Setari Cookie-uri

IUBESC DOI BARBATI IN ACELASI TIMP?!

De la: ionia, la data 2009-05-25 17:44:52
De la: pryntzesyta, la data 2009-05-25 15:52:55poi cineva o zis sa se culce cu amandoi in acelasi timp si care oboseste primul sa il aleaga si eu ziceam sa fim si noi mai blande cu ea si sa ii spunem sa il aleaga p ala care e mai bun la pat nu credeti ca e mai bn????


Si daca oboseste ea ?


varianta 3: alege un chinez
l_diana_c
Postat pe 25 Mai 2009 17:51
De la: imhappy, la data 2009-05-24 09:35:46si???


siiiiiiiiiiiiiiiiiiii ceeeeeeeeeeeeeeeeeee?????????????????????????????????????????????
Diavolyta_
Postat pe 25 Mai 2009 17:54
draga mea, si eu sunt in acceasi situatie, cred k am inebunit si eu
kudika035185
Postat pe 9 Iunie 2009 18:02
N ai cum sa iubesti 2 barbati in acelasi timp. poate fi un capriciu, ceva trecator.
Fa ti ordine in viata ta
Aphrodite
Postat pe 9 Iunie 2009 18:05
iubirea e fractie? 3/4 unuia, 1/4 celuilalt?
Kudika_ELA
Postat pe 9 Iunie 2009 18:21
Nu stiu ce sa-ti spun, draga mea... Nu prea stiu sa te sfatuiesc pt ca eu ma aflu exact in aceeasi situatie. E putin cam dificil, e adevarat...pt ca si eu simt cam acelasi lucru pt 2 barbati. Unul dintre ei e putin mai in varsta si pe care il consider in acelasi timp prieten, amant, iubit, dar si tata; iar de celalalt sunt chiar indragostita. Insa nu asta ar fi o problema, problema e ca amandoi sunt insurati si nici unul dintre ei nu vrea sau nu are de gand sa divorteze vreodata. Ei, atunci eu ce as putea sa fac? Cred ca in capul meu roiesc tot felul de chestii putin fantastice, insa sunt foarte constienta de aceasta realitate cruda care ma inconjoara, adica faptul ca nu o sa fiu vreodata cu nici unul dintre ei in mod oficial, insa refuz sa accept aceasta realitate, Asta e singura chestie care ma deranjeaza la mine: ca sunt constienta de faptul ca fac niste lucruri care sunt `contra naturii`, insa ma conformez doar cu asta. Singurul sfat pe care as putea sa ti-l dau in momentul de fata, este ca trebuie sa gandesti la rece foarte bine lucrurile, sa iti pui ordine in ganduri, stiu ca este foarte greu sa faci chestia asta, dar trebuie sa incercam amandoua. Abia apoi o sa ne dam seama ce este mai bine pentru noi, dar sper sa nu fie prea tarziu. Te pup dulce. Simona
georgescu_simona21
Postat pe 9 Iunie 2009 20:55
Din propria experienta vorbesc si acum regret asta...Nu poti iubi 2 barbati in acelasi timp, este doar o impresie de inceput.
Aveam o relatie de 4 ani si cateva luni cu A., consideram ca era un pic monotona, pe parcurs am realizat ca doar eu sau el o puteam face mai frumoasa nu neaparat " ceva/cineva" nou, nu ma simteam apreciata, parca nu mai aveam cu cine sa vorbesc, ma simteam inchisa...El venea de la munca obosit, dormea, eu il priveam cum doarme, se trezea, vorbeam sau ne uitam la televizor o ora dupa care eu ma duceam acasa la mine iar el iesea afara cu baietii...
Dar a aparut cineva, V.., am zis ca acela este momentul sa il fac pe A. sa reactioneze si sa isi dea seama ca am nevoie sa ma simt iubita, sa-l fac gelos...
V. mi-a aratat o partea mai optimista asupra vietii, aveam cu cine sa discut, aveam subiecte de discutat, aveam pareri apropiate, aveam parte de apreciere ceea ce mi-a dat incredere in mine dar totul era limitat la o relatie de prietenie. Daca inainte stateam mai tot timpul acasa sau ieseam afara tot in apropiere de casa atunci am inceput sa ies, sa ma plimb, ori la un bar, un club, un film, la munte, la mare etc. Toate astea erau parca noi pentru mine si atat de interesante si am inceput sa neglijez relatia mea cu A.si chiar sa ii cer sa luam o pauza.
Pana la urma A. a aflat de V...atunci el m-a rugat sa ne impacam...eu m-am indepartat dar nu l-am respins, il vroiam aproape de mine sufleteste, vroiam doar sa stiu ca ma iubeste si imi va oferi siguranta..dar nu am simtit lucrul asta.
Exact ce nu imi oferea A. imi oferea V. si invers, ce nu imi oferea V. imi oferea A. Am inceput sa ma intreb...oare iubesc 2 barbati? NU..
M-am trezit la realitate doar atunci cand A. a inceput sa isi ascunda telefoanele..sa banuiesc ca ar fi vorba de cineva si de aceea se fereste, intr-adevar era vorba de o alta persoana iar atunci am zis.. nu as suporta gandul ca il pot pierde dintr-o prostie, doar ca eu vreau ceva nou, nu pe cineva nou, doar pentru simplul fapt ca eu vreau, poate eu eram egoista..
V. m-a ajutat enorm, poate eu nici nu meritam dar mi-a fost alaturi, el pentru mine este/era de fapt un prieten, un frate, un om pe care ma pot/puteam baza oricand si care putea sa imi ridice moralul in schimb A., omul de la care aveam asteptari tocmai el m-a dezamagit...voit sau nevoit...sau poate consecinta a ce a fost...nu cred ca s-a intamplat decat o singura data...m-a inselat...si cu cineva cunoscut...
Un sfat pe care l-am primit, cu multa insemnatate : E bine sa iti pierzi inima dar nu si mintea!
Ce simt acum se regaseste intr-un cantec...Axel Fernando- Amo....

