Setari Cookie-uri

O DATA DACA TE-A INSELAT SI IL IERTI E CORECT?

Vreau pareri pt ca nu mai am nici o prietena.Nu am cu cine vorbi lucruri deastea.Am descoperit ca m-a inselat.Desi de multe ori aveam dubii in privinta fidelitatii lui..dar doar odata am descoperit .....si l-am iertat......in momentul acela simtisem ca vreau sa pun punct ca nu il mai iubesc.eram chiar f hotarata...dar a venit el la mine si m-a convins sa ne impacam.....desi am trecut cu vederea incepusem sa ma gandesc tot timpul ca ma insala, ca ma minte ..ca de mine isi bate joc...asta doar in mintea mea....ca asa e tandru, atent si are multe calitati intr-o relatie....si de multe ori devenisem obsedata de gandul sa il insel si eu sa ma razbun......ca si cum : ce imi dai, aia primesti.....dar nu am facut asa ceva....ca nu m-as cobori in felul asta........ce parere aveti? merita sa ierti o data?

Postat pe 27 Aprilie 2009 17:36
si a doua oara merita , si a treia oara, si a patra oara......etc!
io zic sa te inarmezi cu muuuulta rabdare si daca vreodata te hotaresti sa-i platesti la fel ...call me!

Postat pe 27 Aprilie 2009 17:39
nu am nevoie rde aspunsuri de la baieti, ci de la fete ;)...

Postat pe 27 Aprilie 2009 17:48
Fetele sunt de acord cu Geo. Gandeste-te ca l-ai prins o data, cine stie de cate ori te-o fi inselat pana atunci.
Kathara
Postat pe 27 Aprilie 2009 17:59
De la: Ramyta, la data 2009-04-27 17:36:27Vreau pareri pt ca nu mai am nici o prietena.Nu am cu cine vorbi lucruri deastea.Am descoperit ca m-a inselat.Desi de multe ori aveam dubii in privinta fidelitatii lui..dar doar odata am descoperit .....si l-am iertat......in momentul acela simtisem ca vreau sa pun punct ca nu il mai iubesc.eram chiar f hotarata...dar a venit el la mine si m-a convins sa ne impacam.....desi am trecut cu vederea incepusem sa ma gandesc tot timpul ca ma insala, ca ma minte ..ca de mine isi bate joc...asta doar in mintea mea....ca asa e tandru, atent si are multe calitati intr-o relatie....si de multe ori devenisem obsedata de gandul sa il insel si eu sa ma razbun......ca si cum : ce imi dai, aia primesti.....dar nu am facut asa ceva....ca nu m-as cobori in felul asta........ce parere aveti? merita sa ierti o data?

Tu trebuie sa ai principiile si conceptiile tale despre viata sau rezolvarea problemelor, tu trebuie sa stii ce te face pe tine fericita, tu stii cand este cazul sa ierti, sau sa te desparti...
Ce importanta au valorile si conceptiile mele pentru tine? Daca noi scriem ca nu l-am ierta de nici un fel, te-ai desparti? Daca l-ai iertat si totusi crezi ca a fost un impuls gresit, si tu nu poti trai cu realitatea asta, atunci pui capat relatiei...
Consider ca ar fi cazul sa discuti cu el despre sentimentele pe care le ai, despre incertitudini, obsesii si despre gandurile care te bantuie...
Full_Metal_Jacket
Postat pe 27 Aprilie 2009 18:49
O data daca te-a inselat si il ierti e corect ...o singura data da , merge ...de ce nu ?

iris_4_ever
Postat pe 27 Aprilie 2009 18:59
pai daca tea inselat nu trebuia sa il ierti tea inselat odata si te va insela in continoare
kudika017543
Postat pe 27 Aprilie 2009 19:01
ooo...doamne! aici nu poate fi vb de corectitudine!!!exprima-te CORECT!!!
faci ceea ce crezi...oricum orice ti-am spune noi...tu tot cum vrei faci...
deelisha
Postat pe 27 Aprilie 2009 19:30
draguto, iti spun din experienta proprie ca daca te-a inselat o data, o sa te mai insele, si cum zicea cineva inaintea mea, de unde stii tu de cate ori nu te-a mai inselat si tu l-ai prins doar o data???

un barbata care are obiceiul sa insele, o va face ori de cate ori va avea ocazia, si mai ales fara prea multe riscuri, stiind ca are multe sanse sa il ierti...

