Setari Cookie-uri

DA tratamentelor naturiste !!

Mai fratilor nu cred ca sunt singura care a observat ca tratamentele naturiste nu numai ca sunt mult mai bune ci si mult,mult mai ieftine ca panaramele alea de medicamente din farmacii.
De ex.! Mi-am facut de lucru cu ata dentara pana m-am trezit cu ditai abcesul (m-am taiat din greseala si s-a infectat).Stiam ca daca ma duc la medicul stomatolog o sa-mi faca o radiografie dupa care o sa-mi dea antibiotice :consultatia 50 ron+radiografia 10 ron+antibioticele20 ron=80 de ron dintr-un foc.Ma uit in buzunar,gasesc niste molii si un paianjen in portofel.Asaa,ma duc singurica la farmacie si-i cer lu' tanti ceva pt. abces dentar.Tanti farmacista ce sa faca si ea saracuta ca tot lucreaza cu comision din vanzari imi arata nu stiu ce spray smecher cu acid hialuronic,cica f. eficient ,in valoare de 35 ron.Oau prea mutl pt. moliile mele.Refuz politicos si dau fuga la plafar,sa-i dea D-zeu sanatate celui care a inventata aceste magazine.Cumpar o crema de plante in val de 6 ron..Si uite asa scap eu frumusel de abces fara sa platesc 80 sau 35 ron ci 6 ron,si fara sa fac IAR candida din cauza antibioticelor.
Asa ca dragii mei inainte sa dati fuguta la farmacie sa le faceti pe tanti farmacistele cu bani,mai bine cautati pe net tratamente naturiste sau vizitati unul din magazinele Plafar!!

PS: jur ca n-am nimic personal de-a face cu magazinle Plafar ci pur si simplu m-au ajutat de multe ori sa ma insanatosesc repede si ieftin si mai ales fara sa dau dintr-una in alta.
diana1981
Postat pe 22 Aprilie 2009 16:52
Tot ceea ce este naturist este si bun.. chiar daca isi fac efectul mai greu si-l fac bine.. si da.. foarte ieftin.. :)
zuzy_k
Postat pe 22 Aprilie 2009 16:54
sunt foarte bune si tratamentele naturiste.eu am inceput sa le folosesc acum 6 luni ,dupa ce medicul cardiolog mi-a intrerupt tratamentul.am cautat pe internet si am dat peste un site unde imi si explica detailalt despre medicamentele care ma intereseaza.daca doresti poti intra aici.www.mariplant .ro
ETE_EU
Postat pe 22 Aprilie 2009 17:00
De la: diana1981, la data 2009-04-22 16:52:18Mai fratilor nu cred ca sunt singura care a observat ca tratamentele naturiste nu numai ca sunt mult mai bune ci si mult,mult mai ieftine ca panaramele alea de medicamente din farmacii.
De ex.! Mi-am facut de lucru cu ata dentara pana m-am trezit cu ditai abcesul (m-am taiat din greseala si s-a infectat).Stiam ca daca ma duc la medicul stomatolog o sa-mi faca o radiografie dupa care o sa-mi dea antibiotice :consultatia 50 ron+radiografia 10 ron+antibioticele20 ron=80 de ron dintr-un foc.Ma uit in buzunar,gasesc niste molii si un paianjen in portofel.Asaa,ma duc singurica la farmacie si-i cer lu' tanti ceva pt. abces dentar.Tanti farmacista ce sa faca si ea saracuta ca tot lucreaza cu comision din vanzari imi arata nu stiu ce spray smecher cu acid hialuronic,cica f. eficient ,in valoare de 35 ron.Oau prea mutl pt. moliile mele.Refuz politicos si dau fuga la plafar,sa-i dea D-zeu sanatate celui care a inventata aceste magazine.Cumpar o crema de plante in val de 6 ron..Si uite asa scap eu frumusel de abces fara sa platesc 80 sau 35 ron ci 6 ron,si fara sa fac IAR candida din cauza antibioticelor.
Asa ca dragii mei inainte sa dati fuguta la farmacie sa le faceti pe tanti farmacistele cu bani,mai bine cautati pe net tratamente naturiste sau vizitati unul din magazinele Plafar!!

PS: jur ca n-am nimic personal de-a face cu magazinle Plafar ci pur si simplu m-au ajutat de multe ori sa ma insanatosesc repede si ieftin si mai ales fara sa dau dintr-una in alta.


