Setari Cookie-uri

Herpes la gura

Tocmai ce m'am ales cu o frumuseste de herpes la gura.. ce credeti ca m-ar ajuta sa scap cat mai repede de el ?
zuzy_k
Postat pe 22 Aprilie 2009 16:58
De la: zuzy_k, la data 2009-04-22 16:58:50Tocmai ce m'am ales cu o frumuseste de herpes la gura.. ce credeti ca m-ar ajuta sa scap cat mai repede de el ?

timpul...ce-a mai buna solutie pentru orice!
lucia40
Postat pe 22 Aprilie 2009 17:00

fluocinolon ...( nu glumesc, cauta pe net sa vezi )
aciclovir....sau ciclovir, nu mai stiu exact cum ii spune
_fantoma_
Postat pe 22 Aprilie 2009 17:01
De la: zuzy_k, la data 2009-04-22 16:58:50Tocmai ce m'am ales cu o frumuseste de herpes la gura.. ce credeti ca m-ar ajuta sa scap cat mai repede de el ?


este o crema care se numeste simplu....HerpesStop e foarte buna si mai sunt si plasturii Compeed...la mine au functionat ambele(nu deodata sa nu intelegi gresit)
ScorpiutsA
Postat pe 22 Aprilie 2009 17:02
De la: vas25, la data 2009-04-22 17:01:36
fluocinolon ...( nu glumesc, cauta pe net sa vezi )
aciclovir....sau ciclovir, nu mai stiu exact cum ii spune


vas25....aciclovir
ScorpiutsA
Postat pe 22 Aprilie 2009 17:04
Am citit si eu.. dar fluocinolon nu era inclus in lista produselor ce te-ar ajuta sa scapi mai repede de el.. un lucru e sigur.. plasturi antiherpetici sunt praf..
Sa incercam si fluocinolon.. Ms!
zuzy_k
Postat pe 22 Aprilie 2009 17:05
De la: ScorpiutsA, la data 2009-04-22 17:02:52
De la: zuzy_k, la data 2009-04-22 16:58:50Tocmai ce m'am ales cu o frumuseste de herpes la gura.. ce credeti ca m-ar ajuta sa scap cat mai repede de el ?


este o crema care se numeste simplu....HerpesStop e foarte buna si mai sunt si plasturii Compeed...la mine au functionat ambele(nu deodata sa nu intelegi gresit)




Crezi ca scap de el pana sambata ?:-s
zuzy_k
Postat pe 22 Aprilie 2009 17:06
De la: zuzy_k, la data 2009-04-22 17:06:16
De la: ScorpiutsA, la data 2009-04-22 17:02:52
De la: zuzy_k, la data 2009-04-22 16:58:50Tocmai ce m'am ales cu o frumuseste de herpes la gura.. ce credeti ca m-ar ajuta sa scap cat mai repede de el ?


este o crema care se numeste simplu....HerpesStop e foarte buna si mai sunt si plasturii Compeed...la mine au functionat ambele(nu deodata sa nu intelegi gresit)




Crezi ca scap de el pana sambata ?:-s


eu am scapat foarte rapid de herpes fata de datile in care nu foloseam nimic....dar eu am folosit plasturii sau crema chiar de cand am simtit ca incepe sa-mi iese deci din prima zi, nu au trecut 2-3 zile pana sa folosesc ceva......deci nu as fi atat de sigura ca iti va trece pana sambata.

