Setari Cookie-uri

Zodiile si fixatiile lor --- Leu

Zodia Leului (23 iulie - 22 august) “NU-S FRUMOS?”

Cum e zodia asta?
Leul are, intr-adevar, o mare fixatie: propria-i persoana. Dac-ar fi dupa el, chiar si Soarele ar trebui sa se invarta in jurul lui!

Ce “pasarele” are?
Obsedat sa placa, sa fie remarcat, admirat, apreciat sau laudat, Leul sufera de “obsesia scenei”. De-aia se si comporta atat de teatral, de-acolo vin gesturile largi si dramatice, pozitiile si “pozele” lui studiate.
Are nevoie de aplauze si de complimente, vrea pozitie sociala, renume, diplome si decoratii. In fond, Leii sunt niste oameni deosebiti, plini de vitalitate si resurse, optimisti, nobili, loiali si generosi.
Nu le cade bine cand sunt tradati sau subapreciati si sunt foarte posesivi. Analizand lucrurile mai atent, iti dai seama ca in adancul lor sunt terorizati de gandul ratarii, singuratatii sau al lipsei de afectiune. Numai ca sunt atat de mandri, incat nu si-ar recunoaste niciodata temerile. Iar atunci pareaza.

Cand face urat?
Reactioneaza foarte prompt si violent cand sunt jigniti, inselati sau subapreciati.

Amora
Postat pe 27 Aprilie 2009 15:18
ce parere ai despre relatia unei tauroaice cu un leu (unul foarte mandru , nu cred ca exista mai mandru ca el si deseori rece)?
ingerash_ana
Postat pe 1 Mai 2009 09:52
De la: ingerash_ana, la data 2009-05-01 09:52:54 ce parere ai despre relatia unei tauroaice cu un leu (unul foarte mandru , nu cred ca exista mai mandru ca el si deseori rece)?
kudika016488
Postat pe 1 Mai 2009 09:56
De la: Amora, la data 2009-04-27 15:18:27Zodia Leului (23 iulie - 22 august) “NU-S FRUMOS?”

Cum e zodia asta?
Leul are, intr-adevar, o mare fixatie: propria-i persoana. Dac-ar fi dupa el, chiar si Soarele ar trebui sa se invarta in jurul lui!

Ce “pasarele” are?
Obsedat sa placa, sa fie remarcat, admirat, apreciat sau laudat, Leul sufera de “obsesia scenei”. De-aia se si comporta atat de teatral, de-acolo vin gesturile largi si dramatice, pozitiile si “pozele” lui studiate.
Are nevoie de aplauze si de complimente, vrea pozitie sociala, renume, diplome si decoratii. In fond, Leii sunt niste oameni deosebiti, plini de vitalitate si resurse, optimisti, nobili, loiali si generosi.
Nu le cade bine cand sunt tradati sau subapreciati si sunt foarte posesivi. Analizand lucrurile mai atent, iti dai seama ca in adancul lor sunt terorizati de gandul ratarii, singuratatii sau al lipsei de afectiune. Numai ca sunt atat de mandri, incat nu si-ar recunoaste niciodata temerile. Iar atunci pareaza.

Cand face urat?
Reactioneaza foarte prompt si violent cand sunt jigniti, inselati sau subapreciati.