Buna.Ai dreptate!Si eu aveam ceva dureri de spate,mijloc,mi-am dat ci finalgon 30 lei tubul,nici o ameliorare,si mai sunt,pana la urma am aj la plafar deunde mi-am cumparat o crema pe care am dat 8 lei si.............mi-a trecut brusc.Acum mi-am cumparat o crema(un butoi de crema)anticelulitica pe care am dat doar 20 lei,sper sa fie buna!
bebe_Cristina
Postat pe 22 Aprilie 2009 17:03
Cristina spune-ne si noua daca e buna crema anticelulitica ca avem cu toate" coji de portocala" adunate de-a lungul anilor.
diana1981
Postat pe 22 Aprilie 2009 18:15
De la: diana1981, la data 2009-04-22 18:15:21Cristina spune-ne si noua daca e buna crema anticelulitica ca avem cu toate" coji de portocala" adunate de-a lungul anilor.


Promit k va voi raspunde.Pana una alta am folosit tot de la plafar supliorm(8 lei)insa te tine catava zile si am vazut rezultate.Sper sa fie buna si asta
bebe_Cristina
Postat pe 22 Aprilie 2009 18:22
da produsele naturale sunt cele mai bune si cele mai indicate dar din pacate nu sunt asa cautate
_dulcik_
Postat pe 3 Mai 2009 01:58
Nu sunt cautate deoarece nu li se face reclama la Tv si romanu' cum e snob pana-n maduva oaselor mai bine se duce la farmacie si da o caruta de bani pe un medicament chimic care poate sa-i faca si rau nu numai bine. Doar cand ii ajunge cutitul la os se trezeste sa o intrebe pe bunica ce tratamente naturiste ar trebui sa foloseasca.
De aceea am si deschis acest topic,sa le reamintesc oamenilor ca cel mai bun medicament este cel de la mama natura!!
diana1981
Postat pe 3 Mai 2009 20:49
si eu sunt pro tratamente naturiste!!! cele mai multe nu au efecte secundare si le iei cu toata increderea ca nu iti fac rau si da..sunt mult mai ieftine decat medicamentele care trateaza cu chimioterapie

Postat pe 4 Mai 2009 17:04
subscriu.am avut anul trecut o blefarita urata(conjuctivita a pleoapelor).cu tratamentele medicale n-am rezolvat nimik.si asa am ajuns la plafar,unde mi s-a recomandat un ceai oftalmic.vreau sa va spun si nu exagerez ca in 2 zile,pleoapele mele erau deja vindecate.
roxxana_soare
Postat pe 4 Mai 2009 23:14
pai eu m-am tratat de rinichii numai cu antibiotice si boala tot nu mi-a trecut de cand m-am dat pe naturiste nu ma mai dor
_dulcik_
Postat pe 4 Mai 2009 23:15
DR. Harris`Original DermalMagic
exfoliator si hidratant

DR. Harris`Original DermalMagic se bazeaza pe un procentaj ridicat de substante active din plante (aloe vera, iarba de mare, salvie, macese, musetel) cu un puternic potential antioxidant, antiinflamator si cicatrizant.
Ingredientele active neutralizeaza radicalii liberi fiind eficiente în regenerarea celulelor pielii si incetinirea procesului de îmbatrânire prematura, pielea devine mai tonica, sanatoasa si radianta.

Acest produs este 100 % natural, contine substante active si extracte naturale.
Se foloseste cu succes si pentru alte afectiuni ale pielii : acnee, eczeme si rash cutanat, psoriasis, piele sensibila si foarte uscata, pete specifice varstei.

DR. Harris`Original DermalMagic efecte :

-întarzie aparitia prematura a semnelor de imbatranire si reduce vizibil semnele de varsta si stres deja existente, reducând evident si adancimea ridurilor.
- pielea va fi mai elastica, cu o textura ferma si catifelata.
- se imbunatatesc problemele de pigmentatie, redând pielii aspectul luminos si uniform.
- pielea uscata, subtiata, care sufera datorita factorilor de mediu si stres, este rapid reabilitata.
- cicatrici, semne cum ar fi semnele post-acneice sau post-operatorii se diminueaza
- exfoliaza si netezeste in acelasi timp pielea
-curata tenul in profunzime si ajuta la indepartarea celulelor moarte
- efect imediat de lifting
-activeaza circulatia la nivelul pielii
-efect intensiv de hidratare
- amelioreaza efectele psoriasisului, eczemelor si rash-ului cutanat

Indicatii: se aplica de 2 ori/zi timp de 2 saptamani si apoi o singura data pe zi, de regula seara.
Recomandat tuturor tipurilor de ten pentru intretinerea zilnica.

