Setari Cookie-uri

oare sunt eu deplasata ?

am o mare dilema : romantismul !

mai exista ? sau a ramas un simplu cuvant in DEX ?
sau in zilele noastre este deplasat sa mai fii romantic ?
in ultima vreme , m'am tot lovit de aceasta chestiune : barbati care nu stiu la ce foloseste , fete care ma iau peste picior cand aud ca eu inca mai cer de la un barbat romantism , si sa ne fie f clar , nu romantism din ala siropos de telenovea , ci asa , un dram de farmec , de mister , de poezie ....
domnisoare care se casatoresc din oricare alte motive , mai putin romantice , domni care le impresioneaza pe aceste domnisoare cu orice altceva in afara de romantism !
nu , chiar nu stiu ce sa mai cred , dar incep a banui k este ceva in neregula cu modul meu de gandire !
as mai tzine sa precizez k nu sunt o femeie trecuta de prima tineretze , care impleteste ciorapi , dar nici o pustoaica naiva , si ma pot distra f bine atat intr'un club de fitze , cat si la o piesa de teatru , dar totusi , cand vine vorba de intimitate , de o relatie , parca , doamnelor si domnisoarelor , nu simtiti nevoia de un dram de romantism ?
astept curioasa un raspuns !
lullu
Postat pe 21 Aprilie 2009 04:32
sigur ca mai exista.si-i f bine si frumos ca esti asa.de ce trebuie sa traim in turma?te-ai gandit ca poate nu-i calea cea mai corecta?ce daca cei mai multi au ales sa nu mai fie romatici?fii cum simti si vei intalni pe cineva asemenea tie.a fi romantic nu-i cel mai gresit lucru, dimpotriva si crede-ma ca am prieteni care se plangeau ca nu mai intalnesc fete/femei romantice .isi puneau probleme daca-i deplasat sa mai daruiasca o floare, sa-i mai scrie un biletel romantic...ei bine, nu.cred ca-i un lucru superb sa fii asa.de fapt, iubirea adevarata se leaga intr-o mare poezie.si nu pune mana in foc pentru cei care braveaza ca nu sunt romantici, pentru ca nu stii cum sunt in intimitatea lor cu persoana iubita sau atunci cand iubesc de uita de ei.ce-ti bati capul cu asemenea chestii?treci tu printr-o pasa mai nasoala, poate sau poate nu ai intalnit oamenii potriviti, dar exista si da, se mai poarta romantismul...pentru ca altfel nu ar mai fi iubire,iubirea adevarata, zic.pupici si traieste cum simti si alaturi de oameni care te apreciaza asa cum esti.acum, depinde si de fata cum da tonul, ca daca il sperie pe bietul baiat ii piere aluia si romantism si tot.nu mint cand zic ca primeam flori la 2 zile si gaseam cate un biletel ascuns te miri unde cu declaratii de dragoste.era firesc ca aerul si iubeam asta.pacat ca nu am fost prea cumpatati, ca ne-am despartit deoarece eram prea tacaniti si impulsivi, dar la capitolul romantism eram de nota 10.si mai mult el, drept sa-ti spun, dar eu adoram asta.pupi.
miamia79
Postat pe 29 Aprilie 2009 19:57
De la: lullu, la data 2009-04-21 04:32:38am o mare dilema : romantismul !

mai exista ? sau a ramas un simplu cuvant in DEX ?
sau in zilele noastre este deplasat sa mai fii romantic ?
in ultima vreme , m'am tot lovit de aceasta chestiune : barbati care nu stiu la ce foloseste , fete care ma iau peste picior cand aud ca eu inca mai cer de la un barbat romantism , si sa ne fie f clar , nu romantism din ala siropos de telenovea , ci asa , un dram de farmec , de mister , de poezie ....
domnisoare care se casatoresc din oricare alte motive , mai putin romantice , domni care le impresioneaza pe aceste domnisoare cu orice altceva in afara de romantism !
nu , chiar nu stiu ce sa mai cred , dar incep a banui k este ceva in neregula cu modul meu de gandire !
as mai tzine sa precizez k nu sunt o femeie trecuta de prima tineretze , care impleteste ciorapi , dar nici o pustoaica naiva , si ma pot distra f bine atat intr'un club de fitze , cat si la o piesa de teatru , dar totusi , cand vine vorba de intimitate , de o relatie , parca , doamnelor si domnisoarelor , nu simtiti nevoia de un dram de romantism ?
astept curioasa un raspuns !

Noi degeaba avem nevoie de romantism, ca nu avem cu cine discuta!Alte chestii primeaza in mintea barbatului din ziua de azi!N-are rost sa le enumar aici...
cckitty
Postat pe 29 Aprilie 2009 19:59
E nu concep ideea de cuplu fara romantism.Imi place k sunt romantica si deasemena k am pe cineva care apreciaza lucrul acesta si imi raspunde inzecit .
bestiutza_relouded
Postat pe 29 Aprilie 2009 20:08
nu au disparut!!si eu sunt o romantica incurabila
honeybrunette
Postat pe 29 Aprilie 2009 23:51
De la: cocoyonela, la data 2009-04-29 23:51:11nu au disparut!!si eu sunt o romantica incurabila


Si eu!!!!!
deea_20
Postat pe 29 Aprilie 2009 23:57
normal ca inca exista .. numai ca sunt tot mai putini barbati romantici
_dulcik_
Postat pe 1 Mai 2009 11:19

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Slabirea pe anumite parti ale corpului-cer un sfat 8 De la: precious4touch 25 Noiembrie 2013 19:17
super slimm 93 De la: andraandragirl 21 August 2012 20:42
jurnal de mentinere... 2 De la: honeybrunette 30 Noiembrie 2013 10:58
Fetelor ce parere aveti despre noul aparat de slabit eximia? 10 De la: mihaela_eugenia 26 Iulie 2008 22:24
GUMA DE MESTECAT PENTRU SLABIT 19 De la: kudika_972424 19 August 2014 01:04