si in legatura cu fluocinolonul este pentru piele mai degraba, probleme de piele....nu cred ca face ceva impotriva herpesului, dar asta este parerea mea.
ScorpiutsA
Postat pe 22 Aprilie 2009 17:10
Exista un lips de buze pentru hidratarea buzelor,indicat pentru zabalute si herpes.Daca il folosesti din primele zile herpesul nu se m-ai extinde si se retrage repede.Contine aloe si jojoba.Fiica mea il are tot timpul la ea si il foloseste permanent.E si foarte placut pe buze.
rodilantos
Postat pe 22 Aprilie 2009 17:18

asa este scorpiuto in legatura cu fluocinolonul
m-a luat gura pe dinainte

si oricum, toate cremele care s-au spus pana acum, au efect mai bun atunci cand sitzi ca-ti iese
daca deja a iesit, isi fac efectul mai greu
deci .....nu cred ca-ti va trece pana sambata
_fantoma_
Postat pe 22 Aprilie 2009 17:18
De la: vas25, la data 2009-04-22 17:18:46
asa este scorpiuto in legatura cu fluocinolonul
m-a luat gura pe dinainte

si oricum, toate cremele care s-au spus pana acum, au efect mai bun atunci cand sitzi ca-ti iese
daca deja a iesit, isi fac efectul mai greu
deci .....nu cred ca-ti va trece pana sambata


pai nici eu nu eram foarte sigura si de-asta am spus parerea mea ca nu vroiam sa te supar

ScorpiutsA
Postat pe 22 Aprilie 2009 17:22
De la: rodilantos, la data 2009-04-22 17:18:16Exista un lips de buze pentru hidratarea buzelor,indicat pentru zabalute si herpes.Daca il folosesti din primele zile herpesul nu se m-ai extinde si se retrage repede.Contine aloe si jojoba.Fiica mea il are tot timpul la ea si il foloseste permanent.E si foarte placut pe buze.


rodilantos....scuza-ma ca te corectez si nu vreau sa fiu nesimtita deci sa nu te superi pe mine, dar 'lips' din engleza inseamna tot buze....vroiai sa spui gloss sau balm(balsam), si intreb ca poate data viitoare am si eu nevoie si sa stiu cum ii se zice
ScorpiutsA
Postat pe 22 Aprilie 2009 17:25
De la: ScorpiutsA, la data 2009-04-22 17:25:13
De la: rodilantos, la data 2009-04-22 17:18:16Exista un lips de buze pentru hidratarea buzelor,indicat pentru zabalute si herpes.Daca il folosesti din primele zile herpesul nu se m-ai extinde si se retrage repede.Contine aloe si jojoba.Fiica mea il are tot timpul la ea si il foloseste permanent.E si foarte placut pe buze.


rodilantos....scuza-ma ca te corectez si nu vreau sa fiu nesimtita deci sa nu te superi pe mine, dar 'lips' din engleza inseamna tot buze....vroiai sa spui gloss sau balm(balsam), si intreb ca poate data viitoare am si eu nevoie si sa stiu cum ii se zice


cred ca avrut sa spuna lipstick
si nu trebuie sa se supere
cum nu m-am suparat nici eu ; este bine sa aibe cine sa te corecteze cand nu stii
trebuie doar sa stii sa accepti
_fantoma_
Postat pe 22 Aprilie 2009 17:37
Si mie imi aparea ff des,am urmat o cura de 10 zile cu aciclovir pastile si de at nu am mai av probleme.Mentionmez k imi aparea cate un herpes cam la 2 luni
bebe_Cristina
Postat pe 22 Aprilie 2009 18:08
Da cel mai indicat este o cura de 5zile cu Aciclovir pastilutze(5/zi)...insa numai in cazul in care iti apara des si in numar mare,altfel merg plasturii antiherpetici sau crema Aciclovir/Euvirox/Zovirax...
happy_face
Postat pe 22 Aprilie 2009 19:46
Dupa cum stiti herpesul se manifesta sub forma unor bubite pline cu un lichid incolor.. alaltaieri mi-a aparut herpesul ieri seara mi-am spart bubitele cu o bucatica de tifon apoi am curatat cu spiert si am folosit NIDOFLOR .. e foarte bun.. deja a inceput sa se retraga.. cred ca pana duminica cel tarziu am sa uit ca am avut herpes la gura ;;) .. multumesc pentru sfaturi
zuzy_k
Postat pe 23 Aprilie 2009 17:57
Nu are nicio treaba Nidoflorul cu herpesul...este pt cu totul altceva...dar in fine...dc tie ti'a trecut cu asta...posibil sa nu fi fost herpes...
happy_face
Postat pe 23 Aprilie 2009 23:22
De la: vas25, la data 2009-04-22 17:37:14
De la: ScorpiutsA, la data 2009-04-22 17:25:13
De la: rodilantos, la data 2009-04-22 17:18:16Exista un lips de buze pentru hidratarea buzelor,indicat pentru zabalute si herpes.Daca il folosesti din primele zile herpesul nu se m-ai extinde si se retrage repede.Contine aloe si jojoba.Fiica mea il are tot timpul la ea si il foloseste permanent.E si foarte placut pe buze.


