Setari Cookie-uri

intrebare...

cum se poate slabi mai repede fara creme si cu o alimentatie normala?
ritta_dochin
Postat pe 16 Septembrie 2008 16:25
1. ce intelegi tu prin ,,alimentatie normala,,?
2. cu creme nu poti slabi

Postat pe 16 Septembrie 2008 16:26
1. mc donald, chips, cola si sport de canapea: calculator si tv
Full_Metal_Jacket
Postat pe 17 Septembrie 2008 20:27
Pentru a slabi intr-un mod natural si eficient fa miscare . Poti utiliza milioane de creme , fara o dieta echilibrata si fara gimnastica vei slabi cand va face plopul pere . Sunt o gramada de locuri unde poti face miscare , sali de fitness , aerobic, dansuri , piscine orice . Important este sa te misti, cat mai mult . Evita dulciurile , carbohidratii si grasimea . Nu carne de porc ci : pui , vita , peste, gratar , cuptor sau fiert , salate , cat cuprinde , fructe etc . Dar cel mai important lucrul este sportul . Nu trebuie sa te infometezi sa cazi pe strada , ci doar sa eviti alimentele care exceleaza in zaharuri , grasimi si carbohidrati .

Postat pe 20 Septembrie 2008 17:40
mc donald, chips, cola si sport de canapea: calculator si tv
in nici un caz nu vei putea vreodata slabi asa.trebuie in primul rand sa ai vointa!apoi vorbim de o dieta.
alexutzab
Postat pe 24 Septembrie 2008 13:48
daca vrei ceva de durata si nu o dieta fulger in care sa slabesti 2-3 kg in 2 zile dupa care sa pui cel putin 4 la loc incearca sa faci putina odine in viata ta:
-renuti la paine, eventual painea alba o inlocuiesti cu cea de graham/ seminte,
-reduci cantitatea de mancare
-renunti de tot la masa de seara- vei manca doar fructe/legume ( nu ptr ca nu-ti dau nr de calorii ci ptr cunt mult mai usor de digerat si ca sa nu stresezi prea mult stomacul pe timpul noptii
-apa e foarte necesara sub forma de ceai, compot, apa cu lamaie - asta te ajuta sa ai si digestia normala
-si bineinteles lucrul de care se teme majoritatea cind vine vorba de dieta este miscarea! Miscarea poate fi numita si mersul pe jos, plimbatul prin parc. statul in picioare in mijl de transport( in timpul asta se pot incorda niste muschiuleti:) ) si chiar in timp ce te speli pe dinti- cu o mana te speli, cu cealalta te sprijini de chiuveta iar cu piciorele faci miscari laterale si fata spate tinand calcaiul cat mai intins sau cind vorbesti la telefon - cu o mana tii telefonul iar cu cealalta tii o greutate in mana( poate fi si o sticla cu apa) si ridici cotul in spate si misti bratul de la cot antrenand bicepsul si tricepusul;si sa nu uiti de dans..poti sa dansezi de una singura prin casa in timp ce dai cu aspiratorul...de facut jogging banuiesc ca...nu ai timp;
-si nu in ultimul rand iti trebuie bunavointa, optimism si incredere in tine deoarece "TU POTI PENTRU CA TREBUIE"
anitabruneta
Postat pe 23 Octombrie 2008 10:43
De la: bestdevilinside, la data 2008-09-17 20:27:181. mc donald, chips, cola si sport de canapea: calculator si tv

ar fi bine dc am putea slabii asa.
solutie pt a slabii???foarte mult stres,eu as am dat 7 kg jos.
soryanca
Postat pe 23 Octombrie 2008 11:43
buna dimineata tuturor; absolut intamplator am citit ce ati scris; eu lucrez in domeniu si va pot da cateva sfaturi, mai ales ca stiu cu ce va confruntati, si eu eram la fel cu 5 ani in urma, mancam f dezordonat, saream peste masa de seara(ziceam ca asa mai slabesc), micul dejun era f subtire, miscarea extrem de putina (stateam la calculator 10-12 ore pe zi si beam peste 1l de cafea la filtru tare). Rezultatul a fost in scurt timp 10kg surplus de greutate, nenumarate probleme de sanatate, constipatie, oboseala si nervozitate permanente.

