Setari Cookie-uri

Ajutati-ma!!

Am si eu nevoie de cateva sfaturi k nu stiu ce sa ma mai fac...Iubitul meu dupa 3 ani jumate m-a lasat pt alta!Avem 6 luni de cand suntem despartiti,dar in tot acest timp noi am continuat sa ne mai vedem .EU am incercat sa accept desprtirea si am vrut k sa ramaneam cei mai buni prieteni. Din octombrie de cand a inceput facultatea(suntem am2 la bucuresti) am inceput sa ne vedem mai des,vine doarme la mine...iar el are pe alta(nu pe cea pt care m-a lasat)...eu nu mai siu ce sa ma mai fac,il iubesc prea mult,as vrea sa-l uit sa pun punct la totul dar nu pot,nu gasesc puterea de a o lua de la capat.El cand vine la mine se comporta de park am fi impreuna...dar de fapt el e cu alta.In 3 ani jumate s-au intamplat multe mi-ar trebui mult spatiu k sa scriu prin cate am trecut.Ce pot sa va zic despre el e k e un baiat frumos care are multe admiratoare ...Spuneti-mi si voi mie ce ar trebui sa fac si cum sa gasesc puterea de a merge mai departe...:((((
Allliiinnnaaa
Postat pe 17 Noiembrie 2008 22:05
Numai tu poti stii ce numar vrei sa fii in viata lui.
Depinde daca vrei sa fii nr. 2....sau accepti o despartire si gasesti unul care te merita si vei fi pe planul 1.
Deschide ochii ca viata e frumoasa si fara el, viata trece mult prea repede, sa o risipesti in felul asta.
Full_Metal_Jacket
Postat pe 17 Noiembrie 2008 22:18
ms pt sfat...deocamdata pt mine totul e prea gri:(
Allliiinnnaaa
Postat pe 17 Noiembrie 2008 22:31
dupa zile gri de ploaia va aparea si pentru tine soarele
chiar nu merita el sa fii trista...
Full_Metal_Jacket
Postat pe 17 Noiembrie 2008 22:35
He he he ....si tu stiind ca este cu alta il mai accepti langa tine fara sa spui nimic ?

Ntz ntz ntz ....proasta inspiratie ai avut acceptand acest lucru .
Ai doua optiuni
1. taci din gura si suporti ideea ca il imparti cu alta si incet incet se duce dracului toata relatia voastra pentru ca el te va pune pe locul doi ......dar , beneficiezi de prezenta lui cand este liber

2.ii spui clar ca tu il iubesti si vreti sa reluati relatia asa cum era inainte , doar voi doi nu voi trei ! si ca altfel nu accepti sa te mai vezi cu el.

Iti spun toate astea din proprie experienta ( din fericire eu eram in locul iubitului tau ) si iti pot spune cu siguranta ca in 99 % din cazuri castiga noua cucerire spre deosebire de fosta/fostul .

iris_4_ever
Postat pe 18 Noiembrie 2008 01:30
Ar trebui sa completez ceva:fostul meu nu are numai pe una,umbla cu mai multe!!
Allliiinnnaaa
Postat pe 18 Noiembrie 2008 13:16
Foarte tare!!! si tu te numeri printre ele, nu?
Eu sunt mai razbunatoare si orgolioasa din fire si te-as sfatui sa-i faci o mica farsa, asta ca sa ramana fara niciuna; dar sunt sigura ca va gasi alte fete disponibile pentru joculetele lui josnice, ca altfel nu pot cataloga.
in consecinta te sfatuiesc sa-ti vezi foarte frumos de viata ta in continuare fara sa-l mai primesti langa tine deoarece un astfel de animal nu merita niciun pic de compasiune sau ajutor.
merrylicious
Postat pe 18 Noiembrie 2008 13:47
De la: sw33thoney, la data 2008-11-18 13:16:19Ar trebui sa completez ceva:fostul meu nu are numai pe una,umbla cu mai multe!!




si tu poti sa permiti asa ceva ? ar trebui sa ii dai o lectie !!! tu nuai mandrie ? accepti sa fii bataie de joc ? ca asta se intampla....

