"astea sunt vorbele lui
ma alinta
imi face pe plac
ne jucam
merge cu mine la cumparaturi si nu comenteaza
ma scoate la film,in parc
sunt multe:D
honeybrunette
Postat pe 30 Aprilie 2009 23:18
daca faci tot ce ai scris mai sus sunt sigura ca nu era pers potrivita pt tine,"aleasa",cand o vei intalni sunt sigura ca va aprecia tot ce faci pt iubirea voastra
honeybrunette
Postat pe 30 Aprilie 2009 23:20
Prin comunicarea deschisa si sincera rezolvi totul.Nu ai de unde sa stii ce isi doreste o femeie.Fiecare om este diferit.Se spune ca trandafirii rosii dau pe spate orice femeie insa mie una nu mi se par asa speciali.Eu sunt innebunita dupa crini....In momentul in care aveti o relatie bazata pe incredere,respect si comunicare vei afla de la sine ce isi doreste ea de la tine si invers.Multa bafta!
deea_20
Postat pe 30 Aprilie 2009 23:58
ce ar fi sa incerci sa fi chiar tu insuti natural si spontan, miscandu-te ca pestele in apa, masculin foarte dar neagresiv, cu pareri proprii dar flexibil, uneori indisponibil dar deschis si loial; stiu ca esti inteligent dar nu te stradui prea tare sa arati asta si am citit undeva" inteligenta exterioara -conteaza"
mai pune putin mister
tudoreugenia
Postat pe 12 Iunie 2009 16:34
Ce draguuut!
Admir faput ca vrei sa "inveti" cum sa faci o femeie fericita, dar eu cred ca stii deja. Daca esti afectuos, loial, protectiv, intelegator si putin romantic ( unor fete nu le plac tipii prea romantici, asa ca mai bine sa fii undeva la mijoc ), cred ca e perfect. In plus, trebuie sa fii compatibil cu ea. Femeile sunt ffff diferite! Unora le place sa le scrii poezii de dragoste si sa le pui petale de trandafiri pe pat. Pe mine asa ceva m ar face sa rad Unora le plac genul bad boy , mie nu! Nu exista reguli cand o vorba de preferintele femeilor! Eu zic ca daca gasesti persoana potrivita, poti fi tu insuti si e de ajuns. Bafta
inamina
Postat pe 12 Iunie 2009 20:34
De la: inamina, la data 2009-06-12 20:34:10Ce draguuut!
Admir faput ca vrei sa "inveti" cum sa faci o femeie fericita, dar eu cred ca stii deja. Daca esti afectuos, loial, protectiv, intelegator si putin romantic ( unor fete nu le plac tipii prea romantici, asa ca mai bine sa fii undeva la mijoc ), cred ca e perfect. In plus, trebuie sa fii compatibil cu ea. Femeile sunt ffff diferite! Unora le place sa le scrii poezii de dragoste si sa le pui petale de trandafiri pe pat. Pe mine asa ceva m ar face sa rad Unora le plac genul bad boy , mie nu! Nu exista reguli cand o vorba de preferintele femeilor! Eu zic ca daca gasesti persoana potrivita, poti fi tu insuti si e de ajuns. Bafta


PE MINE ASA CEVA MAR FACE SA RAD:U VREI SA SPUI,CA INIMA NU VA TRESARI,DACA VEI FII INVITATA LA O CINA ROMANTICA,CU PETALE DE TRANDAFIR SI TOT TACAMU?
S'AU U PREFERI:I LOVE YOU,U NICA,NICA?
scorpyoW
Postat pe 12 Iunie 2009 20:48
"am renuntat si la mine de foarte multe ori ... Dar nu e suficient, pur si sipmlu simt ca ceva a lipsit, nu stiu .... e ceva ce lipseste . dar vreau ca pe urmatoarea sa o fac cu adevarat sa se simta femeie, vreaus a invat arta asta , numita relationare."


Nu trebuie decat sa fi tu cel care esti, atat. Nu cauta sa fi mai mult, sa dai mai mult decat simti, doar te amagesti. Femeia care va ramane langa tine dupa ce ti-a cunoscut defectele este femeia care te iubeste si cu care te potrivesti.
Nu-ti vei gasi partenera potrivita daca vei cauta sa oferi mai mult decat poti, pentru ca intr-o zi vei obosi si ea isi va da seama ca nu mai esti barbatul de care s-a indragostit. Tot la despartire ajungi, ori din initiativa ei ori din a ta, ca te pierzi pe tine si vrei sa te regasesti.
Sa fi iubit.
valita76
Postat pe 13 Iunie 2009 11:47
De la: scorpyoW, la data 2009-06-12 20:48:13
De la: inamina, la data 2009-06-12 20:34:10Ce draguuut!
Admir faput ca vrei sa "inveti" cum sa faci o femeie fericita, dar eu cred ca stii deja. Daca esti afectuos, loial, protectiv, intelegator si putin romantic ( unor fete nu le plac tipii prea romantici, asa ca mai bine sa fii undeva la mijoc ), cred ca e perfect. In plus, trebuie sa fii compatibil cu ea. Femeile sunt ffff diferite! Unora le place sa le scrii poezii de dragoste si sa le pui petale de trandafiri pe pat. Pe mine asa ceva m ar face sa rad Unora le plac genul bad boy , mie nu! Nu exista reguli cand o vorba de preferintele femeilor! Eu zic ca daca gasesti persoana potrivita, poti fi tu insuti si e de ajuns. Bafta


PE MINE ASA CEVA MAR FACE SA RAD:U VREI SA SPUI,CA INIMA NU VA TRESARI,DACA VEI FII INVITATA LA O CINA ROMANTICA,CU PETALE DE TRANDAFIR SI TOT TACAMU?
S'AU U PREFERI:I LOVE YOU,U NICA,NICA?


Lucrurile nu sunt doar albe sau negre. Pe mine personal nu ma impresioneaza poeziile, petalele de flori si tot tacamul. E o chestie de preferinte. Asta nu inseamna ca vreau I love u nica nica ( whatever that means ) Fiecare defineste romantismul in felul lui
inamina
Postat pe 13 Iunie 2009 18:55

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Sunt insarcinata dar iubirea e imposibila 4 De la: adorrra 9 August 2012 10:18
seeeeeeeeeeex 20 De la: micnegrusiurat4 14 August 2009 00:50
soacrele 3 De la: cristiana_cris 25 Noiembrie 2009 13:09
vreau s m impac q el 27 De la: addiction 28 August 2009 17:00
Nu ma mai vrea, dar vrea sa ramanem prieteni... 40 De la: kudika193514 6 Iunie 2010 14:23