si ce e rau in toate astea???
eu sunt leoaica si desi unele lucruri din descriere se potrivesc, sa nu uitam ca orice zodie, pentru cei care doar asta conteaza, are parti slabe si parti tari. Tu draga ce zodie esti? ca sa ne dam cu parerea si reswtul lumii. Regret dc ai avut experiente nasoale cu un leu, insa asta nu inseamna ca toti sunt asa, depinde mult de educatia fiecaruia, sistemul de valori si altele..auto educarea, nu da vina pe stele.. bafta!
azalis
Postat pe 5 Mai 2009 09:46
aa, mai completez ca dc nu am fi noi ,leii, unele persoane cam nehotarate si aeriene ar bajbai prin ceata muuult si bine. Noroc de lei care sunt mereu cu picioarele infipte in realitate, desi uneori iti spun asta cam pe "sleau", suntem cei mai sinceri prieteni de la care te poti astepta la un sprijin adevarat. Iar desi prietena mea cea mai buna e pesti, pastram legatura din copilarie si ne apreciem pt sfaturile date una alteia, din puncte diferite de vedere. Nu putem fi toti la fel, important e sa ne acceptam si sa invatam de la cei din jur.
azalis
Postat pe 5 Mai 2009 09:50
si eu sunt leu..... si chiar imi place .....uneori chiar cred ca soarele se invarte in jurul meu..! nu stiu daca este chiar din cauza zodiei dar simt ca radiez pe dinauntru
ina_valentina
Postat pe 22 Mai 2009 00:43
iti zic eu ca nu e din cauza zodiei ... :D
morticia_adams
Postat pe 22 Mai 2009 14:58
ina_valentina
Postat pe 22 Mai 2009 23:40
leul:mereu sa fie ca el si chiar daca nu e tot nu recunoaste
yumy
Postat pe 23 Mai 2009 11:21
eu sunt sagetator iubesc pesti
kudika051834
Postat pe 14 Iulie 2009 11:48
De la: kudika051834, la data 2009-07-14 11:48:15eu sunt sagetator iubesc pesti
kudika051834
Postat pe 15 Iulie 2009 11:07
ehee....toti leii sunt mandri si ambitiosi
Georgylyx
Postat pe 28 Iulie 2009 11:10
De la: Georgylyx, la data 2009-07-28 11:10:41ehee....toti leii sunt mandri si ambitiosi



si onesti...si loiali...si cu bun simt...atat timp cat nu-i ,,calci pe coada."..Nu ataca niciodata primii,gratuit...si sufera cand nu sunt apreciati la justa lor valoare,sau cand sufera nedreptati,mai ales cand pe meritele unui leu,se promoveaza incorect o nulitate,un incompetent,o nonvaloare,dar evident,cu mult tupeu si abnegatie la ,,dus trena "sefilor,ceea ce leul,niciodata nu va putea face ! Suntem in zodia leului,deci , dragi colegi de zodie,sa traiti multi ani fericiti ! La multi ani si la multi bani !
lumimari
Postat pe 28 Iulie 2009 18:29

am cunoscut pana aku 3 leoaice din care cu 2 am avut relatii.toate calitatile enumerate mai sunt sunt adevarate mai putin una:fidelitatea.in ambele cazuri am fost tipul nou,a 3 a roata la caruta.iar cea de a 3 a imi era amica.era casatorita si avea amant.insa nu despre asta as vrea sa vb.
ce m a surpins a fost ceea ce spuneau ele:ca nu stiu si nu cunosc ce inseamna sa iubesti,sentimentul asta numit dragoste,iubire e strain de ele si nu il cunosc si probabil nu l vor cunoaste vreodata...ca se simt moarte pe dinauntru si nu prea le pasa de ce se intampla cu ele.
mentionez ca nu se cunosc intre ele si ca au varste cuprinse intre 22 si 27 de ani.
intrebarea mea este:poate cineva sa mi explice afirmatiile celor 3?pt ca am ramas socat cum 3 pers care nu se cunosc spun acelasi lucru.am pus totul pe seama zodiei dupa ce am aflat ca fiecare era leu.
astept cu nerabdare raspunsurile voastre si mai ales a leoaicelor.
GreenScorpio
Postat pe 29 Iulie 2009 00:55
De la: GreenScorpio, la data 2009-07-29 00:55:59
am cunoscut pana aku 3 leoaice din care cu 2 am avut relatii.toate calitatile enumerate mai sunt sunt adevarate mai putin una:fidelitatea.in ambele cazuri am fost tipul nou,a 3 a roata la caruta.iar cea de a 3 a imi era amica.era casatorita si avea amant.insa nu despre asta as vrea sa vb.
ce m a surpins a fost ceea ce spuneau ele:ca nu stiu si nu cunosc ce inseamna sa iubesti,sentimentul asta numit dragoste,iubire e strain de ele si nu il cunosc si probabil nu l vor cunoaste vreodata...ca se simt moarte pe dinauntru si nu prea le pasa de ce se intampla cu ele.
mentionez ca nu se cunosc intre ele si ca au varste cuprinse intre 22 si 27 de ani.
intrebarea mea este:poate cineva sa mi explice afirmatiile celor 3?pt ca am ramas socat cum 3 pers care nu se cunosc spun acelasi lucru.am pus totul pe seama zodiei dupa ce am aflat ca fiecare era leu.
astept cu nerabdare raspunsurile voastre si mai ales a leoaicelor.



