Setari Cookie-uri

Anexita

De prin decembrie ma tot tratez de anexita bilaterala, 3 luni am luat antibiotice si antiinflamatoare si dupa o pauza de o luna m-am dus din nou la medic....cica s-a vindecat destul de bine, dar eu una nu ma simt de parca m-as fi vindecat pt ca inca ma dor ovarele (nu la fel de atre, dar totusi) si mai ales am o durere urata la contact.
Conform instructiunilor medicului, am inceput sa fac si spalaturi vaginale de 1-2 ori/saptamana si am inceput sa folosesc si un gel intim sa fiu sigura ca nu e vorba de igiena, dar durerea a devenit din ce in ce mai puternice, astfel k am renuntat de tot la viata intima (de mai bine de 2 luni nimic...).
Mi-am facut si un Papanicolau, a iesit clasa II.
Medicul mi-a schimbat tratamentul, mi-a dat colposeptin pt 10 zile, numai k nu sunt sigura k isi va face efectul: il pun seara inainte de culcare, deci sta cam 8 ore in interior, dar pe tot parcul zilei il elimin. Am citit ca produce o secretie mai abundenta si mai consistenata, dar la mine elimina practic tot comprimatul, "inmuiat" sa zic asa. Asa ar fi trebuit sa fie sau ce se intampla? Nu ar fi trebuit sa se dizolve si sa ramana acolo? nu vreau sa par inculta, dar chiar nu mai inteleg.
Si maia les....o sa scap vreodata de boala asta? Mai ales ca am tot timpul picioarele reci orice le fac si bebe nu vrea sa fac acum...
skorpyo
Postat pe 25 Aprilie 2009 17:37
De la: skorpyo, la data 2009-04-25 17:37:36De prin decembrie ma tot tratez de anexita bilaterala, 3 luni am luat antibiotice si antiinflamatoare si dupa o pauza de o luna m-am dus din nou la medic....cica s-a vindecat destul de bine, dar eu una nu ma simt de parca m-as fi vindecat pt ca inca ma dor ovarele (nu la fel de atre, dar totusi) si mai ales am o durere urata la contact.
Conform instructiunilor medicului, am inceput sa fac si spalaturi vaginale de 1-2 ori/saptamana si am inceput sa folosesc si un gel intim sa fiu sigura ca nu e vorba de igiena, dar durerea a devenit din ce in ce mai puternice, astfel k am renuntat de tot la viata intima (de mai bine de 2 luni nimic...).
Mi-am facut si un Papanicolau, a iesit clasa II.
Medicul mi-a schimbat tratamentul, mi-a dat colposeptin pt 10 zile, numai k nu sunt sigura k isi va face efectul: il pun seara inainte de culcare, deci sta cam 8 ore in interior, dar pe tot parcul zilei il elimin. Am citit ca produce o secretie mai abundenta si mai consistenata, dar la mine elimina practic tot comprimatul, "inmuiat" sa zic asa. Asa ar fi trebuit sa fie sau ce se intampla? Nu ar fi trebuit sa se dizolve si sa ramana acolo? nu vreau sa par inculta, dar chiar nu mai inteleg.
Si maia les....o sa scap vreodata de boala asta? Mai ales ca am tot timpul picioarele reci orice le fac si bebe nu vrea sa fac acum...

In primul rand, in momentul in care folosesti ovule trebuie sa stai mort copt cat mai mult intinsa cu bazinul ridicat (in timp ce dormi pune o perna sau o patura sub tine). Nu stiu daca e de ajuns sa stea 8 ore dar e si normal sa "curga" ziua.. Asta este.
amr2009
Postat pe 25 Aprilie 2009 18:02
Stai linistita ca substanta activa se absoarbe prin mucoasa vaginala :) ceea ce ramane si se scurge pe chilot sunt excipientii din care e facut ovulul ca sa ia forma dorita.
happy_face
Postat pe 25 Aprilie 2009 18:27
buna
Cassey
Postat pe 15 Mai 2009 13:59

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Intepaturi abdominale.. 3 De la: miuta_healthy 18 Septembrie 2013 13:37
Tulburari menstruale 37 De la: kudika114771 5 Februarie 2010 20:20
vreau sa ma sinucid. Cate pastile de distonocalm ar trebui sa iau ca sa fiu sigura ca reusesc? 297 De la: magda9 14 Octombrie 2019 23:07
Grupa sanguina neconcludenta 3 De la: Amy_Blezniuc_1 3 Octombrie 2016 07:16
Ulcer 2 De la: kentfarafiltru 9 Decembrie 2009 19:44