Postat pe 18 Noiembrie 2008 13:51
A mai trecut jumate de an.....si eu....eu nu reusesc sa-l uit nu reusesc sa-mi revin....m-am saturat de toate...el tot cu altele umbla mai trece din cand in cand si pe la mine!!Saptamana trecuta am reusit sa-i citesc arhiva de mess(isi uitase laptopul la mine) mai bine nu mai citeam am aflat de acolo k-si doreste o blonda cu ochii verzi si iubitoare(eu sunt bruneta) !!! eram in stare sa-mi dau inima din mine pentru el.Vreau sa-l uit dar nu pot....mi se face dor de el tot timpul imi lipseste:(
Allliiinnnaaa
Postat pe 5 Aprilie 2009 18:17
Stiu cum e ...cand vrei sa uiti pe cineva si nu poti....chiar daca stii ca are relatii cu altele.Am trecut prin asta..nu pot sa zic ca m-am vindecat de tot,insa acum ma simt mult mai bine......INDIFERENTA e cheia,cel putin pe mine asta m-a ajutat.L-am ignorat un timp,dupa care a inceput el sa umble dupa mine......si nici nu stii cata satisfactie primeam de fiecare daca cand il refuzam.Sentimentele mele persista ,insa despre asta nu e neaparat sa stie si el.Fii mai mandra deci si incerca sa-l joci tu pe el asa cum vrei,nu el pe tine.Multa bafta!!
OneLastBreath
Postat pe 5 Aprilie 2009 18:31
Dupa atata timp? Tu n-ai mandria ta? Respecta-te pe tine in primul rand, iubeste-te pe tine...ridica-te, scutura-te de tot, si mergi mai departe. Si inca ceva: nu ignora atunci cand ti se spune ca viata e prea scurta pt a o irosi cu astfel de personaje...
mrskattousa
Postat pe 5 Aprilie 2009 18:48
foarte urat din partea lui, pare genul care umbla si in stanga si in dreapta si`si planteaza samanta pe unde apuca, scapa de el urgent daca vrei sa scapi de chinuri
priest
Postat pe 5 Aprilie 2009 18:52
ms fetelor!:)
Allliiinnnaaa
Postat pe 9 Aprilie 2009 23:18
De la: sw33thoney, la data 2009-04-09 23:18:35ms fetelor!:)


cum s-a terminat pana la urma ?
__LL__
Postat pe 9 Aprilie 2009 23:20
e grav
e genul de om care nu se multumeste cu unu-ma rog cu mai multe
e greu cu ei
mai bine te lipsesti decat sa suferi incontinu
bestiutza_relouded
Postat pe 9 Aprilie 2009 23:49
sa va mai povestesc ceva:
ieri a venit la mine...am facut dragoste!! ne-am purtat de park eram impreuna!pentru mine a fost frumos...toate momentele alaturi de el sunt frumoase,dar nu mai pot mi-a ajuns la os!l-am rugat aseara sa ramana sa doarma la mine dar nu a vrut(de obicei ramanea el nu-l rugam eu)...azi a plecat la Barlad...peste o saptamana ma voi duce si eu si probabil ne vom intalni i...EL CU ALTA DE MANA...iar eu.....eu voi strange din dinti si voi merge mai departe:(((((simt k inebunesc nu alta!
Allliiinnnaaa
Postat pe 10 Aprilie 2009 12:39
De la: sw33thoney, la data 2008-11-17 22:05:16Am si eu nevoie de cateva sfaturi k nu stiu ce sa ma mai fac...Iubitul meu dupa 3 ani jumate m-a lasat pt alta!Avem 6 luni de cand suntem despartiti,dar in tot acest timp noi am continuat sa ne mai vedem .EU am incercat sa accept desprtirea si am vrut k sa ramaneam cei mai buni prieteni. Din octombrie de cand a inceput facultatea(suntem am2 la bucuresti) am inceput sa ne vedem mai des,vine doarme la mine...iar el are pe alta(nu pe cea pt care m-a lasat)...eu nu mai siu ce sa ma mai fac,il iubesc prea mult,as vrea sa-l uit sa pun punct la totul dar nu pot,nu gasesc puterea de a o lua de la capat.El cand vine la mine se comporta de park am fi impreuna...dar de fapt el e cu alta.In 3 ani jumate s-au intamplat multe mi-ar trebui mult spatiu k sa scriu prin cate am trecut.Ce pot sa va zic despre el e k e un baiat frumos care are multe admiratoare ...Spuneti-mi si voi mie ce ar trebui sa fac si cum sa gasesc puterea de a merge mai departe... si daca maine ca prin surprindere zice ma insor ce ai sa faci ai sa plangi inperna o sapt si ai sa dai in depresie? Te rog noi femeile suntem niste luptatoare il vrei pt tine castiga-l nu-l vrei fa-l sa inteleaga ca vrei sa mergi mai departe sti tu cu:"nu te supara dar in seara asta vine cineva pe la mine si nu as vrea sa inteleaga gresit prezenta ta la la la":si asa limitezi prezenta lui in viata ta .Iar daca il vrei LUPTA pentru ca-n dragoste si razboi totul e permis!!!