Compozitie:
Exfoliator: Aloe Vera, , Polyvinyl Crystalline, Extract de Iarba de Mare, Triclosan, Acid Pantothenic, Extract de Salvie, Extract de Musetel, Extract de Macese, Methylparaben.
Hidratant: Aloe Vera Gel, Sorbitol, Acid Pantothenic, Acid Nicotinic, vitamina B5

Valabilitatea produsului este de 3 ani
Este Avizat de Ministerul Sanatatii din Romania

Tara de origine SUA
Tel:0744154853/ 0740104364
romdesimed@gmail.com
http://www.magazine-online.ro/romdesimed/


romdesimed
Postat pe 29 Mai 2009 21:40
De la: romdesimed, la data 2009-05-29 21:40:43DR. Harris`Original DermalMagic
exfoliator si hidratant

DR. Harris`Original DermalMagic se bazeaza pe un procentaj ridicat de substante active din plante (aloe vera, iarba de mare, salvie, macese, musetel) cu un puternic potential antioxidant, antiinflamator si cicatrizant.
Ingredientele active neutralizeaza radicalii liberi fiind eficiente în regenerarea celulelor pielii si incetinirea procesului de îmbatrânire prematura, pielea devine mai tonica, sanatoasa si radianta.

Acest produs este 100 % natural, contine substante active si extracte naturale.
Se foloseste cu succes si pentru alte afectiuni ale pielii : acnee, eczeme si rash cutanat, psoriasis, piele sensibila si foarte uscata, pete specifice varstei.

DR. Harris`Original DermalMagic efecte :

-întarzie aparitia prematura a semnelor de imbatranire si reduce vizibil semnele de varsta si stres deja existente, reducând evident si adancimea ridurilor.
- pielea va fi mai elastica, cu o textura ferma si catifelata.
- se imbunatatesc problemele de pigmentatie, redând pielii aspectul luminos si uniform.
- pielea uscata, subtiata, care sufera datorita factorilor de mediu si stres, este rapid reabilitata.
- cicatrici, semne cum ar fi semnele post-acneice sau post-operatorii se diminueaza
- exfoliaza si netezeste in acelasi timp pielea
-curata tenul in profunzime si ajuta la indepartarea celulelor moarte
- efect imediat de lifting
-activeaza circulatia la nivelul pielii
-efect intensiv de hidratare
- amelioreaza efectele psoriasisului, eczemelor si rash-ului cutanat

Indicatii: se aplica de 2 ori/zi timp de 2 saptamani si apoi o singura data pe zi, de regula seara.
Recomandat tuturor tipurilor de ten pentru intretinerea zilnica.

Compozitie:
Exfoliator: Aloe Vera, , Polyvinyl Crystalline, Extract de Iarba de Mare, Triclosan, Acid Pantothenic, Extract de Salvie, Extract de Musetel, Extract de Macese, Methylparaben.
Hidratant: Aloe Vera Gel, Sorbitol, Acid Pantothenic, Acid Nicotinic, vitamina B5

Valabilitatea produsului este de 3 ani
Este Avizat de Ministerul Sanatatii din Romania

Tara de origine SUA
Tel:0744154853/ 0740104364
romdesimed@gmail.com
http://www.magazine-online.ro/romdesimed/




l_diana_c
Postat pe 29 Mai 2009 21:55
Diana C sunt de acord ca tanti cu dr.Harry's merita cateva scatoalce.Dar se spune :how the did you get to be born so stupid !! fara ''ed'' la ''born''
diana1981
Postat pe 30 Mai 2009 20:14
Buna,

Te afecteaza faptul ca fac cunoscut un produs natural care poate fi ff util unor persoane cu probleme?!

romdesimed
Postat pe 31 Mai 2009 09:34
Multumesc bunului D-zeu nu ma afecteaza nimic!!
diana1981
Postat pe 1 Iunie 2009 10:42