Salvearea mea a fost o dieta care m-a ajutat sa ma disciplinez si a devenit un mod de viata de atunci. Treziti-va, nu exista pastila minune, nu exista regimuri magice cu care sa slabesti si sa ramai asa toata viata, trebuie sa faceti eforturi sa adoptati un regim de viata sanatos, cateva din principiile acestuia pot fi:

1. 3 mese pe zi(nu sariti peste micul dejun si nici peste masa de seara), cele 3 mese trebuie sa fie echilibrate si sa respecte neaparat necesarul organismului vostru de calorii si mai ales proteine (per ansamblu pt o dieta de aprox 1200-1500kcal/zi, din alimentele de pe piata luam max 75g/zi de proteine, ceea ce duce la pierderea masei musculare, nu a tesutului adipos!!)
2. respectati prin orice metode vreti regimul hidric de 2,5l de apa plata pe zi( daca nu va place apa ca atare, puteti bea ceaiuri de plante, nu ceai negru sau verde)
3. faceti miscare cel putin 30-40 min de 3 ori pe saptamana ( aerobic, organizat, dans, plimbare, mers pe munte, orice, numai miscare sa fie)
4. renuntati cat mai repede la obiceiurile daunatoare (alcool, fumat, supraalimentare, etc)
5. diminuati stresul si odihniti-va suficient (cel putin 6-7 ore pe noapte)

Nu uitati, suntem ceea ce mancam, deci calitatea alimentelor e cruciala, consumati cu prioritate alimente propaspete, fructe si legume variate, din toate cele 7 grupe de culori, carne slaba, evitati prajelile, excesul de sare, zahar si grasimi. Din pacate alimentatia noastra e din ce in ce mai saraca in principii nutritive, iar nutritionistii recomanda suplimentarea alimentatiei cu ceea numim generic 'suplimenti de nutritie': multivitamine pt o nutritie completa si accelerarea metabolismului, acizi grasi Omega-3 pt protectia inimii si a sist cardiovascular, antioxidanti pt intarirea sist imunitar si protectia organismului impotriva poluarii si stresului, concentrate pe baza de fibre vegetale si aloe vera pt o buna digestie si evitarea constipatiei si lista poate continua.

In final, nu uitati ca organismul are o putere uimitoare de a se regenera, trebuie doar sa ne asiguram ca primeste combustibil de cea mai buna calitate printr-o nutritie corecta.

Pentru cei interesati de materiale informative specifice si recomandari concrete, personalizate pt necesitatile fiecarui organism, in aceasta perioada organizam la cabinetele noastre din Bucuresti, Iasi, Constanta si Braila evaluari de sanatate (gratuit!)
Detalii puteti primi copletand formularul de contact pe site-ul www.e-wellness.ro

Multa sanatate va doresc!

Postat pe 30 Octombrie 2008 09:21
bestdevilinside: 1. mc donald, chips, cola si sport de canapea: calculator si tv

culmea eu chiar am slabit cu mc donald, cola la greu si cafea nu mai zic cata...diferenta la ce ai zis tu e ca nu faceam sport pe canapea la tv, ca in fatza calc stateam pana uitam de mine, ci in fiecare zi mergeam prin oras cate 5 ore, si cand zic 5 ore nu glumesc, am facut asta timp de 3 asptamani...cand m-am urcat pe cantar pierdusem 6 kg

nu recomand totusi nimanui aceast mod de a slabi...sportul da dar mancarea nu...dc vreti explicatii o sa va dau desi cred ca toata lumea intelege de ce nu recomand
mirelacm
Postat pe 30 Octombrie 2008 10:56
SPORT FETELE SPORT SI IAR SPORT DAR SI MESE MICI SI DESE MULT MAI PUTINE GRASIMI SI DULCIURI.SKIMBATI
SKIMBATI STILUL DE VIATA INTR-UNUL GEN FITNES EVITA ALCOOLUL CONTINE MULTE CALORI
gratuit89
Postat pe 30 Octombrie 2008 13:58
fa ti un program variat. 100 de treburi intr o zi. nu te vei plictisi, nu vei avea timp sa mananci, plus vei avea sentimentul ca ziua nu a trecut degeaba

Postat pe 24 Februarie 2009 18:50

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
votati va rog revin cu voturi 1 De la: iulia069834 18 Decembrie 2009 23:02
Cartomantie, clarviziune, astrologie 1 De la: kudika100071 10 Ianuarie 2010 10:38
buna 231 De la: kudika017543 13 Octombrie 2010 18:54
Va rog mult sa ma ajutati,daca se poate 51 De la: diva_x___ 8 Ianuarie 2010 21:56
E BUNA PUDRA DE ARGILA PENTRU COSURI? 9 De la: blaa 15 Ianuarie 2010 16:09