Exact cum degetele mainii sunt diferite,si nativii/nativele unei zodii au trasaturi particulare distinctive,care-i fac unici,ca fiecare dintre noi.Chiar si ascendentul (planeta pe care o ai in estul cerului in momentul nasterii) te poate diferentia de o persoana nascuta in aceeasi zi chiar,dar la o ora diferita;se spune ca dupa 30 de ani esti mai mult ascendent decat zodie.In ceea ce ma priveste ,eu am iubit intotdeauna total,asa cum imi placea sa spun odata,pana simteam ca ma doare sufletul de mult ce iubeam; m-am implicat total si deplin in fiecare relatie pe care am avut-o si am primit mai putin decat am dat,uneori,si atunci am batut in retragere.Mi s-a parut piardere de vreme sa ma lupt pt un barbat,dak acesta si-a pierdut interesul...chiar de-a dreptul umilitor.Desi rareori am trecut prin situatii de acest gen,am zis,vrea sa plece...duca-se ! Nu aveam pt ce sa-l retin.Astea sunt povesti vechi,in prezent sunt casatorita cu acelasi barbat de 18 ani.Mai rau este ca am avut naivitatea sa aplic si cu falsii prieteni chestia cu ,,sufletul pe tava ",incercand sa fiu de ajutor tuturor celor care au avut nevoie de mine si sa-i tratez cu amabilitate si altruism,ba si in favoarea lor sa argumentez in toate felurile in situatii neplacute,defavorabile acestora,pt a-i scoate din necazuri...Ce am primit...falsitate,perversitate,invidie, rautate afurisita,improscata ca o otrava,de nu-mi venea sa cred, si am asemanat atunci acele persoane cu niste hiene,care dak nu au curajul sa te atace in fata,pt ca stiu ca nu te pot infrunta,dak fereasca Domnul te vad cazut,sunt primii care vin sa te loveasca,sa te distruga,pt ca stiu ca nu te poti apara...Cam asta e ! numai bine
lumimari
Postat pe 29 Iulie 2009 10:10
De la: lumimari, la data 2009-07-29 10:10:34
De la: GreenScorpio, la data 2009-07-29 00:55:59
am cunoscut pana aku 3 leoaice din care cu 2 am avut relatii.toate calitatile enumerate mai sunt sunt adevarate mai putin una:fidelitatea.in ambele cazuri am fost tipul nou,a 3 a roata la caruta.iar cea de a 3 a imi era amica.era casatorita si avea amant.insa nu despre asta as vrea sa vb.
ce m a surpins a fost ceea ce spuneau ele:ca nu stiu si nu cunosc ce inseamna sa iubesti,sentimentul asta numit dragoste,iubire e strain de ele si nu il cunosc si probabil nu l vor cunoaste vreodata...ca se simt moarte pe dinauntru si nu prea le pasa de ce se intampla cu ele.
mentionez ca nu se cunosc intre ele si ca au varste cuprinse intre 22 si 27 de ani.
intrebarea mea este:poate cineva sa mi explice afirmatiile celor 3?pt ca am ramas socat cum 3 pers care nu se cunosc spun acelasi lucru.am pus totul pe seama zodiei dupa ce am aflat ca fiecare era leu.
astept cu nerabdare raspunsurile voastre si mai ales a leoaicelor.