Postat pe 16 Iunie 2009 09:13
Pt. toti cei ce apreciaza si folosesc tratamentele naturiste va rog sa semnati petitia "impotriva Codexului Alimentarius".. Guvernul Romaniei vrea sa adopte aceasta lege in dec2009 prin care sa interzica tratamentele naturiste sau orice alta practica de medicina alternativa. Va rog luati initiativa si semnati!
http://www.petitieonline.ro/petitie-p61682048.html
anna_pau
Postat pe 20 August 2009 12:49
Daca chiar iti doresti o crema anticelulitica buna intra pe www.life-care.ro si gasesti acolo. Daca vrei sa devii partener al acestor produse 100% naturale si foarte bune acceseaza capitolul vreau sa devin partener si la sponsor treci codul 977069 Balan Paulina. In 24 0re vei primi codul de sponsor. Sunt sigura ca vei fi multumita de produsele lor si le vei recomanda si altor persoane dornice sa consume produse naturale.
puica_audit
Postat pe 24 Noiembrie 2009 09:45
De la: diana1981, la data 2009-04-22 16:52:18Mai fratilor nu cred ca sunt singura care a observat ca tratamentele naturiste nu numai ca sunt mult mai bune ci si mult,mult mai ieftine ca panaramele alea de medicamente din farmacii.
De ex.! Mi-am facut de lucru cu ata dentara pana m-am trezit cu ditai abcesul (m-am taiat din greseala si s-a infectat).Stiam ca daca ma duc la medicul stomatolog o sa-mi faca o radiografie dupa care o sa-mi dea antibiotice :consultatia 50 ron+radiografia 10 ron+antibioticele20 ron=80 de ron dintr-un foc.Ma uit in buzunar,gasesc niste molii si un paianjen in portofel.Asaa,ma duc singurica la farmacie si-i cer lu' tanti ceva pt. abces dentar.Tanti farmacista ce sa faca si ea saracuta ca tot lucreaza cu comision din vanzari imi arata nu stiu ce spray smecher cu acid hialuronic,cica f. eficient ,in valoare de 35 ron.Oau prea mutl pt. moliile mele.Refuz politicos si dau fuga la plafar,sa-i dea D-zeu sanatate celui care a inventata aceste magazine.Cumpar o crema de plante in val de 6 ron..Si uite asa scap eu frumusel de abces fara sa platesc 80 sau 35 ron ci 6 ron,si fara sa fac IAR candida din cauza antibioticelor.
Asa ca dragii mei inainte sa dati fuguta la farmacie sa le faceti pe tanti farmacistele cu bani,mai bine cautati pe net tratamente naturiste sau vizitati unul din magazinele Plafar!!

PS: jur ca n-am nimic personal de-a face cu magazinle Plafar ci pur si simplu m-au ajutat de multe ori sa ma insanatosesc repede si ieftin si mai ales fara sa dau dintr-una in alta.


si cer pur si simplu crema de plante...ce plante contine crema si cum o folosesc eu in gura? k am si eu un astfel de abces la o masea si nu-mi mai trece si dak as lua antibiotice fac din nou candida si nu mai vreau k m-am saturat de ea....dak esti draguta si imi poti raspunde
scorpie09
Postat pe 5 Ianuarie 2010 20:16
De la: scorpie09, la data 2010-01-05 20:16:59
De la: diana1981, la data 2009-04-22 16:52:18Mai fratilor nu cred ca sunt singura care a observat ca tratamentele naturiste nu numai ca sunt mult mai bune ci si mult,mult mai ieftine ca panaramele alea de medicamente din farmacii.
De ex.! Mi-am facut de lucru cu ata dentara pana m-am trezit cu ditai abcesul (m-am taiat din greseala si s-a infectat).Stiam ca daca ma duc la medicul stomatolog o sa-mi faca o radiografie dupa care o sa-mi dea antibiotice :consultatia 50 ron+radiografia 10 ron+antibioticele20 ron=80 de ron dintr-un foc.Ma uit in buzunar,gasesc niste molii si un paianjen in portofel.Asaa,ma duc singurica la farmacie si-i cer lu' tanti ceva pt. abces dentar.Tanti farmacista ce sa faca si ea saracuta ca tot lucreaza cu comision din vanzari imi arata nu stiu ce spray smecher cu acid hialuronic,cica f. eficient ,in valoare de 35 ron.Oau prea mutl pt. moliile mele.Refuz politicos si dau fuga la plafar,sa-i dea D-zeu sanatate celui care a inventata aceste magazine.Cumpar o crema de plante in val de 6 ron..Si uite asa scap eu frumusel de abces fara sa platesc 80 sau 35 ron ci 6 ron,si fara sa fac IAR candida din cauza antibioticelor.
Asa ca dragii mei inainte sa dati fuguta la farmacie sa le faceti pe tanti farmacistele cu bani,mai bine cautati pe net tratamente naturiste sau vizitati unul din magazinele Plafar!!