Regret momentele in care puteam lua o decizie si am tot amanat pentru ca nici nu mai stiam de fapt ce e bine sau rau, ce e gresit sau nu, cine ma iubeste sau nu, pe cine iubesc sau nu....asa s-a ajuns aici, l-am pierdut......si il iubesc mai mult decat credeam, doar cu el as ramane intreaga viata si doar cu el voi ramane in suflet......

Te ador Alin.....
kudika030863
Postat pe 10 Iunie 2009 02:15
NU ai cum sa iubesti doi barbati in acelasi timp...Eu zic sa stai o perioada fara sa te vezi cu nici unul...si atunci pune-ti intr-o balanta ce simti ptr fiecare si care iti lipseste mai mult...dupa care poti sa iei o decizie...si nu are nici un rost sa amani...ca asa faci mult rau...
jowanna2006
Postat pe 10 Iunie 2009 04:44
Ciudat, si eu trec prin aceasi situatie. Dar la mine e un pic diferita.
Relatie oficiala - 3 ani si 2 luni, tipul e frumusel, inteligent, in preajma lui parca ma simt o pustoaica de 16 ani, care se indragosteste pe zi ce trece. Dar in astia 3 ani, 2 din ei a fost plecat (inca e plecat), dar in 3 saptamani plec si eu la el, pt o perioada nedeterminata.
dar...
De ziua mea anu asta am cunoscut un tip...vecin cu mine in cartier.....tipul inteligent.....ma face sa ma simt o printesa....ma rasfata, vine si ma ia de la job....mancam impreuna....radem......
Cum zicea cineva, unul imi ofera ceea ce nu-mi ofera celalalt.
Eu il iubesc pe T, relatia oficiala. Dar de V ma simt atrasa.....
V e mai copil, e de varsta mea.....ma face sa rad.....imi pupa picioarele si la propriu si la figurat.....
iar T e mai calm, e mai linistit.
Acum nu stiu ce sa fac....daca sa plec cu T, sau sa raman in tara si sa incerc o relatie cu V?
Si nu vreau sa fiu catalogata drept o panarama......
Cand iti lipseste cineva atat de mult, incerci sa inlocuiesti persoana de langa tine.....
Langa T ma simt fericita........dar V ma face sa ma simt bine.....
Alinutzz
Postat pe 10 Iunie 2009 11:15
De la: kiki_gab, la data 2009-04-26 11:16:54NU STIU CE-AM PATIT, AM O RELATIE CU UN BAIAT DE APROAPE 9 ANI, IL CUNOSC DE CAND INTRASEM LA LICEU, ....DAR CAM DE JUMATATE DE AN AM CUNOSCUT UN BAIAT CARE M-A CAM DAT PESTE CAP. E GENUL ACELA CARE DACA MI-AR ZICE SA FUGIM IN LUME, NU AS EZITA O CLIPA SI AS SPUNE DA!!!!!!!


AM S-O IAU RAZNA CRED! NU VREAU SA-L FAC SA SUFERE NICI PE CEL CARE MI-A FOST ALATURI ATATA TIMP SI CARE MI-A DEVENIT CEL MAI BUN PRIETEN....SI CAM ATAT, DAR NICI NU AS VREA SA RENUNT LA CELALALT DE CARE SIMT CA MA INDRAGOSTESC !1


te inteleg...cam in aceeasi situatie sunt si eu.......
andy_zanika
Postat pe 20 Iulie 2009 21:47

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
am mare nevoie de sfaturile voastre.... 0 De la: 26 Noiembrie 2009 16:49
am nevie de ajutor :| 13 De la: any_babygirl 5 Octombrie 2009 21:10
ce preferati, ca baieti? fetele cu ochelari, sau fara? 45 De la: molady11 25 Ianuarie 2010 11:53
buna! 12 De la: taiko_delia 17 Decembrie 2009 22:51
am nevoie de un sfat.... 49 De la: uitarea_aducerii_aminte 23 Februarie 2009 15:24