rodilantos....scuza-ma ca te corectez si nu vreau sa fiu nesimtita deci sa nu te superi pe mine, dar 'lips' din engleza inseamna tot buze....vroiai sa spui gloss sau balm(balsam), si intreb ca poate data viitoare am si eu nevoie si sa stiu cum ii se zice


cred ca avrut sa spuna lipstick
si nu trebuie sa se supere
cum nu m-am suparat nici eu ; este bine sa aibe cine sa te corecteze cand nu stii
trebuie doar sa stii sa accepti

MULTUMESC SUNTETI SIMPATICE(I) !!
PRODUSUL SE NUMESTE ALOE LIPS- ca informatie, si exprimare. O ZI FRUMOASA!!!
rodilantos
Postat pe 24 Aprilie 2009 17:46
De la: happy_face, la data 2009-04-23 23:22:50Nu are nicio treaba Nidoflorul cu herpesul...este pt cu totul altceva...dar in fine...dc tie ti'a trecut cu asta...posibil sa nu fi fost herpes...



Nidoflorul contine antibiotic.. te aigur ca herpes a fost.. e cumva incorecta descrierea precedenta ?
zuzy_k
Postat pe 24 Aprilie 2009 21:58
De la: zuzy_k, la data 2009-04-24 21:58:06
De la: happy_face, la data 2009-04-23 23:22:50Nu are nicio treaba Nidoflorul cu herpesul...este pt cu totul altceva...dar in fine...dc tie ti'a trecut cu asta...posibil sa nu fi fost herpes...



Nidoflorul contine antibiotic.. te aigur ca herpes a fost.. e cumva incorecta descrierea precedenta ?


Stiu ce contine Nidoflorul..intradevar un antibiotic...dar herpesul este un virus ce trebe tratat cu un antiviral...d'aia spuneam ca sunt chestii complet diferite..
happy_face
Postat pe 25 Aprilie 2009 18:21
De la: happy_face, la data 2009-04-25 18:21:11
De la: zuzy_k, la data 2009-04-24 21:58:06
De la: happy_face, la data 2009-04-23 23:22:50Nu are nicio treaba Nidoflorul cu herpesul...este pt cu totul altceva...dar in fine...dc tie ti'a trecut cu asta...posibil sa nu fi fost herpes...



Nidoflorul contine antibiotic.. te aigur ca herpes a fost.. e cumva incorecta descrierea precedenta ?