PS: jur ca n-am nimic personal de-a face cu magazinle Plafar ci pur si simplu m-au ajutat de multe ori sa ma insanatosesc repede si ieftin si mai ales fara sa dau dintr-una in alta.


si cer pur si simplu crema de plante...ce plante contine crema si cum o folosesc eu in gura? k am si eu un astfel de abces la o masea si nu-mi mai trece si dak as lua antibiotice fac din nou candida si nu mai vreau k m-am saturat de ea....dak esti draguta si imi poti raspunde


Cu draga inima te ajut !!Crema se numeste Bucoprotect(stiu nu e un nume smecher) si este fabricata de firma Hofigal.Printre multe ingrediente mai contine si galbenele(calendula).Pur si simplu iei cu degetelul sau pui pe periuta de dinti si masezi locul unde s-a format abcesul,bineinteles dupa ce te-ai spalat pe dinti.Are un gust putin ciudat dar nu trebuie sa clatesti gura sau sa dai cu limba acolo .In cateva zile o sa-ti treaca !!
Multa sanatate !!!

P.S.: Daca cumva nu gasesti crema respectiva (care de fapt e un gel) poti incerca si alte produse naturiste, intreaba la o farmacie Plafar si sigur iti gasesc ei ceva!!
diana1981
Postat pe 7 Ianuarie 2010 01:26
Buna ziua tuturor;este
VA ROG SA ALOCATI 5 MINUTE PENTRU A CITI URMATOARELE INFORMATII,SI SA LE TRIMITETI MAI DEPARTE TUTUROR CELOR APROPIATI VOUA

Noutati de la John Hopkins

DUPA CE ANI DE ZILE A SPUS PACIENTILOR CA CHIMIOTERAPIA ESTE SINGURA CALE PENTRU A INCERCA (CUVANTUL CHEIE E A INCERCA !) SA SE ELIMINE CANCERUL, JOHN HOPKINS S-A HOTARAT SA PREZINTE SI CALEA ALTERNATIVA DE TRATAMENT A MALADIEI.

Noutati in tratamentul cancerului de la John Hopkins :

1. Cu totii avem celule canceroase in corp. Aceste celule nu apar,insa,la testele standard daca nu sunt in numar de miliarde. Cand doctorii spun bolnavilor ca nu mai exista celule canceroase in corpul lor dupa tratamentele efectuate,inseamna doar ca testele sunt incapabile sa le masoare deoarece nu mai sunt in numar detectabil.

2. Celulele canceroase apar in corp de 6 pana la 10 ori in timpul vietii unui om.

3. Cand sistemul nostru imunitar este puternic,celulele canceroase sunt distruse si astfel este impiedicata multiplicarea lor si formarea de tumori.

4. Cand este diagnosticat cancerul,inseamna ca persoana respectiva are deficiente nutritionale multiple.Aceste deficiente pot sa apara din cauze genetice,a noxelor din mediul inconjurator, a alimentatiei si stilului de viata gresite.

5. Pentru a p rei ntampina deficitele nutritionale multiple ,este necesara schimbarea dietei si administrarea de suplimente nutritive,ceea ce va duce la intarirea sistemului imunitar.

6. Chimioterapia presupune "otravirea" celulelor canceroase cu rata mare de crestere,dar astfel sunt distruse si celulele sanatoase cu crestere rapida din maduva spinarii , tractul gastro - intestinal ,etc, iar organe importante ,cum ar fi ficatul ,rinichii ,inima ,sau plamanii pot fi iremediabil afectate.

7. Radioterapia distruge celulele canceroase ,dar ,in acelasi timp,arde , cicatrizeaza si distruge celule,tesuturi si organe sanatoase .

8. Chimioterapia si radioterapia vor reduce ,la inceput ,dimensiunea tumorilor. Folosirea indelungata a acestor tratamente nu va duce ,insa ,la distrugerea definitiva a lor.

9. Cand in corp se acumuleaza prea multe "deseuri" toxice rezultate in urma chimio- si radioterapiei ,sintemul imunitar este fie compromis ,fie distrus , iar pacientul poate muri din cauza unor infectii banale si a complicatiilor lor
10. Chimioterapia si terapia cu radiatii pot favoriza mutatii genetice in celulele canceroase care le fac foarte rezistente la tratament ,si greu de distrus . Interventiile chirurgicale pot determina diseminarea ( imprastierea ) celulelor canceroase la alte organe (metastaze ).