Exact cum degetele mainii sunt diferite,si nativii/nativele unei zodii au trasaturi particulare distinctive,care-i fac unici,ca fiecare dintre noi.Chiar si ascendentul (planeta pe care o ai in estul cerului in momentul nasterii) te poate diferentia de o persoana nascuta in aceeasi zi chiar,dar la o ora diferita;se spune ca dupa 30 de ani esti mai mult ascendent decat zodie.In ceea ce ma priveste ,eu am iubit intotdeauna total,asa cum imi placea sa spun odata,pana simteam ca ma doare sufletul de mult ce iubeam; m-am implicat total si deplin in fiecare relatie pe care am avut-o si am primit mai putin decat am dat,uneori,si atunci am batut in retragere.Mi s-a parut piardere de vreme sa ma lupt pt un barbat,dak acesta si-a pierdut interesul...chiar de-a dreptul umilitor.Desi rareori am trecut prin situatii de acest gen,am zis,vrea sa plece...duca-se ! Nu aveam pt ce sa-l retin.Astea sunt povesti vechi,in prezent sunt casatorita cu acelasi barbat de 18 ani.Mai rau este ca am avut naivitatea sa aplic si cu falsii prieteni chestia cu ,,sufletul pe tava ",incercand sa fiu de ajutor tuturor celor care au avut nevoie de mine si sa-i tratez cu amabilitate si altruism,ba si in favoarea lor sa argumentez in toate felurile in situatii neplacute,defavorabile acestora,pt a-i scoate din necazuri...Ce am primit...falsitate,perversitate,invidie, rautate afurisita,improscata ca o otrava,de nu-mi venea sa cred, si am asemanat atunci acele persoane cu niste hiene,care dak nu au curajul sa te atace in fata,pt ca stiu ca nu te pot infrunta,dak fereasca Domnul te vad cazut,sunt primii care vin sa te loveasca,sa te distruga,pt ca stiu ca nu te poti apara...Cam asta e ! numai bine
ina_valentina
Postat pe 29 Iulie 2009 23:45
De la: lumimari, la data 2009-07-29 10:10:34
De la: GreenScorpio, la data 2009-07-29 00:55:59
am cunoscut pana aku 3 leoaice din care cu 2 am avut relatii.toate calitatile enumerate mai sunt sunt adevarate mai putin una:fidelitatea.in ambele cazuri am fost tipul nou,a 3 a roata la caruta.iar cea de a 3 a imi era amica.era casatorita si avea amant.insa nu despre asta as vrea sa vb.
ce m a surpins a fost ceea ce spuneau ele:ca nu stiu si nu cunosc ce inseamna sa iubesti,sentimentul asta numit dragoste,iubire e strain de ele si nu il cunosc si probabil nu l vor cunoaste vreodata...ca se simt moarte pe dinauntru si nu prea le pasa de ce se intampla cu ele.
mentionez ca nu se cunosc intre ele si ca au varste cuprinse intre 22 si 27 de ani.
intrebarea mea este:poate cineva sa mi explice afirmatiile celor 3?pt ca am ramas socat cum 3 pers care nu se cunosc spun acelasi lucru.am pus totul pe seama zodiei dupa ce am aflat ca fiecare era leu.
astept cu nerabdare raspunsurile voastre si mai ales a leoaicelor.