Stiu ce contine Nidoflorul..intradevar un antibiotic...dar herpesul este un virus ce trebe tratat cu un antiviral...d'aia spuneam ca sunt chestii complet diferite..
foarte corect...virusurile nu pot fi combatute cu antibiotice...cel mai eficient luptator impotriva virusurilor este chiar propriul sistem imunitar...
silviu_m74
Postat pe 18 Mai 2009 02:24
local , aciclovir unguient de 4-5 ori pe zi si interior intarirea sistemului imunitar . vindecare grabnica !
elena_1974
Postat pe 7 Septembrie 2009 16:01
De la: elena_1974, la data 2009-09-07 16:01:08local , aciclovir unguient de 4-5 ori pe zi si interior intarirea sistemului imunitar . vindecare grabnica !
....sistemul imunitar il puteti intari cu TRANSFER FACTOR PLUS sau TRANSFER FACTOR RIOVIDA....asigura un plus de pana la 437% !!!! sunt cele mai eficiente produse de gen de pe piata si sunt 100% NATURALE !!!!!!!!!!!!
silviu_m74
Postat pe 8 Septembrie 2009 22:46
buna,
ca sa scapi definitiv de herpes e bine sa iei si pastile si unguent "aciclovir"
dianamary
Postat pe 1 Octombrie 2009 18:01
am o intrebare..
din foarte multi ani ,inca din clasa a 1a ..imi iese herpes la gura...cu bubite din acelea cu o chestie in ele..
iese la anumite intervale de timp..
si nu stiu ce sa mai fac..
daca voi lua pastile din acelea..aciclovir ,am garantia ca nu imi vor mai aparea?
blondiewishes
Postat pe 3 Ianuarie 2010 18:21
De la: Metal_spell, la data 2010-01-03 18:21:55am o intrebare..
din foarte multi ani ,inca din clasa a 1a ..imi iese herpes la gura...cu bubite din acelea cu o chestie in ele..
iese la anumite intervale de timp..
si nu stiu ce sa mai fac..
daca voi lua pastile din acelea..aciclovir ,am garantia ca nu imi vor mai aparea?
nu vei avea garantia ca scapi definitiv cu niciun produs !!! dar este posibil sa scapi de acest virus care itio tot face probleme !!!

unul din cele mai eficiente produse de gen este TRANSFER FACTOR PLUS in combinatie cu RIOVIDA !
silviu_m74
Postat pe 4 Ianuarie 2010 20:31
salut...de obicei cand simt ca urmeaza sa "erupa" pun un strop de otet dupa care dispare complet...am recomandat asta multor prieteni si a functionat si in cazul lor...deci va recomand si voua..
kudika112256
Postat pe 28 Ianuarie 2010 16:13
Am citit ca si usturoiul este bun pt herpes.
Alexuka
Postat pe 1 Februarie 2010 18:35
Fetelor, eu am luat acest virus in copilarie, toata viata mea m-am confruntat cu aceasta problema am incercat toate alifiile posibile si nimic, nu era luna in care sa nu-mi apara herpes cand eram mai mica. Acum ca am crescut imi apare cam 1, 2 ori pe an, insa am gasit rezolvarea. NU PUNETI NIMIC PE HERPES, atingeti-l de multe ori cu limba si o sa observati dupa cateva ore ca se micsoreaza si a 2-a zi puneti tetraciclina si se va micsora si mai mult . Incredibil, nu am crezut niciodata ca voi scapa de aceasta problema . Acum de exemplu am herpes, mi-a iesit joi si nu am pus nimic, azi-dimineata adica ( sambata) mi-am pus tetraciclina si acum cand va scriu mesajul vreau sa va spun ca deabia daca se mai vede . Sper ca v-am ajutat si sper sa aiba aceleasi rezultate si la voi; daca as fii stiu de la inceput era mult mai simplu, dar sper ca va pot ajuta pe voi. Mult noroc
kudika152785
Postat pe 27 Martie 2010 20:40
Si eu am inceput sa fac , numai dupa ce ma sarut cu o anumita persoana .
Este herpes daca nu apare altfel ? Ca de aratat arata ca unul, la contact cu aceeasi pers .
Ce pot face , altceva decat sa nu ma mai sarut cu x ?
_Alexa_
Postat pe 12 Aprilie 2010 01:40

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Gingivita - la un pasde paradontoza 18 De la: cata_june 18 Ianuarie 2017 00:10
Ingrijirea pieli.... 16 De la: kudika_nikole 13 Mai 2013 16:44
branca ursului 3 De la: blissuca 10 Ianuarie 2014 01:35
regenerarea parului 76 De la: kudika_1032919 21 Mai 2018 12:57
oul de prepelita 1 De la: nicometropolitan 27 August 2009 15:39