11. O metoda foarte buna de lupta impotriva celulelor canceroase este de a le infometa ,adica a se evita alimentele de care acestea au nevoie pentru a se multiplica.

CELULELE CANCEROASE SE DEZVOLTA CU :

a. ZAHAR
Eliminad din alimentatie zaharul,se elimina ,astfel,una din cele mai importante surse de hrana a celulelor canceroase .Inlocuitorii de zahar ,indulcitorii sintetici cum ar fi zaharina ,sau alte produse ( Nutrasweet, Equal, Spoonful, etc ) ,au ca baza aspartamul ( E 951) ,o substanta chimica daunatoare . Un inlocuitor natural al zaharului ar fi mierea de albine si melasa ,dar in cantitati moderate . Sarea de bucatarie contine adaosuri chimice pentru a avea culoarea alba . Alternativa ar fi sarea de mare .

b. LAPTELE SI PRODUSELE LACTATE
Laptele favorizeaza productia de mucus in corp ,in special la nivelul tractului gastro - intestinal . Cancerul este hranit de acest mucus ...Renuntand la lapte si produsele derivate ,si consumand lapte de soia neindulcit , celulele canceroase "mor" de foame .

c. PH ACID
Celulele canceroase "infloresc" in mediu acid . O alimentatie preponderent carnivora induce un pH acid in corp ,si ar fi mai bine sa se consume peste si pasare in cantitati mici , decat carne de vita sau porc. Carnea mai poate contine substante administrate animalelor : antibiotice ,hormoni de crestere si paraziti ,ce dauneaza ,in special persoanelor cu cancer .

d. O dieta bazata 80 % pe legume proaspete consumate ca atare sau sub forma de suc ,grau integral ,seminte ,nuci ,si fructe schimba pH-ul corpului in alcalin. 20 % din alimentatie poate fi din alimente gatite ,inclusiv fasole boabe . Sucurile proaspete din legume asigura necesarul de enzime digestive ,usor absorbabile ,care ajung la nivel celular in 15 minute de la consumare ,si care hranesc si favorizeaza cresterea de celule sanatoase . Este bine sa se consume sucuri proaspete de 2-3 ori pe zi ...Enzimele sunt distruse la 4o grade Celsius .

e. Evitati cafeaua ,ceaiul si ciocolata ce pot contine cantitati mari de cofeina . Ceaiul verde este o alternativa foarte buna ,avand si proprietati anti - canceroase .Cea mai buna bautura este APA - purificata sau filtrata pentru a fi ,astfel ,eliminate toxinele sau metalele grele . Apa distilata este acida ,deci evitati-o !

12. Proteinele din carne sunt dificil de digerat si necesita o cantitate mare de enzime digestive .Carnea nedigerata ramane in interiorul intestinului ,intra in putrefactie ,si se creste ,astfel ,cantitatea de reziduuri toxice din corp .

13. Celulele canceroase sunt acoperite de un perete gros de proteine . Renuntarea la carne sau reducerea ei in alimentatie duce la eliberarea de cantitati din ce in ce mai mari de enzime ; acestea ataca proteinele din peretele celular ,si permit ,astfel , celulelor specializate sa distruga aceste celule canceroase .

14. Unele suplimente nutritive ajuta la intarirea sistemului imunitar ,cum ar fi : IP6 (inozitolul sau vitamina B9 ,continut de taratele de grau,seminte ,nuci - n.tr.), Essiac (ESSIAC este o formula din plante ce a fost utilizata din anul 1922 de o sora medicala din Canada numita Rene Caisse pentru a ajuta pacienti cu afectiuni grave.Cele opt plante din reteta originala sunt : ciuline sfant, radacina de brusture, laminaria, trifoi rosu, ulm cu coaja neteda, radacina de revent turcesc, nasturel, macris marunt. ) , antioxidanti , vitamine ,minerale ,etc.,toate stimuland imunitatea sa lupte si sa distruga celulele canceroase.
Alte suplimente cum ar fi vitamina E produc apoptoza sau moartea programata a celulelor ,metoda naturala a corpului de a scapa de celulele bolnave ,nedorite ,si inutile .

15. Cancerul este o boala a mintii ,corpului , si spiritului .Gandirea pozitiva si o fire activa ajuta pe cel care lupta cu cancerul sa supravietuiasca . Furia , neiertarea si amaraciunea "construiesc" un mediu stresant si acid in corp . Trebuie sa invatam sa avem un spirit iubitor si iertator ,sa ne relaxam si sa ne bucuram de viata !