Exact cum degetele mainii sunt diferite,si nativii/nativele unei zodii au trasaturi particulare distinctive,care-i fac unici,ca fiecare dintre noi.Chiar si ascendentul (planeta pe care o ai in estul cerului in momentul nasterii) te poate diferentia de o persoana nascuta in aceeasi zi chiar,dar la o ora diferita;se spune ca dupa 30 de ani esti mai mult ascendent decat zodie.In ceea ce ma priveste ,eu am iubit intotdeauna total,asa cum imi placea sa spun odata,pana simteam ca ma doare sufletul de mult ce iubeam; m-am implicat total si deplin in fiecare relatie pe care am avut-o si am primit mai putin decat am dat,uneori,si atunci am batut in retragere.Mi s-a parut piardere de vreme sa ma lupt pt un barbat,dak acesta si-a pierdut interesul...chiar de-a dreptul umilitor.Desi rareori am trecut prin situatii de acest gen,am zis,vrea sa plece...duca-se ! Nu aveam pt ce sa-l retin.Astea sunt povesti vechi,in prezent sunt casatorita cu acelasi barbat de 18 ani.Mai rau este ca am avut naivitatea sa aplic si cu falsii prieteni chestia cu ,,sufletul pe tava ",incercand sa fiu de ajutor tuturor celor care au avut nevoie de mine si sa-i tratez cu amabilitate si altruism,ba si in favoarea lor sa argumentez in toate felurile in situatii neplacute,defavorabile acestora,pt a-i scoate din necazuri...Ce am primit...falsitate,perversitate,invidie, rautate afurisita,improscata ca o otrava,de nu-mi venea sa cred, si am asemanat atunci acele persoane cu niste hiene,care dak nu au curajul sa te atace in fata,pt ca stiu ca nu te pot infrunta,dak fereasca Domnul te vad cazut,sunt primii care vin sa te loveasca,sa te distruga,pt ca stiu ca nu te poti apara...Cam asta e ! numai bine


ms de replica dar nu ma ajuta deloc.citeste ce am scris si ai sa vezi ca altceva ma interesa.
GreenScorpio
Postat pe 30 Iulie 2009 00:03
si eu sunt tot LEU si ador chestia asta; ceea ce descrie colega noastra este intru totul adevarat, imi place sa fiu laudat, apreciat pentru munca si rezultatele pe care le dau; fara sa ma laud, sunt extrem de sincer si imi place ca si cei din jurul meu sa fie la fel; leii sunt -cu toate relele lor- fiinte net superioare si dedicate ascensiunii pe scara valorica; sunt dotate cu o capacitate intelectuala foarte mare, si sunt adesea fixisti pe drumul lor, ceea ce este super ok. deci, daca n-as fi fost leu, nu mi-as fi dorit sa fiu NIMIC altceva :P
theperfectmanishere
Postat pe 8 Septembrie 2009 14:02
Prietenul meu e leu, si eu sunt gemeni, si pot spune ca ne intelegem minunat Este foarte afectuos, si stie cum sa se poarte cu o fata si sa o faca sa se simta iubita, ii place sa fie rasfatat, alintat, consolat cand are probleme, pe scurt: ii place sa fie in centrul atentiei De ziua lui, l-am legat la ochi, l-am urcat in masina, si am condus eu pana la munte, cat timp el a stat legat la ochi...L-am dezlegat cand au inceput sa apara muntii A fost surprins Leii adora surprizele Azi mi-am schimbat culoarea parului: m-am facut din blonda bruneta, chiar sunt curioasa care o sa-i fie reactia cand ajunge acasa
Frankie_Zuzu
Postat pe 9 Septembrie 2009 16:09

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
EU FECIOARA EL BERBEC 2 De la: popovici 20 Iulie 2010 09:07
Eu capricorn, el rac... 15 De la: Gia_Cory 25 Noiembrie 2009 14:56
relatia dintre ea berbec si el varsator 3 De la: kudika050245 19 August 2009 19:46
compatibilitate zodii 7 De la: Boca 6 Ianuarie 2010 10:30
el-fecioara-ea- gemeni 1 De la: aditelegescu 2 Iunie 2009 10:35