Postat pe 6 Mai 2009 15:03
A trecut 1 jumate de cand m-am desp de el...Intr-adevar durerea s-a mai ameliorat,dar nu l-am uitat.In ultimile 4 luni l-am vazut cred k de 2 ori in rest am mai vb pe mess si prin sms-uri...el are iubita!...eu am fost o luna jumate cu un prieten de-al lui (nu foarte bun) dar m-am desp pt k nu am putut sa fac dragoste cu el...nu am putut pt k ma gandeam la el ! poate am pierdut un baiat bun,dar gandul k ei 2 se cunosc sunt prieteni si din cauza mea s-au certat nu mi-a dat pace si am preferat sa pun punct...
Allliiinnnaaa
Postat pe 18 Noiembrie 2009 23:24
hmmmmmmmmm.. e dureros... dar tb sa te tii batoasa shi sa nu dai inapoi. e bine k in sfarsit ai reushit sa te rupi fizic de el... sa speram k vei reushi sa te rupi total de el: smsuri, messul... sa ramai doar cu amintirea... shi el a facut parte din viatza ta candva... shi sa ti o continui... beneinteles k nu va fii ushor, dar vei reushi!
uitarea_aducerii_aminte
Postat pe 19 Noiembrie 2009 09:52
Ofer servicii de divinatie in Tarot, probabil cele mai bune servicii de pe internet, moralitate, profesionalism. Analize personalizate realizate cu mult suflet si pasiune analizele personalizate care nu sunt generate automat de vreun program de calculator precum pe alte site-uri. Nu lasa viitorul sa te prinda nepregatit.Fii cu un pas inainte si lasa tarotul sa iti dezvaluie viitorul si de ce nu chiar sa te ajute sa iti schimbi viata in bine.
Prezicerile mele sunt intotdeauna sincere, s-ar putea sa nu fie intotdeauna ceea ce doriti sa auziti, dar intotdeauna va fi adevarul.

Confidentialitatea este respectata si garantata. pt. mai multe detalii accesati site-ul http://tarotkitty.webs.com/
Cristinakitty
Postat pe 4 Ianuarie 2010 05:54

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cum il recuceresc ..? :( 40 De la: Diavolyta_ 4 Iulie 2009 23:03
credeti ca poate exista o relatie intre o fata de 16 ani si un barbat de 29? 8 De la: Kathara 20 Aprilie 2009 11:35
am nevoie de un sfat 24 De la: Janice 26 Iulie 2008 19:15
Am incercat...nu reusesc 32 De la: ionelaela 10 Octombrie 2009 01:05
Vreau sa-l uit...dar cum??? 27 De la: kudika_1005014 8 Aprilie 2016 16:36