16. Celulele canceroase nu se pot dezvolta in prezenta oxigenului .Facand exercitii fizice zilnice si de respiratie ,oxigenul ajunge adanc ,la nivel celular . Terapia cu oxigen este foarte importanta pentru distrugerea celulelor canceroase ...

ATENTIE

1. Nu introduceti recipienti de plastic in cuptorul cu microunde.
2. Nu congelati apa
3. Nu puneti in microunde recipiente cu capace de plastic .


Dioxina este o substanta ce provoaca cancer ,in special la sani . Este extrem de toxica pentru celulele corpului ...Dioxina este eliberata din plasticul sticlelor cu apa introduse la congelator. Recent, Dr. Edward Fujimoto, manager al programului de sanatate din cadrul Castle Hospital , a vorbit ,in cadrul unei emisiuni TV ,despre pericolele care pandesc sanatatea .
A vorbit despre dioxina si raul pe care il poate face . Sa nu se incalzeasca mancarea la coptorul cu microunde in vase de plastic . Este vorna ,mai ales,de mancarea ce contine grasime .Profesorul a spus ca combinatia dintre grasime , temperaturi mari si plasti elinereaza in mancare dioxina ,care ajunge ,in cele din urma ,in celulele noastre . A recomandat ,in schimb , folosirea de vase de sticla sau ceramica pentru a incalzi mancarea . Se obtin aceleasi rezultate ,dar fara dioxina .
Hartia nu e daunatoare ,dar nu se stie ce mei contine ea. Profesorul a amintit ca multe fast food-uri au renuntat la recipienti din spuma poliuretanica , folosind hartia .Aparitia dioxinei a fost motivul . S-a subliniat ca acelasi efect negativ il are si acoperirea vaselor cu capace de plastic in vederea gatirii mancarii in cuptorul cu microunde . Este indicat folosirea unui servet de hartie.




Acesta este un material ce ar trebui trimis tuturor celor care sunt importanti in viata voastra ...



un material ce ar trebui trimis tuturor celor ce sunt inportanti in viata;
kudika330924
Postat pe 24 Noiembrie 2010 05:47
De la: zuzy_k, la data 2009-04-22 16:54:23Tot ceea ce este naturist este si bun.. chiar daca isi fac efectul mai greu si-l fac bine.. si da.. foarte ieftin.. :)

sunt de acord ca suntfoarte bune...(unele)sunt vrajeala (altele)...si toate sunt foarte scumpe...ex.toata gama de produse naturiste pentru raceala si gripa...sunt nuste aiureli...pe care dai banii pentru ca dupa aia sa constati ca tot la medicamente ajungi....deci cheltuiala dubla...asa si cu alte produse gen oriflame,avon,hemel....etc
BEL_AMY1
Postat pe 24 Noiembrie 2010 09:13
pt. Kudika 330924 : foarte interesant si educativ.Multumim frumos !!
diana1981
Postat pe 24 Noiembrie 2010 17:16
De la: alfredodecurtofreco, la data 2010-11-24 09:13:53
De la: zuzy_k, la data 2009-04-22 16:54:23Tot ceea ce este naturist este si bun.. chiar daca isi fac efectul mai greu si-l fac bine.. si da.. foarte ieftin.. :)

sunt de acord ca suntfoarte bune...(unele)sunt vrajeala (altele)...si toate sunt foarte scumpe...ex.toata gama de produse naturiste pentru raceala si gripa...sunt nuste aiureli...pe care dai banii pentru ca dupa aia sa constati ca tot la medicamente ajungi....deci cheltuiala dubla...asa si cu alte produse gen oriflame,avon,hemel....etc