deci tu decizi ce sa faci, daca o sa-l mai ierti, pana la urma tot te vei satura si vei constata ca nu merita si ca tot acolo ajungi... si cu ce te alegi? cu timp pierdut, si sentimente irosite? gandeste-te doar...
pisicuta_trista
Postat pe 27 Aprilie 2009 19:40
nu.e unu din principiile peste care o fata care se respecta nu ar trebui sa treaca.si daca vrei sa fii respectata,arata asta.
mai ales ca....sigur nu o sa il mai privesti la fel acum..si in orice cearta de`a voastra o sa va amintiti de acesti incident.sincer,e ceva peste care nu o sa poti sa treci,si nici nar trebui...acum tu decizi ce ai de facut
iulices
Postat pe 27 Aprilie 2009 19:52
Ar fi corect sa il ierti o data, dar doar o data....dar daca este genul de baiat caruia ii place sa se uite dupa fete s-ar putea sa repete faza
alinutza_nico
Postat pe 27 Aprilie 2009 20:00
De la: pisicuta_trista, la data 2009-04-27 19:40:13draguto, iti spun din experienta proprie ca daca te-a inselat o data, o sa te mai insele, si cum zicea cineva inaintea mea, de unde stii tu de cate ori nu te-a mai inselat si tu l-ai prins doar o data???

un barbata care are obiceiul sa insele, o va face ori de cate ori va avea ocazia, si mai ales fara prea multe riscuri, stiind ca are multe sanse sa il ierti...

deci tu decizi ce sa faci, daca o sa-l mai ierti, pana la urma tot te vei satura si vei constata ca nu merita si ca tot acolo ajungi... si cu ce te alegi? cu timp pierdut, si sentimente irosite? gandeste-te doar...
iris_
Postat pe 27 Aprilie 2009 20:03
asa este ! daca te-a inselat te va mai insela! nu merita sa iti pierzi timpul cu el!
iris_
Postat pe 27 Aprilie 2009 20:06
De la: geo_sh, la data 2009-04-27 17:39:49si a doua oara merita , si a treia oara, si a patra oara......etc!
io zic sa te inarmezi cu muuuulta rabdare si daca vreodata te hotaresti sa-i platesti la fel ...call me!



Laura_cute
Postat pe 27 Aprilie 2009 20:13
nu toti barbatii sunt la fel... asa cu e si cu femeile
Diavolyta_
Postat pe 27 Aprilie 2009 20:22
Sa-l ierti????? Ramyta draga, stii tu vorba aia "Ura si la gara!" ?! S-ar aplica foarte bine aici!
darksukkubus69
Postat pe 27 Aprilie 2009 23:41
mie nu imi raspunde nimeni la intrebarea mea?? as vrea sa vad ce cred si alti despre relatia mea cu vatalin
kudika017543
Postat pe 5 Mai 2009 11:58

Eu nu am inteles, de ce l-ai iertat, care au fost motivele?
valita76
Postat pe 6 Mai 2009 22:14
De la: kudika017543, la data 2009-05-05 11:58:57mie nu imi raspunde nimeni la intrebarea mea?? as vrea sa vad ce cred si alti despre relatia mea cu vatalin
daa sigurrr relatia ta este senzationalaaaaaaaa ,,,fantastica,,
thadoog
Postat pe 6 Mai 2009 22:18
eu nu l-as ierta mai ales ca din cate am inteles l-ai banuit de mai multe ori de infidelitate dar doar o data l-ai prins cine o face o data o face si a 2 a oara mai ales dak vede ca oricum tu il ierti dak te-a inselat ar trebui sa pui capat relatiei
ingerash_cu_cornitze
Postat pe 6 Mai 2009 22:24
Da,de ce nu?
dana_mv
Postat pe 6 Mai 2009 22:36
iertarea e un cerc vicios
yumy
Postat pe 7 Mai 2009 08:34
De la: valita76, la data 2009-05-06 22:14:53
Eu nu am inteles, de ce l-ai iertat, care au fost motivele?



Pentru ca am vazut ca ii parea rau, si ca il iubesc ...si nu stiu daca am facut bine .....ca si acum sunt suparata

Postat pe 7 Mai 2009 10:54
eu nu inteleg ce e asa rau in a se duce un baiat cu o alta pt o noapte? k doar tot la tn se intoarce... eu unu sunt de accord k baiatul sa se mai duca si cu altele k e in firea noastra dar k fata nu k ai fii catalogata drept c....
big_stan
Postat pe 8 Mai 2009 13:16
De la: big_stan, la data 2009-05-08 13:16:34eu nu inteleg ce e asa rau in a se duce un baiat cu o alta pt o noapte? k doar tot la tn se intoarce... eu unu sunt de accord k baiatul sa se mai duca si cu altele k e in firea noastra dar k fata nu k ai fii catalogata drept c....