Bravo!
kudika226898
Postat pe 24 Noiembrie 2010 20:52
NUCILE ;Consumate dupa fiecare masa, aceste fructe impiedica ingrosarea arterelor si previn bolile de inima.
Opt nuci pe zi va tin arterele flexibile, inima sanatoasa si previn aparitia atacului vascular cerebral, arata un studiu realizat de cercetatorii americani de la Barcelona ’s Hospital Clinico, aparut in publicatia "American College of Cardiology".
Specialistii citati de BBC News va sfatuiesc sa consumati nuci mai ales dupa o masa bogata in grasimi pentru a atenua efectele negative pe care acestea din urma le au asupra organismului.
Nucile, mai sanatoase decat uleiul de masline
Cercetarea a constat in monitorizarea a 24 de adulti, jumatate dintre ei cu un nivel normal al colesterolului, iar cealalta jumatate cu un nivel ridicat. Participantii la studiu au primit doua portii de salam bogat in grasimi si branza, pe care le-au consumat la un interval de o saptamana.
La una dintre portii, cercetatorii au adaugat cinci lingurite de ulei de masline, iar la cealalta, miezul a opt nuci. Testele au aratat ca atat uleiul de masline, cat si nucile au ajutat la reducerea inflamatiilor din artere care apar brusc dupa o masa bogata in grasimi saturate si care, in timp, favorizeaza intarirea arterelor si creste riscul unor boli de inima si al atacului vascular cerebral.
Cu toate acestea, spre deosebire de uleiul de masline, nucile au mai ajutat si la mentinerea elasticitatii si flexibilitatii arterelor, indiferent de nivelul colesterolului.
Trateaza tulburarile de ritm cardiac
Cercetatorii au mai observat ca acidul alfa linoleic din nuci poate fi benefic pentru cei cu tulburari ale ritmului cardiac. Ei i-au avertizat pe participantii la studiu ca pot manca absolut tot ceea ce doresc, cu conditia sa consume si nuci.
"Acest lucru demonstreaza ca grasimile protectoare din nuci inlatura efectele grasimilor saturate din dieta, pe cand o grasime neutra, precum uleiul de masline, nu are un rol atat de important", afirma Robert Vogel, profesor la University of Maryland, Baltimore.
Pentru ca sunt elastice, arterele se pot intinde atunci cand fluxul sanguin se imbunatateste. Consumul de grasimi intrerupe producerea de oxid nitric de catre "captuseala" arterelor, necesar pentru mentinerea flexibila a vaselor de sange. Nucile mai contin antioxidanti si arginina, un aminoacid folosit de organism pentru a produce oxidul nitric.
kudika330924
Postat pe 25 Noiembrie 2010 16:44
Si daca ii duceai sa faca sport tot asta obtineai....
kudika226898
Postat pe 17 Mai 2011 05:32
buna.am vazut topicul tau si avand abcesul mai mare decat maseaua indraznesc sa te intreb cum se numeste crema minune. am nervul scos la maseaua de minte si cu toate astea ma doare ingrozitor de nu am putut inchide un ochi toata noaptea.mi-e teama ca daca merg la stomatolog imi face incizie
pinktalina
Postat pe 29 Aprilie 2014 12:06
De la: pinktalina, la data 2014-04-29 12:06:41buna.am vazut topicul tau si avand abcesul mai mare decat maseaua indraznesc sa te intreb cum se numeste crema minune. am nervul scos la maseaua de minte si cu toate astea ma doare ingrozitor de nu am putut inchide un ochi toata noaptea.mi-e teama ca daca merg la stomatolog imi face incizie


Daca nu mergi la stomatolog sa dreneze puroiul, ti se va trage la muschiul inimii si crapi rapid.Asa ca nu mai crede in cremele tuturor tembelilor care fac reclama...
kudika226898
Postat pe 29 Aprilie 2014 20:43
De la: kudika_12257, la data 2014-06-27 12:05:26Buna fetelor! Caut si eu un antioxidant natural care sa ma ajute sa elimin toxinele din organism mai repede. Timp de 3 luni a trebuit sa tin un tratament pentru stomac si medicul mi-a recomandat ca dupa tratament sa iau antioxidanti si sa beau multa apa, ca sa elimin efectul pastilelor. Voi ce antioxidanti imi recomandati? Am auzit de un sirop de la Ropharma, pe baza de struguri, Vita grapes care e si natural si eficient si are si un pret mai ok :D m-ar interesa sa-l incerc, dar sunt deschisa si la sugestiile voatre. Voi ce ati mai incercat ?



Te-au trimis sa vinzi? Semn ca-s tare bune de te dai de ceasul mortii pe forumuri...
kudika226898
Postat pe 27 Iunie 2014 15:46

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
KAMAIANY 6 De la: rashela 19 Octombrie 2009 02:20
spuneti nu drogurilor,alcoolului,tutunului 15 De la: Ele_ely 11 Iulie 2009 15:47
gastrita 14 De la: kudika425867 29 Noiembrie 2016 12:12
Diagnosticare energetica (metoda GDV, efectul Kirlian) 1 De la: kudika074491 13 Octombrie 2009 14:20
Valentine's Day 1 De la: kudika_944944 11 Februarie 2014 12:12