Mai Stane....HAI SA PRESUPUNEM ca sunt de acord cu tine .....cum zici tu ca este in firea noastra sa mergem si cu alte fete, femei....dar daca cea cu care mergem noi, adica eu sau oricare altul., ar merge cu sotia sau prietena ta.....atunci cum ai mai catalogao.....si ce ai simti pt ea si din cauza aceasta?????....acum sa te vad dar fi sincer.....
gratuit89
Postat pe 8 Mai 2009 13:22
De la: r_girl, la data 2009-04-27 17:36:27Vreau pareri pt ca nu mai am nici o prietena.Nu am cu cine vorbi lucruri deastea.Am descoperit ca m-a inselat.Desi de multe ori aveam dubii in privinta fidelitatii lui..dar doar odata am descoperit .....si l-am iertat......in momentul acela simtisem ca vreau sa pun punct ca nu il mai iubesc.eram chiar f hotarata...dar a venit el la mine si m-a convins sa ne impacam.....desi am trecut cu vederea incepusem sa ma gandesc tot timpul ca ma insala, ca ma minte ..ca de mine isi bate joc...asta doar in mintea mea....ca asa e tandru, atent si are multe calitati intr-o relatie....si de multe ori devenisem obsedata de gandul sa il insel si eu sa ma razbun......ca si cum : ce imi dai, aia primesti.....dar nu am facut asa ceva....ca nu m-as cobori in felul asta........ce parere aveti? merita sa ierti o data?


cu sigurantza orice om merita o sansa.
ai facut bine ca i-ai dat-o,iar daca este se poarta asa frumos cu tine,nu-tzi mai face griji,bucura-te de viatza ta alaturi de el.
matracucu
Postat pe 8 Mai 2009 13:30
De la: gratuit89, la data 2009-05-08 13:22:55
De la: big_stan, la data 2009-05-08 13:16:34eu nu inteleg ce e asa rau in a se duce un baiat cu o alta pt o noapte? k doar tot la tn se intoarce... eu unu sunt de accord k baiatul sa se mai duca si cu altele k e in firea noastra dar k fata nu k ai fii catalogata drept c....







Mai Stane....HAI SA PRESUPUNEM ca sunt de acord cu tine .....cum zici tu ca este in firea noastra sa mergem si cu alte fete, femei....dar daca cea cu care mergem noi, adica eu sau oricare altul., ar merge cu sotia sau prietena ta.....atunci cum ai mai catalogao.....si ce ai simti pt ea si din cauza aceasta?????....acum sa te vad dar fi sincer.....


olaaaaaaaaaa gratu la ce-l mai intrebi cum?sa fi convins ca exact cum a spus si in postarea de mai sus in plus cred ca i-ar mai trage si o chelfaneala buna"mama ei de c..."
donttouch
Postat pe 8 Mai 2009 13:40
De la: r_girl, la data 2009-04-27 17:36:27Vreau pareri pt ca nu mai am nici o prietena.Nu am cu cine vorbi lucruri deastea.Am descoperit ca m-a inselat.Desi de multe ori aveam dubii in privinta fidelitatii lui..dar doar odata am descoperit .....si l-am iertat......in momentul acela simtisem ca vreau sa pun punct ca nu il mai iubesc.eram chiar f hotarata...dar a venit el la mine si m-a convins sa ne impacam.....desi am trecut cu vederea incepusem sa ma gandesc tot timpul ca ma insala, ca ma minte ..ca de mine isi bate joc...asta doar in mintea mea....ca asa e tandru, atent si are multe calitati intr-o relatie....si de multe ori devenisem obsedata de gandul sa il insel si eu sa ma razbun......ca si cum : ce imi dai, aia primesti.....dar nu am facut asa ceva....ca nu m-as cobori in felul asta........ce parere aveti? merita sa ierti o data?


Fiecare face ce crede ca e mai bine pentru el...Nu stiu ce sfat sa iti dau..Eu una nu cred ca as putea ierta dar daca tu i-ai dat totusi o sansa incearca sa nu-l mai suspectezi tot timpul...Incearca sa ai incredere in el chiar daca iti e foarte greu...Probabil dubii in privinta fidelitatii lui o sa ai mult timp de acum incolo...Parerea mea e ca ar cam trebui sa-ti demonstreze el ca s-a schimbat...Daca o sa te mai insele vreodata nu-l mai accepta inapoi...cauta-ti altul...
camelusha83
Postat pe 8 Mai 2009 13:50
pt mn e simplu eu am voie ea nu eu am fost prin de multe ori si am fost iertat eu dk prin nu iert ura si la gara;)si chiar am umblat cu nevestele altora;) plus k pt mn dragostea ori cancerul e acelasi lucru de ambele ma feresc la fel de mult:))
big_stan
Postat pe 8 Mai 2009 15:00
si inca ceva nu exista barbat sa nu insele;)si acelasi lucru e valabil si pt femei cine spune k nu e adevarat bate campii si viseaza codrii verzi;)
big_stan
Postat pe 8 Mai 2009 15:02

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cate femei poate sa tina un barbat???? 46 De la: stardancer 13 Noiembrie 2009 00:07
am nevoie d un sfat urgent 15 De la: scorpio67 12 August 2009 11:37
vrea o relatie adevarata?sau sunt de tablou 14 De la: bulish 15 Iunie 2013 19:45
Ce e in capu`lui?! 38 De la: kudika329067 7 August 2012 10:55
Am nevoie de ajutor! 4 De la: gina_alexa4u 24 Noiembrie 2010 14:18